Přejít na obsah


Fotka

CHKO Brdy (exVÚ Brdy)

reviewer

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2016 - 11:04

Koukám, že už to vypuklo. Začínají se tam objevovat rychlotradičky, listing metodou ctrl+c, ctrl+v, kešky nenápadně zakryté spoustou nenápadně pravidelně poskládaných kamenů u pařezů, po několika odlovech nikde žádný FP.


  • 3

#22 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2016 - 17:57

Nechysta se nahodou odarchivace nekterych nasilne archivovanych legendarnich kousku jako Utajeny Valdek (http://coord.info/GCZJH0)?


  • 0

#23 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 8:41

Nechysta se nahodou odarchivace nekterych nasilne archivovanych legendarnich kousku jako Utajeny Valdek (http://coord.info/GCZJH0)?

 

Neplánuje, ale pokud budou owneři chtít, není problém keše publikovat znovu.

 

Jakmile se to usadí s těmi zakázanými prostory, tak naopak může dojít i k pozamykání listingů achivovaných keší, které jsou v těchto oblastech. Brdy jsou krásné a je škoda si to rozházet s novou správou CHKO jen kvůli nedodržování pravidel prostoru.


  • 3

#24 Pavelsni

Pavelsni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 14:25

Koukám, že už to vypuklo. Začínají se tam objevovat rychlotradičky, listing metodou ctrl+c, ctrl+v, kešky nenápadně zakryté spoustou nenápadně pravidelně poskládaných kamenů u pařezů, po několika odlovech nikde žádný FP.

Tohle mě taky irituje. Myšlenka udělat kešku jen kvůli tomu, aby tam prostě byla krabička za bod, je v zásadě špatná. Takových městských, kdy si kačeři vytvářejí kešky jenom proto, aby nějakou vlastnili, ale nemají žádný opodstatněný důvod ani vztah k místu, je všude spousta. V Brdech je mnoho nádherných míst, kde je úžasná příroda a která mají zajímavou historii. Stačí jen dát si trochu práce a více se s tím pohrát, než za každou cenu založit keš. Každopádně se těším na zdejší nové pěkné kešky na zajímavých místech. Především pro earthky je tu spousta témat.

Neplánuje, ale pokud budou owneři chtít, není problém keše publikovat znovu.

 

Jakmile se to usadí s těmi zakázanými prostory, tak naopak může dojít i k pozamykání listingů achivovaných keší, které jsou v těchto oblastech. Brdy jsou krásné a je škoda si to rozházet s novou správou CHKO jen kvůli nedodržování pravidel prostoru.

Ruku do ohně za to nedám, ale někde jsem četl, že snad přes Tok, Houpák a spol. mají přímo vést značené stezky a cyklotrasy, tudíž by sem měl být vstup povolen. Navíc např. na Toku je jedna z nejhezčích brdských keší (i když toho času odporující pravidlům). Jezdím jsem už pár let a dopadové plochy jsou jedny z nejhezčích a nejzachovalejších oblastí v prostoru. V případě že tudy povedou stezky, byla by škoda zakázat tu zakládání kešek. Ale možná jsem jen špatně pochopil první příspěvek.


  • 1

Důležitější je pro mě poznat zajímavé místo, než se hnát za spoustou kešek. Keš beru jako zpestření výletů, ne jako primární cíl. FTF mě nezajímá. Více času v přírodě, méně na internetu.  


#25 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 14:29

Jak jsem psal, chce to počkat až si to sedne. Do roku 2017 by měly skončit pyrotechnické asanace, pak by už měly zbýt jen ty vojenské prostory a snad bude i jasné, kde jsou. Pokud přes nějaký takový prostor povede nějaká turistická trasa, tak kešce jistě bránit nebudu.

 

Uvidím jaká bude komunikace s CHKO, pokud bude prostor, kde jsou pochybnosti a CHKO řekne, že tam keš může být, tak ji opět nebudu bránit.


  • 2

#26 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 18:04

Ruku do ohně za to nedám, ale někde jsem četl, že snad přes Tok, Houpák a spol. mají přímo vést značené stezky a cyklotrasy, tudíž by sem měl být vstup povolen. Navíc např. na Toku je jedna z nejhezčích brdských keší (i když toho času odporující pravidlům). Jezdím jsem už pár let a dopadové plochy jsou jedny z nejhezčích a nejzachovalejších oblastí v prostoru. V případě že tudy povedou stezky, byla by škoda zakázat tu zakládání kešek. Ale možná jsem jen špatně pochopil první příspěvek.

Ano, po hřebeni Toku povede značená turistická trasa, ale dopadová plocha (jako i všechny ostatní dopadovky) bude i nadála patřit do zakázaných zon. Proto i ta keš na Toku bude díky umístění i nadále odporovat pravidlům. Bohužel. Při poslední návštěvě koncem roku jsem nejen kolem Toku potkal spousty nových cedulí se zákazem vstupu. 


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 20 leden 2016 - 18:15

  • 0

#27 spider111

spider111

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 19:37

Těším se v příštím týdnu na tuto besedu, na niž bych rád upozornil :) :

 

http://klublabe.cz/akce.php?oid=6258

 

Snad ji stihnu již od začátku...


  • 0

#28 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 0:14

Těším se v příštím týdnu na tuto besedu, na niž bych rád upozornil :) :

 

http://klublabe.cz/akce.php?oid=6258

 

Snad ji stihnu již od začátku...

 

Pak poreferuj :-)

 

 

Ruku bych za to do ohne nedal, ale od oka bych rekl, ze ty porad jeste zakazane zony jsou vyznacene na turistickych mapach mapy.cz: http://mapy.cz/turis...189728&z=13&l=0


  • 0

#29 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 1:16

Jestli to tak je, tak cela oblast Posadkove cviciste Jince je nepristupna?

Dost se to rozchazi treba s tou mapou v pdf tady na foru. Ani na sprave CHKO toho moc nemaji.


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 22 leden 2016 - 1:19

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 6:55

Jestli to tak je, tak cela oblast Posadkove cviciste Jince je nepristupna?

Dost se to rozchazi treba s tou mapou v pdf tady na foru. Ani na sprave CHKO toho moc nemaji.

 

Mě to nepřekvapuje - těsně před koncem roku byla na ČT 24 debata se zástupci vojenského újezdu a bylo tam celkem jasně řečeno, že z "Vojenských Brdů" se zpřístupní jen zhruba třetina. Dvě třetiny zůstanou stále nepřístupné, ať už z důvodu pokračování armádního využití, tak z důvodů extrémně chráněných částí přírody, či ještě nevyčištěných ploch od munice.


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 9:38

S tou turistickou cestou je to tak, že je návrh od KČT na vedení hřebenovky, ale teď nevím komu, snad CHKO, se její vedení nelíbí, protože vede z podstatné části po asfaltových silnicích, které by měly být primárně vyhrazeny pro cyklisty. Takže její vyznačení bude ještě nějakou dobu trvat.


  • 2

#32 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2016 - 12:45

Včera jsem byl na TOKU a tak přikládám mapku, kde jsem nalezl zákazové cedule. Cesta přes Tok je přístupná a asi chvíli bude jako jedinná co bude spojovat sever s jihem Brd.

 

V mapě je označeno jen to co jsem viděl. Modrá čára označuje dočasně uzavřené Brdy do pyrotechnické očisty, červená označuje dopadovou plochu TOK, ta bude trvale uzavřena, ale povedou (možná ??) tam stezky.

Přiložené miniatury

  • TOK.jpg
  • P1230677.JPG
  • P1230684.JPG

Tento příspěvek byl upraven od Solim: 24 leden 2016 - 12:47

  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#33 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2016 - 13:52

Stále uzavřené plochy podle mapy z http://www.jivina-be...stavba-net..pdf (posádkové cvičiště Jince, VÚ 3255 Praha a zatím nevyčištěné plochy) jsou vyznačené i na OSM, takže se dají zobrazit i na oficiální mapě keší na gc.com (hned první volba "OpenStreetMap Default").

Zabírá to hodně velkou část plochy CHKO, i když po pyrotechnické očistě v nadcházejících letech by se to mělo zmenšit. Tomu termínu 2016-2017 ale moc nevěřím, plocha je to dost velká...


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 24 leden 2016 - 13:52

  • 0

#34 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2016 - 16:43

Stále uzavřené plochy podle mapy z http://www.jivina-be...stavba-net..pdf (posádkové cvičiště Jince, VÚ 3255 Praha a zatím nevyčištěné plochy) jsou vyznačené i na OSM, takže se dají zobrazit i na oficiální mapě keší na gc.com (hned první volba "OpenStreetMap Default").

Zabírá to hodně velkou část plochy CHKO, i když po pyrotechnické očistě v nadcházejících letech by se to mělo zmenšit. Tomu termínu 2016-2017 ale moc nevěřím, plocha je to dost velká...

Na te OSM jeste chybi "Bahna" a "Dopadova plocha Kolvín" , kde ma tez probehnout hloubkova ocista. Jinak je dobre ze to je i na GC.com.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#35 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2016 - 20:05

Na te OSM jeste chybi "Bahna" a "Dopadova plocha Kolvín" , kde ma tez probehnout hloubkova ocista. Jinak je dobre ze to je i na GC.com.

 

Já tu mapu pochopil tak, že Bahna a Klovín (červeně šrafované plochy) už vyčištěné jsou, žluté se budou čistit 2016-2017 a modré (Tok a Jordán) snad někdy v budoucnu.

 

Obecně mi přijde, že je docela problém najít mapu s vyznačením toho, co je teď vlastně přístupné (které plochy už byly vyčištěny) a co teprve v budoucnu proběhne


  • 0

#36 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2016 - 22:40

Mapy z CHKO Brdy:

 

Mapa navržených cyklostezek a turistických tras

Přehledová mapa asanace území

 

No ja to chápu tak, že to co je v mapě označeno, tak je nepřístupné a po pyrotechnické očistě by se to mělo změnit na "bezpečné do hloubky 30cm". Jen okolo Jordánu a Toku se nebude dělat hloubková očista a vyznači se tam bezpečný průchod. Takže nám asi nezbyde nic jiného, než v následujících letech sledovat neustále měnící se mapy.

 

 


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#37 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2016 - 7:44

Zatím je to jednoduché. Na všechny dopadové plochy je vstup zakázán. Armáda si nechala asi tři prostory (výcvikový prostor u Jinců, areál na Americe a podzemní areál v údolí říčky Reserva). Zákazové cedule jsou nejen kolem Toku, ale i kousek od vrcholu Praha třeba. Ale asi všichni víme, jak lidi tyto cedule respektují :-D Na podzim byla dopadovka na Toku i Jordánu plná sběračů brusinek :-) a auta jsem potkal i na těch nejnemyslitelnějších místech.

Lidi si slibují volný pohyb po celých Brdech, ale ten bude asi dost omezen návštěvním řádem CHKO. Podobně jako třeba na Šumavě v 1.zoně NP.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 25 leden 2016 - 7:48

  • 0

#38 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2016 - 8:24

..... Zákazové cedule jsou nejen kolem Toku......

 

Ono je to malinko složitější.... Ty cedule jsou dost chaoticky. Příklad...  Vyšlápl jsem ve stopě na běžkách na Tok (Sítovská, Zelená Linie, Kloboučská a vzhůru) Pak to vzal směrem na Houpák a cca v půli nezalesněné strany dopadovky to vzal terénem přez dopadovku napříč na Rousínské boudy. Nikde jsem neviděl a nepotkal jedinou ceduli, která by mě něco oznamovala, natož zakazovala. (kromě značení lesních cest :-) ) Cedule byly až na té vrstevnicové cestě v 700m, směrem nahoru na Tok... Takže z mého směru jsem vůbec nic jednak neporušil, a jednak kdybych to tu neznal, tak ani nevěděl, že jsem projel dopadovkou.
Jinak ale potěšující bylo, že opadly ty davy "zvědavců" z prvních týdnů roku, a za celé odpoledne jsem potkal celkem tři lyžaře. Jinak zase krásně liduprázdno....  :-)


  • 0

#39 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2016 - 8:48

Já byl na Toku koncem roku od Obecnice, přes Klobouček a Schody na Tok. Od nich jsme pokračovali tím protipožární průsekem vzhůru k vrcholové cestě. Na hranici toho průseku ty cedule již byli a přitom je to od dopadovky ještě dost daleko. Pak mne překvapili cedule na cestě od Rovin mezi Březovým vrchem a Prahou. Tam bych je nepředpokládal, je to od všech dopadovek daleko.


  • 0

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2016 - 9:03

Na budoucnost dopadových ploch jsem docela zvědavý. Ty bezlesé pláně vznikly právě díky střelbě a teď tam jsou vzácné rostliny a živočichové. Když se tam přestane střílet, zaroste to lesem a sbohem, vzácná květeno. Takže CHKO se to nějak bude muset řešit asi nějakým kosením? Takže ty plochy budou muset být čisté.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:reviewer

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama