Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
725 odpovědí na toto téma

#381 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 11:50

U nás v ČR je jich kolem 200 a ve světě kolem 4750 (jen rychlé vyhledávání podle názvů keší obsahujících slovo challenge). Je to na požadavek vlastní ikonky dost, anebo ne? Mně je to třeba jedno, klidně bych zůstal u mysterky jako je tomu doposud.


  • 0

#382 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 12:03

U nás v ČR je jich kolem 200 a ve světě kolem 4750 (jen rychlé vyhledávání podle názvů keší obsahujících slovo challenge). Je to na požadavek vlastní ikonky dost, anebo ne? Mně je to třeba jedno, klidně bych zůstal u mysterky jako je tomu doposud.

 

Přesně tak. Pokud měli v plánu novou ikonku, měli to udělat už na začátku. Teď už by to jedině udělalo nepořádek v D/T tabulkách konkrétního typu, různých challenge, v zobrazování v Garminech (viz změna u mysterek, opět vzatá zpět). Challenge v názvu zcela postačuje. Keší je přes 3 miliony, challenge z nich je zcela zanedbatelný počet. 


  • 2

#383 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 15:05

Než novou ikonku měli udělat nový atribut pro výzvy.
  • 4

#384 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 22:21

Nová ikona by byla fajn, ale myslím, že nemá šanci - bylo by to móóóóóóóóóc práce pro HQ.

Kdyby byla ikona, mohl bych založit challenge týkající se právě challenge, např. mít odloveno chall. keše v různých zemích. Bohužel to neprošlo, challenge lze poznat jedině podle návu keše a to se nesmí. A Velký Bratr to sleduje opravdu důkladně, viz třeba tato výzva


  • 2

#385 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 4:54

Když někam jedu, rád se podívám, jestli tam není nějaká challenge, kterou splňuju. Ale pořád to vyhledávat podle názvu je děs.


  • 1

#386 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 6:43

Když někam jedu, rád se podívám, jestli tam není nějaká challenge, kterou splňuju. Ale pořád to vyhledávat podle názvu je děs.

Ja se je i snazim plnit. I kdyz vim, ze je nikdy neodlovim.
Georabbits na to ma super tabulku- https://georabbits.c....php?page_id=35

Pravidelne aktualizovanou, je tam i okres.

Tak stejne to ma i s Virtulkama.


  • 2

#387 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 7:16

Nová ikona by byla fajn, ale myslím, že nemá šanci - bylo by to móóóóóóóóóc práce pro HQ.

Kdyby byla ikona, mohl bych založit challenge týkající se právě challenge, např. mít odloveno chall. keše v různých zemích. Bohužel to neprošlo, challenge lze poznat jedině podle návu keše a to se nesmí. A Velký Bratr to sleduje opravdu důkladně, viz třeba tato výzva

 

Zajímavé. Přijde mi, že by nesměla vzniknout spousta dalších challenge, co vím (ale můžu se plést).

Například jsem myslím viděl challenge založenou na tom, od kolik různých RW publikovalo kešky, které jsem odlovil. Nebo myslím, že někde byla challenge, kde bylo, že se musí názvy keší musí dát buď abecedu, nebo alespoň jméno. V textu archivačního logu je zmínka o pravidlech, že zdrojová kritéria nesmí obsahovat názvy keší, jméno autora, GC kódy, publikující RW či text listingu.

 

Trochu nechápu, proč to takto omezují. Že by kvůli náročnosti na ověřování? Jméno keší, jméno autora, GC kód snad není tak náročný na stažená data.

 

Zaujala mne v podmínkách pro challenge také to, že již neprojde podmínka více jak 1 násobného splnění kalendáře (přidané v lednu letošního roku). Bylo to přidáno až po vzniku některých českých challenge. Docela zajímavé. Vypadá to, že si někdo stěžoval.


  • 0

#388 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 7:41

Nová GC7RPT2 

Výzvy mám rád, ale občas tu logiku nechápu... výzvou je odlovit 5x5 keší, tedy v minimálně 5ti zemích, jakoukoliv keš alespon v 5ti okresech / regionech. OK běžná logická výzva, ale proč je potom Challenge keš T5? Kdyby ve výzvě byla T5 zmíněna, že musí být nějaká T5 odlovena, nebo že v každé zemi třeba T1 až T5 nebo cokoliv s T5 v podmínce, tak to chápu, ale chtít mít odloveno třeba 25x D1/T1 a pak za "odměnu" dát challenge keš T5, tomu fakt nerozumím :-(


  • 4
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#389 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 7:51

Ja se je i snazim plnit. I kdyz vim, ze je nikdy neodlovim.
Georabbits na to ma super tabulku- https://georabbits.c....php?page_id=35

Pravidelne aktualizovanou, je tam i okres.

Tak stejne to ma i s Virtulkama.

Díky, super odkaz.


  • 0

#390 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 7:56

Taky díky za odkaz, o těch stránkách jsem netušil.


  • 0

#391 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 7:58

Není zač. Byly tady v nějaké diskuzi.
Asi o virtualkach.
  • 0

#392 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 10:47

Na Project-GC je na to mapa a rovnou to ukazuje jestli ji mate splnenou, pokud je k ni udelane overeni.
  • 0

#393 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 10:50

Pozrite si na tuto temu vygenerovanu stranku...

http://mozilive.zubo...a_bilancia.html


  • 1

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#394 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 20:24

Zajímavé, vidím, že z Abecedy mi chybí jen Y. O abecedě jsem nevěděl a proto mi bylo divné, proč vznikají keše jako Ýhled do dáli. Tu nedám, jsou i jiné, ale do Prahy kvůli jedné keši nepojedu. Kdybych se tam vyskytl, našel bych ji rád.


  • 0

#395 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 20:46

O abecedě jsem nevěděl a proto mi bylo divné, proč vznikají keše jako Ýhled do dáli.

 

Nebo rovnou celé série 26 kešek pokrývající všechna písmena. Vždycky, když někdo vymyslí zajímavou netriviální výzvu, tak se najde owner, který to zabije a udělá z výzvy triviální záležitost.


  • 5

#396 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 22:11

Schránka 01.jpg

Nebo rovnou celé série 26 kešek pokrývající všechna písmena. Vždycky, když někdo vymyslí zajímavou netriviální výzvu, tak se najde owner, který to zabije a udělá z výzvy triviální záležitost.

Ne vždycky to jde. Například pro GC7GT7A by se "zabíjecí" keše dělaly obtížně. A tak to někteří logují zjednodušeně ....


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#397 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 22:13

Zajímavé, vidím, že z Abecedy mi chybí jen Y. O abecedě jsem nevěděl a proto mi bylo divné, proč vznikají keše jako Ýhled do dáli. Tu nedám, jsou i jiné, ale do Prahy kvůli jedné keši nepojedu. Kdybych se tam vyskytl, našel bych ji rád.

Zajeď na jih od Plzně na sérii Yrstvelkap a budeš mít ypsilonů na rozdávání :) .


  • 0

#398 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 22:28

Těch keší už je tolik, že by to pro ně chtělo jinou ikonku.

evergreen 

http://www.geocachin...eše-nová-ikona/


  • 0

#399 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 5:58

Abecední sérii tady máme, je pěkná, tj. vede krásnou krajinou, navíc byla publikovaná postupně, což znamenalo několik delších kolovýletů. A nic nezabíjí, protože všechny keše se jmenují Abeceda-A až Abeceda-Z. Jedině že by někdo udělal abecední výzvu na poslední písmeno.

A jak jsem psal, Y jen kvůli tomu hledat nebudu, ani tu samotnou keš. Ale kdyby byla příležitost a vyskytl jsem se poblíž, rád bych.


  • 0

#400 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 6:49

Abecední sérii tady máme, je pěkná, tj. vede krásnou krajinou, navíc byla publikovaná postupně, což znamenalo několik delších kolovýletů.

 

A předpublikačních nálezů ;-)


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama