Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
725 odpovědí na toto téma

#461 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2018 - 21:59

Je mi jasný, že degradování T5 z Tvýho pohledu mají na "svědomí" vodní pětky. Ale já třeba jezdím na kajaku raději, než kačeřím, takže pro mě je to spojení příjemného s "užitečným" a je mi jedno, jestli pádluju letter po Sprévě 22 km dlouhý, nebo multinu na Isaru celý den nebo sérii po některém z Meklenburských jezer. Jen je to všechno do nás docela daleko. Ale dál to nerozlišuju. Podle mě pětka jako pětka :).


  • 2

#462 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2018 - 22:44

Jo, v podstate to tak je. Owneri dnes rozdavaj ty kese s vysokou obtiznosti naprosto zadarmo. Hovno si pomuzou, je to jak s tistenim penez a inflaci. Rozdavanim penez zadarmo jeste nikdo nezbohatnul, jen degradoval jejich hodnotu. S geocachingem je to uplne totez. Napred se degradoval nalez kese vynalezem powertrailu. Pak degradovaly T5, o neco pozdejc D5 a kombinaci tohodle pak i ty challenge. Ze vas to bavi je pekny, ale v momente kdyz kese s objektivni odtiznosti sotva D3 maji D4.5-D5, tak je to pruser. Degraduje to i ty skutecne obtizny kese. Muzes stravit celej den odlovem nejaky D5 od Oblace nebo od Dacha a jeste ani nevis predem jak to dopadne, nebo muzes se stejnym usilim odlovit 50 jinejch se stejnym ratingem. Je to jak s tim Everestem. Kdyz tam sel Hillary, melo to uplne jinou hodnotu nez to ma dnes. Smutny na tom je ze treba u nas se na ty degradaci aktivne podileji jinak renomovani owneri, ke kterym se driv chodilo na pekny kese.

 

Modráku tvůj pesimistický pohled na věc mi příjde jako konstatování ve stylu, že moje nalezené D5 a T5 jsou více než jiné D5 a T5. Je třeba si v první řadě uvědomit, že T5 je vše co vyžaduje nějaký "nástroj" k odlovu. T5 neznamená, že keška musí být 20 metrů na stromě a nejlíp ještě s lanovkou. Klidně to může být keška ve výšce 4 metrů na stromě bez větví, kdy stačí krátký žebřík. Může to být keška na ostrůvku, kde se dá sice doplavat, ale taky je možné doplout na lodi. Že je to pro tebe primitivní T5 neznamená, že to T5 nemůže být. Ano, setkal jsem se s T5 u keše, kam se stačilo pořádně natáhnout. To jsou zanedbatelné vyjímky. Jestli ownerův úmysl nebo jen nepochopení D/T ratingu se nedozvíme. Totéž platí o D5 keších. To, co je pro někoho naprosto primitivní, může být pro druhého nevyřešitelné. Co jako znamená "skutečně obtížná" keška? To je taková, kterou lovíš týden a z toho 3/4 času sedíš u kompu a luštíš? Geocaching nedegraduje nic z toho, co píšeš. Je to jen o tom, aby sis našel, co tě baví. A opět si říkám, jestli problémem nejsou statistiky, kdy někteří fňukají, že oni mají "skutečně obtížné" D5/T5 keše, zatímco jiní mají jen primitivní D5/T5 keše a kde je vlastně ta spravedlnost. Divím se, že tu hru ještě hraješ, když je tak zdegradovaná.


  • 6

#463 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2018 - 6:30

Modráku tvůj pesimistický pohled na věc mi příjde jako konstatování ve stylu, že moje nalezené D5 a T5 jsou více než jiné D5 a T5. Je třeba si v první řadě uvědomit, že T5 je vše co vyžaduje nějaký "nástroj" k odlovu. T5 neznamená, že keška musí být 20 metrů na stromě a nejlíp ještě s lanovkou. Klidně to může být keška ve výšce 4 metrů na stromě bez větví, kdy stačí krátký žebřík. Může to být keška na ostrůvku, kde se dá sice doplavat, ale taky je možné doplout na lodi. Že je to pro tebe primitivní T5 neznamená, že to T5 nemůže být. Ano, setkal jsem se s T5 u keše, kam se stačilo pořádně natáhnout. To jsou zanedbatelné vyjímky. Jestli ownerův úmysl nebo jen nepochopení D/T ratingu se nedozvíme. Totéž platí o D5 keších. To, co je pro někoho naprosto primitivní, může být pro druhého nevyřešitelné. Co jako znamená "skutečně obtížná" keška? To je taková, kterou lovíš týden a z toho 3/4 času sedíš u kompu a luštíš? Geocaching nedegraduje nic z toho, co píšeš. Je to jen o tom, aby sis našel, co tě baví. A opět si říkám, jestli problémem nejsou statistiky, kdy někteří fňukají, že oni mají "skutečně obtížné" D5/T5 keše, zatímco jiní mají jen primitivní D5/T5 keše a kde je vlastně ta spravedlnost. Divím se, že tu hru ještě hraješ, když je tak zdegradovaná.


Pořád je co zajímavého lovit, ale že ta hra degraduje, je fakt. Obtížnost je sice věc subjektivní, ale různé powertraily zaměřené na tu či onu statistiku či challenge, aniž by jakýkoliv parametr odpovídal, jsou faktem. Smysl mi uniká. Bohužel to odpovídá době, není to jen záležitost geocachingu.
  • 3

#464 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2018 - 8:06

Je mi jasný, že degradování T5 z Tvýho pohledu mají na "svědomí" vodní pětky. Ale já třeba jezdím na kajaku raději, než kačeřím, takže pro mě je to spojení příjemného s "užitečným" a je mi jedno, jestli pádluju letter po Sprévě 22 km dlouhý, nebo multinu na Isaru celý den nebo sérii po některém z Meklenburských jezer. Jen je to všechno do nás docela daleko. Ale dál to nerozlišuju. Podle mě pětka jako pětka :).

Sama pises ze Yellow Matrix povazujez za znicenej. U tech vodnich trailu ti to z nejakyho duvodu tak neprijde, ale je to totez. O tom jestli jsou nebo nejsou T5 se da jeste diskutovat. Ale fakt si myslis ze maji odpovidajici D? Treba to co je na sever od nas v Sasku? Fakt mi chces tvrdit ze je to tak poschovavany, ze si to ty D zaslouzi? Osobne povazuju za vetsi pruser ty nadhodnoceny D nez T. U T je to maximalne o jednu hvezdu. U D i o nekolik. Je v pohode ze se projedes na vode kdyz te to bavi. Ale snad si nechces nalhavat ze lovis 4.5/5 kese a ze pres tu silenou deklarovanou obtiznost jich das desitky za den zcela na pohodu.


  • 0

#465 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2018 - 8:12

Modráku tvůj pesimistický pohled na věc mi příjde jako konstatování ve stylu, že moje nalezené D5 a T5 jsou více než jiné D5 a T5. Je třeba si v první řadě uvědomit, že T5 je vše co vyžaduje nějaký "nástroj" k odlovu. T5 neznamená, že keška musí být 20 metrů na stromě a nejlíp ještě s lanovkou. Klidně to může být keška ve výšce 4 metrů na stromě bez větví, kdy stačí krátký žebřík. Může to být keška na ostrůvku, kde se dá sice doplavat, ale taky je možné doplout na lodi. Že je to pro tebe primitivní T5 neznamená, že to T5 nemůže být. Ano, setkal jsem se s T5 u keše, kam se stačilo pořádně natáhnout. To jsou zanedbatelné vyjímky. Jestli ownerův úmysl nebo jen nepochopení D/T ratingu se nedozvíme. Totéž platí o D5 keších. To, co je pro někoho naprosto primitivní, může být pro druhého nevyřešitelné. Co jako znamená "skutečně obtížná" keška? To je taková, kterou lovíš týden a z toho 3/4 času sedíš u kompu a luštíš? Geocaching nedegraduje nic z toho, co píšeš. Je to jen o tom, aby sis našel, co tě baví. A opět si říkám, jestli problémem nejsou statistiky, kdy někteří fňukají, že oni mají "skutečně obtížné" D5/T5 keše, zatímco jiní mají jen primitivní D5/T5 keše a kde je vlastně ta spravedlnost. Divím se, že tu hru ještě hraješ, když je tak zdegradovaná.

Z tve reakce je akorat videt, ze vubec netusis o cem se tu bavime. Ne, fakt to neni o jednotlivejch keskach, ani o omylu ownera, ani o mem subjektivnim nazoru na obtiznost lusteni nebo lezeni. O nicem z toho se nebavime. Bavime se o umyslnym a ucelovym zakladani velkejch serii kde neodpovida D, T, nebo typ kese a jsou delane ve velkem za ucelem pohodlneho plneni statisitik, challengi atd. Nemecko je toho plny a par jich je uz i u nas.


  • 4

#466 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2018 - 10:36

Holt odvrácená strana (nebo logický důsledek, jak se to vezme) tabulkových posedlostí.
  • 3

#467 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2018 - 19:41

to Modrak: Ale já si nenalhávám, že D odpovídá, mě je to tak nějak jedno. Vybírám si podle terénu a tam přeci podmínku splňuje potřeba pomůcky. I když jsou i pětky zvládnutelné bez pomůcky jako přechod Krušných hor nebo dlouhé cyklistické keše, které se dají obejít pěšky. Hledám v téhle hře především zábavu spojenou s dobrodružstvím. Nechci se nechat otrávit, že to jde do kopru :).


  • 2

#468 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2018 - 20:41

Uprimne, to, ze se publikuji kese kvuli ulehceni vyzev, neni nic noveho. Zacalo to hned, jak se publikovala prvni vyzva. Typicky priklad byly abecedni vyzvy. Stejne tak to plati i o jinych typech vyzev na statistiky. Kazda komplikovana vyzva muze generovat publikovani kesi na ulehceni, je-li to mozne. Klidne nekdo muze udelat powertrail multin na yellow matrix, aby se nemuselo do ciziny. Je to degradace? Rozhodne ne. Kdyz vsechny T5 finalky multin da do 4 metru, je to degradace? Rozhodne ne. A debaty zda obtiznost ma byt 4, 4.5 nebo 5 jsou zbytecne. Ta vzdy byla, je a bude subjektivni.
  • 1

#469 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2018 - 1:49

Uprimne, to, ze se publikuji kese kvuli ulehceni vyzev, neni nic noveho. Zacalo to hned, jak se publikovala prvni vyzva. Typicky priklad byly abecedni vyzvy. Stejne tak to plati i o jinych typech vyzev na statistiky. Kazda komplikovana vyzva muze generovat publikovani kesi na ulehceni, je-li to mozne. Klidne nekdo muze udelat powertrail multin na yellow matrix, aby se nemuselo do ciziny. Je to degradace? Rozhodne ne. Kdyz vsechny T5 finalky multin da do 4 metru, je to degradace? Rozhodne ne. A debaty zda obtiznost ma byt 4, 4.5 nebo 5 jsou zbytecne. Ta vzdy byla, je a bude subjektivni.

Na to se da odpovedet jen znovu totez - plane teoretizujes aniz bys tusil o cem je rec. Nikdo nezpochybnuje zebrikovou T5 ve ctyrech metrech. Takovejch je spousta a kdyz je to typicky pod hladkym betonovym mostem, proste to bez vercajku nedas a neni co resit. T5 jak vysita, i kdyz snadna. Zadna z tech kesi o kterejch je rec ovsem neni ctyrmetrova zebrikovka. Pro teren plati jasny pravidlo - je danej nejsnazsi moznou pristupovou cestou. Pokud se tam lze dostat terenem T3 nebo T4, neni to T5, i kdyz ty tam terenem T5 prijdes, nebo si myslis zes tam takovym terenem prisel. I kdyz musis nekam doplavat, je to furt T4, T4.5 kdyz je to narocny, T5 kdyz je to extrem. To ze si namocis nohy neznamena ze je to T5. Totez ty obtiznosti. +- pul hvezdy to skutecne je jedno a nikdo to nerozporuje. Kdyz je to ale o 2-3 hvezdy jinde, tak to uz proste je blby. A vubec to neni jen smerem nahoru jak se naivne domnivas. Hodej se i jiny veci, napriklad nektery vzacnejsi T1. Je trochu mrzuty ze ten trail je v lese a tam zadnej T1 neni, ale co se s tim srat. Sup tam 5/1 za metrovou diru, kterou fakt ten vozejckar neprejede. To neni ani omyl, ani moje nepochopeni obtiznosti. To je naprosty umyslny pohrdani pravidlama. Totez umele delany multiny. Bez stage, jen uvodky a final wpt a k tomu zluta ikonka. Zalozit komplet abecedu je sice prasarna, ale neporusuje to zadny pravidla, pokud je to jinak korektni, sedi typ kese a D/T a neni to v kolizi, pak lze jen tezko neco namitat. Ale to o cem je tady rec je fakt uplne o necem jinym. Kdybys to videl, taky bys remcal.

 

Nekdy mi pripada ze jsi ustrnul tak pred peti lety a vubec sis nevsiml co se od ty doby zmenilo. Kdyz se kouknu jak fungujes, tak vlastne uz davno temer nelovis, pokud jo, tak nejaky pohodovy kesky co mas po ruce, v cizine nic nez par dikzabodovek na dalnicnim parkingu. Tak se pak nediv ze nejsi v obraze.


  • 3

#470 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2018 - 8:49

Upřímně mě štvou všechny challenge, kvůli kterým MUSÍŠ jet do zahraničí. Jako kdyby u nás nebylo dostatek keší,

Typicky v okolí HC hromadu zajímavých míst, ale chvástá se tím, že má keš z jakési prdele 5000 km daleko*


  • -1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#471 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2018 - 8:56

... Totez umele delany multiny. Bez stage, jen uvodky a final wpt a k tomu zluta ikonka. ...

 

Tomu nějak nerozumím. Takových multin je hromada a říká se jim ofsetovky (snad?) Na úvodkách si přečteš nebo spočítáš finální souřadnice. Na tom je něco špatného? Oproti multinám stovky a tisíce km dlouhým?


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#472 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2018 - 9:12

Tomu nějak nerozumím. Takových multin je hromada a říká se jim ofsetovky (snad?) Na úvodkách si přečteš nebo spočítáš finální souřadnice. Na tom je něco špatného? Oproti multinám stovky a tisíce km dlouhým?

Nic nepocitas, nic si neprectes, na uvodky vubec nejdes. Je rovnou final WPT v listingu. Stejnou metodou jako se delaj z mysterek obrazce. Kdyby to bylo publikovany jako D1 tak to celkem nevadi. Jenze neni.


  • 0

#473 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2018 - 9:21

Upřímně mě štvou všechny challenge, kvůli kterým MUSÍŠ jet do zahraničí. Jako kdyby u nás nebylo dostatek keší,

Typicky v okolí HC hromadu zajímavých míst, ale chvástá se tím, že má keš z jakési prdele 5000 km daleko*

Tak do zahranici napriklad musis z principu jet u jakykoliv challenge treba na pocet navstivenejch zemi. Co je na tom spatnyho? Je to totez jak vybarvovat okresy nebo kraje, jen o level vejs. Kdyz k tomu pridas zvlastni typy kesi co tam mas odlovit, nuti te to nejen tam sebrat tradu na parkingu u dalnice, ale rozhlidnout se i po necem zajimavejsim. Nevidim na tom nic spatnyho. Navic tyhle maj jednu vyhodu, nemuze je nekdo snadno znicit tim, ze ti vedle zalozi trail ktery to resi.

 

S tema vzdalenostma je to taky pohoda. Ja treba osobne se tesim az (jestli) nekdy docilim toho, ze ve statistikach na vzdalenost dosahnu vzdalenosti Zeme-Mesic. Zatim jsem v pulce. Publikovat takovou vec nebudu, jsou lidi co furt litaj mezi Evropou a Amerikou a splnej to za chvili, ale ja litam malo a z myho pohledu je to cislo zajimavy, jestli ho nekdy dosahnu.


  • 3

#474 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2018 - 16:48

Hele Modraku ty, s prominutim, blby kecy o tom, jak ja kesuji v cizine si nech od cesty. To ze ty jezdis do ciziny, abys lital po stromech a pak u nas planoval yellow, wigo a ja nevim jaky matrixy, neznamena, ze kdo to nedela lovi jen dalnicni dikyzabodovky. Stejne tak fakt, ze kesuji mene, neznamena, ze nevim, co se v geo deje.
A k problemu degradace kesi. Vim dobre o cem pisu a schvalne jsem o tom psal, Debata o tom o cem pises ty je uplne zbytecna. Poruseni pravidel mas resit s reviewery nebo GS. Nahlasil si tebou popisovanou kesku nekomu? Tipuji ze ne. Ono kde neni zalobce neni soudce. Narikanim tady na foru porusovani pravidel nevyresis.
  • 1

#475 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2018 - 19:26

Už jsem tady jednou děkovala Modrakovi za jeho challenge, který nutěj člověka jezdit do zahraničí, protože je potřeba najít něco, co u nás není. A ráda mu poděkuji znovu! Kačeřit v cizině s chabou znalostí jazyka je totiž to pravé dobrodružství :ph34r: :ph34r: :ph34r:. Nutnost nějak porozumět listingu, pokusit se pochopit hint, odpovědět zvědavým kolemjdoucím.. to všechno dává lovu úplně jiný rozměr. Je pravda, že výklad pravidel je speciálně v Německu výrazně odlišný a nešvary, které co Modrak popisuje jsou tam časté.


  • 0

#476 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2018 - 19:26

Hele Modraku ty, s prominutim, blby kecy o tom, jak ja kesuji v cizine si nech od cesty. To ze ty jezdis do ciziny, abys lital po stromech a pak u nas planoval yellow, wigo a ja nevim jaky matrixy, neznamena, ze kdo to nedela lovi jen dalnicni dikyzabodovky. Stejne tak fakt, ze kesuji mene, neznamena, ze nevim, co se v geo deje.
A k problemu degradace kesi. Vim dobre o cem pisu a schvalne jsem o tom psal, Debata o tom o cem pises ty je uplne zbytecna. Poruseni pravidel mas resit s reviewery nebo GS. Nahlasil si tebou popisovanou kesku nekomu? Tipuji ze ne. Ono kde neni zalobce neni soudce. Narikanim tady na foru porusovani pravidel nevyresis.

Tak nez jsem to napsal trochu jsem kouknul na project abych nepsal neco co neni pravda, ten vi leccos.

 

Co s tim delam? Obcas neco napisu do logu, nedavno jsem to resil i primo s jednim ownerem. Samozrejme to nikam nevede. Reviewry s tim fakt obtezovat nebudu, taky by to nikam nevedlo. Zejmena pak ne v cizine. Je to stejna marnost jako kdybych mel protestovat u FEDu nebo ECB proti tisteni penez. Lidi chteji aby se nekryty penize tiskly, zrovna tak chteji aby dostali naservirovano co nejvic kesi s co nejmensi namahou. Proti obojimu se da sice protestovat, ale v obou pripadech je clovek akorat za pitomce. Jsou proste veci ktery jdou do haje a da se to jen pozorovat. Delat proti tomu realne moc nejde. Narikanim na foru dam aspon najevo co si o tom myslim a proc. Neni to moc, ale i to znamena ze s tim neco delam.

 

A neni to jen o tom co tu pisu. U zakladani kesi jde jeste o horsi veci, ale to uz zase narazime na to ze neco se vubec neda zverejnit, byl by to akorat navod pro ty co by na to sami neprisli.


  • 2

#477 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2018 - 20:51

Hele Modraku ty, s prominutim, blby kecy o tom, jak ja kesuji v cizine si nech od cesty. To ze ty jezdis do ciziny, abys lital po stromech a pak u nas planoval yellow, wigo a ja nevim jaky matrixy, neznamena, ze kdo to nedela lovi jen dalnicni dikyzabodovky. Stejne tak fakt, ze kesuji mene, neznamena, ze nevim, co se v geo deje.
A k problemu degradace kesi. Vim dobre o cem pisu a schvalne jsem o tom psal, Debata o tom o cem pises ty je uplne zbytecna. Poruseni pravidel mas resit s reviewery nebo GS. Nahlasil si tebou popisovanou kesku nekomu? Tipuji ze ne. Ono kde neni zalobce neni soudce. Narikanim tady na foru porusovani pravidel nevyresis.

Jo a mimochodem, kdybys jako ja pracoval s fakty a ne s domnenkami, tak nez napises naprostou hovadinu, tak by si s ji overil. Takze tady jsou fakta k tomu ze jezdim do ciziny abych tam lital po stromech. Letos zatim mam odloveno celkem 91 kusu T5. Z toho bylo 77 v CR, 14 v cizine. Neni v tom dnesni nezalogovanej odlov jedny T5 v Nymburce. Za rok 2017 mam v cizine celejch 23 kusu T5. Fakt chces tvrdit ze v cizine litam po stromech, kdyz jsem jich za 9 mesicu olital celejch 14 a to jeste kdovi jestli to byly stromy? Pokud neveris, klikni si parkrat do projectu. Tak zhruba takhle ty vis co se v geo deje. Prave ze nevis vubec nic.


  • 0

#478 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2018 - 8:02

Z diskuse mám pocit, že už tady všechny výzvy vlastně byly a pořád se opakují dokola, takže je to už nuda je zakládat i plnit a je třeba vymýšlet víc a víc šílenější věci. Jenže všichni nejsou z Prahy (kde je keší doopravdy ohromné množství), nemají mnoho tisíc nálezů, či jejich rajónem není celá republika. U nás v Ostravě jich nedávno několik vyšlo (namátkou třeba výborné Okresy - 6 okresů, 6 typů keší v každém) a rozhodně byla zábava je plnit. A hlavně byly na dosah.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 30 září 2018 - 8:10

  • 1

#479 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2018 - 20:55

Ačkoli challenge keše nevyhledávám, zdejší diskusi sleduji a napadá mě, jestli ještě dnes existuje nějaká skutečně dobrá challenge. No? A když už jsem u těch otázek, jaká challenge by podle vás, tedy těch, kdo je plní, byla zajímavá a ještě ji nikdo nevytvořil? :)

 

Co je to skutečně dobrá challenge - to bude velice subjektivní. Pro mě je velkou výzvou klasický matrix, který nemám ani po 10 letech lovení (tím neříkám, že je to skutečně dobrá challenge). Letos jsem se s tím snažil pohnout, doplnil jsem 6 políček a ještě dvě (obě T5) zbývají. Nepotápím se, nemám lezeckou výbavu, tak se hledá poměrně obtížně, co budu schopný zvládnout.

Jinak si od roku 2015 plním svou soukromou "výzvu" - každým rokem všech 14 krajů. A nepotřebuji k tomu ikonku na mapě. Pro někoho triviální, pro někoho nedosažitelné, pro mě tak akorát, aby mě to bavilo. Díky tomu jsem třeba poprvé v životě navštívil Maloskalsko, kam bych se jinak asi jen tak nepodíval.


  • 1

#480 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2018 - 21:04

Tak nez jsem to napsal trochu jsem kouknul na project abych nepsal neco co neni pravda, ten vi leccos.

 

 

Tak project říkáš? Tak to máš fakt dobrej rozhled o kačerech a máš i mě kompletně přečteného. Díky, už dlouho jsem si něco myslel a teď si mi to potvrdil.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama