Přejít na obsah


Fotka

Vyšroubování uříznuté trubky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 14:29

Ahoj,

 

hodím to sem, jelikož se to vztahuje k mojí keši. Mám napevno zadělanou tuto spojku 045212782c504beb65194f8df2837dee--mmf250a v ní jsem měl našroubovanou pozinkovanou 1/2 trubku. Tu ovšem někdo uřízl hned nad spojkou, takže cca 1,5cm trubky se závitem je našroubováno ve spojce, ale nevyčnívá. Potřeboval bych ten kus nějak vyšroubovat, abych mohl našroubovat novou. Vnitřní průměr trubky je cca 16mm a je kulatý a moc si nevím rady, co tam vzpříčit, abych mohl zabrat a závit povolit. Nemá někdo nějaké řešení? Budu pak činnost provádět v místě uložení keše, takže čím méně nápadnosti, tím lépe :)


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 14:33

Pokud by se ti podarili udelat do vnitrni trubky dve protilehle drazky (alespon melke, treba pilovym platkem nebo sukalkou), tak by se mozna dalo pouzit neco jako sroubovak.

 

EDIT: dalsi napad -

1. zaslepit druhy konec, vylit obsah pryskyrici a do ni posadit kovovy pasek, aby kousek koukal nad pryskyrici. Po dobrem zatvrdnuti pak nejake siky, ...

2. naletovat na vnitrni stranu pozinkovane trubky neco, co bude koukat ven ...


Tento příspěvek byl upraven od gord: 20 leden 2016 - 14:39

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 14:37

Zkusil bych dovnitř nacpat kulatou rašpli vhodného průměru a pak použít Sika kleště nebo hasák.

Je to sice brutál, ale účel světí prostředky.


  • 2

#4 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 14:38

Mozna bych do zbytku uriznute trubky zkusil narvat kus kulu a pokud by to drhlo, jako dalsi krok bych spojku nahral, nebo zkusil uvolnit poklepavanim kladivem. Samozrejme, pomoci by mohl i i olej, treba konkor, pokud by se dal striknout do zavitu. Drzim palce.
  • 0

#5 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 14:50

Tohle jsem v realu resil nedavno doma, a uspesne. Na zachode u umyvadla mi zacla tect voda. Zjistil jsem ze tece koelm rohacku kterym vede voda ze zdi k umyvadlu. Kdyz jsem ho chtel vysroubovat ze ho pretesnim nebo vymenim, tak misto aby povolil, ukroutil se fitink co byl nasroubovanej mezi rohackem a rourou ve zdi. A ukroutil se tak sikovne, ze z nej necouhalo vubec nic. Celej zbytek byl vevnitr v trubce a to cele jste bylo zapustene ve zdi par mm pod urovni obkladu. Nektery fittinky maj vevnitr imbus, ale tenhle nemel. Vnitrek kulatej a naprosto hladkej. Na prvni pohled neresitelna zalezitost.

 

Vsechny ty vyse zminene metody me napadly a rovnou jsem je zavrhnul jako prilis slozite a obtizne proveditelne. Misto toho jsem vzal takovej vetsi jehlovej pilnik a zevnitr jsem do toho vypiloval drazku, pak kus vedle druhou. V podstate jsem to skoro propiloval skrz, ale ne uplne abych znicil zavit v ty trubce ve zdi. Kdyz to bylo tak akorat, tak jsem do toho pres sroubovak bacil kladivem a povedlo se kus vylomit. Pak jsem zbytek jeste stejnym zpusobem prepizlal na dva kusy a to uz se to rozlamalo uplne a ciste jsem to  vyndal, bez poskozeni vnitrniho zavitu ve zdi. Az jsem byl prekvapenej jak to slo snadno.

 

Takze doporucuju pilnik, kladivo a hrubou silu. Pokud to bylo poradne utazeny tak to tema vyse uvedenejma metodama asi nevysroubujes.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 20 leden 2016 - 14:53

  • 4

#6 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 15:14

Modrákova metoda zní rozumně, zkusím v následujících dnech vyzkoušet. Pokud by se tu objevil nějaký instalatér s lepším fíglem, nechť se nebojí podělit se.


  • 0

#7 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2016 - 17:36

.....a co zkusit: Vytahováky zalomených šroubů, sada 6 ks sada vytahováků na zalomenéšrouby,vytahovák šroubů ,vytahováky na šrouby
Popis: Karbonová ocel. V plastové kazetě. Pro šrouby 3-6; 6-8; 8-11; 11-14; 14-19; 19-25 mm.
 
Ta trubka 1/2 coule (22mm ??? možná, nevím jistě)   by mohla mít vnitřní průměr menší než ten největší vytahovák - 19-25mm. Tyhle vytahováky stojí sice kolem 200,-Kč, ale mají je kluci v každým autoservisu a ten velkej skoro nikdo nepoužívá. Pokud máš známýho v servisu tak se zkus zeptat. Dělá se s tím dobře, má to levej závit. Ale nejsem si jistej tím průměrem.
   Možná mají instalatéři něco podobnýho.

  • 3

#8 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 9:17

Taky bych pouzil vytahovac zalomenych sroubu, viz toto a k tomu olej. Pobobne zarizeni uz leta uspesne pouzivam na zlomene srouby.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#9 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 20:26

Jakým způsobem máš zadělanou tu mufnu v zemi? Nebylo by jednodušší vyměnit tu mufnu? (pokud někdo neví co je mufna, tak to je to, co je v úvodním dotazu na obrázku).


  • 0

Jsem to stále já.


#10 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 20:58

Jakým způsobem máš zadělanou tu mufnu v zemi? Nebylo by jednodušší vyměnit tu mufnu? (pokud někdo neví co je mufna, tak to je to, co je v úvodním dotazu na obrázku).

 

Ta je zabetonovaná, takže výměna nepůjde.


  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 21:21

Na povolování zarezlých nebo hodně utažených šroubů jsme místo oleje používali brzdovou kapalinu. Ale to bylo ještě za starých Škodovek, nevím, jestli dnešní by fungovala stejně.

A ještě mě napadá pokud by šla dovnitř strčit nějaká trubka, tak ji naříznout, do ní šroub s kuželovou hlavou, utáhnout, aby se trochu roztáhla a pak za to vzít sikovkami nebo hasákem. Ale pozor, takovouto rozpínací trubkou (sloupek řídítek) jsem si kdysi zničil pětikolečko - utahoval jsem tak, že jsem to roztrhl. Holt jsem chtěl ušetřit za stahovák.

Ty vytahovače šroubů by asi byly lepší.


  • 0

#12 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 22:01

Proč si někdo dával práci to uříznout? Zřejmě ručně... Kvůli zisku z výkupny kovů asi ne, jestli to byl malý kousek. Tak spíš, jestli to tam někomu zásadně nevadí a jestli je rozumné to obnovit...


  • 0

#13 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 22:21

A je nějaký důvod, aby tam ten nový kus byl našroubovaný? Je to potřeba rozebírat? Nebo ti prostě někdo uříznul sloupek? Co tam narazit trn, zjednodušeně řečeno prostě kus železa co tam půjde fest, a na to narazit tu trubku, a máš napojeno.


  • 0

Jsem to stále já.


#14 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 22:21

Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo!

 

To jsou rady jak z receptáře. A přitom ty máš tu nejkonfortnější situaci - mufna je pevně zabetonovaná. Takže, vem sekáč, nasaď na hranu dovnitř a kladivem vyšroubuj.


  • 1

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 23:02

Kdysi tady u nás někdo tvrdil, že kutilovi stačí na všechno kladivo a vteřinový lepidlo.

Tak kladivo už tu zmíněno bylo, ještě to lepidlo. Ale hlavně ne do závitu.


  • 0

#16 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 23:38

Také se přimlouvám za tu brzdovou kapalinu. Ta proteče všude.


  • 0

#17 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 0:14

Kdysi tady u nás někdo tvrdil, že kutilovi stačí na všechno kladivo a vteřinový lepidlo.

Tak kladivo už tu zmíněno bylo, ještě to lepidlo. Ale hlavně ne do závitu.

Kladivo jsem doporucoval ja. Pomuze skoro vzdy. A pokud nepomuze kladivo, pak pomuze vetsi kladivo :)


  • 5

#18 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 9:58

Souhlasím s " mpik "  : "Na povolování zarezlých nebo hodně utažených šroubů jsme místo oleje používali brzdovou kapalinu."

 

Tehdy se na povolování používala ČERVENÁ brzdová kapalina, která opravdu natekla všude a povolovala zarezlé spoje. Už se ale asi ani nevyrábí (i když na nějaké zapadlé vesnické pumpě by jí ještě mohli mít zaprášenou v regálu).  Teď se používají "speciální" spreje - což je vlastně úplně to samý, akorát cca 20x dražší   :-).  Možná bys mohl zkusit polejt spoj před povolováním originál Coca-colou. Ta taky rozežírá rez a čistí se s ní chrom - úžasný výsledky. 


  • 0

#19 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 11:10

 Možná bys mohl zkusit polejt spoj před povolováním originál Coca-colou. Ta taky rozežírá rez a čistí se s ní chrom - úžasný výsledky. 

Ta aktivní látka v kole je kyselina fosforečná, tu lze i koupit v odrezovačích (třeba HOKR), ale bacha na tanátové odrezovače, ty na tohle asi nebrat


  • 0

#20 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 11:20

 Možná bys mohl zkusit polejt spoj před povolováním originál Coca-colou. Ta taky rozežírá rez a čistí se s ní chrom - úžasný výsledky. 

Coca-cola je stará osvědčená finta. Na pití se moc nehodí (obsahuje moc fosfátů a cukru - místo cukru dávali pro Východní Evropu glukózo-fruktózový sirup, že nám prý musí stačit, že je levnější a proto ji budeme více kupovat, protože koukáme na cenu a ne na své zdraví...). A ty fosfáty (a kyselina fosforečná) zjednodušeně řečeno uvolňují rez. (viz předchozí příspěvek, který jsem při psaní tohoto textu ještě neviděl)

Zrada glukózo-fruktózového sirupu je v tom, že fruktóza oblbne čidla v mozku, která mají hlásit, že už máme dost - a my pijeme, jíme, mlsáme doalelujá a tím zvyšujeme zisky výrobců a prodejců. A hlavně farmářů v USA, kteří nevědí co s kukuřicí a výroba gl-fr sirupu jim zajišťuje odbyt. A aby oblbli i spotřebitele, tak vynechávají dodatek "-fruktózový". Podle některých informací ale už prý Coca cola cukr do nápoje nedává- (koukněte se ale někdo do regálů s Coca colou někde na Západě, zda to je pravda).

Další osvědčené využití Coca coly je při žaludeční nevolnosti (třeba i po opici). Musí být studená a pít ji po menších doušcích. Funguje to.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 22 leden 2016 - 11:22

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama