Přejít na obsah


Fotka

tulákovo dílna


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 11:35

Výsuvná keš ze země

1)zatáhnutím za lanko

2)výsuvná pomocí pružiny

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od tulakmikess: 21 leden 2016 - 11:35

  • 0

#2 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 11:41

Výsuvná keš ze země

1)zatáhnutím za lanko

2)výsuvná pomocí pružiny

 

18. Zakopané keše

Podle doslovného překladu pravidel Groundspeaku keše nikdy nesní být „pohřbeny“ a to ani částečně. Není dovoleno kopat či jinak vytvořit díru v zemi při ukládání keše, jinými slovy keš se nesmí zakopat ani zasypat.

Výjimka může nastat pokud je schránka uložena do nějaké chráničky z kousku trubky o průměru max 20cm či prkýnek o velikosti max 20x20cm. Chránička však musí být uložena tak, aby její horní okraj byl nad úrovní okolního terénu a místo bylo jasně označené, nebo lehce identifikovatelné, aby při hledání skrýše nedocházelo k ničení okolního terénu nebo aby nedošlo ke zranění lidí či zvěře (při propadnutí).

Je to pěkné, ale nezahrabávat úplně.


  • 1

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 14:02

Ten mechanismus by se dal použít i jinde než v zemi. Třeba v nějaké trubce a lanko by mohlo vést skrytě i dost daleko - pak by to bylo překvapení, kde se co zvedne, když za něco zatáhnu.

OT:

A co se týče zakopaných, chápu to (aby nedocházelo k ničení prostředí, hlavně při hledání, kdy hledač s lopatou a nepřesnou navigací by přeryl půl hektaru), ale ten argument aby nemohlo dojít ke zranění lidí nebo zvěře, ten nechápu.

Máme tu hned u sídliště lesík, kde byli v 50. letech vojáci a dodnes jsou tam třeba zarostlé odkryté šachty asi po kanalizaci. Nikdy se tam nikomu nic nestalo a i kdyby, armáda se k tomu už teď hlásit nebude.

Opakuju, argument chápu, ale je to taková předpos...., kdyby se někomu něco stalo, hlavně aby se to nespojovalo s naší aktivitou. A to neuvažuju, že nory si hrabe i lesní zvěř a krtci a že největší paseku v lese umí udělat studovaný lesník.


  • 1

#4 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 15:08

To: tulakmikes

Teoreticky by to fungovalo pěkně, ale v praxi pod návalem kačerů budeš muset každou chvíli běhat a čistit mechanismus. Protože pokud to bude třeba někde v lese v zemi (trávě aj.) tak se dovnitř časem dostane bordel a bude se to zasekávat. 

Pár mechanických keší mám, ale z tohoto způsobu bych asi měl trošičku obavy.

 

To: bejcci

dle mého výkladu pravidel se v článku o zakopání píše, že samotná krabička nesmí být zakopána, zahrnuta jen hlínou, zamaskovaná drnem, pohozená pod zeminou ...

Ale např. vykopat malou díru, umístit chráničku (plechovku, novodurovou odpadní trubku, ...) a teprve do ní vložit keš s nějakým jasným maskováním (kámen) a dobrý popis hintu není proti pravidlům. 

S takovýmto umístěním se setkávám běžně, i sám mám u 2 keší a nebyl sebemenší problém u rewievera


  • 2

#5 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 15:38


ale ten argument aby nemohlo dojít ke zranění lidí nebo zvěře, ten nechápu.
 
Vykopeš jámu 1 x 1 x 1 metr, dáš na ní tenké víko a máš pěknou past na mamuta. Kdokoliv se do ní může probořit.

Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 21 leden 2016 - 15:39

  • 5
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#6 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 17:53

....není dovoleno kopat či jinak vytvořit díru v zemi při ukládání keše, jinými slovy keš se nesmí zakopat ani zasypat....

tahle věta je myslím jasna... není možno vykopat jakoukoli díru, ať má deset centimetrů nebo dva metry... Teda možno to je,ale je to proti pravidlům
  • 0

brundi
 


#7 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 19:37

Já myslím, že řídit by se každý měl hlavně zdravým rozumem. Tyto debaty mi přijdou stejně stupidní, jako když se u nás na základě nějakých doporučení z EU, dramaticky řešilo zakřivení okurek, protáhlost paprik, nebo kulatost melounů. Prostě zkuste používat hlavu.


  • 8

Jsem to stále já.


#8 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 22:42

Já to mám poreseno podobně, jen u mě se vysouva z deraveho parezu a za pomoci tlaku vzduchu. (pumpička)
  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#9 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2016 - 2:34

148066346212155016.gif

Uhádli byste jak to má vevnitř řešený? Z toho co je vidět hádám, že závitová tyč uchycená ve vrtačce jede do matice na vrcholu trubky-sloupku a vytláčí z ní pevnou stacionární tyčku zakotvenou dole v zemi. Jenže to by se po vysunutí zvrtlo (přestože mezi basama je jakási pevná příčka ppd. s vodícím pouzdrem), případně ta stacionární tyčka by se se po obnažení ve vzpěru zbortila,ne? A co když ve vrtačce nemá závitovou tyč, jen dlouhej šroubovák?


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#10 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2016 - 19:53

...a nešlo by to třeba takhle ??? 

 


  • 2

#11 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2016 - 21:59

...a nešlo by to třeba takhle???


To muselo dát práce........ a přitom taková blbost ;-)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#12 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2016 - 22:11

148066346212155016.gif

Uhádli byste jak to má vevnitř řešený? 

 

Jak to má vyřešený nevim, ale každopádně dobrá schovka před manželkou/přítelkyní :D


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2016 - 7:23

To s tím autem je určitě v místech, kde nemrzne. Zamrzlá voda v tom mechanismu by udělala své, stačila by pořádná ledovka nahoře a voda zateklá do spáry. Pravděpodobně by to spodní auto už nahoru nedostali. Jako řešení na keš by to mělo ty samé problémy.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama