Přejít na obsah


Fotka

Kamera do auta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#41 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 19:07

Ale ono je to opravdu tak, že když k něčemu dojde, připustí podle soudu záznam jako důkaz jen tehdy, když nenahráváš souvisle. Nechápu, jak zařídit,aby kamera nahrávala zrovna při nehodě, kdy jde o zlomky vteřiny ale je to tak.

Šlo v souvislosti s konkrétní nehodou o obecné rozhodnutí, jestli je výš ochrana soukromí náhodně natáčených nebo důkaz.

 

Hodně novejch kamer má gyroskop, kterej zaznamená otřes a tedy náraz a tím kamera ví, že má uložit například ty tři minuty zpětně od nárazu. ;) Teda pokud je to kamera podle německejch norem a zákonů. Ty na který jsme zvyklí my, nahrávají dokud nezaplní paměť nebo kartu a pak postupně umazávaj 


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#42 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 19:12

Díky za odkaz. Jestli to ale překládám správně, tak ten vrchní soud nahrávku jako jediný důkaz přijal. Zároveň tam píšou, ze by se neměly pořizovat cele hodiny nepřetržitého záznamu, ale běžný režim kamer- krátká smyčka opakovaně prepisovana - by měl být OK. Zároveň píšou, že kamery jsou sice povolené, ale je zakázané pořizování záznamu veřejného prostoru a že to jde proti sobě.
Mně z toho tedy vyplývá, že kamera v běžném režimu je v Německu OK....

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 27 srpen 2018 - 19:20

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#43 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 19:23

Btw. minimalne v cr je jako dukaz pripustny zaznam z mks, coz je dnes treba v praze skoro vsude. Jen pokud to neudelaji samotni nehodari, tak si o to musis zazadat. Jinak i na ten telen lze nastavit akci po narazu - diky gyroskopu a senzorum.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 27 srpen 2018 - 19:24

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#44 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2018 - 19:25

Ono je to tak, že v podstatě kvuli ochraně osobních údajů a nějakejm zákonum co s tim v Německu souvisej, se tam ofiko neprodávaj kamery, který jako u nás nahrávaj "furt dál". V podstatě je ale smíš mít, ale v žádným případně nesmíš video z nich jakýmkoliv způsobem zveřejnit. A proto stanovili, že pokud ta kamera bude fungovat v tom režimu že uloží bod nehody a k tomu tři minuty zpětně, může z toho policie i soud vyhodnodit dostatečně věci kolem nehody, ale nebude zbytečně zasaženo do práva na soukromí kohokoliv dalšího a je to tak použitelný jako důkaz


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 27 srpen 2018 - 19:26

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#45 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2018 - 5:49

V Rakousku raději kameru sundat, případně pevnou i zakrýt a vyjmout paměťovou kartu. Tam je zákaz pořizovat záznam veřejného prostředí. Pokuta od 10000 do 25000 éček.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 28 srpen 2018 - 6:19

  • 1

#46 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2018 - 6:44

Nepřijde vám, že se tenhle svět už v pr.el obrátil :( ?


  • 5

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2018 - 8:03

Ono se staci podivat na pokryti StreetView, a hned je ti jasne, kde nevladne zdravy rozum.


  • 0

#48 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2018 - 8:13

Vědí turisté v Rakousku o tom zákazu pořizovat záznamy veřejného prostředí? Nebo je tam před Schönbrunnem kasírují jednoho po druhém? :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#49 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2018 - 9:03

On stačí ten argument o výhledu z okna. Navigaci na skle nemám, kameru taky ne, ale co mi ve výhledu neskutečně vadí, je ZRCÁTKO. Když zastavím na křižovatce, nevidím na světla. To je ale v pořádku.


  • 0

#50 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2018 - 10:15

On stačí ten argument o výhledu z okna. Navigaci na skle nemám, kameru taky ne, ale co mi ve výhledu neskutečně vadí, je ZRCÁTKO. Když zastavím na křižovatce, nevidím na světla. To je ale v pořádku.

OT - nejlepší je situace: z hranice křižovatky (tam kde mám zastavit) nevidím na semafory za žádných okolností, nepomáhá kroucení se za volantem. Proto musím zastavit o kousek dřív. Ale tam zase není smyčka, která by mi ty semafory sepnula...

Skoro stejná zábava, jako smyčka či videodetekce u křižovatek, která nebere nejen cyklisty, ale ani motorkáře.


  • 0

#51 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2018 - 14:38

Znovu se ptám - má někdo z přítomných OSOBNÍ zkušenost s policií v Rakousku nebo Německu za kameru v autě, případně odkaz na konkrétní DE / AUT předpis? Záznam veřejného prostoru očividně není - alespoň v Německu - v kolizi s kamerou v autě, takže zatím jediné, co jsem kdy viděl, byly různě serioznixpochybné články o tom, jak se to nesmí...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#52 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2018 - 12:39

Využila jsem deštivý den a pořídila Lamaxe - malý, na přísavku, takže mi nebude viset kabel od zrcátka k palubce a nehrozí, že by se mohl hádat s kamerou v zrcátku. Čili na zítra mám novou hračku - prý má u nás pršet až do pondělí.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 01 září 2018 - 12:41

  • 0

#53 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2018 - 13:54

OT - nejlepší je situace: z hranice křižovatky (tam kde mám zastavit) nevidím na semafory za žádných okolností, nepomáhá kroucení se za volantem. Proto musím zastavit o kousek dřív. Ale tam zase není smyčka, která by mi ty semafory sepnula...

Skoro stejná zábava, jako smyčka či videodetekce u křižovatek, která nebere nejen cyklisty, ale ani motorkáře.

Tak tohle jako cyklista dobře znám z Teplic. Když přijedu jako první ke křižovatce a je červená, tak si stoupnu na pravý kraj svého pruhu a ukážu autu, co přijíždí, ať se postaví vlevo vedle mne. Jinak bych tam čekal do Vánoc...


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#54 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2018 - 14:19

Tak tohle jako cyklista dobře znám z Teplic. Když přijedu jako první ke křižovatce a je červená, tak si stoupnu na pravý kraj svého pruhu a ukážu autu, co přijíždí, ať se postaví vlevo vedle mne. Jinak bych tam čekal do Vánoc...

 

U nás je to skoro všude takže křižovatky prostě přejíždím po chodníku. Jednou mi policajt něco řikal tak jsem mu řekl že mu pujčim kolo když mi ukáže jak donutit ten senzor jako cyklista pustit mi zelenou. Bylo po dohadech.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#55 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 8:25

Drobné upozornění:

Měla jsem něco málo přes měsíc kamerku Lamax3, byla s ní spokojená, ale postupně začala zlobit. Po reklamaci mi bylo řečeno, že asi základní deska a dostala jsem novou. JENŽE tam nešla ani vložit karta, vjela mimo slot - nejdřív jsem hledala chybu u sebe, že jsem prostě nešika, jenže na prodejně zjistili, že to není rukama a že je kamer se stejným problémem víc. Čili pozor při nákupu.Podle prodejny to vypadá na celou šarži - špatná výška umístění....
  • 0

#56 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 8:38

A jéje, tu mám taky.. Asi 4 měsíce, natočeno s ní přes 10 tisíc km jízdy a zatím dobrý. Třeba budu mít štěstí na povedenej kus, doufám..


  • 0

#57 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 11:56

Třeba jsem měla jen smůlu, ale když jsem viděla vnitřek jedné...dost se divím, že fungují!
Byla jsem zvyklá ze strojařiny na tisíciny a desetitisíciny mm a tady je deska a slot umístěna plus mínus autobus ( že by nastavení mini šroubováku při uchycení desky ?) nebo je rozměrově špatně plast obalu, kterým se karta umísťuje. Prostě otvor pro kartu a umístění slotu výškově nesedí.
Když jsi kartu v pohodě vložil, tak se tě tenhle problém netýká. Osobně si myslím, že u první kamery bylo začátkem problému tlacitko vypnutí/zapnutí a tudíž by to vypadalo na výškově chybně umístěný vnitřek...
Servis u první kamery nic nezjistil, protože už byla mrtvá. :-( Schválně se za čas v prodejně zeptám, jak dopadlo jednání s výrobcem, jestli byla opravdu vadná celá série.
  • 0

#58 PikarHug

PikarHug

    Newbie

  • Banned
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
  • LocationMexico

Publikováno 15 listopad 2018 - 19:09

vyplati se Go pro kamera do auta?Neni to z duvodu zaznamenani bezne jizdy,ale spis jizdy bud na okruhu, nebo podobne jizdy.
  • 0

#59 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2018 - 21:55

Vyplati se pokud jeji vlastnosti (odolnost, vodotesnost) vyuzijes i jinde. Jinak podle me staci i levnejsi hracka.


  • 0

#60 PikarHug

PikarHug

    Newbie

  • Banned
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
  • LocationMexico

Publikováno 18 listopad 2018 - 20:30

vyplati se Go pro kamera do auta?Neni to z duvodu zaznamenani bezne jizdy,ale spis jizdy bud na okruhu, nebo podobne jizdy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama