Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
725 odpovědí na toto téma

#421 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 22:38

Znám jednoho, který dal poctivě v kuse 443 dní. Pak odjel na týden do Indie do míst, kde nebylo 7 kešek, a série skončila.

Já jsem se o řadu pokoušel v době, kdy se mi objevila hromada kešek doslova pod oknem. Byl jsem zvědavý, co bude příčinou konce. Nakonec to po 18 dnech skončilo tím, že se mi prostě nechtělo, i když nejbližší keška byla 200 metrů od domu. Příště to chce nějaký konkrétní počet jako cíl, protože "dokud to půjde" u mně nefunguje.


  • 0

#422 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 5:39

Nemusis jezdit denne. Ja kdyz to delal, resil jsem to tak ze jsem jezdil lovit obden v noci a lovil pred pulnoci i po pulnoci. Takze jsem regulerne vykryl 2 dny jednim vyjezdem.

A co seattlovský čas? Jak tu bylo už někde napsáno, keš před devátou ráno je včerejší. Ale asi to platí jen při logování přes fieldnotes.


  • -1

#423 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 6:06

Znám jednoho, který dal poctivě v kuse 443 dní. Pak odjel na týden do Indie do míst, kde nebylo 7 kešek, a série skončila.

Já jsem se o řadu pokoušel v době, kdy se mi objevila hromada kešek doslova pod oknem. Byl jsem zvědavý, co bude příčinou konce. Nakonec to po 18 dnech skončilo tím, že se mi prostě nechtělo, i když nejbližší keška byla 200 metrů od domu. Příště to chce nějaký konkrétní počet jako cíl, protože "dokud to půjde" u mně nefunguje.

 

Taky vím o jednom kolegovi, co opravdu poctivě streak loví. Do práce jezdí autem a je dost flexibilní v tom, kam po práci zajet. Navíc v Praze je těch keší tolik, že to není až takový problém. Ale nemám pocit, že bych ho to nějak zvlášť bavilo. Tohle je typický příklad výzvy, kdy ze zábavy děláš povinnost. Navíc je pitomé, že pokud lovíš poctivě, tak stačí nemoc, pracovní cesta někam, kde keše nejsou a jsi v pr... Ale když někoho streak baví, tak proč ne. Taky jsem kdysi streak zkoušel, na nějaký odznáček (pak je stejně předělali), ale po 79 dnech už mě to přestalo bavit a zasahovalo to zbytečně do rodinného programu.


  • 2

#424 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 7:09

A co seattlovský čas? Jak tu bylo už někde napsáno, keš před devátou ráno je včerejší. Ale asi to platí jen při logování přes fieldnotes.

Nemyslím si.

Teď jsem přesně takhle lovil kešku na dovolené.

A v GPS jsem měl čas 0:02- a tak se to přeneslo i do Drafts (bývalý Fields Note).


  • 0

#425 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 7:31

Tak ja zkusim pohled z druhe strany barikady.

V kuse lovim od 3.1.2011 a i pred tim jsem mel nevim jak dlouhy vicemene nepretzity usek, ale tenkrat na prelomu roku mi rodinne duvody zabranily 2 nebo 3 dny lovit.

 

Zacal jen jako ze to zkusim, jak to pujde a celkem me to bavilo. Dneska je z toho stereotyp. (Tedy z toho dojit nekam pro kesku kazdy den.) Jsem z Prahy, kesek je tu stale dost. Pravda, ze vloni v zime mi nejak dochazely, mel jsem vsude jen pro me nevylustitelne mysterky nebo eventy. (Eventy navstevuji vyjimecne a jen v pripade, ze mi neco daji.) Uz jsem si rikal, ze toho budu muset nechat, ale pripada mi to skoda.

 

Mam sesitek se seznamem blizkych kesek, ktere mohu odlovit (tradicky, multiny, vylustene mysterky) s uvedenim mista, kde keska je. Takze nakouknutim do blocku najdu blizke nebo jinak vhodne misto a vyrazim.

 

Vetsinou lovim v dosahu prazske MHD (pasmo 0) a okolo, co dojdu, takze rekneme do 10 km od nejblizsi zastavky. (Prumerne za den kvuli keskam nachodim asi 4.5. km - viz moje statistika.) Pracovni dobu mam vicemene podle sebe. Nemam tedy problem obcas vyrazit treba v jednu (odpoledne), kdyz si naplanuji neco kousek dal. Nebo treba v 6 hodin, nez jdu do prace. Pochopitelne, kdyz nekam jedu pracovne, s rodinou a podobne, koukam, zda bych si neodlovil neco tam a tim usetril nejakou tu prazskou krabicku.

 

A aby nevznikl dojem, ze geocaching je jedina moje zabava, tak krome nepravidelnych aktivit chodim pravidelne behat a hraju 2-3x tydne volejbal. A take obcas pisu pluginy pro GG, ale to je vlastne taky geocaching. :)

 

Vim, ze existuji lidi, co snuru udrzuji zpusobem, ktery psal napr. Modrak. Vicekrat se mi stalo, ze jsem v kesi narazil na zaznam se zitrejsim datem (casto pozde vecer, na odlehlejsi kesi, a zajimave je, ze jsem to pozoroval jen u nekolika nicku). Ale podvadel bych jen sam sebe a to nemam snad zapotrebi. Ma-li nekdo pochybnosti o zpusobu, jak poctive nebo nepoctive to udrzuji, klidne dejte vedet, budu vas brat s sebou  :P .


  • 10

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#426 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 8:30

Předpokládám, že nemáš problémy s nadváhou. :)


  • 0

#427 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 8:40

Ja som sa dostal na 123 dni, mojim cielom bol drahokam v badge, co je myslim za 121 dni...Inak najjednoduchsie je klamat v streaku earthkami - pozistovat odpovede na viacerých a logovat si ich v dni, kedy sa danému cloveku velmi nechce. Ale tiez nechapem, preco klamat. Aj tak sa na 90% na kazdeho pride, ze klame a riskovat blby pocit z toho mi za to nestoji.


  • 0

#428 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 9:14

Předpokládám, že nemáš problémy s nadváhou. :)

 

Zatim nemam, i kdyz ... od vojny jsem pribral asi 4 kg (cca za 30 let). :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#429 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 10:46

Gorde jsi hrdina. Můj nejdelší interval byl cca 14 dnů.


  • 4

#430 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 11:15

Další nesmyslná "výzva". Hlaně, že vznikaly pravidla, kdy by výzvy měly mít racionální základ. Tohle je "výzva" typu staň se na rok otrokem kešek. Navíc jsou ve značné nevýhodě kačeři, kteří keškují dlouhodobě a jsou z míst, kde výskyt kešek je menší. Ve znnačné výhodě je začínající kačer z Prahy, případně bydlící kousek od pwt.....


  • 0

#431 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 12:12

Ale v listingu kešky je takový zázračný odkaz, který se jmenuje Ignore. Takže komu to připadá nesmyslné, nechť ho použije.


  • 7
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#432 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 12:32

To je to samé, jako že mám kousek od bydliště stromovku, dokonce jsem teď nějakým mladíkům s lanem radil, jak se k ní dostanou. Sám lano nemám a podobné aktivity nedělám. Mám se cítit jako méněcenný? Nebo to nějak šidit, třeba počkat až to sundají a podepsat se na zemi? Ignore jsem nikdy nepoužil, ignoruju to jen v hlavě. Zrovna tak budu ignorovat podobné výzvy.

Kdo ze zkušených si to chce zkusit, ať si založí nový nick a může hledat každý den, co už našel. Tady nejde o ten bod, ale o tu výzvu, ta se dá splnit i bez bodu. Osobně to ale dělat nebudu.


  • 0

#433 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 14:12

Ignore jsem nikdy nepoužil, ignoruju to jen v hlavě. Zrovna tak budu ignorovat podobné výzvy.

Naprostý souhlas.

Ignore list mám prázdný, ale vím o několika keších (nejen challenge), které si určitě nikdy neulovím.

Jestli je nebo není na mapě ikonka mě fakt nepálí :-)

 

Ohledne streaku - můj rekord je 31 dní, dosáhl jsem toho v srpnu 2013, kdy byl za každý den jeden suvenýr, a shodou okolností jsem zrovna byl na měsíc pracovně v cizině a kolem byla spousta zajímavých keší. 

A pak jsem to hned bez výčitek vzdal, už ke konci mě to spíš obtěžovalo.

 

Takže na to by se ani ignore list nehodil, tohle není ignorování. Pokud to někdo dokáže, tak teda klobouk dolů, rád se na takovou keš kouknu a přečtu si logy. Ale nemám na ni.


  • 0

#434 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 11:04

Taky tady na Ostravsku máme takového blázna.
Ale hlava mi to nebere.

Strike.PNG
  • 0

#435 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 20:38

Taky tady na Ostravsku máme takového blázna.
Ale hlava mi to nebere.

attachicon.gifStrike.PNG

 

Vzhledem k tomu, jak se dnes loguje, že stačí aby tě někdo do logbooku zapsal, tak to dáš taky. Je jen otázka, jaký to má smysl, když tam nejsi.

Vše co je delší než rok, tak nějakým způsobem smrdí. Nesmíš být tak nemocen, aby jsi byl schopen k tý keši dojít či dojet a mít zdravý ruce alespoň na otisk razítka. Za pár týdnů či měsíců máš své okolí tak čistý jak slovo boží. A jet 100km a více kvůli jednomu ušmudlanýmu bodu každý den, tak zde drtivá většina geocacherů na to potřebuje dost dobrýho sponzora. Jinak se to dělá tak, jak např. jeden hojně jmenovaný cacher. Takových je víc, jen nejsou až tak vidět. Viz třeba ten tvůj obrázek. Prostě já tomu neveřím.


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#436 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 21:00

Podle P-GC je nejdelší streak v ČR přes 8,5 roku. Pro zajímavost, v Německu má první přes 11,2 roku a v USA přes 11,6 roku. Kam se pak hrabe nějaká challenge na 365 dní. :D


  • 0

#437 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 21:18

Podle P-GC je nejdelší streak v ČR přes 8,5 roku. Pro zajímavost, v Německu má první přes 11,2 roku a v USA přes 11,6 roku. Kam se pak hrabe nějaká challenge na 365 dní. :D

Ano, taky bych byl rád rentiérem :rolleyes: .


  • 3

#438 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2018 - 15:54

Nová GC7XZK0
  • 0

#439 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2018 - 16:55

Ano, taky bych byl rád rentiérem :rolleyes: .

 

Kdybych byl rentiérem, dělal bych úplně jiné věci, než se denně honit za keškami.


  • 2

#440 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 7:29

Vždyť se taky říká, že geocaching je zábava chudých. Ono totiž není moc takhle levných způsobů trávení volného času.


  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama