Přejít na obsah


Fotka

Výroba kešek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
30 odpovědí na toto téma

#1 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 13:24

Ahoj, rád bych uvítal sekci fora kde se budeme zabývat tvořením pěkně zpacovaných kešek, info o materiálech, jak na to, co použít, schémata k elektro keším. Prostě "hardvér" všeho druhu. Je to ok, nebo je tu tato sekce "schovaná" do položky poradna ? Raději bych za samostatnou sekci.


Tento příspěvek byl upraven od fatbozz: 04 leden 2016 - 13:27

  • 1

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#2 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 13:38

Ale potom taková vymazlená keška ztratí originalitu, když ju zkoukne XX lidí a YY se ji pokusí podle návodu vyrobit. Souhlasím - poradit se jakou barvu ať mi to vydrží nebo jaký rozumný háček, atd., ale tak to ztrácí kouzlo ...


  • 3
když vidím díru, musím do ni.

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 13:47

Já viděl elektronickou keš, kde by schema nepomohlo. Jednalo se o zcela jednoduché a základní zapojení procesoru PIC. A to je bez programu mrtvé.

Ale mechanických s návody je dost i na youtube, stačí hledat.

A jak vyrobit třeba šroubovku, je snad jasné. Kdo má soustruh, nebo alespoď pořádnou stojanovou vrtačku, ví to a udělá to hned. Kdo to nemá, neudělá to.


  • 1

#4 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 14:01

Spis jsem myslel aby vlakn slouzila k pozvednuti urovne kvality krabicek. Treba nekdo nevi jak udelat to ci ono, tak by se tu zeptal. Nemusi hned vyklopit cele tajemstvi kesky.


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 14:14

Jasně, na rady typu jaké lepidlo vydrží v mrazu, jaká barva drží na petce, kde sehnat UV barvu, jak vyrobit věrohodný falešný kámen, by to bylo dobré. Ale stejně si myslím, že kačeři dost a rádi experimentují a dělají si to po svém. A třeba na to, že vruty v choroši opravdu dloho nedrží, se dá přijít Cimrmanovou metodou slepých uliček.


  • 5

#6 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 15:08

Dotaz na založení nové sekce je nejlepší adresovat  prostřednictvím SZ administrátorům těchto stránek. Ti mají možnost sekci založit.


  • 1

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 15:47

Jasně, na rady typu jaké lepidlo vydrží v mrazu, jaká barva drží na petce, kde sehnat UV barvu, jak vyrobit věrohodný falešný kámen, by to bylo dobré. Ale stejně si myslím, že kačeři dost a rádi experimentují a dělají si to po svém. A třeba na to, že vruty v choroši opravdu dloho nedrží, se dá přijít Cimrmanovou metodou slepých uliček.

 

Vidíš, tomuto bych se rád vyhnul, jak tedy nejlépe uchytit choroš?

 

Viděl jsem výrobu pěkných falešných kamenů z hrnčířské hlíny + patina, ovšem na to potřebuješ pec...

Osobně jsem zkoušel "vydlabat" pravý kámen (rozbruška, pneumatické kladivo), ale ten můj kámen (pískovec) mi nakonec praskl - snažil jsem se ho až moc odlehčit...


  • 1

#8 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 9:08

Jsem pro takovou sekci, žádný učený z nebe nespadl a užitečné rady se hodí vždy.
  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#9 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 9:54

Jsem taky pro zalozeni sekce. Jednak to muze byt inspirujici, co se tyce pouziti materialu a zkusenosti s nima, jejich zivotnosti a odolnosti a taky to muze obohatit fantazii mnoha kaceru pro vytvareni netradicnich reseni. Vse co muze geocaching obohatit je prece dobry napad!
  • 0

#10 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 10:00

Když už tu byla řeč o choroši - moje zkušenost, když jsem se nožem do něj snažil udělat díru, že ten nůž se hrozně rychle otupil. A při tom prvních pár řezů šlo jako po másle.


  • 0

#11 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 14:55

Díra do choroše jde udělat snadno úzkým dlátkem. Ale jak ho připevnit, když má asi tři kila, zatím vymýšlím.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 15:19

Viděl jsem choroš, který držel na pantu. na stromě byl jeden konec pantu, na choroši druhý. Na obou stranách byla taková větší plechová destička a na choroši držela asi deseti malými šroubky. Ten choroš ale nebyl tříkilový...


  • 0

#13 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 15:50

Chorošů jsem už dělal spoustu. Základem všeho je aby byl choroš suchej a pokud možno nepoškozenej. Pak ho vezmu a do jara ho suším v dílně. Během sušení do párkrát postříkám přípravkem na dřevo proti broukům a plisni. Když je úplně suchej, napustím ho bezbarvým lakem (acetonovým). Pak podle velikosti vyvrtám díru z boku, do které zasouvám PETku, nebo vyfrézuji spodek a chytnu PETku na příchytky.  Nejlepší je ho přidělat na pant, nejlíp to drží. Jako šroubky používám speciální šrouby do dřevotřísky, které dobře drží i v měkkém materiálu. Když je vše hotové, opět lak a na závěr retušování černou barvou (hlavně ten pant, který bývá lesklý) Taková keška potom vydrží v lese 3 - 4 roky bez sebemenší údržby.


  • 14

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 16:38

Chorošů jsem už dělal spoustu. Základem všeho je aby byl choroš suchej a pokud možno nepoškozenej. ...

 

Moc pekny prvni prispevek do nove sekce. Pokud tam budou podobne, primlouvam se.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 18:11

Lidi, tohle tema neni urceny k vymene tipu a navodu.


  • -1

#16 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 18:34

Lidi, tohle tema neni urceny k vymene tipu a navodu.

Ale právě naopak, mělo by být!!!

Pak budeme nadávat, že se keše rozpadají, choroše padají a válí se kolem stromů, že jsou logbooky vlhké, ptačí budky shnilé atd. Když byly krabičky Lock&Lock u Vietnamců ani ne za 20 Kč, tak to bylo ještě únosné, ale co při 50 vlastních keších po minim. 60 Kč za jednu?


  • 7
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#17 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 542 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 18:35

Já jsem rozhodně pro založení této sekce, také vyrábím různé skrýše a mnohdy mi při výrobě nezbyde nic jiného, než zkoušet barvy, laky atd. metodou pokus omyl. Mimochodem lubbezův příspěvek je skvělý, přesně takové by se tam hodily. ;)


  • 3

#18 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2016 - 2:46

Lidi, tohle tema neni urceny k vymene tipu a navodu.

Napsal jsem pepovi z pocernic jestli zalozi novou sekce. Pripadne jineho admina jsi mela na mysli ?


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2016 - 9:29

Ale právě naopak, mělo by být!!!

Pak budeme nadávat, že se keše rozpadají, choroše padají a válí se kolem stromů, že jsou logbooky vlhké, ptačí budky shnilé atd. Když byly krabičky Lock&Lock u Vietnamců ani ne za 20 Kč, tak to bylo ještě únosné, ale co při 50 vlastních keších po minim. 60 Kč za jednu?

Ale na to je ve spatny sekci ;) Nemluve o tom, jak byl polozen prvotni dotaz :)

 

fatbozz: Jo, toho mel tommy na mysli.


  • 0

#20 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2016 - 17:25

Viděl jsem choroš, který držel na pantu. na stromě byl jeden konec pantu, na choroši druhý. Na obou stranách byla taková větší plechová destička a na choroši držela asi deseti malými šroubky. Ten choroš ale nebyl tříkilový...


Mam takovyto choros na me kesce. Byl velmi tvrdy, ale sel vyvrtat. Do nej mam zasunute pouzdro od frezky, ktere slouzi k uschove LB. Na choros jsem delsimi vruty pridelal pianovy pant a do stromu jsem natocil vrutovy hacek. Takze kdo chce muze choros jen od stromu odklopit pomoci pantu a nebo ho i cely sundat. Muj choros je ale asi 10-15 cm veliky.....

Tento příspěvek byl upraven od jonathane1: 06 leden 2016 - 17:25

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama