Přejít na obsah


Fotka

Kamera do auta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2016 - 14:07

Napájeni je primárně z cigaretového zapalovače. Ja sám jsem měl několik roků kameru za zrcatkem a odtud se mi dolu vzduchem plácal kablík k zásuvce zapalovače. Teprve letos v tétě jsem se konečne dostal k tomu, že jsem kablík protáhl sloupkem dolu a pod volantem k té zásuvce a od té doby nějak netuším zda ta kamera tam jestě je ( :rolleyes:  je tam). Jinak některé firmy dělaji ke kameře takovy inteligentní napájecí modul, ktarý sám odpíná kameru po cca 10-ti minutách, poté co se auto přestane hýbat a zas zapne když je nějaky pohyb s autem.

Normálně to chce 12V cca 200mA kdekoliv v autě, nahoře je většinou osvětlení a tam je k dispozici trvale 12V. Ale chce to odpínání té kamery, jinak vycucne po pár dnech akumulátor. To odpínání je nejlépe nějaké automatické, chce to prostudovat návod ke kameře, zda to umi sama od sebe, nebo má vypínač, nebo ne. Pokud se napájí ze zásuvky cigaretového zapalovače, tak je to odpínání v dnešních autech automatické, ale pak zas nemůže fungovat to otřesové čidlo na zapnutí kamery.

 

P.S. souhlas, ty IR diody na noční přisvětlení jsou jen na parádu, nebo na přidání odrazu od předního skla :angry: . Na větší vzdálenost než 3m nemůžou fungovat :huh: .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#22 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2016 - 18:31

Taky přispěju.  I když kameru v autě už nevozím. Vydržela mi u zrcátka (FullHD,  GPS, odnímatelný displei atd.) skoro tři měsíce. Pak jsem jednou ráno našel rozbité boční okno a kamera (pouze kamera) byla pryč. Proto jí už nechci. Abych jí každé ráno montoval a večer zase uklízel to se mi nechce. Jinak napájení bylo taky sloupkem. Využití je hodně diskutabilní.

 

Ale proč vlastně píšu. Dejte si pozor při používání kamery v Rakousku. Údajně (nemám ověřeno) se za namontovanou kameru platí tučné pokuty. A také je prý policie na Slovensku velmi nekompromisní při montáži kamery a navigace v zorném poli řidiče - a zorné pole řidiče je vlastně celé přední sklo - obecně se uvádí, že je to plocha kterou stírají stírače, takže těch míst na montáž opravdu moc není.


  • 0

#23 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 19:50

K čemu je kamera v autě  ???  Jen pár záběrů pro odlehčení tématu  :   https://www.youtube....bed/5vr66IMAcPA


  • 2

#24 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2016 - 20:14

Ta ruská písnička nemá chybu ;)!
  • 0

#25 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2016 - 8:58

Ahoj,

ma nekdo nejake nove zkusenosti? Take o ni premyslime. Jak je to tedu s tim trvalym napajenim a funkci detekce pohybu? Objevil se tu poznatek, ze stale napajena za par dni vytaha baterku? Pak teda neni funkce hlidani z tohoto duvodu pouzitelna?

Dik za reakce


  • 0

#26 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2016 - 9:33

K napájení. Mám v autě roztrojku (3ks zapalovačové zásuvky) + USB od sencoru (cena snad pod 200). Dvě zásuvky permanentně obsazené kamerou a auto navigací. Při delším cestování využívám USB pro mobil a další nabíječky drobných věcí (tablet, AA baterky, hodinky...). Cestuje se mnou tato sestav +- 3 roky a furt drží (nechávám v autě, takže výkyv teplot cca -15°C +50°C)


  • 0

#27 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2016 - 13:48

K aktuálnímu doporučení modelu: sleduju Techmoana a jeho bezkonkurenční recenze a pokud bych v současnosti kupoval on-board kameru, šel bych do DDPai M6+ GPS - protože parkuju venku, je důležité, aby se kamerka dala snadno a rychle snímat a zas připojovat. A ten magnetický mount je super. Ostatní technické parametry (např. kvalita obrazu i za tmy) taktéž výborné.

 


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#28 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 8:01

Trochu premyslim o teto

https://dashcamtalk.com/a119/

Rozhodne ji nechci pokazde sundavat a nandavat, proto radeji takto nenapadnou. Jen skoda, ze neumi takovej ten parkovaci rezim, kdy zaznamena, ze vam nekdo nacovual do vozu, nebo vzal kapotu klicema, s tim mame trochu problemy. Kdyby nekdo o takove nenapadne lepici  na sklo s touto konstrukci a zaroven s touto funkci vedel, tak sem s tim.

DIky


  • 0

#29 vlastan

vlastan

    vlastan

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 18:44

V sobotu odpoledne jsem si objednal v Alze „Lamax-action-x7“ a v neděli v poledne jsem ji měl doma, má i to po čem toužíš a budeš překvapen vybavením, rozměrem + 2 baterie (2 600 Kč).


  • 0
vlastan

#30 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 19:18

Jen ji chybí základní požadavek aby to nebyla krabice, ale nenápadná kamera nalepena v zatmaveni pro zrcatko.
Ale díky za message

Tento příspěvek byl upraven od Lukas&Verca: 12 říjen 2016 - 20:26

  • 0

#31 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2016 - 12:47

Tak jsme bohuzel zatim nic nevybrali a poradne me to ted mrzi. Uz vime, ze parkovaci rezim nutnosti. Vcera nam nejakej k...t zdemoloval celou pulku zaparkovaneho auta dodavkou tranzitem a ujel i pred svedky ve tri odpoledne...
  • 0

#32 barny.bour

barny.bour

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 9:21

Být Vámi, tak by si rovnou pořídil záznamovou kameru, myslím tady to: https://www.2din.cz/...znamove-kamery/ protože, kdyby se situace opakovala, pak by Vám velice pomohla :)


  • 0

#33 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 11:29

No, nezáznamová kamera by nedávala smysl...


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#34 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 13:13

Anebo, pokud s nákupem kamery počkáte další dva roky, už to bude mít možná i automatickou identifikaci pachatele podle oční zorničky :D
  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#35 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 14:19

Lehce OT, ale treba to nekomu pomuze.
Take jsem v zime uz konecne uvazoval o koupi kamery do auta. Nakonec jsem si koupil novy telefon a ten stary mam ted jako kameru do auta. Stacilo jen vychytat misto, aby se mi na celnim skle moc nepletl a jednoduchou klipsnou ho vzdy nandam, nebo sundam. Osvedcila se mi android apka AutoBoy BlackBox. Umi zaznamenavat do smycky v nastavenem intervale, nebo podle povoleneho mista na karte. Hlavne bezi i na pozadi po vypnuti disleje, nebo pri zapnuti jine apky, treba navigace. Btw primo i nektere navigace pro android maji zaznam. (Ja ale mam online navigaci ve druhem tel. se simkou v drzaku na palubce.)
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#36 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 18:33

Jen bacha na Německo. Tady se smí používat jenom kamery který udržují v paměti jen max 3minuty s tím, že pokud neni zaznamenaná nehoda, musí i tyhle data smazat. Nejde tedy ukládat třeba 4GB dat a ty postupně přemazávat. Donedávna se tam záznamový kamery sice "směly" používat, ale nebylo možný jejich záznam použít např. pro Policii jako důkaz.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#37 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 18:44

Ano, v Německu nedávno rozhodoval soud o přípustnosti záznamu jako důkazu.

Nicméně díky tomuhle vláknu vidím, jak dva a půl roku stále nemám kameru. Dívám se na net na Lamax 7, ale chtěla bych ji vidět fyzicky v nějakém obchodě poblíž. Asi by stačila i 3, tu bych možná mohla zkusit ve středu v Klatovech.

Lukášovi přeji co nejrychlejší vyřízení problému, sama jsem něco podobného zažila u téměř nového auta....byla jsem tenkrát na mrtvici.:-(

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 27 srpen 2018 - 18:45

  • 0

#38 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 18:51

Jsme sice trochu OT, ale počítám, že to lukasverca už vadit nebude :) a tohle by mě hodně zajímalo. Víte OSOBNĚ o někom, kdo měl v Německu s kamerou v autě problém? Řečí a teorií je všude plno, ale prakticky o zákazu natáčení (aniž bych zveřejňoval záznam), natož 3 minutách záznamu mám nějak pochybnost. Moc si nedovedu představit, ze se se mnou bude policajt (i když německý je určitě chytřejší než český) dohadovat, jestli kamera/telefon zaznamenává nebo ne a navic v jakém režimu, pokud tu kartu bude chtít vidět a usuzovat podle její kapacity...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#39 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 18:58

No tak tady by to mělo bejt bez dohadů pokud se nepletu. 

 

https://www.reuters....s-idUSKCN1IG1LO

 

Mimochodem dohady s "orgány" budou asi stejně jako u nás záviset na tom, jakého "orgána" potkáš. Třeba ve Francii je zákonem od loňska zakázaný mít zařízení, který obsahuje data o radarech a rychlostních kamerách. Pokud se nemejlim, hrozící pokuta je 1000 euro. V ČR podle zákona taky nesmí být na okně nic, co řidiči omezuje výhled na silnici a stejně tam má každej telefon, navigaci a nebo právě tu kameru. A osobně taky neznám žádnej případ, že by za to někoho popotahovali


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 27 srpen 2018 - 19:00

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#40 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 19:00

Ale ono je to opravdu tak, že když k něčemu dojde, připustí podle soudu záznam jako důkaz jen tehdy, když nenahráváš souvisle. Nechápu, jak zařídit,aby kamera nahrávala zrovna při nehodě, kdy jde o zlomky vteřiny ale je to tak.

Šlo v souvislosti s konkrétní nehodou o obecné rozhodnutí, jestli je výš ochrana soukromí náhodně natáčených nebo důkaz.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama