Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
725 odpovědí na toto téma

#401 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 7:15

Ty předpublikační nálezy měl někdo jiný a když jsem pak viděl postup, využívající tehdejší chybu systému, ani by se mi to nechtělo dělat. Spíš jsem při jedné kolocestě potkal známého FTFkaře, který se tam prý byl jenom podívat. No pochopitelně, když jsem se vrátil, vidím, že mezitím byla publikovaná nová tam co jsem byl.


  • 0

#402 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 7:36

Ty předpublikační nálezy měl někdo jiný a když jsem pak viděl postup, využívající tehdejší chybu systému, ani by se mi to nechtělo dělat. Spíš jsem při jedné kolocestě potkal známého FTFkaře, který se tam prý byl jenom podívat. No pochopitelně, když jsem se vrátil, vidím, že mezitím byla publikovaná nová tam co jsem byl.

 Nemyslel jsem to na tebe, ale obecně..


  • 0

#403 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 7:44

Evergreen to je, ale když se to bude omílat často, třeba se to časem dostane k uchu někomu, kdo s tím může něco dělat.


  • 0

#404 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 7:47

Challenge bych nechal jako mysterky, novou ikonku, podle mě, nepotřebují. Nicméně, atribut je dobrý nápad.


  • 3

#405 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 8:42

Zajímavé, vidím, že z Abecedy mi chybí jen Y. O abecedě jsem nevěděl a proto mi bylo divné, proč vznikají keše jako Ýhled do dáli. Tu nedám, jsou i jiné, ale do Prahy kvůli jedné keši nepojedu. Kdybych se tam vyskytl, našel bych ji rád.

No na Kleti není jen "Ýhled do dáli", ale také "Y je treba".  :)


Tento příspěvek byl upraven od mar-si-ci: 14 září 2018 - 8:43

  • 0

#406 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 12:14

 

Evergreenem byly i snahy oživit virtuálky. A ejhle, tenhle evergreen se povedl. Tak třeba se povede i u challenge keší. Ty totiž s mysterkama obecně nic společného nemají, takže není důvod na stejnou ikonu. Důvod je teď jen jediný - historický a neochota GS něco měnit.


  • 1

#407 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 12:22

Mysterka je i tradička na souřadnicích s kódovým zámkem nebo klíčem schovaným poblíž. Taky nesmysl, dnes už se to často schvaluje jako tradička. Ovšem nejlepší je, když to někdo do listingu nenapíše. Několikrát jsem to pitval slovo po slovu a obrázek po obrázku a snažil se přijít na šifru, která tam vůbec nebyla.

Challenge je vlastně mysterka, pro její zalogování je nutno udělat něco navíc, co není přímo na místě. Osobně je mi to v podstatě jedno, zavedením nového typu by se jen rozházely statistiky, což u mě by asi neudělalo nic.


  • 0

#408 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 12:39

Challenge je vlastně mysterka, pro její zalogování je nutno udělat něco navíc, co není přímo na místě.

 

Takže z fyzických bychom dle této logiky měli mít jen tradičky a mysterky. Vše ostatní z fyzických typů keší by spadlo do mysterek, protože se tam musí udělat něco navíc.


  • 1

#409 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 12:42

Pokud by bylo nějaké veřejné dotazování ohledně nové ikonky pro challenge, budu s největší pravděpodobností hlasovat pro ne. Pod mysterky spadá vše od kešku se zámečkem na souřadnicích, až po supersložité šifry mimo mé chápání. Takže proč ne i challenge? :)
  • 0

#410 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2018 - 15:35

nová GC7QWRZ
  • 0

#411 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2018 - 15:55

Pokud by bylo nějaké veřejné dotazování ohledně nové ikonky pro challenge, budu s největší pravděpodobností hlasovat pro ne. Pod mysterky spadá vše od kešku se zámečkem na souřadnicích, až po supersložité šifry mimo mé chápání. Takže proč ne i challenge? :)


Ne vsude je keska se zameckem brana jako mysterka. Na jednu tradickuse zameckem a lustenim jsme narazili loni v Malmo a na druhou o vikendu v Mariboru. Oba panove owneri se moc divili, ze se divime, ze se tam musi neco lustit. Preci je tam ikonka lusteni na miste. A pak se v tom vyznej.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 18 září 2018 - 15:57

  • 0

#412 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2018 - 16:07

nová GC7QWRZ

další (zbytečný) T4,5 - výborně, aspoň mne nemusí mrzet, že jsem se na to blbnutí se šňůrou vykašlal po 200. keši po předtím třikrát vyloveném okolí.  :D


  • 3

#413 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2018 - 16:10

nová GC7QWRZ


Já jsem dal nejvíc 30. Pak už mě to moc obtěžovalo. Mám i jiné zájmy. ;-)
  • 5

#414 ragazza29

ragazza29

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 14:27

By mě zajímalo, co za povolání / zaměstnání / rodinu mají takoví kačeři, kteří mají čas / chuť / příležitost  dennodenně dojet / dojít pro nějakou keš / event / CITO do blízkého či dalekého okolí.


  • 0

#415 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 15:58

By mě zajímalo, co za povolání / zaměstnání / rodinu mají takoví kačeři, kteří mají čas / chuť / příležitost  dennodenně dojet / dojít pro nějakou keš / event / CITO do blízkého či dalekého okolí.

 

Lidi, co znám, kteří se pokoušejí o dlouhý streak,všichni pracují v Praze.


  • 0

#416 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 16:56

By mě zajímalo, co za povolání / zaměstnání / rodinu mají takoví kačeři, kteří mají čas / chuť / příležitost dennodenně dojet / dojít pro nějakou keš / event / CITO do blízkého či dalekého okolí.

Popravdě to taky nechápu. Nemám závazky, přestěhovala jsem se do velkého města, ale stejně po práci nemám čas a ani chuť na denní bod.
Ale proti gustu... Každý si v geocachingu najde to svoje. Já jsem spokojená, jak to mám nastavené a nehodlám to kvůli jedné challenge měnit.

Tento příspěvek byl upraven od Evca.N: 19 září 2018 - 16:57

  • 2

#417 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 19:05

Nikdo nedělá svůj koníček dennodenně v jednom kuse. To už potom patologický problém. Šachy, cyklistika, horolezectví, známky, gamblering, ipsace..... Nerozumím té výzvě.


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#418 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 20:45

Já jsem dal nejvíc 30. Pak už mě to moc obtěžovalo. Mám i jiné zájmy. ;-)

 
 
To já mám po více jak 10ti letech max. 15 dní po sobě - když jsme měli dovolenou. Abych po práci jezdil x desítek kilometrů daleko kvůli jedné kešce, za to mi ta výzva nestojí.

Asi se to dá dát i poctivě. Tak možná rok se dá dát, pokud člověk žije ve velkém městě, nebo někde, kde ještě nemá nic odloveno, případně jezdí daleko do práce, ale třeba 5 let? To bych rád věděl, kdo jezdí X desítek kilometrů kvůli jedné keši každý den... Třeba u nás by to znamenalo po roce i v případě, že by člověk v okolí před začátkem výzvy neměl vůbec nic odloveno, tak jezdit 15 km vzdušnou čarou! Takže min. tak 40 km denně - to je tak min. 3/4 hodiny denně, často daleko více (kvůli tomu, že kešky jsou často daleko od cest).
Výzva to je, ale zase tolik geokešing "nežeru", přestože ho mám docela rád. Ale je to stejné jako s ostatními zálibami. Někdo jiný zase jezdí třeba tráví každý víkend prací pro obnovu památek. Ovšem na rozdíl od výzvy odlovu každý den, po tom alespoň něco zůstane.
  • 0

#419 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 20:56

By mě zajímalo, co za povolání / zaměstnání / rodinu mají takoví kačeři, kteří mají čas / chuť / příležitost  dennodenně dojet / dojít pro nějakou keš / event / CITO do blízkého či dalekého okolí.

Znám jednoho, co dělá saniťáka a vozí mrtvé z nemocnice do nemocnice tam, kde ti dotyční bydleli. Tak si vždycky odskočí na kešku a když se podíváš na mapu jeho nálezů, tak kopírují silnice a pak jich je trochu víc v okolí nemocnic. 


  • 0

#420 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 21:52

 
 
To já mám po více jak 10ti letech max. 15 dní po sobě - když jsme měli dovolenou. Abych po práci jezdil x desítek kilometrů daleko kvůli jedné kešce, za to mi ta výzva nestojí.

Asi se to dá dát i poctivě. Tak možná rok se dá dát, pokud člověk žije ve velkém městě, nebo někde, kde ještě nemá nic odloveno, případně jezdí daleko do práce, ale třeba 5 let? To bych rád věděl, kdo jezdí X desítek kilometrů kvůli jedné keši každý den... Třeba u nás by to znamenalo po roce i v případě, že by člověk v okolí před začátkem výzvy neměl vůbec nic odloveno, tak jezdit 15 km vzdušnou čarou! Takže min. tak 40 km denně - to je tak min. 3/4 hodiny denně, často daleko více (kvůli tomu, že kešky jsou často daleko od cest).
Výzva to je, ale zase tolik geokešing "nežeru", přestože ho mám docela rád. Ale je to stejné jako s ostatními zálibami. Někdo jiný zase jezdí třeba tráví každý víkend prací pro obnovu památek. Ovšem na rozdíl od výzvy odlovu každý den, po tom alespoň něco zůstane.

Nemusis jezdit denne. Ja kdyz to delal, resil jsem to tak ze jsem jezdil lovit obden v noci a lovil pred pulnoci i po pulnoci. Takze jsem regulerne vykryl 2 dny jednim vyjezdem. Stejne to bylo sileny, motat se po nocich obden kdovi kde a vracet se domu v jednu rano, nebo i pozdejc. Loguju i s casama, takze kdyz se mi podivas do logu z doby kdy mam ten nejdelsi streak, uvidis co se presne delo. Skoncil jsem po 166 dnech na Sardinii kdyz uz jsem mel nejblizsi kes asi 80km. To uz fakt neslo.

 

Jinak asi neprozradim zadny tajemstvi ze toto neni o dennim odlovu jak si mozna nekdo mysli, ale je to o zalogovani jedne kese denne. Jestli si myslite ze ti lidi lovi denne, tak se mylite. Znam par lidi co to fakt ferove delali, zrovna tak vim o lidech co to jenom sikovne loguji, resp. falsuji data logu. Nekteri vam to dokonce i priznaji. Ostatne kdo trochu umi s projectem tak to i objevi. Da se narazit na lidi co treba loguji denne jednu kes z nejakeho trailu, ktery ovsem maji od mista kde se vyskytuji vzdaleny tak, ze tam evidentne pro tu kes denne nejezdi. Dokonce se da narazit na to, ze takovi maji denne log na vzdalenem trailu i za situace, kdy ten samy den maji jine logy o stovky km jinde. Takze nejen ze tam urcite nebyli a je videt kde byli doopravdy, ale dokonce ani nedava smysl aby si to rucen logli kdyz nemusej. Spis to na me pusobi tak, ze na to nekteri maji skript ktery jim proste automaticky loguje jednu kes denne bez ohledu na to jestli to potrebuji nebo ne. I na tohle se da narazit. Je to proste jako se vsim. Nekdo to dela poctive, nekdo ne.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama