Přejít na obsah


Fotka

Zkušenosti se strážci zákonů, parkování, modré zóny atd…


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
165 odpovědí na toto téma

#161 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2016 - 12:15

Zkusil sis někdy udělat statistiku, kolik chodců/bruslařů pak za tebou řve, co se opovažuješ na něj zvonit, a kolik jich má sluchátka v uších a to zvonění neslyší?

Toto je naprostá pravda.

Nepovažuji se za fanatického cyklistu, ale dost často (když je pěkně) jezdím do práce na kole - po cyklostezce podél Vltavy do centra Prahy (a samozřejmě občas na kešky :-)).

Ráno je to fakt nádhera, nikde ani noha, dá se jet rychle. Když je pěkně, tak je to odpoledne zpátky dost náročné, jet se musí výrazně pomaleji a opatrně.

Cyklostezka je plná chodců, bruslařů, pejskařů, dětiček na odrážedlech, ...

Jezdím fakt opatrně, když dojedu pomalu jdoucího chodce, tak způsobně zpomalím a na férovku počkám, až se dá bez problémů objet, nezvoním, nenervuji se.

Pár zážitků mám s pejsky, 2x se mi povedlo namotat vodítko, když pejskař na cyklostezce nechal psa běhat všude kolem a ten mi nečekaně přeběhl přímo před kolem (mimochodem, co je to za módu, tomu psovi by snad bylo taky líp na louce 5m od cyklostezky ???)

Musím to zaklepat, s dětmi jsem měl zatím štěstí, i když už se mi stalo, že jsem šel dost tvrdě na brzdy, když mi v Braníku dítě hrající si mimo cyklostezku s odrážedlem zničeho nic vjelo kolmo do cesty. Naštěstí jsem to tak nějak očekával. Na lavičce sedící a do mobilu koukající maminka na mě vrhla vraždící pohled, jako že si troufám jezdit po stezce na kole.

Minulý týden jsem pomáhal vstát cyklistovi, který jel přede mnou. Do kopečka předjížděl bruslařku, krásně viděl, nikde nikdo, když vtom bruslařce (se sluchátky v uších) došly síly, zastavila a bez kouknutí vlezla na levou stranu stezky. Cyklistovi se podařilo vyhnout, do kopečka jel taky celkem pomalu, jen mu bruslařka drcla rukou o řidítko a on "kontrolovaně spadl", nikomu se nic nestalo.

Další zážitek minulý čtvrtek - po cyklostezce jsou tři přiopilí chodci, pěkně vedle sebe, aby nikdo nemohl projet. Jak mám ve zvyku, tak jsem za nimi zpomalil, že je za chvilku na příhodnějším místě objedu. Cyklista za mnou neměl tolik trpělivosti a cinknul na zvonek. No co jsem si od těch gentlemanů vyslechli, to snad ani nikomu nepřeji. Ten někde výše v diskuzi zmíněný cyklofašista bylo snad jediné slušné slovo.

Abych nebyl jednostraný, je to snad 14 dní, frčím si to z kopečka po jednosměrce na cyklostezku směrem do práce. Přede mnou jede pomaličku auto, evidentně hledá, kde zaparkovat. Zpomalil jsem a jedu pomaličku za ním. Dojel mě další cyklista a auto začal předjíždět přesně v okamžiku, kdy vyhodilo blinkr a parkovalo po levé straně silnice. Nevím, jestli se dotkli nebo ne, každopádně to bylo o fous, zabrzdili a zastavili oba. Jak sprostě na sebe s paní řidičkou křičeli, to jsem se snad začal i červenat. Mimochodem, o pár metrů dál přejíždím křižovatku, je na ní přednost zprava, celkem velký provoz, zastavit jsem musel skoro pokaždé, na kole mě řidiči suveréně ignorují, když tu jedu autem, tak problém není.

A poslední story - kousek od Barrandovského mostu má teď asi metr od cyklostezky labuť hnízdo a sedí na vejcích. Labuťák občas stojí uprostřed cyklostezky a snaží se klovat všechny lidi bez rozdílu dopravního prostředku :-)


  • 4

#162 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2016 - 12:35

Ale, to snad je úplně normální, jako řidič taky musím přizpůsobit rychlost a způsob jízdy stavu vozovky a okolnímu provozu a vyhláška mi dokonce ukládá předvídat, co udělají ostatní účastníci (silničního) provozu, tedy chce po mně býti jasnovidcem :ph34r: .


  • 1

#163 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2016 - 14:26

Kolo když není perfektně seřízené, tak je slyšet. Ale viděl jsem čelní srážku cyklistek. Hnala se bouřka, všichni chvátali, foukal vítr. A na cyklostezce jely dvě vedle sebe a třetí proti nim. Potkaly se pod mostem, kde je mírná zatáčka a není tam vidět. Všechny tři vstaly a začaly na sebe ječet, takže se evidentně tak moc nestalo. Ale na těch kolech už asi neodjely.


  • 0

#164 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2016 - 16:01

Ale, to snad je úplně normální, jako řidič taky musím přizpůsobit rychlost a způsob jízdy stavu vozovky a okolnímu provozu a vyhláška mi dokonce ukládá předvídat, co udělají ostatní účastníci (silničního) provozu, tedy chce po mně býti jasnovidcem :ph34r: .

Samozřejmě, tohle dělám i jako řidič a ještě o to víc jako cyklista, kdy jsem víc ohrožen.

Jen jsem chtěl demonstrovat, že má Jacka pravdu a Tvůj nápad ma preventivní cinkání nepomůže.


  • 0

#165 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2016 - 12:02

Tak Lysá se stala slavná a zde dokumentované jednání se ocitlo na mém oblíbeném blogu http://dfens-cz.com/...lyse-nad-labem/


  • 3

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#166 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 15:11

Nevím od kdy, ale dnes jsem si všimla že Mapy.cz ukazují modré, zelené a ostatní zóny, to není vůbec špatné


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama