Přejít na obsah


Fotka

Atribut "Teamwork Required"

pravidla návod reviewer

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 12:13

Mne třeba přišlo výše uvedené vysvětlení logické od té chvíle, kdy jsem tento atribut zaregistroval - první má myšlenka vedla na Šamanovu Twin Project cache (která jej ovšem nemá - inu, relikvie geopočátků).

 

Ale už se těším až všichni stěžovači odejdou na jiné, alternativní, platformy a začnou si své nálezy psát od nuly. Jej, že se to nikomu nechce a bude radši nadávat, že v Seattlu jsou úplně odtržení od reality? To je ale překvapení...

Od které reality, mimochodem? Možná od české, ale geocaching, překvapivě, není jen střední Evropa.

 

PS: Ano, mám dnes rýpavou náladu, tak mi snad prominete.


  • -2

#22 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 12:19

Co jsem si tak pročítal různé stránky a to nejen české, tak atribut Teamwork Required spousta lidí chápe stejně jako tady. Tedy k odlovu jsou potřeba dva. Doplňující vysvětlení od GS je i z mého pohledu dosti nešťastné.

 


  • 3

#23 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 12:35

Nerozporuji, přidávám hlas na druhou stranu, aby to nevypadalo, že to je jednomyslné vnímání "všichni vs. GS". Ono to totiž bude spíš "většina vs. GS".


  • 0

#24 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 12:48

Mne třeba přišlo výše uvedené vysvětlení logické od té chvíle, kdy jsem tento atribut zaregistroval - první má myšlenka vedla na Šamanovu Twin Project cache...

 

PS: Ano, mám dnes rýpavou náladu, tak mi snad prominete.

 

Tak já si taky rýpnu. Opravdu nechápu, jakými myšlenkovými pochody jest možno dobrati se u atributu nazvaného „Teamwork required“ (česky „vyžadována týmová [spolu]práce“) s ikonkou dvou lidiček držících se za ruce k tomu, že jest jej použíti výhradně pro tento typ keší a nikoliv třeba tam, kde jest k odlovu potřeba spolupráce více kačerů, kde například jeden drží, druhý lije, třetí k tomu přizvukuje.

Mně (a jak se zdá, tak nejen mně) zase tento atribut automaticky evokoval keše jako třeba dvojwigo Kačer / Mudla, keše, kde je potřeba zavolat do nějaké budky v cizím městě, kde jeden musí na nějakém místě držet nějaké tlačítko či páčku, zatímco druhý na jiném místě, kam ten první nedosáhne, musí odlovit keš apod. Prostě název „Teamwork required“ je mnohem obecnější a jeho využití může být mnohem širší. Pokud GS chtěl atributem vypíchnout právě jen a pouze výše zmíněný typ keší, klidně ten atribut mohl nazvat „TWIN cache“, když už má speciální atributy jako „Lost And Found Tour“, „Partnership Cache“ nebo „GeoTour Cache“. Atribut „Teamwork required“ je umístěn v kategorii „Conditions“ a nelze z toho nijak vypozorovat, že má pouze takovéto specifické určení.

 

Nerozporuji, přidávám hlas na druhou stranu, aby to nevypadalo, že to je jednomyslné vnímání "všichni vs. GS". Ono to totiž bude spíš "většina vs. GS".

 

Nevšiml jsem si, že by tu někdo psal o „všichni vs. GS“, jelikož „všichni“ je kvantifikátor obecný a u něj je problém, že stačí, aby existoval alespoň jeden, který podmínku nesplňuje, a podmínka je neplatná celá. Pokud ale sám uznáváš, že se jedná o „většina vs. GS“, pak jdeš možná dál, než já sám, protože já bych si netroufal tvrdit, že s tím má problém většina. Jestliže by se opravdu jednalo o „většinu vs. GS“, pak to jenom potvrzuje, že je GS mimo realitu, protože jeho rozhodnutí jdou proti názoru (vůli) většiny. Uf, až se mi z této třeskuté argumentace zatočila hlava a jdu si dát oběd.


  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#25 Voyager Reviewer

Voyager Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 12:57

Tak ja bych z toho zase nedelal nejake drama. Standa jen chtel vysvetlit co ten atribut vlastne znamena a proc byl primarne vytvoren. Mysim, ze kdyz se pouzije i v pripadech nutne spoluprace vice lidi k odlovu, tak to zadnemu rw vadit nebude. Hlavni problem je, ze neexistuje poradna dokumentace a tak hodne kaceru ani nevi, k cemu nektere atributy slouzi a tak je casto nevhodne pouzivaji. Vi treba vsichni k cemu je atribut "field puzzle" a kdy byste na nej nemeli zapomenout? Vetsina atributu je pouzitelna uplne volne a zalezi na ownerech, kolik a jake pouziji. Je ovsem par pripadu kdy je nejaky atribut povinny a pokud chybi, tak je to vylozene spatne. Namatkou...

 

-nocni kes by mela mit vzdy prislusny atribut "nigth cache"

-teren T1 by mel vzdy mit i atribut "vozickare"

-bezdratove technolgie atribut "wireless beacon"
-pouziti "UV" atributu, pokud je treba UV svitilna

-pouziti atributu "Specialni naradi", kdyz je potreba nejake specialni pomucku k odlovu

 

Tyhle pripady se snazime hlidat, ale samozrejme se muze stat, ze to rw prehlidne, zvlast kdyz mu treba chybi vsechny informace.

 

A samozrejme je dobre pridat spravne i ty nepovinne a proto je osveta potreba. Vzdyt nakonec z toho profitujeme pri hre vsichni, protoze muzeme kese filtrovat, pouzit atributy v PQ a na prvni pohled videt, na co se predem pripravit.


  • 11

Voyager Reviewer - reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)


#26 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 13:16

Pro mh.mail:
Přeji dobrou chuť :)
Předpokládám, žetoto vnímání zmíněného atributu je silně ovlivněno blízkostí Twin Project cache v blízkosti mých někdejších souřadnic a také faktem, že to je jeden z atributů, který nemám v nalezených (ha, že bychom hledali už i atributy?). Naopak, cachí, kde byli dva či více lidí "required" už pár (skutečně jen pár) mám a atribut nikde.

K druhému rýpnutí: V tomto silně nevypovídajícím prostředí jsem byl první, kdo se ozval. Tedy do té chvíle to zde bylo "všichni vs. GS". Nyní je to "většina vs. GS", neb většina je extrémně oobsáhlá. O názoru široké hráčské veřejnosti nemám ponětí, proto se k němu vyjadřovat nemohu. Alibismus? Snad. Dává ale smysl usuzovat o poměrech ve společnosti z internetového fóra? Jistě ne.

Přeji příjemné zažití (doufám, že ti jej tímto nezkazím).
  • 1

#27 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 13:18

PS: Nikde jsem (záměrně) neuvedl termín "výhradně". Ale to už zabíháme do výrokové logiky, pokud bychom takto operovali s termíny.
  • 1

#28 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 14:03

Tak ja bych z toho zase nedelal nejake drama. Standa jen chtel vysvetlit co ten atribut vlastne znamena a proc byl primarne vytvoren. Mysim, ze kdyz se pouzije i v pripadech nutne spoluprace vice lidi k odlovu, tak to zadnemu rw vadit nebude. Hlavni problem je, ze neexistuje poradna dokumentace a tak hodne kaceru ani nevi, k cemu nektere atributy slouzi a tak je casto nevhodne pouzivaji. 

 

Takže se uplatňuje rozumný přístup, to je fajn  :) Je fakt, že tenhle atribut bez nějakého vysvětlení v listingu sám o sobě nemá moc velkou vypovídající hodnotu. Neříká, proč je nutná týmová spolupráce a hlavně v čem spočívá. Většina z ostatních atributů vysvětlení nepotřebuje, ale tenhle ano. Navíc už jsem ho potkal u několika keší, kde spolupráce na odlov potřeba není, pokud je člověk vhodně vybavený. 


  • 0

#29 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 14:24

Samozrejme proti vykladu od Voyagera asi neni co namitnout. Pokud budeme atributy pouzivat s rozumem (a nemusi to nutne byt uplne presne jak by si GS predstavoval), budou z toho profitovat vsichni a i kdyz je treba pouzijeme trochu jinak, je dobre vedet co si pod nimi predstavuji v Seattlu.

 

Co si tak vybavuju ty kese co by mely spravne mit ten teamwork atribut podle predstav GS, tak v CR vim jen o dvou, a ani si nejsem jisty jestli obe jeste existuji. Zato vim o mnohem vic kesich ktere jeden clovek neodlovi a pritom by teoreticky tedy ten atribut mit nemely. Nevhodne pouziti teamwork atributu v situacich kdy zadnej teamwork potreba neni treba me osobne hodne vadi. Casto neni z listingu patrne o co jde a kdyz na vetsinu kesi chodim sam, mam pak dilema kdyz je tam ten atribut, jestli tam mam jit nebo ne. Nekdy se to pozna z logu, ale nekdy ani to ne. Pak nezbejva nez to risknout, s tim ze statisticky je v 90% pripadu ten atribut na kesi kde nema co delat, takze sance ze to dam sam je vysoka. Takze bezne na temworkove kese chodim sam, ale je jiste riziko ze narazim. Kdyby ty atributy byly spravne (ovsem spravne ne podle predstav GS, ale spravne podle zdraveho rozumu), byl bych radsi.


  • 1

#30 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 15:05

Jooo, kdyby všechno bylo podle zdravého rozumu, to by se to žilo...  :) Celé tohle téma hovoří o přesném protipólu zdravého rozumu. Můžeme mu hyperkorektně říkat nezdravý nerozum. ;)   Ono totiž zavést v roce 2011 nový atribut, nikomu neříct, jaký (hodně divný) význam mu přikládám a po pěti letech se začít divit, že to kačerská veřejnost, jak je to jen ó Bože možné, chápe úplně jinak, na to už je té protipólové vlastnosti třeba pořádná hromada.

 

A aby dokonali dílo sebezkázy všeobecného mínění, tak se navrch všeho postaví k věci čelem jako chlap(i) a pošlou za sebe věc vysvětlovat nebohýho českýho revírníka. Chudák Tobias...  B)


  • 17

#31 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 16:02

A aby dokonali dílo sebezkázy všeobecného mínění, tak se navrch všeho postaví k věci čelem jako chlap(i) a pošlou za sebe věc vysvětlovat nebohýho českýho revírníka. Chudák Tobias...  B)

Tohle je taky zajimavej postreh. Kdybych byl reviewer ja, tak bych mel s takovouhle situaci docela problem. Zrejme misto abych informaci se kterou se neztotoznuji proste sluzebnim postupem tlumocil kacerske verejnosti, spis bych asi mel tendenci do Seattlu odpovedet ze takovou pitomost ja nikomu rikat nebudu a jestli na tom trvaj, tak at to udela ten kdo si to vymyslel. Ale ja nastesti nejsem reviewer :)

 

Nicmene jak se tu casto zminuje GS je majitelem hry a urcuje pravidla, ovsem toto muze uplatnovat jen dokud to ostatni akteri akceptuji. Jeste kdyby ty revs. nejak platil tak chapu ze budou delat co se jim rekne. Ale teda kdyby po mne nekdo chtel tlumocit lidem takovehle veci a zadarmo, tak to uz bych asi fakt nedal :mellow: Existuje nejaka zpetna vazba od reviewru ze by treba sami protestovali, nebo to proste nedelate? Preci reviewer je fundovana osoba, vi jak to chodi a jeho nazor by mel majitele firmy zajimat, v jejich vlastnim zajmu.


  • 1

#32 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 16:15

Pár reakcí:

 

jak se tu casto zminuje GS je majitelem hry a urcuje pravidla, ovsem toto muze uplatnovat jen dokud to ostatni akteri akceptuji.

 

Akceptují a akceptovat budou. (Mlčící) většiny se to totiž nedotkne (nějakej pitomej atribut!) a ten, koho se to dotkne, kvůli tomu tuto hru opouštět nebude, protože alternativa není žádná.

 

Existuje nejaka zpetna vazba od reviewru ze by treba sami protestovali, nebo to proste nedelate? Preci reviewer je fundovana osoba, vi jak to chodi a jeho nazor by mel majitele firmy zajimat, v jejich vlastnim zajmu.

 

Srovnej s kauzou odvolání polského revírníka.

 

misto abych informaci se kterou se neztotoznuji proste sluzebnim postupem tlumocil kacerske verejnosti, spis bych asi mel tendenci do Seattlu odpovedet ze takovou pitomost ja nikomu rikat nebudu a jestli na tom trvaj, tak at to udela ten kdo si to vymyslel. Ale ja nastesti nejsem reviewer :)

 

Reviewer je prodloužená ruka GS a musí vykonávat svoji činnost v jeho zájmu, nejsem sice reviewer, ale tohle určitě stojí v podmínkách revírnické funkce, přijde mi to logické. Může sice sdělit GS svůj názor na určité věci, ale ve svém důsledku musí plnit to, co GS nařídí, bez ohledu na to, co si o tom myslí. Pokud s tím vnitřně nesouhlasí, nezbývá mu nic jiného, než tuto funkci opustit. Je to samozřejmě problém, ale v podobné situaci je i spousta jiných lidí v jiných oborech.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#33 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 16:23

Prosím tě, mohl bys ten případ polského reviewra nějak "ozdrojovat"? Rád bych se o tom dozvěděl víc. Stačí link někam, kde se to řešilo. Děkuji :)


  • 0

#34 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 16:37

http://www.geocachin...ka/#entry520543


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#35 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 16:57

Děkuji, byl jsem minulý týden mimo signál i elektrický proud (Jizerky), proto mi to uniklo.
  • 0

#36 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 16:58

Reviewer je prodloužená ruka GS a musí vykonávat svoji činnost v jeho zájmu, nejsem sice reviewer, ale tohle určitě stojí v podmínkách revírnické funkce, přijde mi to logické. Může sice sdělit GS svůj názor na určité věci, ale ve svém důsledku musí plnit to, co GS nařídí, bez ohledu na to, co si o tom myslí. Pokud s tím vnitřně nesouhlasí, nezbývá mu nic jiného, než tuto funkci opustit. Je to samozřejmě problém, ale v podobné situaci je i spousta jiných lidí v jiných oborech.

Prave ze nemusi. Kdyz to bude jeho job, za kterej je placenej, ze mzdy splaci hypoteku na barak a zivi rodinu, tak musi. Kdyz to dela zadarmo jako zabavu, tak nemusi. Muze je (v krajnim pripade, samozrejme ne kvuli nejaky malichernosti) klidne poslat do haje a jediny co riskuje je ze ho funkce zbavej, coz mi v tomhle pripade neprijde jako nejaky nestesti.

 

Ja treba bezne takovyhle rozhodnuti delam i v byznysu kde jde o prachy a stejne za urcitou mez me nikdo nedonuti zajit, posledni takovy rozhodnuti kde odmitame nehorazne pozadavky zakaznika s rizikem ztraty pomerne velkeho kseftu jsem udelal pred par hodinama. A to jde o prachy, kdyby neslo, tak to rozhodovani je mnohem jednodussi :)


  • 3

#37 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 17:24

Modráku, sorry, ale přečti si ještě jednou, co píšu, vypíchnu ti tady to podstatné:

 

Reviewer je prodloužená ruka GS a musí vykonávat svoji činnost v jeho zájmu, ... ve svém důsledku musí plnit to, co GS nařídí, bez ohledu na to, co si o tom myslí. Pokud s tím vnitřně nesouhlasí, nezbývá mu nic jiného, než tuto funkci opustit.

 

Podle mě říkáme oba totéž. Akorát já to říkám způsobem: „Pokud chce reviewer dělat reviewera, tak to musí dělat, a pokud to dělat nechce, nemůže být reviewerem“. A ty to říkáš způsobem: „Dělat to nemusí, akorát tak maximálně přijde o funkci.“ Podle mě je to stejný názor.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#38 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 17:36

Modráku, sorry, ale přečti si ještě jednou, co píšu, vypíchnu ti tady to podstatné:

 

Reviewer je prodloužená ruka GS a musí vykonávat svoji činnost v jeho zájmu, ... ve svém důsledku musí plnit to, co GS nařídí, bez ohledu na to, co si o tom myslí. Pokud s tím vnitřně nesouhlasí, nezbývá mu nic jiného, než tuto funkci opustit.

 

Podle mě říkáme oba totéž. Akorát já to říkám způsobem: „Pokud chce reviewer dělat reviewera, tak to musí dělat, a pokud to dělat nechce, nemůže být reviewerem“. A ty to říkáš způsobem: „Dělat to nemusí, akorát tak maximálně přijde o funkci.“ Podle mě je to stejný názor.

Neboj, cetl jsem to peclive. Jo, rikame v podstate totez. Akorat tvuj zaver vyzniva jako ze to spis nemuze udelat, muj nazor je ze to muze udelat uplne v pohode. Drobnej rozdil tu preci jenom je, ja pripoustim scenar ze to proste zkusi a ono se neco stane. V realnym zivote je spousta situaci ktery na prvni pohled vypadaji ze neco "musis" a ve skutecnosti se ukaze ze nemusis. Na to abys zjistil jak to dopadne je potreba to vyzkouset. Samozrejme s rizikem ze se to obrati proti tobe. To se muze stat. Ale realita je takova, ze mnohdy se lidi bojej zbytecne a kdyz se zkusej vzeprit, neskonci to tou predpokladanou katastrofou. U pripadu kde jde o hodne (ztrata zamestnani) se to samozrejme riskuje tezko. U dobrovolne neplacene pakarny mi to riziko prijde v pohode. Tak zhruba v tomhle vidim ten rozdil.


  • 2

#39 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 17:42

Jinak sorry za OT, to uz jsme sklouzli hodne daleko od tematu, timhle smerem asi nema smysl pokracovat. Nechme to tu na ty atributy.


  • 0

#40 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2016 - 17:50

Akorat tvuj zaver vyzniva jako ze to spis nemuze udelat, muj nazor je ze to muze udelat uplne v pohode


Tak to jsem opravdu na mysli neměl. Rozdíl je pouze akademický, jestli je sklenice z poloviny prázdná anebo z poloviny plná, zatímco ve skutečnosti v ní je 50% jejího maximálního objemu.

A ty se ještě někdy pozastavuj nad tím, že ke svým příspěvkům doplňuji "disclaimer" ;).
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pravidla, návod, reviewer

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama