Přejít na obsah


Fotka

Letterbox - razítko, atd.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 18:32

Chystám se založit nový letterbox, mám připravené razítko a chci se zeptat, někoho kdo podobný problém řešil, kde nejlevněji nechat vyrobit gumový ,,štoček" (nebo jak se to odborně nazývá).  Na tvaru mi nezáleží, motiv by byl jednoduchý obrázek, případně grafický návrh velmi jednoduchý. Na internetu jsem našel výrobu, ovšem asi za 105,- a to jen text...

A pak by mě ještě zajímal názor kačerů na to, když by byla dřevěná truhla přidělána řetězem u úkrytu - pařez.

Díky za odpovědi.


  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 18:36

Kdejaky geocachingovy obchod vyrabi vsemozna ta logovaci razitka... stocek dovedou vyrobit urcite take!


  • 0

#3 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 18:48

Kdejaky geocachingovy obchod vyrabi vsemozna ta logovaci razitka... stocek dovedou vyrobit urcite take!

S tím tak nějak počítám, jen mě zajímá ta cena, nechce se mi psát všem geoobchodům, tak zkouším jestli někdo neřešil podobný problém... ;)


  • 0

#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 18:58

Jestli máš opravdu jednoduchý motiv, vyřež si ho z gumy nebo udělej linoryt a přilep na kus dřeva, je to hezčí a levnější. Přivázat truhlu řetězem považuji za prozíravé :D.


  • 0

#5 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 19:39

Jestli máš opravdu jednoduchý motiv, vyřež si ho z gumy nebo udělej linoryt a přilep na kus dřeva, je to hezčí a levnější. Přivázat truhlu řetězem považuji za prozíravé :D.

Zas tak jednoduchý bohužel není a navíc v mém provedení by to vypadalo jak od dítěte z mateřské školy... :D  :D  :D  Ale zajímavý nápad!

EDIT: Tak jsem ten návod s gumou zkoušel hledat na internetu a možná by to zas tak těžké nebylo... :P  Uvidím, gum mám doma asi 50 ks, tak snad se aspoň jeden kus povede... :D  :D  :D

Tenhle návod je celkem pěkný:

http://simi-staes.bl...tka-stamps.html


Tento příspěvek byl upraven od M13JP: 12 leden 2016 - 19:55

  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 21:24

Už jsem to sem i psal.

Jednoruchá razítka jsem dělal ze silikonu. Na sklo nanést vosk, vyškrábat motiv (párátkem, jehlou), nanést silikon a na to kus dřeva. A když místo silikonu použiješ epoxyd nebo sádru, jsou to tiskátka třeba do hlíny nebo moduritu. A když ten štoček namydlíš, dá se z něj dělat další silikonový otisk, nepřilepí se to.


  • 3

#7 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 22:28

Za me retez ano. Oba ammoboxy mam na retezu. Zatim se mi takto uvazana ztratila jen bedna od radiostanice.
  • 0

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 8:30

Já mám letterboxy dva a razítko mi vždycky dělal geocachingový obchod. Za těch dvě stě padesát korun to za to stojí. A ten řetěz? Známá je liberecká keš Truhla mrtvých mužů, která vážila alespoň dva metráky, měla řetěz jako na draka a zmizela i s ním.


  • 1

#9 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 9:10

Známá je liberecká keš Truhla mrtvých mužů, která vážila alespoň dva metráky, měla řetěz jako na draka a zmizela i s ním.

No právě, za to už zloděj ve sběrně dostal slušný peníz  :unsure: .


  • 0

#10 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 20:03

Tak razítko úspěšně vyrobeno podle rady Jacky, které tímto děkuji. Stačila obyčejná guma a dláta na linoryt. Výsledek je velmi pěkný, i přesto, že jsem výtvarný antitalent. :D  :D  :D  Teď bych se chtěl poradit ještě s jednou věcí. Vím, že od toho všichni odrazují, ale v tomto případě není vyhnutí. Mám připravenou velkou dřevěnou truhlu (s plastovou krabicí uvnitř) cca 20x40x40 cm a sháním nějaký pytel či něco podobného, do čeho ji vložit. Vše co jsem za tím našel bylo příliš tenké. Napadla mě ještě netkaná textilie, ale ta by se asi také protrhla. Ideálně černé barvy. Tak jestli má někdo nějaký nápad... :)

PS: pokud to čte nějaký moderátor prosím o přesunutí do geocaching dílničky. Díky


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 21 leden 2016 - 20:50
přesunuto z poradny

  • 0

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 21:12

Co celtovina? Prozkoumej Kutila a Army shop.


  • -1

#12 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 9:41

 ... a sháním nějaký pytel či něco podobného, do čeho ji vložit. Vše co jsem za tím našel bylo příliš tenké. Napadla mě ještě netkaná textilie, ale ta by se asi také protrhla. Ideálně černé barvy.

Možností je spousta, záleží na tom, kde to bude uloženo a jak. Nejjednodušší řešení je obyčejný jutový pytel, pak je možno koupit nějakou metráž a pytel podle potřeby ušít. Tzv. celtovina či plachtovina nebo stanovina může být z různého materiálu (bavlna, len, kombinace s umělinou), popř. i s impregnací. Zajímavá je ochranná netkaná textilie Tyvek.

Jinak pokud bude bedna ležet na zemi něčím zakrytá, tak bude obal brzy špinavý, plesnivý a prožraný od myší. A pokud bude "zakopaná", tj. v nějaké "bedně" v zemi s krytem, tak je lepší obal nedávat a raději ji pořádně natřít nějakou ochrannou barvou či lakem. A pokud by visela, třeba na stromě, tak zase je potřeba, aby šla z pytle snadno vyjmout, i když třeba navlhne a zmrzne.


  • 0

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 13:09

Na impregnaci bych byla opatrná, to pak slouží spíš k zadržování vody a vlhkosti uvnitř než k ochraně před vodou zvenku, případně k udržování vhodného mikroklimatu pro šneky a slimáky. Kvůli čemu tam ten pytel chceš mít? Zavěšení? Maskování? Nebo ještě jinej důvod?


  • 0

#14 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 21:46

Na truhlu jsem našel pěknou skrýš pod pařezem, jde o to trochu ji zamaskovat, aby nebyla vidět a hlavně aby nebyla za chvíli celá černá od hlíny... Tak nevím jestli ji dát do nějakého pytle nebo jen tak... Ta celtovina mě zaujala.

Přeci jen dřevěná bedna utěsněná skoro není, ikdyž uvnitř je ještě plastová krabice...


  • 0

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2016 - 0:17

Já bych se na pytel vykašlala, bude to jen ještě větší humus, něco jako plastový pytlíky na locklock. Pořádně bych to natřela něčím, co to dřevo naimpregnuje a zároveň zamaskuje, aby to nehnilo a nesvítilo. Co třeba to, čím se natírají kůly pro dřevěnej plot, než se zarazí do země?


  • 0

#16 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2016 - 14:47

Myslíš vyjetej olej?
  • 0

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2016 - 15:03

Spíš něco v tomhle stylu http://www.moset.cz/...ukty/deron.html


  • -1

#18 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2016 - 20:05

Já bych se na pytel vykašlala, bude to jen ještě větší humus, něco jako plastový pytlíky na locklock. Pořádně bych to natřela něčím, co to dřevo naimpregnuje a zároveň zamaskuje, aby to nehnilo a nesvítilo. Co třeba to, čím se natírají kůly pro dřevěnej plot, než se zarazí do země?

Asi to tak udělám, maximálně uvažuji o tom, že přes to jako přehoz přehodím nějakou celtovinu nebo něco podobného. Jelikož tam ještě budu mít visací zámek... :rolleyes:  Díky všem za rady.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama