Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
725 odpovědí na toto téma

#541 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 18:56

Nová GC83BVX

Už jsi ji sem dával včera :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#542 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 19:19

Nová GC83BVX

 

 

Nová GC83BVX

 

tak zase zítra...  :D


  • 2

#543 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 19:52

To je tak, když to beru ze dvou různých zdrojů...
  • 0

#544 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 12:57

nová GC83VTN
  • 0

#545 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2019 - 21:28

Nová 8x8 challenge GC84K2F


  • 0

#546 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2019 - 10:42

Nová GC81Y64

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 21 březen 2019 - 10:43

  • 0

#547 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2019 - 17:32

Nová GC81W6Z
  • 0

#548 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2019 - 14:31

Nová GC82G7H
  • 0

#549 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2019 - 8:45

Nové pravidlo pro Challenge, jak jinak, omezující:

 

Výzvy s požadavkem na nalezení Výzvy nejsou povoleny podle HQ Geocachingu, protože Výzvy nejsou samostatný typ (jsou to Mystery). Keš je bohužel vydána omylem a HQ neumožňuje jejich publikování. Proto je Keš stažena zpět. Omlouváme se za tuto chybu jménem revírnického týmu.

 

Zdroj:

https://coord.info/GC84GR0

a keš je zamčená.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#550 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2019 - 11:59

No jo no, když už se nesmí zakládat výzvy vycházející z názvu keše, tak se ani nedivím. Výzva (challenge) je odlišena právě jen v názvu, který nelze pro podmínky použít. Jen mě překvapuje, že to archivovali. Výzev na použití názvu keše je stále plno a jsou na dožití. Proč to nenechali tady, nechápu.


  • 0

#551 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2019 - 13:13

Asi proto, že  ji publikovali až po změně pravidel. A šla do archivu hned po FTF.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#552 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2019 - 21:17

Vždyť je to něco jako bonusovka.
  • 0

#553 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2019 - 11:19

Nová GC8B28D
  • 0

#554 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 13:39

dovolím si dotaz, jestli už byl řešen, tak se omlouvám

s jakým datumem logujete challenge, kterou jsem meli zalogovanou jen jako WN a podmínky jste splnili později??

díky


  • 0

#555 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 13:50

Nový FI log s datem splnění podmínek.

FI na challenge můžu zapsat, jestliže jsem splnil podmínky A zapsal se do logbooku. Na pořadí nezáleží. FI tedy s datem, kdy byly splněny obě podmínky.


  • 2

#556 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 7:21

Já lovim challenge až když mám splněné podminky. Tak nějak mi to přijde logictejsi.
  • 7

#557 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 7:29

Dělám to stejně, ale OK, beru, že je povolený i "rozložený" způsob, má to svůj důvod. Myslím, že jsem v diskusi občas četl, že kačeři změnili WN na FI, až podmínky splnili. Ale to, co píše Sven Gumby výše, dává větší smysl.

 

EDIT: ačkoliv váhám. FI znamená "nalezeno", to by mělo odpovídat zápisu ve fyzickém logbooku. Podmínky třeba zatím nejsou splněny, tak pouze WN a až se za rok splní, tak zkopíruju výstup z Project GC do WN logu a změním ho na FI. Asi bych inklinoval spíše k tomuto. Ale třeba ti, co si nechtějí posunout nějaké milestones, ke kterým mezitím došli, použijí raději dodatečný FI log, jak píše Sven. Ono je to nakonec jedno. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 29 srpen 2019 - 7:55

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#558 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 7:38

Mám nález každé keše tak nějak romanticky spojený s hrou na poklady, tak je pro mě důležité datum, kdy jsem měl krabici v ruce.

 

360°ČR jsem si ale fyzicky odlovil před splněním podmínky, protože je to běh na delší trať a co kdyby třeba šla do archivu.

Ale po vybarvení všech paprsků na zeleno jsem si ke keši dojel znova a FI zapsal s datem druhého fyzického nálezu.

Možná je to trochu ujetý přístup a kdyby keš byla někde daleko, kam nemívám cestu, tak přiznávám, že bych jen po splnění změnil starší WN na FI, to se smí.


  • 1

#559 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 8:24

Novým logem FI dávám ownerovi najevo, že jsem našel krabici i splnil podmínku. Změnou logu na FI mu nic najevo nedám, z toho už mail nedostane. Zase - když dám FI po splnění podmínek a bez nového zápisu do logbooku, dávám falešný signál, že keš je v pořádku, ona mezi tím mohla zmizet. Správné je asi obojí, já bych to udělal tak, že bych situaci popsal do textu logu.


  • 1

#560 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 9:15

Novým logem FI dávám ownerovi najevo, že jsem našel krabici i splnil podmínku. Změnou logu na FI mu nic najevo nedám, z toho už mail nedostane. Zase - když dám FI po splnění podmínek a bez nového zápisu do logbooku, dávám falešný signál, že keš je v pořádku, ona mezi tím mohla zmizet. Správné je asi obojí, já bych to udělal tak, že bych situaci popsal do textu logu.

 

Vlastník challenge keše by měl kontrolovat oprávněnost logů. Takže když mu přijde FI log, tak by měl na ten log kouknout a přečíst si ho, ne? A pokud logující není úplný trotl, tak snad napíše, jestli zrovna splnil podmínky nebo keš fyzicky našel, ne? Tak nevím o jakém falešném signálu tu mluvíš. Na challenge keše chodí logy průběžně a mixují se tam WN a FI, takže stav keše je obvykle znémý.
A když už jsme u toho, tak na GS je napsáno, jak se mají logovat challenge, viz https://www.geocachi...id=127&pgid=206

 

"Cachers may sign a challenge cache's physical log at any time. However, the challenge cache may be logged as found online only after the log is signed and the challenge tasks have been met and documented."

 

Do fyzického logbooku je možné se zapsat kdykoliv. Ale challenge keš může být zalogována jako nalezena až poté, co se kačer fyzicky zaloguje do logbooku, splní podmínky chalenge a splnění doloží. Tím je myslím datum FI logu dost jasné.


  • -1




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama