Přejít na obsah


Fotka

Pokuta za stání vedle silnice? Poraďte pls.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 tomas7

tomas7

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 18:16

Ahoj přátelé GC,

po dnešním odlovu kešky (GC5KDF8) jsme při návratu k autu našli pod stěračem pozdrav od brněnských měšťáků, že jsem podezřelý ze spáchání přestupku podle §125c zákona č. 361/2000 Sb. Parkovali jsme vedle Staré dálnice na tomto místě (Streetview: https://www.google.c...dg=dbrw&newdg=1) směrem do Bystrce před billboardem, kde je trochu znatelný plácek od lepičů plakátů. Vysvětlení pro mimobrněnské: nejedná se o skutečnou dálnici, i když tak byla původně projektována, ale obyčejnou 4proudou komunikaci s celkem malým provozem. Při mém pátrání jsem zjistil, že Silniční zákon hovoří o nepovoleném stání na silniční vegetaci, pokud to není povoleno místní úpravou provozu na pozemní komunikaci (http://www.zakruta.c...taveni-a-stani/ - písmeno r). Pro řidiče/kačera je to docela problém, protože jako tzv. "silniční vegetaci" lze označit téměř jakoukoliv plochu a jsme tak vystaveni na pospas těmto ochráncům pořádku projíždějícím okolo našeho vozidla v době lovení keše.

Podle lístku bych se měl do 5 prac. dnů dostavit na MP Brno k projednání přestupku. A moje otázka zní, jak z toho vybruslit. Nechce se mi dát kůži zadarmo a je evidentní, že jsem nikoho neohrozil ani nic nepoškodil, prostě buzerace. Našel jsem toto vlákno: https://www.30kmh.cz...php?topic=592.0, kde doporučují určitý právní postup - zjednodušeně ignorovat. Ještě mne napadlo odůvodnit stání defektem a nepojízdností vozidla, i když je to už trochu pod úroveň lhát před pracovníky MP jako malý žáček.

Poradíte něco? Máte podobnou zkušenost?

 


  • 0

#2 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 18:36

Ještě jsem takovou zkušenost naštěstí neměl. Možná bych ti doporučil, aby jsi místo defektu (který by byl vidět) zvolit spíše "zastavení vozidla" z důvodu nedostatku paliva.

 

Ale je to tedy od nich pěkná šikana.


  • 0

#3 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 18:40

Nejlepší je dostavit se k vysvětlení, být slušný, říct, že jsi si vědom toho, že jsi tam stál, ale že to bylo jen na minutku kvůli hře. 

Nikdy jsem s pravdivým vysvětlením neměla problém. Teda v Praze. Nevím, jak to posoudí v Brně.  :)


  • 3

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 18:45

... jenze ty jsi blondyna! ;)


  • 2

#5 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 19:04

... jenze ty jsi blondyna! ;)

Jednou jsem to vysvětlovala druhé blondýně. Nejdřív jsem si myslela, že mi to u ženské neprojde, ale byla v pohodě. Teda spíš vypadala, že ji ta práce nebaví. A koho by také bavila, když tam každý druhý jde s nějakou blbou výmluvou (výhružkami apod.), které se stále opakují.


  • 2

#6 (SOS)

(SOS)

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 19:25

Také bych řekl pravdu, kdo ví jakou mají zkušenost s odstavenými auty u silnice. Je třeba se na věc podívat i z jiného pohledu. Napiš jak to dopadlo.
  • 0

#7 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 19:54

Hmm... policejní revír Bystrc / Žabovřesky ..... ti jsou na parkování kdekoliv jinde než "na místech k tomu určených" extrémně hákliví.. ..:(. Tipuju, že v tomto případě budou operovat s pojmem "nezpevněná plocha"... vlastní zkušenost.  Rozhodně, ale doporučuju NEignorovat. Naopak pokud člověk přijde v klidu a rozumně si s nimi pokecá  tak je tady možnost "řešení domluvou". Co když se Ti třeba chtělo hrozně, ale hroooozně na ........    to by mohli vzít ne? Místo je tam na to ideální..:P. Anebo prostě řekni pravdu jak to bylo...udělalo se ti za jízdy zle a šel ses projít pro keš.  

 Držím palce.


  • 0

#8 Vopi29

Vopi29

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 19:59

Stalo se mi loni v jistém městě něco obdobného.

Jel jsem se s přítelkyní koupat na zdejší koupaliště. A jelikož jsem v onom horkém dni neměl jako jediný koupací nápad, byl problém s parkováním. Nakonec jsem vsunul své malé auto na jediné volné místo, aniž bych si ověřil okolí. Po návratu mě za stěračem čekal pozdrav od zdejší MP, s výzvou k podání vysvětlení, proč parkuji v protisměru a ještě v zákazu zastavení.

Měl jsem na to několik dnů, ale představa, že bych sem měl jet ze svého místa bydliště, což je více jak 100 km se mi moc nelíbila. 

Přestože bylo pozdní odpoledne, vydali jsme se hned do města na služebnu. Tu jsme našli .... zavřenou. Na dveřích byl pouze papír s telefonním číslem na strážníky. Navíc stejných nešťastníků se nás tu sešlo více.

Zavolali jsme na výše zmíněné číslo, bylo nám poděkováno, že jsme se na to nevykašlali, pak jsme dostali otcovské napomenutí a byli jsme posláni pryč. Všechno dobře dopadlo.

Takže doporučuji, postavit se k problému čelem a aktivně, nic si nevymýšlet a doufat, že nenarazíme na nějakého blbce. 


  • 9

#9 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 21:01

JJ, v Bystrci jsou tim prosluli. Je to bordel, misto aby se starali o verejny poradek, tak sikanuji za zastaveni na jekekoliv nezpevnene plose. Ostatne vetsina MP v CR slouzi jako prisun penez do obecnich pokladen...


  • 5

Martin > Madbin > Voyager Reviewer


#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 21:16

Stání na zeleni je oblíbený termín všech místních sborů ozbrojených šimpanzů a bývá využíván, jakmile stojíš na jakémkoli povrchu vedle silnice. Hoď na to bobek a lístek do kanálu, hlavně jim nevyprávěj o geocachingu!


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 22:12

Nevím, nevím, vyhodit lístek do kanálu se mi nezdá jako dobrý nápad. Plynou z toho jen problémy.


  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 22:16

Stání na zeleni je oblíbený termín všech místních sborů ozbrojených šimpanzů a bývá využíván, jakmile stojíš na jakémkoli povrchu vedle silnice. Hoď na to bobek a lístek do kanálu, hlavně jim nevyprávěj o geocachingu!

Ty si jako myslíš, že mezi nima nejsou kačeři... V Brně se traduje, že už někdy v roce 2009 kontrolovala MP kačery a pak došli na to, že to jsou taky kačeři ! Je ale pravda, že se to prý nestalo v Bastru

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 27 únor 2016 - 22:28

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#13 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 22:47

Nevím, nevím, vyhodit lístek do kanálu se mi nezdá jako dobrý nápad. Plynou z toho jen problémy.

A jaké? Lístek za stěrač je dnes již chápán jako doručenka s pruhem?


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#14 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 22:54

Ty si jako myslíš, že mezi nima nejsou kačeři... V Brně se traduje, že už někdy v roce 2009 kontrolovala MP kačery a pak došli na to, že to jsou taky kačeři ! Je ale pravda, že se to prý nestalo v Bastru

 
taky kacer

Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 27 únor 2016 - 22:54

  • 3

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#15 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 23:15

Vsechny listky za steracem jsem zatim bez vyjimky vyhodil. A nikdy uz se dal nic nedelo. Listek za steracem neni zadna forma doruceni, ten tam proste neni, nikdy jsi ho nevidel. Pockej az jestli poslou regulerni obsilku, pak tam teprv zajdi. Chodit nekam na listek za steracem je nesmysl.


  • 7

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 8:44

Slyšel jsem že se jednomu kačerovi stalo: Pane řidiči, udělal jste několik přestupků. Buď zaplatíte pokutu, nebo dál pojedete s doprovodem, ale FTF mám já.


  • 3

#17 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 9:21

To už i kačeři mají své urban legend?


  • 1

#18 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 10:51

To už i kačeři mají své urban legend?

Kačeří mají své urban legends již dávno… GC1Y1QMGC1ZTWN


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#19 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 11:49

Kačeří mají své urban legends již dávno… GC1Y1QMGC1ZTWN

Z toho jde mráz po zádech... :wacko:


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#20 tomas7

tomas7

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 12:10

Dík všem za podnětné příspěvky.

Návrhy řešení jsou jak pragmatické (Bubo_CZ), tak rebelské (Trhač, Modrák).

Založil jsem k tomu další vlákno na webu, kde si řidiči radí, jak vzdorovat policejní šikaně (https://www.30kmh.cz...hp?topic=2624.0) - pro pobavení dopručuji příspěvek od kverulanta:-) Zde se mi dostalo pár cenných rad. Vzhledem k tomu, že jsem docela zodpovědná osoba, ale zároveň si nenechám ka..t na hlavu, tak to budu řešit dopisem MP, že vozidlo bylo odstaveno kvůli technické poruše. I když by si to zasloužilo zásadnější přístup, tak na to nemám čas a nervy. Dám vědět, jak se to vyvrbí...


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama