Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
725 odpovědí na toto téma

#621 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2020 - 17:37

Jen takový smělý dotaz, abych nezatěžoval zbytečně revírníka..Je dost možné, že podobná challenge už někde po republice je, ale chci se jen zeptat zda by jí bylo možno ve formě "nejsevernější, nejjižnější, nejvýchodnější, nejzápadnější" keš okresu vytvořit. V případě, že by člověk posbíral všechny okresy, dostal by se na kraje..Pak třeba čechy a morava..A končil by na celé ČR (i když tuhle jsem určitě někde viděl). Dalo by se to udělat jako naprostá zhovadilost ve formě 77+14+2+1, což se mi osobně příčí nebo ve formě jedné (prakticky nelovitelné) kešky. Samozřejmě to k dnešnímu dni nesplňuji ani já, ale kolik je vlastně zapotřebí lidí, kteří v době publikace danou challenge splňují aby byla vůbec publikovatelná?? Stačí owner nebo jich musí být "+X"?? Vím, že to vypadá naprosto ujetě, ale jde "jen" o 376 kešek, což oproti takovému everyday není žádný rozdíl..Jen jsou...Krapet hůře splnitelné..Díky za rady.


bych tak rekl, ze kdyz nekdo zkompletuje okresy, tak by mel mit kraje a celou CR tak nejak automaticky ...
  • 4

#622 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2020 - 8:23

bych tak rekl, ze kdyz nekdo zkompletuje okresy, tak by mel mit kraje a celou CR tak nejak automaticky ...

 

On ale mluví o SJVZ v každém okresu. 

 

Shodou okolností jsem tohle teď řešil (pro jeden okres) - revírník by to schválil. Bohužel ale kamarád, co má oprávnění vytvářech checkery, mi k tomu sdělil, že takový checker na úrovni okresu neexistuje a ani nejde vytvořit. Což úplně nechápu, protože nástroj na PGC k tomu je, ale prodávám, jak jsem nakoupil.

 

A i kdyby se ti k této 77xSJVZ podařilo checker vyrobit, tak by po tobě revírník nejspíš chtěl doložit seznam lidí, kteří to kromě tebe splňují. V mém případě (pro jinou challenge), to bylo 10.


Tento příspěvek byl upraven od velkyBobik: 23 červenec 2020 - 8:28

  • 0

#623 Yxccxy

Yxccxy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2020 - 8:39

Tak přesně tohle jsem slyšet nechtěl.. :-), ale velké díky za odpověď,vypadá to, že to můžu pustit z hlavy.
  • 0

#624 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2020 - 8:43

On ale mluví o SJVZ v každém okresu. 

 

 

No vždyť jo. Když budu mít nejsevernější keš v nejsevernějším okresu kraje, mám nejsevernější keš kraje. Dtto pro republiku. Pořád stačí 77*4 keše, abych měl všechny úrovně. Ale upřímně - tohle bych dělat nechtěl.

Stačilo vybarvení všech okresů a všechny dostupné ikonky ve všech krajích.


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#625 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2020 - 8:46

... takový checker na úrovni okresu neexistuje a ani nejde vytvořit. 

Ale no tak... A co je tohle? 

GC5RRF5


  • 0

#626 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2020 - 8:52

pro jeden okres to tam můžeš nastavit třeba ručně natvrdo, ale budeš to dělat 77x, když se ti to každou chvíli mění pod rukama?


  • 1

#627 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2020 - 9:05

Jen by mě zajímalo, jak ten checker zjišťuje, jestli navštívená keš byla v době návštěvy nej (SJVZ) keš, aby to splňovalo opravdu podmínku, která je v té keši.

 

Ale no tak... A co je tohle? 

GC5RRF5

 

Protože to by musel procházet komplet historii. A řekl bych, že se to dost brutálně může měnit. Jestli to checker neposuzuje jen s aktuálním stavem (v současnosti).


  • 0

#628 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2020 - 9:18

Ale no tak... A co je tohle? 

GC5RRF5

To není zrovna dobrý příklad. Kontroluje se bookmark, kde je pouze pět (snad aktuálních) kešek, z toho je jedna v archivu. Takže momentálně sorry jako. A to ten bookmark obsluhuje owner challenge, takže by se o archivaci měl dovědět a zjednat nápravu, tj. dodat náhradu.

 

Tak přesně tohle jsem slyšet nechtěl.. :-), ale velké díky za odpověď,vypadá to, že to můžu pustit z hlavy.

Dobré rozhodnutí.

 

Každému je jasné, že podobné challenge, a i ty výše zmíněné GeoTrophy, jsou v jádru nesmyslné. Podmínky pro splnění se mění v čase, a vždy musí někdo určit, které kešky se pro splnění mají počítat. Jó, pokud by byly na těch inkriminovaných místech třeba virtuálky, tak by to možná šlo.


  • 2

#629 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2020 - 10:05

Ale no tak... A co je tohle? 

GC5RRF5

 

To je historický relikt. Dnes nelze publikovat challenge, kde se checkuje proti bookmarku, viz oficiální pravidla: https://www.geocachi...id=127&pgid=206

 

A jinak ty výsledky jsou občas paskvil. Hledal jsem svého času nejnižší keš v některém z okresů Jihomoravského kraje. Byla to multikeš s úvodkama ve vesnici a finálka byla na kopci nad ní :-) 


  • 2

#630 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2020 - 9:29

To je historický relikt. Dnes nelze publikovat challenge, kde se checkuje proti bookmarku, viz oficiální pravidla: https://www.geocachi...id=127&pgid=206

 

To je zajímavý názor, to by tyhle novotiny taky nemohly nikdy projít  :blink:

GC83BVX a GC8KZJV  :P

 

Nebo chceš řící, že revírník úmyslně porušuje pravidla?


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 24 červenec 2020 - 9:31

  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#631 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2020 - 11:17

No jo, píšou to tam:

 

A challenge based on elements under the cache owner’s primary control is not acceptable: examples, my favorites, my caches, bookmark lists, caches by this owner, or this group.

 

 

 

 


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#632 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2020 - 11:20

To je zajímavý názor, to by tyhle novotiny taky nemohly nikdy projít  :blink:
GC83BVX a GC8KZJV  :P
 
Nebo chceš řící, že revírník úmyslně porušuje pravidla?



Kdyby sis ty listingy precetl, tak tam zjistis, ze overovac nepracuje se seznamem, tedy bookmarkem a ze ty cache pro podminku se mohou menit...
Podstatny rozdil vidim ale v tom, ze zatimco kraje a staty jsou na gc.com tak okresy nikoliv a to je zase jina podminka pro takovou challenge.

Navic RW pravidla porusit nemusi, staci to publikovat s vyjimkou ...
atd. to je na nekonecnou debatu
  • 1

#633 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2020 - 11:52

To je zajímavý názor, to by tyhle novotiny taky nemohly nikdy projít  :blink:

GC83BVX a GC8KZJV  :P

 

Nebo chceš řící, že revírník úmyslně porušuje pravidla?

 

Ale já jsem psal o checkeru na úrovni okresu, a nikoli státu či kraje. Taky jsem psal, že problém je na straně PGC a nikoli revírníka. Stačí jenom pořádně číst :-)


  • 0

#634 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2020 - 12:00

Podstatny rozdil vidim ale v tom, ze zatimco kraje a staty jsou na gc.com tak okresy nikoliv a to je zase jina podminka pro takovou challenge.

 

To je dobrá poznámka. Zajímavé je, že např. nadmořská výška na GC.com nikde není, aspoň ne viditelně. Ale challenge se na ni dělat dají, a přitom zdroj dat je zde podle všeho PGC. Proto bych očekával, že stejně tak bude možné udělat challenge na okresy, které na PGC jsou. Údajně to nejde kvůli "technické náročnosti", ale detaily neznám ani já, ani ten, kdo mi tuto informaci sdělil. Taky to neznamená, že to třeba za rok možné nebude.


  • 0

#635 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2020 - 18:51

To je dobrá poznámka. Zajímavé je, že např. nadmořská výška na GC.com nikde není, aspoň ne viditelně. Ale challenge se na ni dělat dají, a přitom zdroj dat je zde podle všeho PGC. Proto bych očekával, že stejně tak bude možné udělat challenge na okresy, které na PGC jsou. Údajně to nejde kvůli "technické náročnosti", ale detaily neznám ani já, ani ten, kdo mi tuto informaci sdělil. Taky to neznamená, že to třeba za rok možné nebude.



Spis bych rekl, ze jde leccos, ale jen do te doby, nez se objevi nejaky hnidopich a bude si stezovat ... pak si vsimnou a zakazou dalsi polozky ... standardni postup.
  • 4

#636 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2020 - 10:00

GC8Y8Y9 1/4 zemekoule - challenge cache


  • 0

#637 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2020 - 11:29

https://coord.info/GC8MFFG - virtuální matrix


  • 0

#638 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2020 - 11:43

Tak jsme volali po samostatné ikoně pro Challenge keše a čeho jsme se dočkali?

Nového atributu challengecache-yes.png


  • 0

#639 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2020 - 12:02

Tak jsme volali po samostatné ikoně pro Challenge keše a čeho jsme se dočkali?

Nového atributu challengecache-yes.png

Aspoň to.

A taky zavedli filtrování podle atributů.

Takže se challenge dají vyfiltrovat. Jen owneři ten atribut musí přiřadit.


  • 4

#640 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2020 - 8:25

Nová Coronavirus challenge 11x77 GC90P3E
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama