Přejít na obsah


Fotka

Zkušenosti se strážci zákonů, parkování, modré zóny atd…


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
165 odpovědí na toto téma

#81 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 22:09

...

A co chudák chodec ? Špacíruje si dál se žlutou reflexní hvězdou nocí sám, blátivou krajnicí...ale šťastný. Pač je svobodný, nepotřebuje dotace, kola, pruhy, prdí si svoje emise a velký bratr na ně nic nemá....

Neboj, to přijde. Dostaneš předvolání na STK, změří ti emise a rovnou vyměří ekodaně.


  • 5

#82 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 23:05

Připomíná se mi jedna jednosměrka v Dejvicích, kterou pravidelně projíždím na kole v protisměru, sledujíc tak žluté značení cyklotrasy včetně vzdáleností do Stromovky, Roztok a možná i do Děčína neb Drážďan :D :D :D. Poznámka o cyklistech v obou směrech samozřejmě veškerá žádná.

Vidím, že si tam musím dávat bacha. Často tam jezdím a srazit cyklistu, to je dneska ekozločin, řidič je vždy vinen a sazby jsou vyšší nežli za úkladnou vraždu. Když vidím některé bikery, jak závodí hrdě v ulicích Prahy o Bouchalův pohár, cítím, že ten povolený vjezd do jednosměrek nebyl dobrý nápad. Oni by to tam pálili tak jako tak, ale aspoň by byli bez výmluvy.


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#83 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2016 - 23:19

To by bylo,aby úředník nevymyslel, jak z nás ty peníze dostat..... A pak jsou tu ti co když můžou, jezdí do práce na kole a je jim jedno co ouřada s měřením rychlosti nebo parkováním vymysli. Leda by zavedli známky na kolo, který opravnuji jezdit po cyklostezkach vybudovaných z peněz EU nebo podobnou hovadinu.

Hlavně že jezdí na kole po čtyřproudovce a vedle je cyklostezka.
  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#84 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2016 - 8:21

Jako cyklista, pokud není zákaz vjezdu cyklistů na silnici, raději pojedu po silnici, než jezdit po "cyklostezkách" které vedou po chodnících, kde na každém křížení s vedlejší ulicí po sto metrech je cedule: "cyklisto sesedni a veď kolo", kdo vymyslel takhle blbé cyklostezky by mě fakt zajímalo... Někdo mi to sice říkal, že bych měl jezdit spíše po cyklostezkách, ale tohle je něco neskutečného. Ve Švédsku jsem už před 10-ti lety při cestě po cyklostezce chrochtal blahem... Pokud vedla po hlavní - měla status hlavní, pokud po vedlejší - chovala se jako příslušná vedlejší ulice... Tohle je prostě rozumné uspořádání, ne to, jak to je udělané u nás. Zajímavé, že někde to jde udělat rozumně...


  • 3

#85 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2016 - 8:50

srazit cyklistu, to je dneska ekozločin, řidič je vždy vinen a sazby jsou vyšší nežli za úkladnou vraždu. Když vidím některé bikery, jak závodí hrdě v ulicích Prahy o Bouchalův pohár, cítím, že ten povolený vjezd do jednosměrek nebyl dobrý nápad.

 

A to ještě schválili přednost cyklistů na přejezdu pro cyklisty obdobně jako mají chodci na přechodu. Úplně se děsím situace, kdy přijíždím ke slavnému přejezdu pro cyklisty a najednou se mi zprava na poslední chvíli na něj vřítí plnou rychlostí cyklista. Chodce si mám aspoň šanci včas všimnout, ale rozjetého cyklisty, který se zjeví zpoza keře? Nevím, kdo čím přemýšlí.


  • 6
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#86 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2016 - 8:51

U nás máme most, po straně přidané chodníky (lávky) pro pěší, kde cyklisté nemají jezdit. Mají jezdit po silnici, tj. po mostě. Most je nový, dostal cenu za architekturu, ale je úzký. Namalované pruhy pro cyklisty tam zůstaly jen půl roku, pak radši rozšířili vozovku.

Nechat se na mostě natlačit autobusem na železnou konstrukci se mi nechce. Pokud tam nikdo nejde, radši jedu po tom chodníku. Pokud je chodců moc, radši to po tom chodníku převedu.

Je pravda, že už mě bláznivý cyklista na chodníku málem srazil. Ale pokud se srazí cyklista s chodcem, pravděpodobně přežijí oba. U cyklisty s autobusem už bych to tak jistě neviděl.


  • 0

#87 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2016 - 8:54

Můžeš zkusit tohle:

http://www.zmapujto.cz/

 

Ale nejsem si jistý, jestli to funguje. Vypadá to na zajímavý projekt, ale zatím jsem to nevyzkoušel.

 

Ahoj,

díky, ale je to klasický projekt, který někdo navrhnul, organizace se přihlásily, možná se o to pár měsíců v některých organizacích i někdo staral, ale nyní to jen mrtvola.

Kouknul jsem do mapy, proklikal pár věci v okolí a u všech našel zprávu: "Hlášení není vyřešeno a již více jak dva měsíce na něj nikdo nereagoval! "


  • 0

#88 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2016 - 9:05

Ahoj,

díky, ale je to klasický projekt, který někdo navrhnul, organizace se přihlásily, možná se o to pár měsíců v některých organizacích i někdo staral, ale nyní to jen mrtvola.

Kouknul jsem do mapy, proklikal pár věci v okolí a u všech našel zprávu: "Hlášení není vyřešeno a již více jak dva měsíce na něj nikdo nereagoval! "

 

Je to docela škoda. Pěkná myšlenka, jen ještě dotáhnout do stádia, kdy by byla provozuschopná a radnice by na to reagovali. Díval jsem se, že ty věci asi nejsou vůbec aktualizované a říkal jsem si, že je to asi tak:-(


  • 0

#89 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2016 - 9:29

Tohle je asi mrtvola, ale podobný systém si udělaly některé radnice samy. Nemám telefon s příslušnou funkcí, ale přes web jsem jim nahlásil závadu (neustále tekoucí voda v jednom veřejném pítku) a reagovali. Zavřeli ji úplně a pak i odstranili ten stojánek :o .


  • 1

#90 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2016 - 10:41

Jako cyklista, pokud není zákaz vjezdu cyklistů na silnici, raději pojedu po silnici, než jezdit po "cyklostezkách" které vedou po chodnících, kde na každém křížení s vedlejší ulicí po sto metrech je cedule: "cyklisto sesedni a veď kolo", kdo vymyslel takhle blbé cyklostezky by mě fakt zajímalo... Někdo mi to sice říkal, že bych měl jezdit spíše po cyklostezkách, ale tohle je něco neskutečného. Ve Švédsku jsem už před 10-ti lety při cestě po cyklostezce chrochtal blahem... Pokud vedla po hlavní - měla status hlavní, pokud po vedlejší - chovala se jako příslušná vedlejší ulice... Tohle je prostě rozumné uspořádání, ne to, jak to je udělané u nás. Zajímavé, že někde to jde udělat rozumně...

Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít. http://www.brnonakol...ch-se-cyklistu/


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#91 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2016 - 10:50

Jan Werich, O dopravnictví, 1966

Dneska řidič automobilu – vono na tom nezáleží, jak řídí nebo co řídí. Vono záleží na tom, jak umí číst. A jak rychle. Když dneska řídí automobil, tak musí furt číst. A číst třeba, že oblouk doleva je škrtnutej, veprostřed je šipka, dole je objížďka, pak je tam napsáno „pomalu“ a ještě se to zužuje. Ale mezitím zajel štyry, pět lidí – no nemoh se dívat přeci, kudy jede, když to musel číst. A teďka ještě na zemi jsou šipky. Ta ukazuje doleva, ale oblouk je doleva škrtnutej, protože od včerejška, se tam jezdí doprava, ale ještě to nepřemalovali.

„Já mám právo ject, a jelikož to právo mám, tak i když mně stojíš v cestě, já to právo uplatním a bim, řach, rovnou do tebe.“ Což je úplně proti lidskýmu rozumu, protože: když lidi choděj po chodníku a teďka se tam proplítaj, tak taky přibrzdí, přidá, uhne se a vůbec z toho nic nedělá.

On se lidskej mozek musí používat, proto nám ho pánbu dal, nebo tedy Darwin, to je jedno, někdo nám ho musel dát. Kdyby nám ho dal pro parádu, tak bysme nosili mozek navrchu a ne vevnitř. Pokud lidi nebudou jezdit s mozkem, všecky ty nápisy a šipky nejsou nic platný. Nemluvě o tom, že ty šipky a nápisy musí taky dávat lidi s mozkem. To není nic platný, když to tam dávaj lidi, co nemaj mozek. To musej mít všichni mozek!
  • 5

*


#92 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2016 - 12:01

A to ještě schválili přednost cyklistů na přejezdu pro cyklisty obdobně jako mají chodci na přechodu. Úplně se děsím situace, kdy přijíždím ke slavnému přejezdu pro cyklisty a najednou se mi zprava na poslední chvíli na něj vřítí plnou rychlostí cyklista. Chodce si mám aspoň šanci včas všimnout, ale rozjetého cyklisty, který se zjeví zpoza keře? Nevím, kdo čím přemýšlí.

V současnosti platný zákon č. 361/2000 Sb. v §57 říká, že cyklisté přednost nemají:

 

"(8) Před vjezdem na přejezd pro cyklisty se cyklista musí přesvědčit, zda-li může vozovku přejet, aniž by ohrozil sebe i ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, cyklista smí přejíždět vozovku, jen pokud s ohledem na vzdálenost a rychlost jízdy přijíždějících vozidel nedonutí jejich řidiče k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy. Na přejezdu pro cyklisty se jezdí vpravo."

 

Na iBesip.cz to píšou taktéž. Jestli je to nějaká žhavá novinka, o které Google neví, od kdy to má platit?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#93 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2016 - 13:27

V současnosti platný zákon č. 361/2000 Sb. v §57 říká, že cyklisté přednost nemají:

 

Jestli je to nějaká žhavá novinka, o které Google neví, od kdy to má platit?

 

Jj, jedná se o zákon č. 48/2016 Sb., kterým se mění zákon č. 361/2000 Sb., a který platí od 20.2.2016.

Je tam třeba doplněno v § 5 písmeno h), kde se říká, že řidič nesmí "ohrozit cyklistu přejíždějícího pozemní komunikaci na přejezdu pro cyklisty", takže já je budu jen omezovat B) . Akorát se musí dávat bacha, pokud je přejezd pro cyklisty současně s přechodem pro chodce, tam platí pravidla pro obě skupiny stejná, viz ten § 57, kterej byl dost překopanej.

Už se zase těším na pravidelné školení řidičů referentských vozidel, kde nám to pěkně vysvětlí, zatím v tom nemám jasno.
 


  • 0

#94 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 12:23

Ano, už vidím ten §5 písm. h, to tam skutečně přibylo.  §57 odst. 8, který jsem citoval, stále platí, tam došlo k "malé" změně: slova "ke změně" se nahradila slovy "k náhlé změně".

 

Takže to chápu tak, že v situaci, jak ji popsal mh.mail v #85, by mě cyklista donutil k "náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy", což nesmí. Zároveň já ho nesmím na přejezdu pro cyklisty ohrozit. Tak to mě zajímá, jak se na to budou dívat soudy... :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#95 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 14:21

Tyhle nejednoznačnosti nás zabijí!


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#96 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 15:28

Rozumim tomu správně, že kde je přechod pro chodce zároveň s přechodem pro cyklisty, je odteďka řidič auta povinen zastavit a nechat cyklistu projet, aniž by tento kvůlivá tomu musel slízt z kola a dělat, že je chodec? :D Zatímco kde je jen přejezd pro cyklisty, nemusí mě auto pustit přednostně, ale nesmí mi přejet? To jsem fakt zvědavá, jak to udělá :D :D :D


  • -1

#97 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 16:09

O přednosti popř. přímo o zastavení vozidla, jako je to u chodců,  se v zákoně nepíše, takže na přejezd vjeď tak, abys nedonutila řidiče "k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy". Přičemž ke "změně směru nebo rychlosti jízdy" ho donutit můžeš.

No a poté, co už jedeš po přejezdu pro cyklisty, tě na oplátku on nesmí ohrozit. :-)

 

Je to taková legislativní patlanina, toho jsou zákony plné...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#98 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 12:12

Dopravní odbor místně příslušné ORP, případně dopravní policie....jedni nebo druzí tě případně nasměrují na správné místo - nejčastěji to bude lampárna na nejbližším nádraží, případně i horší místa :) Protože značky jsou vždycky nainstalované správně a rozhodovací proces o umístění je neomylný..... ještě by to mohl být odbor správy majetku MÚ

 

Tak překvapivě lampárna se nekonala a úředníci konali a problém (na silnici je umístěna značka omezující rychlost, ale za překážkou již není ukončení tohoto omezení a další křižovatka je skoro 2 km daleko) bude napraven:

 

Dobrý den,

na podkladě Vašeho podnětu ze dne 11. 3. 2016, bylo provedeno  jeho prošetření a   byla uznána jeho opodstatněnost. Na základě zjištěných skutečností bylo  provedeno jednání se správcem silnice č. II/610 (Krajská správa a údržba silnic, Středočeského kraje, oblast Mnichovo Hradiště), kde bylo přislíbeno zjednání nápravy s tím, že  DZ B 21b Konec zákazu předjíždění, které jsou umístěny  na  obou stranách předmětného mostu,  budou vyměněny za   DZ B 26 Konec všech zákazů.

S pozdravem xxxx


  • 4

#99 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 12:27

No, jen aby tam místo DZ B26 nepostavili měšťáka s radarem :P


  • 1

#100 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2016 - 12:34

na silnici je umístěna značka omezující rychlost, ale za překážkou již není ukončení tohoto omezení a další křižovatka je skoro 2 km daleko

 

Kde? Protože po 610 občas jezdím busem na sever , tak abych věděl, kde aktivní ouřada do osazení příslušné "ukončovací značky" osadí městapáčka, co bude brát všechny předjíždějící....


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama