Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
725 odpovědí na toto téma

#41 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 9:37

Já jsem ani půl slovem neřekl, že nějaká challenge nemá právo na život. Naopak ve virtuální podobě splnitelných statistik jich může být tvořeno klidně desetitisíce na každý milník zvlášť. Nic z toho totiž nemění na tom, že je to pouze o tom, co jsem ve statistikách dokázal splnit a těch variací mohou být skutečně kvanta. Gcproject to umí ověřovat, přidala by se k tomu ještě nějaká generovaná přehledná tabulka, do které by si každý mohl podle svého uvážení umístit splněnou nebo plánovanou výzvu a tuhle tabulku by si mohl umístit na profil a poměřovat se s ostatními, kolik toho kdo má splněno. Systém hodnocení byl jen nápad, aby se v tom kvantu vypíchly zmíněné zajímavé statistiky jako 360ka, podepiš se apod.,ale samozřejmě vyhledávat by tam šlo i v dalších.

 

A proc chces porad cpat challenge kese do nejakych virtualnich podob? Kdyz jsem si prosel na challenge overovaci na gc-projektu vetsinu ceskych challenge kesi, tak jsem si rekl, v cem je problem? Nijak vyrazne se u nas tyto kese neopakuji, takze s hustotou je to v poradku. Co se tyce podminek tak taky zadny extremni nesmysl jsem tam nenasel. Maximalne se da debatovat, co je na jedne strane dost obtizne splnit a na druhe co je docela primitivni. Ale vesmes, co challenge to originalni napad. Ta proc by tech cca 50 fyzickych kesek muselo zmizet z mapy? Abys ji mel o stejny pocet cistsi?

 

S tim souvisi i nazory, ze by se publikovani challenge kesi mohlo v budoucnu zvrhnout a publikovaly by se vylozene nesmysly a s vetsi hustotou. Opet musim opakovat jeden ze svych predchozich prispevku, ze tu snad mame inteligentni reviewery. Uplne by stacilo, aby jim dal GS v tomto vetsi pravomoci a nasi revieweri by urcite prisli na idealni mistni pravidla, ktera by toto vse mohla eliminovat. Mistne specificka pravidla jsou ostatne v rade zemi, tak nevidim duvod, proc by to nefungovalo i v tomto pripade. GS to tak mel vyresit hned a nemusel uvalit moratorium, ktere muze skoncit pro milovniky vyzev dost spatne.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 03 prosinec 2015 - 9:52

  • 5

#42 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 9:54

Je jich nekolik, staci si vybrat. :-)
 
http://coord.info/GC2JV9Q
http://coord.info/GC497C2
http://coord.info/GC5H1Q8


Mount Everest mám splněno, jen ještě nebyl čas dojít pro krabku.

Nicméně ani jedna z tebou uvedených není ořesěn to, co jsem měl na mysli. ;-)
  • 0

#43 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 10:06

Stačí i takové výzvy, co jsou v Brdech (odlov 30-60-90-120 kousků). Dá se plnit spousty způsoby, od lovu zapadlých krabiček, kam se musí jít pár kilometrů, tak i velice přístupných.


  • 0

#44 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 10:07

Mě by se líbila challenge odlov X kešek na Y vrcholech (třeba tisícovkách) v daném pohoří.

Jo, to uz v podstate taky existuje. http://www.treking.c...na-himalaji.htm

FTF ma Messner. Muzes sbalit kletr a obehnout si to. Ale je to bez bodu. Zatim je to virtualni, ale muzes tomu treba na K2 udelat krabicku s logbookem :) Nebo Seven Summits. Jsou magori co si vymejslej mnohem silenejsi challenge nez co maj kaceri.


  • 2

#45 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 10:26

A proc chces porad cpat challenge kese do nejakych virtualnich podob? Kdyz jsem si prosel na challenge overovaci na gc-projektu vetsinu ceskych challenge kesi, tak jsem si rekl, v cem je problem? Nijak vyrazne se u nas tyto kese neopakuji, takze s hustotou je to v poradku. Co se tyce podminek tak taky zadny extremni nesmysl jsem tam nenasel. Maximalne se da debatovat, co je na jedne strane dost obtizne splnit a na druhe co je docela primitivni. Ale vesmes, co challenge to originalni napad. Ta proc by tech cca 50 fyzickych kesek muselo zmizet z mapy? Abys ji mel o stejny pocet cistsi?

S tim souvisi i nazory, ze by se publikovani challenge kesi mohlo v budoucnu zvrhnout a publikovaly by se vylozene nesmysly a s vetsi hustotou. Opet musim opakovat jeden ze svych predchozich prispevku, ze tu snad mame inteligentni reviewery. Uplne by stacilo, aby jim dal GS v tomto vetsi pravomoci a nasi revieweri by urcite prisli na idealni mistni pravidla, ktera by toto vse mohla eliminovat. Mistne specificka pravidla jsou ostatne v rade zemi, tak nevidim duvod, proc by to nefungovalo i v tomto pripade. GS to tak mel vyresit hned a nemusel uvalit moratorium, ktere muze skoncit pro milovniky vyzev dost spatne.


Nevím no, je to prostě nápad, jak ušetřit práci revívrům. Jestli jsem tu sám, kdo to takhle vidí, tak sorry. Já osobně ke splnění nějaké statistiky nemusím ještě pro zaokapovku do terénu, to už bych si mohl chodit pro keš i za to, že jsem našel 500,1000 atd keší.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#46 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 10:35

Mě by se líbila challenge odlov X kešek na Y vrcholech (třeba tisícovkách) v daném pohoří.

Třeba něco podobného tomuto - GC46N3B :unsure: ?

 

Ale k věci. Challenge mi nevadí, některé typy mám rád, ani ty extrémní nezavrhuji. Zhruba bych je rozdělil na statistické, bookmarkové a ostatní. Jak už bylo zmíněno, u některých z těch tzv. statistických je velká pravděpodobnost splnění při dostatečném počtu odlovených kešek, např. GCH7H2 , GC51N0H , GC5MDX2. U jiných je třeba trošku většího úsilí, ale jsou v podstatě splnitelné pro každého, např. GC4KAMV , GC5C655 , GC5KK9X. Ale některé jsou určeny pouze pro úzkou skupinku, já třeba asi nikdy neodlovím challenge, které mají v podmínce odlov T5 kešek, např. často zmiňované GC3KG01 či GC4X00P. Tady nalezení fyzické kešky přestavuje jen jakési potvrzení splnění podmínky. Naproti tomu plnění úkolů pro bookmarkové challenge představuje odlov tematicky zaměřených kešek. I takovéto lze splnit "mimoděk", ale většinou je potřeba se na ně zaměřit. Samotná fyzická keš je pak většinou věnována tomu stejnému. A právě tento typ challenge keší preferuji, např. GC48FGK či GC4KETY. Ale pokud chce někdo plnit zelený, modrý či žlutý matrix nebo 366ku, tak proč ne, já mu v tom bránit nebudu, ani jej za to nebudu kritizovat. Do typu ostatních bych třeba zařadil populární GC4Q636, kde obtížnost je pro každého kačera jiná. Tato challenge - GC4J9EX - zase vyžaduje něco jiného než nalezení kešek, což by zřejmě v budoucnu neprošlo. Podle toho jsem také anketu vyplnit, ani jednou jsem tedy nepoužil ta silně negativní hodnocení. Jsem zvědav na výsledek ankety, a hlavně jestli to k něčemu bude.


  • 1

#47 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 03 prosinec 2015 - 10:56

Opet musim opakovat jeden ze svych predchozich prispevku, ze tu snad mame inteligentni reviewery. Uplne by stacilo, aby jim dal GS v tomto vetsi pravomoci a nasi revieweri by urcite prisli na idealni mistni pravidla, ktera by toto vse mohla eliminovat. Mistne specificka pravidla jsou ostatne v rade zemi, tak nevidim duvod, proc by to nefungovalo i v tomto pripade. GS to tak mel vyresit hned a nemusel uvalit moratorium, ktere muze skoncit pro milovniky vyzev dost spatne.

 

Problém vidím v tom, že se najde dost ownerů, kteří zkrátka reviewery nerespektují (připadá mi, že někteří už z principu), takže tím, že nám dá GS větší volnost si zřejmě nijak zvlášť nepomůže (navíc my už určitou volnost v posuzování máme a právě to je mnohým kešerům trnem v oku). Vždy se najde owner, který si bude stěžovat na GS, že mu revírník nechce pustit to či ono (jen na mě bylo v tomto několik stížností). A právě tyto stížnosti byl jeden z důvodů pozastavení challenge keší.

Naši owneři zkrátka chtějí mít vše napsané, setkávám se s tím téměř denně. Jakmile chci něco, co se ownerovi nelíbí, okamžitě následuje otázka "A kde to máš napsané?" 

Něco jiného by bylo vytvoření specifických pravidel pro challenge v ČR. Ale pokud by s tím GS souhlasil, což si tak úplně nemyslím, protože specifická pravidla vznikají spíš z důvodů dodržování místních zákonů a vyhlášek, muselo by to opět vycházet z pravidel GS a vymyslet to rozhodně není otázka několika dnů. 


  • 1

#48 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 10:58

Vždyť by přece stačilo dodržet prosté "žít a nechat žít." Když se nějakým jiným zakazovačům a hlídačům "čistého geocachingu" znelíbí to, co se líbí aktuálním zakazovačům výzev, ubyde další segment. A pak další. Prostě si "osvícení" dobroserové navzájem budou rozšlapávat bábovičky. Jenže všem ostatním taky.

 

Vy věční kádrováci a udavači a stěžovatelé, jděte už někam. Stejně nikdy nebudete mít všechny existující keše, i kdyby nakrásně na finálkách byly.


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#49 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 11:11

Výzva na tisícovky je dávno. 55 kousků. Je to starší než nápad GS a není za to bod, ani krabička, ale speciální CWG. Mě jich chybí už jen asi 50. Podrobnosti na geojihu, ale aby se to splnilo, je třeba hledat po celé republice.


  • 0

#50 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 11:11

Nevím no, je to prostě nápad, jak ušetřit práci revívrům. Jestli jsem tu sám, kdo to takhle vidí, tak sorry. Já osobně ke splnění nějaké statistiky nemusím ještě pro zaokapovku do terénu, to už bych si mohl chodit pro keš i za to, že jsem našel 500,1000 atd keší.

 

Nevim, ale vetsina challenge kesi dnes uz se statistikou nema vubec nic spolecneho. Ano, mame tu matrixy, mame tu kalendare, mame i pocty urcitych kesi, ale z celkoveho poctu to moc kesi neni. Davat si do statistik treba Bingo challenge, Brdy challenge nebo i me regiony urcite nebude. :-)


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 03 prosinec 2015 - 12:04

  • 0

#51 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 11:19

Nevim, ale vetsina challenge kesi dnes uz se statistikou nema vubec nic spolecneho. Ano, mame tu matrixy, mame tu kalendare, mame i pocty urcitych kesi, ale z celkoveho poctu to moc kesi neni. Davat si do statistik treba Bingo challenge, Brdy challenge nebo i sve regiony urcite nebude. :-)


Proč ne, stále je to generováno počtem odlovů. Jiný bude mít rád Krkonoše challenge, další Jizerky, Krušné hory, Šumava, Český les, Polabí, Toulava, Pálava...má smysl ke všemu umisťovat do terénu keš? :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#52 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 11:23

Třeba něco podobného tomuto - GC46N3B :unsure: ?


Jó, honzákova výzva. To je aspoň výzva!!! :) 
 

Výzva na tisícovky je dávno. 55 kousků. Je to starší než nápad GS a není za to bod, ani krabička, ale speciální CWG. Mě jich chybí už jen asi 50. Podrobnosti na geojihu, ale aby se to splnilo, je třeba hledat po celé republice.


O této výzvě vím už dávno. Dokonce tři tisícové keše vlastním. ;)
  • 0

#53 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 11:32

Problém vidím v tom, že se najde dost ownerů, kteří zkrátka reviewery nerespektují (připadá mi, že někteří už z principu), takže tím, že nám dá GS větší volnost si zřejmě nijak zvlášť nepomůže (navíc my už určitou volnost v posuzování máme a právě to je mnohým kešerům trnem v oku). Vždy se najde owner, který si bude stěžovat na GS, že mu revírník nechce pustit to či ono (jen na mě bylo v tomto několik stížností). A právě tyto stížnosti byl jeden z důvodů pozastavení challenge keší.

Naši owneři zkrátka chtějí mít vše napsané, setkávám se s tím téměř denně. Jakmile chci něco, co se ownerovi nelíbí, okamžitě následuje otázka "A kde to máš napsané?" 

Něco jiného by bylo vytvoření specifických pravidel pro challenge v ČR. Ale pokud by s tím GS souhlasil, což si tak úplně nemyslím, protože specifická pravidla vznikají spíš z důvodů dodržování místních zákonů a vyhlášek, muselo by to opět vycházet z pravidel GS a vymyslet to rozhodně není otázka několika dnů. 

 

To ja, Stando, moc dobre vim. Tou vetsi pravomoci jsem to bral spis tak, ze by GS vyrazne zredukoval reseni stiznosti na reviewery ohledne publikaci kesi. Prece jen jste prodlouzena ruka GS, vybrali a zvolili si vas po poradnem "prolustrovani" a tudiz by se nemeli zabyvat neustalymi stiznostmi, ze ten mi nechce povolit toto a ten zase toto. Na jednu stranu vsude pisi, jak za vami ve vsem stoji, ale kazdou stiznost (dost casto prave takove malichernosti) musi resit, jako by vam uplne neverili. Ano i revirnici muzou udelat excesy, ale v takovem pripade do GS vetsinou tech stiznosti prijde vice. To byl nejspis pripad i te rakouske challenge kese. Jednou, dvakrat stezovatele slusne odpalkuji a dotycny bude mit pro priste jasno a kdyz ne, tak i oni pochopi, ze je to blbec.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 03 prosinec 2015 - 11:33

  • 1

#54 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 11:40

Jednou, dvakrat stezovatele slusne odpalkuji a dotycny bude mit pro priste jasno a kdyz ne, tak i oni pochopi, ze je to blbec.

 

Což bohužel právě neplatí. Viz virtuální návštěvníci keší a eventů, kteří si nechávají podvodné logy zamykat právě GS. Kdyby to GS nechal na revírníkovi, tak by nedošlo ani k obnově logu, natož jeho zamčení. :-(


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#55 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 11:49

Jo, tohle si taky myslim. Ze reviewri by meli byt vice respektovani, a to nejen kacery, ale i zemeplkem. Ja kdybych takovehle kompetence delegoval na reviewra po tak slozitem prolustrovani, mel bych v jeho rozhodnuti mnohem vic duvery a vubec bych je nemel tendenci prezkoumavat, natoz jako vyssi instance menit. To bych si nechal jen jako teoreticka zadni vratka pro pripad ze se dotycny rewiever fakt zblazni, coz by ale bylo snadno poznat.

 

V podstate si za ty stiznosti GS muze sam. Tim ze ma tendenci se s nima zabejvat, tak si o ne vylozene rika. Kdyby ty stezovatele v 99.99% odpalkoval mailem ze vec je v kompetenci mistniho rev. ktery ma jejich plnou duveru a podporu, tak ty stiznosti muze v podsate resit robot a ty stezovatele by to za chvili prestalo bavit. Kdyz by se rozkriklo ze stiznosti nemaj smysl, nikdo by je nepsal.


  • 7

#56 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 12:15

A tím se dostáváme k tomu, že by měly být výzvy jen virtuální :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#57 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 12:18

Proč ne, stále je to generováno počtem odlovů. Jiný bude mít rád Krkonoše challenge, další Jizerky, Krušné hory, Šumava, Český les, Polabí, Toulava, Pálava...má smysl ke všemu umisťovat do terénu keš? :)

Pokusim se Ti vysvetlit, proc mit v terenu kes. Je to taky proto, aby kdyz vyzvu akceptujes a odlovis a owner ji mezi tim archivuje, tak aby si ji mohl zalogovat. To hlavne v pripade, ze splneni takoveto vyzvy trva i nekolik let (jako traba everyday yelow a podobne).

Kdyby byla pouze virtualni, tak pri zavreni maji vsichni co na ni do ted pracovali smulu. Proto si myslim, ze bud fyzicka krabicka, nebo nic.

Update: O tom, ze bych si pak mohl logovat chalenge po celem svete ani nemluvim.


Tento příspěvek byl upraven od Samaell: 03 prosinec 2015 - 12:24

  • 0

#58 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 12:36

A proč by se virtuální výzva nějakým způsobem zavírala? A zapisovat si výzvy po celém světě? Na gc projectu (například) by existovala pouze jedna varianta typu "můžeš si ji uznat jako splněnou, pokud máš odloveno 1000 keší". Opět, proč si stejnou výzvu zapisovat například v každém státě zvlášť? To mi naopak nahrává honibodům.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#59 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 12:39

A tím se dostáváme k tomu, že by měly být výzvy jen virtuální :)

Nesmysl. Keš je od prvopočátku fyzická krabička. Vždycky jí byla a jakékoliv pokusy o virtuální geocaching pokaždé ztroskotaly. Virtualky, webcam keše... Pokud máš zájem o jakési virtuální body, zkus Munzee nebo jiné alternativy.


  • 5

#60 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 12:49

Nikdo tu nemluví o virtuálních keších a bodech, prostě něco ve stylu velmi oblíbených odznáčků.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama