Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
725 odpovědí na toto téma

#501 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2018 - 12:02

Nová GC80QA3
  • 1

#502 kosovaci

kosovaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2018 - 8:22

Nová GC80QA3

To vypadá moc pěkně. Bohužel od splnění jsem hodně vzdálen. Ono těch opravdu velkých keší asi moc není.


  • 0

#503 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2019 - 16:32

Nová GC82569
  • 0

#504 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2019 - 16:35

A ještě GC7V0WX
  • 0

#505 jmr222

jmr222

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2019 - 22:17

ten český horal se mi líbí


Tento příspěvek byl upraven od jmr222: 11 leden 2019 - 22:18

  • 0

#506 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2019 - 22:42

Jen by mě zajímalo, kam to všechno spěje ??? Začínají se tu (v ČR) publikovat challenge co splňuje CELOSVĚTOVĚ jen pár lidí (tzn. spočítáš je na prstech jedné ruky). Začíná to být horší než v kdysi v časech, kdy to stávalo za h...o. (autor tohoto tématu jistě ví)  B)


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#507 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2019 - 23:09

Kdyby to většina lidí splňovala už při publikaci, tak by to přeci nebyla žádná výzva, ale obyčejná modrá tradička. Ideální challenge by právě neměl na začátku splňovat skoro nikdo, ale zároveň by měla být reálné ji splnit pro většinu hráčů - pokud vyvinou snahu. Bohužel většina současných challengí je buď trapně jednoduchá nebo taková, která se splní časem sama - stačí dost dlouho a dost intenzivně lovit.


  • 4

#508 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2019 - 23:24

Tak zrovna ty posledni, t.j. 180xlarge a 200x1000 lehky nejsou a samy se nesplnej, ale v zasade je muze splnit kazdej. Tak nejak nevim v cem je problem. Proti vecem co jsem si konecne dodelal nedavno a neodvazim se je publikovat je to celkem v pohode  :) 


  • 0

#509 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2019 - 0:06

Např.: 3000 , těžko se tam odstěhuješ na několik let, abys to splnil. Ale splnitelný to je, ikdyž ...


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#510 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2019 - 3:57

Myslím, že zajímavé by byly challenge "odteď". Třeba odteď odlov deset tradiček s určitou kombinací obtížnosti či v určité vzdálenosti od HC (neřeším podvodníky posunující si HC). Nebo odteď navštiv deset eventů. Nebo odlov deset keší uveřejněných odteď. Člověk by musel buď čekat na publikaci keše splňující výzvu, nebo je hledat v mapě. Vidím smysl takových výzev v tom, že by nemohly by být splněny již v den uveřejnění některými z minulých odlovů, člověk by je musel doopravdy hrát. V tomhle směru je podle mne asi nejlepší z výzev mysterka: https://coord.info/GC729FT.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 12 leden 2019 - 6:15

  • 1

#511 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2019 - 8:17

... V tomhle směru je podle mne asi nejlepší z výzev mysterka: https://coord.info/GC729FT.

 

A ty to máš za rohem? Abys tam byl 15x ? Já to tak daleko nemám a zatím jsem tam náhodou byl 2x a pevně doufám, že si to systém bude pamatovat i několik let než se tam dostanu zase.


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#512 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2019 - 9:32

Např.: 3000 , těžko se tam odstěhuješ na několik let, abys to splnil. Ale splnitelný to je, ikdyž ...

Tak je to hodne, ale jinak je to typicka mistni kes.Odlov si King of Mystery v Drazdanech, nebo Sachsenfuhrera atd. Pro mistni tezky, ale resitleny, pro ostatni neresitelny. Tech 200 ceskejch tisicovek je totez, kdyz bys bydlel treba v Madarsku. Ale jiste uznas ze neni duvod pri publikaci resit nejakyho madara.


  • 2

#513 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2019 - 10:32

A ty to máš za rohem? Abys tam byl 15x ? Já to tak daleko nemám a zatím jsem tam náhodou byl 2x a pevně doufám, že si to systém bude pamatovat i několik let než se tam dostanu zase.


Já tam byla taky dvakrát a ani jednou se mi nepodařilo na wifinu připojit. Ale jako nápad se mi to taky líbí.
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#514 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2019 - 14:39

Nové GC81J26 GC81J2Z GC81J3D
  • 0

#515 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2019 - 14:45

Když jsem viděl těch 200 českých tisícovek, myslel jsem si, že to budu dělat dalších 10 let. Hlavně kvůli malým dětem (po narození kluků jsem navštívil tisícovky asi 2). Tenkrát jsem tu výzvu Lovci tisícovek dal, i když neoficiálně, když jsem ji dal, byli její autoři již nečinní. (http://www.geocachin...isícovek/page-9
Vrcholů jsem navštívil asi 65. A dál pokukuji vždy když jsme někde na horách, jestli nepůjdeme kolem nějaké tisícovky, co tohle splňuje. A to na konci není žádná challenge. Jen s malými dětmi v kočárku to není zrovna dvakrát lehké plnit, takže pár let jsem žádnou novou nedal.

A teď koukám, že ono v pohodě splňuji... Neřekl bych proto, že to je zvlášť těžká keška. Stačí 4-5 dovolených v různých pohořích a je komplet splněná...
Zvlášť proto, že se nechtějí kešky na vrcholech, ale jen kešky, které jsou tisíc metrů a výš... A to jsme byli jen 1x na dovolené na Šumavě, 1x na 5 dní v Krušných horách, jednou jsme byli na dovolené už jen s dětmi v Jizerkách, 1x na pár dní v Jesenících (i s dětmi) (kde jsme moc tisícovek nedali), dvakrát dovolená v Jeseníkách a je pravda, že v Krkonoších a Orlických mám odlovenou díky spoustě novinek jen tak 3/5 keší.

Daleko horší je ta challenge Geomorfologie Československa GC5H1Q8. Sice se do míst, kde je nejspíše nikdy nedostanu, takže keš si nikdy neodlovím, ale doufám, že si podmínky někdy splním. Připadají mi opravdu zajímavé. 

Dost nesplnitelný je např. třeba návrh výzvy, která se teď probírá v sousedním vlákně - event každý den v roce. Alespoň pro mimopražáky.

 


  • 1

#516 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2019 - 23:14

Zvlášť proto, že se nechtějí kešky na vrcholech, ale jen kešky, které jsou tisíc metrů a výš...

 

Opravdu se v listingu píše: Odlovit alespoň 100 kešek (včetně archivovaných) všech typů kromě eventů v České republice v nadmořské výšce 1000 m.n.m a výše.

Ale pravda to není...

 

Plním "naši" regionální BESKYDMOUNTAINS CHALLENGE a tak jsem se samozřejmě podíval i na tuto výzvu (myslím jednodušší variantu - 100x1000), jestli mám splněno. Ověřovač mě potěšil - splněno, 104 kousků. Podívám se na výpis. V horních patrech vidím - Sněžka, Praděd, Keprník... Nic zvláštního. Podívám se do nižších pater a hned vidím nesrovnalosti:

     

GC2Z1ZA    1031    23.4.2016      Beskydmountains, Kykulka 996m

GC2G42T    1027    21.10.2017    Beskydmountains, Murinkovy vrch 975m

GC2DXX4    1009   14.10.2017     Beskydmountains, Velky Stozek 978 m.n.m.

 

Asi bych si toho ani nevšim, nebýt těchto keší, které mají přímo v názvu nadm. výšku.

Ověřovač tento podvod, neskrývá, on ho vysvětluje nějakou korekcí: there is a correction - to every elevation is 50 meters added due to wrong (lower) elevations counted by project-gc.

Jak prosté...

Ověřovač u keše 200x1000 podvádí úplně stejně

 

Po odečtení 50 m se můj počet keší scvrkne na 84. Podle mě lepší nesplňovat, než logovat FI se švindlem.


  • 0

#517 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2019 - 23:50

Tohle neni svindl, je to spis pojistka. Sice nemuzu mluvit za ownera tyhle kese, ale uplne stejnou vec jsme resili na Highlanderovi. Nadmorske vysky kesi se berou z nejakych profilu terenu ktere jsou ve skriptech na checkeru dostupne. Problem je ale ze data nejsou uplne presna. Typicky se deje to, ze cache ma souradnice, ty vedou nekam na digitalni model terenu, ale ten neni presny a zejmena v pripade vrcholovych kesi neukazuje primo kotu, ale nejakou vrstevnici o kousek vedle, treba uz jen proto ze kes je o par metru blbe zamerena a o par metru vedle muze ve skalnatym terenu delat vyskove desitky metru, i kdyby model terenu byl presny. Takze kdyz po publikaci Highlandera se zacli ozyvat lidi ze maji odlovenou kes ktera bez diskuze je na vrcolku hory se znamou presnou vyskou, ale checker uvazuje hodnotu nizsi a kes jim neuzna, i kdyz podminku splnuje. U tech vrcholovych kesi je to viditelny a nekdy je to jen o kousek, nekdy je to o desitky metru nize. Vzhledem k tomu ze neni mozne u kesi individualne zjistovat presne nadmorske vysky (a co vlastne znamena presne) a pokud nejsou primo na vrcholu tak to ani technicky nejde, pristoupilo se na reseni s korekci. Takze se umele vyska o trochu zvysi, aby dotycny neprisel zkratka. Vysledek je ze to uzna o par kesi vic. Ono je furt mensi zlo nekomu metry pridat a uznat mu neco navic, nez mu metry ubrat a osidit ho o regulerni nalez ktery se ma pocitat. Mozna by slo se s tim vyblbnout a hledat nejaky algoritmus ktery to kompenzuje s mensi chybou, ale zatim nikdo nic lepsiho nevymyslel. Ja treba jsem si lovil par kesi do foroty prave proto ze predem dokud se nespusti checker tak neni jasny co uzna a co ne, u nekterych kesi jsem si nebyl jisty ani podle mapy nebo GPS.

 

Pokud s tim mas problem, odlov si par kesi navic at to mas spravne. Myslim ze checker je u vsech tehle kesi v podstate stejny a lepsi nikdo nevymyslel. Pokud mas lepsi algoritmus tak asi by bylo dobre ho nabidnout k implementaci. Ale hovorit o podvodu za situace kdy vubec nemas tuseni jak veci funguji a proc tak funguji asi neni na miste.


  • 6

#518 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2019 - 0:36

U těchto vrcholových challengek bude asi i problém s dálkovými kešemi, které sice vedou ve výšce nad 1000 m n. m., ale začínají a končí třeba v 800 metrech, ne?


  • 0

#519 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2019 - 6:46

U těchto vrcholových challengek bude asi i problém s dálkovými kešemi, které sice vedou ve výšce nad 1000 m n. m., ale začínají a končí třeba v 800 metrech, ne?

podle mě určitě - bude to brát nadmořskou vejšku místa kde je ikonka - v Itálii mám odlovenou tuhle https://coord.info/GC3QP8H (project GC píše 2792m, ale vede i vyššíma místama).


  • 0

#520 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2019 - 6:47

A viděli jste film o angličanovi, který vylezl na kopec, ale slezl z hory? Stačí na takovém kopci nasypat dostatečně vysokou mohylu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama