Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak dát kešky do navi? - záhadně přestalo jít


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#1 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 25 únor 2016 - 0:53

OK, potřebuju radu - netuším jak dát kešky do navigace. Dřív vše klapalo jak po drátkách, pak problémy s pluginem. Díky změně prohlížeče vše šlo opět v pohodě.

 

Nyní zjištuji, že NĚKDE to jde, NĚKDE ne. Bohužel mám v tom takový chaos, že nevím co kde jde.

 

Jak proboha dát nějak lidsky kešku do navigace? Mám garmin dakota 10. Plugin či co nainstalovaný mám, a i když chci - ihned vyskakuje, že není podpora. V počítači jsou Windows 10.

 

Děkuji za ochotu, jsem fakt zoufalá.


  • 0

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2016 - 5:58

Nevím, co používáš za prohlížeč. Já Firefox, a ten přestal Plugin Communicator podporovat. Při aktualizaci ho to prostě vypne. Tak já jsem si to našla v doplňky/rozšíření a klikla na možnost, že se chci dozvědět více. Hodilo mi to na stránku, kde jsem použila možnost Potlačení podepisování doplňků (pokročilí uživatelé). V prohlížeči mám zakázanou automatickou aktualizaci a až dojde na tu verzi, kde to už vypnout nepůjde, tak prostě a jednoduše přestanu aktualizovat. Leda bychom všichni donutili Garmina, aby ten Communicator nechal podepsat :D.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 25 únor 2016 - 6:02

  • 0

#3 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2016 - 10:25

Kdyby uplne vsechno selhalo, tak stazeny soubor s keskami (GPX nebo LOC) se da nahrat na libovolne zarizeni vc. Garminich GPS pomoci programku GPSBabel. Pouzivam konzolovou verzi, ale koukam, ze u to ma i nejake klikaci rozhrani.

 

http://www.gpsbabel.org/


  • 0

#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2016 - 10:31

V Chrome to taky již nefunguje, používám plug-in Cachelist, je to rychlé a bezbolestné řešení.


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2016 - 11:59

Možné řešení je zde http://www.geocachin...armin-edge-605/

 

 

Nevím, co používáš za prohlížeč. Já Firefox, a ten přestal Plugin Communicator podporovat. Při aktualizaci ho to prostě vypne. Tak já jsem si to našla v doplňky/rozšíření a klikla na možnost, že se chci dozvědět více. Hodilo mi to na stránku, kde jsem použila možnost Potlačení podepisování doplňků (pokročilí uživatelé). V prohlížeči mám zakázanou automatickou aktualizaci a až dojde na tu verzi, kde to už vypnout nepůjde, tak prostě a jednoduše přestanu aktualizovat. Leda bychom všichni donutili Garmina, aby ten Communicator nechal podepsat :D.

 

 

Jen firefoxem to na 100% není. Plugin funguje i v nejnovější verzi. Mám FF 44.0.2, win7 a bez problémů. Ověřování podepsaných doplňků vypnutý nemám.

 

 

btw: již jsem sloučil asi 20 threadů / jistě se najdou ještě další / ve kterých lidé měli stejný problém, tento thread tam také zanedlouho přidám  http://www.geocachin...nicator-plugin/


  • 0

#6 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 25 únor 2016 - 16:37

Mám chrome, lišku i explorel. Jenže na 3 různých počítačích různé verze. A někde to běží, někde ne. Zkusila jsem ten cachelist, ale přijde mi to zdlouhavé. Neustále přepisovat kod kešky. U dvou tří jo, ale co až budu chtít větší oblast? Nebo na to jen jdu jdu blbě? Když to chci přčevést do gpx. formátu tak si to pamatuje kod kešky předtím, ale ne tu aktuální.


  • 0

#7 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2016 - 16:40

Používám Geoget, takže plug-in neřeším, ale naposledy jsem narychlo potřeboval z Gc.com jednu kešku uložit.
Tlačítko Send to GPS nefungovalo, tak jsem dal GPX file, uložil přímo do GPSky do složky GARMIN/GPX a až na posramocenou češtinu vše fungovalo OK. Tedy kratší postup než píše Svenwiersen, ale nevim, jaká je přidána hodnota GPSBabel....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#8 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2016 - 16:42

Mám chrome, lišku i explorel. Jenže na 3 různých počítačích různé verze. A někde to běží, někde ne. Zkusila jsem ten cachelist, ale přijde mi to zdlouhavé. Neustále přepisovat kod kešky. U dvou tří jo, ale co až budu chtít větší oblast? Nebo na to jen jdu jdu blbě? Když to chci přčevést do gpx. formátu tak si to pamatuje kod kešky předtím, ale ne tu aktuální.

Protože musíš napřed tu původně uloženou kešku z GPSky smazat, aby si nečetla tu novou....
EDIT: Pardon, tys psala o cachelistu, ja myslel ukládání do GPS

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 25 únor 2016 - 16:44

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#9 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2016 - 18:02

Já tedy používám GG a Chrome, ale chci-li si nahrát rychle jen jednu kešuli, tak používám Explorer (v Chromu mi to nejde) s tím, že jsem tam "dala" Garmin Commucator (plugin, který mi to "samo" nabídlo) a funguje mi to bez potíží.


Tento příspěvek byl upraven od zirafka183: 25 únor 2016 - 21:50

  • 0

#10 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 15:58

A proc proste a jednoduse nestahnete GPX a neulozite do navigace do slozky Garmin/GPX? Pokud nemate PM, tak i treba cachelist umi ulozit GPX na misto, kam si vyberete. A zadnej Garmin Communicator k tomu nepotrebujete.


  • 0

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 16:13

A proc proste a jednoduse nestahnete GPX a neulozite do navigace do slozky Garmin/GPX? Pokud nemate PM, tak i treba cachelist umi ulozit GPX na misto, kam si vyberete. A zadnej Garmin Communicator k tomu nepotrebujete.

Protože, drahá Peťulinko, ne všechny navigace GPX podporujou. U některejch musíš pro nacpání GPX do přístroje použít další SW, například Mapsource, kterej ale všechny waypointy zobrazuje jednou ikonkou, takže máš místo jedný multiny s deseti stagema v navigaci  deset keší. Garmin Communicator tohle nedělá, pošle to tak, jak to máš na GC.com - jinou ikonku pro stage, jinou pro parkoviště, jinou pro keš, a funguje se skriptama typu GCtour, který ti tam těch keší pošlou víc najednou.


  • 0

#12 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 16:15

To ja samozrejme vim, ale zrovna Dakota GPXka umi :)


  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 19:10

To jsem chtěl napsat už dávno. Pokud umíš nějak stáhnou to GPX, tak ho normálně nahraj do navigace jako na flešku. Do podsložky GPX, která tam určitě bude. Ale to s tou starou keší je pravda taky. Pokud už ji tam máš v nějakém jiném GPX, musíš ho smazat a pak nahrát nové, jinak uvidíš tu původní. Což je docela problém s cachelistem nebo PQ. Nejlepší je to mít všechno v jednom GPX a to pokaždé nahrát celé znovu.

A když se někdo zmínil o přepisování kódů do cachelistu - do cachelistu se dají keše naklikat. Z listingu, nebo bubliny v mapě. Šlo to ještě jednodušeji, přímo z ikonek na mapě, ale po změnách na GS před mnoha a mnoha lety už jdou jen tyto dva způsoby.


  • 0

#14 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 21:53

OK, potřebuju radu - netuším jak dát kešky do navigace. Dřív vše klapalo jak po drátkách, pak problémy s pluginem. Díky změně prohlížeče vše šlo opět v pohodě.

 

Nyní zjištuji, že NĚKDE to jde, NĚKDE ne. Bohužel mám v tom takový chaos, že nevím co kde jde.

 

Jak proboha dát nějak lidsky kešku do navigace? Mám garmin dakota 10. Plugin či co nainstalovaný mám, a i když chci - ihned vyskakuje, že není podpora. V počítači jsou Windows 10.

 

Děkuji za ochotu, jsem fakt zoufalá.

Ve výpočetní technice není chaos to pravé. Udělej to přesně jak píše Jacka a bude ti to opět fungovat. Zázračná rada neexistuje, to už by Jacka dávno měla no a i ona si musela přečíst návod, jak problém vyřešit. Pokud používáš víc prohlížečů, budeš to muset řešit vícekrát.


  • 0

#15 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 27 únor 2016 - 12:25

ehm... děkuji za rady. Bohužel ve stahování nejsem zběhlá a tyhle blbosti raději nechávám zkušenějším :D. Zjištuji ale, že mi to doma funguje na mozile - akorát se musí zrušit blokace, která se objeví hned při otevření když kliknu na uložit do gpx. Zkusím jí stáhnout i na notebooku a uvidím :).


  • 0

#16 zdegeokys

zdegeokys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 9:41

Přestalo se mi na stránce listingu kešky zobrazovat tlačítko Send to GPS, a to ve Firefox, IE i Opera. Je to jen můj problém?

P.S. Ve výpisu keší se zobrazí a funguje.


Tento příspěvek byl upraven od zdegeokys: 30 srpen 2018 - 10:03

  • 0

#17 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 10:01

Není, při posledním updatu webu před dvěma dny to tlačítko odstranili. Důvod: bylo to údajně poslední dobou velmi nespolehlivé (fungovalo to zřejmě jen malému počtu lidí).


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 10:36

Není, při posledním updatu webu před dvěma dny to tlačítko odstranili. Důvod: bylo to údajně poslední dobou velmi nespolehlivé (fungovalo to zřejmě jen malému počtu lidí).

To je geniální řešení, místo aby to spravili...

To mi připomíná, jak nám instalatéři místo výměny těsnění u kapajícího kohoutku vymontovali umyvadlo a přívod zaslepili.


  • 1

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 12:33

Ale tlačítko GPX tam je. Stačí vygenerovat ho a nahrát do navigace, pokud tedy nejde o historický eTrex. A s VELKÝM překvapením jsem zjistil, po letech co tvrdím, že BM dostane jen základní info, že v tom GPX je plný listing. Jen očima, navigaci tu nemám. Zkusím to.


  • 0

#20 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 12:36

Mě to taky nejde. Kešky se mi stahují do pc. Odtud je přetahuji do gps jako catridge od wheriga. Pokud si neotevřu před stahováním hint, tak zůstane zakódovavý :-( .


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama