Přejít na obsah


Fotka

Zkušenosti se strážci zákonů, parkování, modré zóny atd…


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
165 odpovědí na toto téma

#141 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2016 - 18:43

Jedna praktická dopravní kuchařka. Už brzy i ve vašem městě ! :)

http://svrap.cz/zklidneni-dopravy/


  • 0

*


#142 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2016 - 19:06

Ale ono se to bohužel děje skoro všude, ubírají se pruhy, stávající se zužují. Chraň bůh, aby tam někde došlo ke zranění nebo se někomu udělalo šoufl, pak tam neprojede ani sanitka nebo hasiči :( .

 

A není to jenom ve městech. Například na skoro novém obchvatu Klatov z plzeňské na domažlickou je 6 (slovy šest) kruháčů o malém průměru, výsledkem je, že ho kamiony nepoužívají a jezdí centrem.


  • 1

#143 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2016 - 19:28

protože "chceme města pro lidi, ne pro auta" 


  • 2

#144 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2016 - 12:33

protože "chceme města pro lidi, ne pro auta"


tak tak - lid chce, lid rozhodl, lid s námi volnomyšlenkáři zatočí.
  • 0

*


#145 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2016 - 13:00

Kdyz jsem tuhle diskutoval s mestskym straznikem nesmyslnou dopravni znacku, dozvedel jsem se ze to je dilo nejaky slepice z dopravniho odboru, ktera sama autem nejezdi a zrejme nema ani ridicak. Ze to sice vsechny krome ni se.., ale on ze tam musi hlidat jeji dodrzovani, jinak bude mit pruser. Tak to je potom tezky. Kdyz o tom tak premejslim, tak to ze o par ulic vedle ja na chodniku vysazenej zivej plot, takze neni videt co jede po hlavni a jestli mam dat prednost bude asi taky jeji dilo. A ty zeleny kuzelky a nesmyslne namalovany pruhy u Renaultu ktery ze ctyrpruhu udelaly dvoupruh a nasledne ranni zacpu v sirokym okoli asi taky. Ta se evidentne rozhodla tem ridicum co nejvic zasolit.


  • 4

#146 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2016 - 13:19

Pracuje na dopravním odboru a nemá řidičák?

 

To už bych se nedivil, kdyby v Ústavu pro jazyk český byli zaměstnáni analfabeti <_< .


  • 0

#147 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2016 - 13:33

Pracuje na dopravním odboru a nemá řidičák?

No a co? Silničního provozu se zúčastní jako chodec mezi živými ploty :D :D :D!


  • 0

#148 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2016 - 14:00

Pracuje na dopravním odboru a nemá řidičák?

"Na pracovní úřad?" rozčílil se tatík, "co bych tam dělal, vždyť nepracuji!


  • 7

#149 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2016 - 21:25

tak tak - lid chce, lid rozhodl, lid s námi volnomyšlenkáři zatočí.

Ale houby, lid nic takového nechce, ten taky nadává co si to ti blbci vymysleli. A zcela právem, mne už tahle všudypřítomná revoluce shora (z moci úřední prosazování pošahaných nápadů o které se nikdo neprosil) taky pěkně ...


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#150 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2016 - 20:53

A další tendenční článek - prosím všimněte si, že POTÍŽISTI jsou tentokrát chodci a pejskaři :-)

Cyklofaštisti hledají nové cíle.

 

http://zlin.idnes.cz...zlin-zpravy_ppr


  • 0

*


#151 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2016 - 21:06

Taky jsem v Holandsku chodil po červeně dlážděném chodníku a cyklisti se mohli uzvonit. Rychle jsem si na to ale zvykl. Jenomže tam je to jinak. Silnice mezi městy a souběžně s ní cyklostezka, oddělená od silnice. A v centru města klidně zákaz pro auta. Tam se s koly naučili žít. Jen jsem nepochopil, jak u nádraží cyklista najde svoje kolo. Jsou jich tam zaparkovaných tisíce.


  • 2

#152 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2016 - 20:31

A další tendenční článek - prosím všimněte si, že POTÍŽISTI jsou tentokrát chodci a pejskaři :-)

Cyklofaštisti hledají nové cíle.

 

http://zlin.idnes.cz...zlin-zpravy_ppr

No nevím, nic moc tendenčního nevidím. Zkus se někdy na kole projet po cyklostezkách a to uvidíš věci! Jak pěšáci neslyší blížící se vozidlo, tak jdou naslepo.


  • 4
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#153 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2016 - 7:05

No nevím, nic moc tendenčního nevidím. Zkus se někdy na kole projet po cyklostezkách a to uvidíš věci! Jak pěšáci neslyší blížící se vozidlo, tak jdou naslepo.

Aviatik: A ty nemáš na kole zvonek?  :huh:   Neměl by být součástí výbavy správného cyklysty?


  • 0

#154 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2016 - 22:15

Aviatik: A ty nemáš na kole zvonek?  :huh:   Neměl by být součástí výbavy správného cyklysty?

Mám a používám, když vidím už z dálky někoho, jak pochoduje prostředkem cyklostezky, aby o mne věděl a měl čas se rozhdnout co udělá. Ale neměli by se chodci nejdříve rozhlédnout než vlezou do vozovky? S nimi je totiž ten problém. Když si chodec, který jde vpravo od silnice a tedy ke mne zády vzpomene, že bude přecházet v okamžiku, kdy jsem kousek za ním a bez náznaku ohlédnutí udělá vlevo vbok a napochoduje mi před nos, tak je na problém zaděláno (a když už se pokusím mu projet za zády, tak se asi metr od obrubníku ohlédne, lekne se a couvne. Brzdy mám v pořádku ale přece jenom...).

 

Extrémem byl potom chlap, který na mne jednou v noci vybafnul mimo přechod zpoza zaparkovaného auta. Jel jsem z mírného kopečka asi 35km/h a málem jsem mu přejel špičky. A to mám přední světlo, které rozhodně není nějaká umírající světluška.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#155 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2016 - 22:25

Mě už jeden magor před léty takto sundal z kola. Šel po relativně úzký cyklostezce levým pruhem, tedy protisměrem (mimo obec v polích), já jsem jela normálně svým pruhem vpravo. Uprostřed byla bílá čára. Ve chvíli, kdy jsem ho míjela, si usmyslel, že odbočí doprava na pěšinku, a učinil tak, aniž by se rozhlédl. Povedlo se mu to tak, že on to ustál, ale já jsem nabrala v asi 20 nebo 25 km/h (rovina) rohem řídítka popruh jeho tašky a udělala i s kolem kotrmelec. Ale dobře věděl, že to byla jeho chyba, když mě sbíral zpod kola, strašně se omlouval. Dodneška mám na noze jizvu - obtisk řetězu.


  • 0

#156 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2016 - 22:55

Uvědomte si prosím, že cyklista není příliš slyšet a je-li chodec zády, což tak zvonit preventivně?

 

A bohužel jako řidič mám blbé zkušenosti s některými cyklisty, kteří se na silnici chovají, jako by jim patřila a je o strach je i na široké vozovce předjet.


  • 3

#157 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2016 - 5:33

Uvědomte si prosím, že cyklista není příliš slyšet a je-li chodec zády, což tak zvonit preventivně?

A bohužel jako řidič mám blbé zkušenosti s některými cyklisty, kteří se na silnici chovají, jako by jim patřila a je o strach je i na široké vozovce předjet.


Proto je dobre mit kolo rozhrkane, ktere je slyset i bez zvonku. ;-)
Nejhorsi je srazka s blbcem a je fuk, jestli je to chodec, cyklista, nebo automobilista.
  • 5

#158 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2016 - 5:41

Uvědomte si prosím, že cyklista není příliš slyšet a je-li chodec zády, což tak zvonit preventivně?

Zkusil sis někdy udělat statistiku, kolik chodců/bruslařů pak za tebou řve, co se opovažuješ na něj zvonit, a kolik jich má sluchátka v uších a to zvonění neslyší?


  • 3

#159 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2016 - 7:18

Já mám levný zvonek, palička jen na pružině, a ten na trochu rozhrkanější cestě zvoní sám. Štve mě to, ale ne tak moc, abych s tím něco udělal. Takže jsem slyšet.

Ovšem jednou mě jako chodce málem sundal cyklista do příkopu. Měl na kole takovou bludičku, že mě neviděl. Přitom ho i mě předjíždělo auto, které normálně svítilo, on asi čuměl do silnice. A pak mi nadával, že nejsem vidět. Bylo to ještě před povinností nosit reflexní prvky, ale ty by na tu jeho bludičku stejně nepomohly. A byl jsem ve městě. Sice v polích, ale značka konec obce byla ještě daleko za mnou. Od té doby tudy radši potmě nechodím.


  • 0

#160 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2016 - 8:12

A po ktere straně jsi sel?:)
  • 0

brundi
 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama