Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

statistiky přes stator


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
176 odpovědí na toto téma

#101 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2017 - 15:34

Ktery modul na to pouzivas? Pokud FindsXXXXX, pak je to modul pro nelezene kese, tedy jen takove, kde mas vlastni nalez. Pokud k tomu predradis filtr a pouzijes ho, tak jsi jen omezil ty nelezene kese a neudella jsi novy vyber.

 

Jaky smysl ma tabulka 366 dni u vlastnich kesi? To zakladas kese kazdy den v roce? A neni to divna statistika, kdyz si do toho dne muzes napsat jekekoli datum?

 

A ty zakladas kese tak, abys jimi vyplnil matrix?


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#102 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2017 - 15:54

U založených keší mám vždy datum takové kdy keš skutečně vyšla. Teoreticky bych si tam mohl napsat jakékoliv datum, ale to bychom teoreticky mohli i k nálezům, takže bych toto moc neřešil. V geogetu je spousta hodnot, které se vyplňují ručně a můžeš si tam napsat co se ti zlíbí. Na projektu-gc tyto statistiky jsou, tak jsem si je chtěl přidat i do profilu abych to měl pohromadě. 

 

Používám Finds... Samozřejmě rozumím tomu proč tam ty keše v tabulce nejsou a proto se ptám zda by nebylo možné tam dát zatržítko umožňující vypsání všech keší, místo jen nalezených. Jiná tabulka, která by toto umožňovala k dispozici pokud vím není. Díky tomu zatržítku by se za pomocí filtrů daly dělat i jiné statistiky než tady zmiňuji - a víc možností je podle mě jedině krokem vpřed.


  • 0

misha_in.png


#103 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2017 - 17:16

Problémem je, že všechny moduly Statoru ( s výjimkou modulů MyOwn*) pracují s vlastními nálezy. Statoří jádro jim k tomu připravuje doplňující informace o vzdálenosti a elevaci od HC. Tím pádem ale moduly obecně nemohou pracovat se všemi kešemi v databázi a nemohou být doplněny o přepínač. Naproti tomu statistiky vlastních keší řeší speciální moduly MyOwn*. Ty si připravují vlastní datový zdroj a z něj generují své výstupy. Systémově je tedy pro další statistiky vlastních keší potřeba doplnit další moduly MyOwn*.
  • 1

#104 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2017 - 10:10

Pokud chceš tabulky se všemi, nebo nenalezenými, nezbývá ti než SQLtable. A pokud tam potřebuješ i vzdálenosti, nezbývá, než si je v tom dotazu vypočítat. Ale formátovat matrix pomcí SQL dotazu bych nechtěl. Jednoduchá tabulka jde udělat.


  • 1

#105 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2017 - 11:28

Ale formátovat matrix pomcí SQL dotazu bych nechtěl. Jednoduchá tabulka jde udělat.

 

Ono to ani moc nejde. Formátování výstupu všech modulů, a to i obecného SQLTable (kde lze jinak vypsat vlastně cokoliv, co je v databázi) řeší Stator na základě grafického stylu. Ale hlavně - výstupem modulu SQLTable je jednoduchá tabulka. Záhlaví a nějaké ty řádky. Sice by asi šlo vysypat nějaký obsah matrixu a do záhlaví dát kupříkladu měsíce, ale osobně se mi to zdá jako velká zhůvěřilost... ;)


  • 0

#106 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2017 - 0:26

Hezké ráno :) Dají se ve sloupci vzdálenost zobrazit jednotky? Nikde jsem to nenašel, tak jsem se to pokusil obejít přes soubor ReplaceCellValue.ini, ale to mi nefunguje.

[Distance]
.00=.00 km
.01=.01 km 
.02=.02 km
.03=.03 km
...
.98=.98 km
.99=.99 km

Tento příspěvek byl upraven od petulinka1: 07 prosinec 2017 - 9:57
zbytecne dlouha ukazka

  • 0

misha_in.png


#107 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2017 - 7:55

Neni rozumnejsi upravi zahlavi toho sloupce a tam napsat, ze se jedna o kilometry? Takto se to bezne v tabulkach resi.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#108 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2017 - 9:57

Trochu jsem zkratila tu ukazku - priste staci kousek.


  • 0

#109 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2017 - 16:51

K té jednotce u vzdálenosti ještě jednu malou poznámku. Tam (ani zdaleka) nemusí být jen kilometry. V závislosti na nastavení (na záložce Hlavní) se vzdálenosti ve všech místech Statoru mohou zobrazovat v kilometrech, metrech, mílích, yardech, stopách nebo palcích... ;)


  • 0

#110 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2017 - 21:19

Neni rozumnejsi upravi zahlavi toho sloupce a tam napsat, ze se jedna o kilometry? Takto se to bezne v tabulkach resi.

 

Jedna z možností to je, ale rozumnější určitě ne. Minimálně proto, že to zbytečně moc rozšíří záhlaví, které je už teď o dost širší, než vypsané hodnoty.

 

K té jednotce u vzdálenosti ještě jednu malou poznámku. Tam (ani zdaleka) nemusí být jen kilometry. V závislosti na nastavení (na záložce Hlavní) se vzdálenosti ve všech místech Statoru mohou zobrazovat v kilometrech, metrech, mílích, yardech, stopách nebo palcích... ;)

 

To jsem tak nějak tušil, ale pro mě je to bezpředmětné. Kilometry jsou ideální jednotka. Jenže jak ji zobrazit přímo u hodnot?


  • 0

misha_in.png


#111 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2017 - 21:30

Rozsiri zahlavi? Tak ty kilometry dej do dalsiho radku. Zobrazeni u hodnot je nerozumne z nekolika duvodu:

 

1. zvetsi to objem dat

2. pokud by se ti to podarilo udelat pres tu nahradu, tak se ti ty kilometry ulozi u vsech cisel, ktere jsou vypsana na 2 desetinna mista. To mohou byt treba procenta!

 

Myslim, ze hledas problem, kde neni. Napis jednotky do zahlavi tabulky, kam ostatne patri, a budes mit po potizich.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#112 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2017 - 22:22

Ja samozřejmě nechci ať kvůli mě předěláváte skripty. Zajímá mě spíše jestli je tento požadavek vůbec možný a trochu mě překvapilo, že nefungovalo to co jsem zkoušel. Ale zápisem do záhlaví to řešit opravdu nechci, to už to raději nechám tak jak to je.


  • 0

misha_in.png


#113 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2017 - 22:38

2. pokud by se ti to podarilo udelat pres tu nahradu, tak se ti ty kilometry ulozi u vsech cisel, ktere jsou vypsana na 2 desetinna mista. To mohou byt treba procenta!

 

Ta aplikace záměny řetězce se aplikuje na daný sloupec, takže přece nemůže dojít k tomu, že se zamění procenta v jiným sloupci. Nebo jak jsi to myslel?


  • 0

misha_in.png


#114 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2017 - 23:03

Minimálně proto, že to zbytečně moc rozšíří záhlaví, které je už teď o dost širší, než vypsané hodnoty


Promiň, ale když do záhlaví napíšeš "km", tak bude moc široké...?!?

Přidat něco jako typ sloupce "Distance unit" složité není, ale osobně to vidím jako dost excentrický požadavek. Snad až pro něj bude hlasovat pár desítek lidí... :)
  • 0

#115 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2017 - 23:09

Promiň, ale když do záhlaví napíšeš "km", tak bude moc široké...?!?

Přidat něco jako typ sloupce "Distance unit" složité není, ale osobně to vidím jako dost excentrický požadavek. Snad až pro něj bude hlasovat pár desítek lidí... :)

 

Ale to je taky úplně něco jiného. Chci mít hodnotu a u ní jednotky (např 10,08 km), ne km v nějakém jiném sloupci, nebo v záhlaví. V záhlaví je slovo "Vzdálenost", což je dvojnásobně delší, než číselné hodnoty ve sloupci, takže ta jednotka by tam krásně vešla. A bylo by to mnohem přehlednější, než mít jednotky v záhlaví. Ale to je fuk, chápu to tak, že to nejde.

 

Ovšem je nějaké vysvětlení na to proč to nejde pomocí souboru ReplaceCellValue.ini? Ten je přece k tomu aby měnil text v polích dle kritérií?


  • 0

misha_in.png


#116 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2017 - 23:31

Ale to je taky úplně něco jiného. Chci mít hodnotu a u ní jednotky (např 10,08 km), ne km v nějakém jiném sloupci, nebo v záhlaví. V záhlaví je slovo "Vzdálenost", což je dvojnásobně delší, než číselné hodnoty ve sloupci, takže ta jednotka by tam krásně vešla. A bylo by to mnohem přehlednější, než mít jednotky v záhlaví. Ale to je fuk, chápu to tak, že to nejde.

To's mne nepochopil. Místo nadpisu "Vzdálenost" si tam můžeš dát "km". A když jsem psal o typu sloupce, myslel jsem možnost přidat do Statoru další způsob formátování výpisu vzdálenosti, kde by byla i jednotka. Typy sloupců jsou popsány zde: https://www.geoget.c...or-customtables

Takže by to šlo, ale musíš svou myšlenkou nakazit víc lidí a taky Gorda... :)
Osobně bych viděl jako jediný argument pro uvedení jednotky, aby bylo vidět to, co je v konfiguraci zvoleno. Když se někdo přepne do mílí, tak to dneska vůbec nebude ve výstupu poznat. Na druhou stranu si to asi nikdy nikdo ještě nepřepnul... :D

Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 07 prosinec 2017 - 23:32

  • 0

#117 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2017 - 7:21

Ja samozřejmě nechci ať kvůli mě předěláváte skripty. Zajímá mě spíše jestli je tento požadavek vůbec možný a trochu mě překvapilo, že nefungovalo to co jsem zkoušel. Ale zápisem do záhlaví to řešit opravdu nechci, to už to raději nechám tak jak to je.

 

Prehledl jsem ve jmenu souboru to Cell. Rozhodne by to jit melo, kdy ta moznost je. O vikendu, kdyz nezapomenu, tak to zkusim.

 

Nicmene stale nevidim duvod k tomu nepouzit jednotky v zahlavi sloupce. To je bezne pouzivane, zavedene, typograficky doporucovane, ... A opravdu neni problem mit ten nadpis sloupce rozdeleny do dvou radku (pochopitelne v jedne bunce). Bezne to pouzivam.

 

DvaRadkyNadpisu.png

 

Takze v tvem pripade na jeden radek Vzdalenost a na druhy radek [km]. Proc to nepouzit?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#118 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2017 - 8:08

Zahadu jsem celkem ryhle objevil, ale stejne ti muj objev nepomuze. V souboru StatorGen.EngineFce.pas je radek 783, ktery ma tu zmenu provest, zapoznamkovany.

 

Ale stejne ti to chodit nebude. Funkce nehrazuje obsah bunky tabulky za jiny obsah. Nenahrazuje cast obsahu, ale obsah cely. Takze bys musel v souboru ReplaceCellValue.ini vyjmenovat vsechny hodnoty, ktere se v tabulce mohou byt. To ti nezavidim  ;). Uprava, ktera by nahrazovala jen cast bunky, samozrejme mozna je, ale dramaticky by to zpomalilo uz tak ne prilis rychle zpracovani.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#119 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2019 - 9:01

Ahoj,

ať nezakládám nové vlákno, zeptám se tady: 

Všiml jsem si, že mi po vygenerování a nahrání statistik na server chybí tři odznáčky - konkrétně The Travel Bug, Coin Collector a The Shutterbug. Přitom dřív se normálně nahrávaly. Kde je chyba?


  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#120 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2019 - 9:04

Ahoj,

ať nezakládám nové vlákno, zeptám se tady: 

Všiml jsem si, že mi po vygenerování a nahrání statistik na server chybí tři odznáčky - konkrétně The Travel Bug, Coin Collector a The Shutterbug. Přitom dřív se normálně nahrávaly. Kde je chyba?

Vydrž nový stator to vrátí do cajku... změny v API, mě už to doma funguje jak má ...


  • 2

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama