Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
725 odpovědí na toto téma

#81 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 10:26

No neútoč tak hned, podobně ti můžu já napsat jestli dokážeš ty zase pochopit, že já bych si ji klidně rád splnil a mám kolem sebe spoustu lidí, který za mnou s nadšením přijdou, že se jim povedlo splnit třeba diamant ve wigách a to bez bodu a zápisu. To že tady to má většina hozena tak, že se musí nekam zapsat, neznamená že to tak mají masy kačerů.
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#82 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 10:33

No neútoč tak hned, podobně ti můžu já napsat jestli dokážeš ty zase pochopit, že já bych si ji klidně rád splnil a mám kolem sebe spoustu lidí, který za mnou s nadšením přijdou, že se jim povedlo splnit třeba diamant ve wigách a to bez bodu a zápisu. To že tady to má většina hozena tak, že se musí nekam zapsat, neznamená že to tak mají masy kačerů.

No... a právě proto ti, kdo chtějí čelenky s krabičkou, ať je mají, ti kdo chtějí odznáček do profilu, nechť ho mají, kdo chtějí 5/5 mysterky, ať je mají, a konec konců i ty PWT (píšu s těžkým srdcem :D) ať ti, kdo je maj rádi, ať je mají. Čím barevněji, čím rozmanitěji tím líp. Revírnici to, jak psal Rico, nějak vydejchaj, a proč šlapat druhejm po jejich bábovičkách jen proto, že já upřednostňuju jinou formičku. Pískoviště je furt ještě velký dost.


  • 15

#83 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 10:49

Děláte v tom pěkný bor...inec. Mám takový dojem, že někteří pletou dohromady dva pojmy.

 

"Čelenka" alias "geocaching challenge" je věc, kterou vymyslel GS místo virtuálek, a potom ji zase zrušil. viz http://wiki.geocachi.../wiki/Challenge

To, o čem se tady hovoří, je "keš s výzvou", "challenge cache". viz http://wiki.geocachi...Challenge_cache


  • 3

#84 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 10:55

Nesmysl. Keš je od prvopočátku fyzická krabička. Vždycky jí byla a jakékoliv pokusy o virtuální geocaching pokaždé ztroskotaly. Virtualky, webcam keše... Pokud máš zájem o jakési virtuální body, zkus Munzee nebo jiné alternativy.

To jo, to jo... Ale je tu eartcache, kterou doufám nikdo nikdy nezruší, a pak jsou tu eventy.


  • 4

#85 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 10:57

No neútoč tak hned, podobně ti můžu já napsat jestli dokážeš ty zase pochopit, že já bych si ji klidně rád splnil a mám kolem sebe spoustu lidí, který za mnou s nadšením přijdou, že se jim povedlo splnit třeba diamant ve wigách a to bez bodu a zápisu. To že tady to má většina hozena tak, že se musí nekam zapsat, neznamená že to tak mají masy kačerů.

 

Hele, nikdo vam nebrani v tom, abyste si nejaky ten obrazek do profilu dali. Nechcete hledat fyzickou krabicku tak budiz. Kritizovat vas za to nikdo nebude. Stejne tak, ale nechej na pokoji nas, kterym jsou nejake barevne pixely v profilu ukradene a radeji si jdeme tu ukoncenou vyzvu "slavnostne" potvrdit zapisem do logbooku. Zajimalo by me, kolik z vas by odolalo si jit odlovit krabku pote, co by meli splneno. Rekl bych, ze neodola nikdo vcetne tebe. Zatimco na druhe strane si velka rada z nas nejake obrazky v profilu odpusti. ;)


  • 6

#86 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 11:07

Vubec si nedokazu predstavit, ze bych plnil nejakou challenge jenom pro to, ze bych pak dostal do profilu nejaky obrazek. Ale treba to mam jenom jinam nez ostatni masa hracu (i kdyz o tom pochybuju)

 

Máš malou představivost. To si představ, že si kačeři plní různé výzvy a nepotřebují k tomu ani ten obrázek.

Ale chápu, že kačer, který dojde na pěkné místo i bez krabičky, sejde se s přáteli i bez eventu a splní si výzvu i bez challenge, si asi nezaslouží, aby si říkal kačer.

Chceš říct, že dokud nevznikly challenge, tak se nikdo nesnažil vyplnit kalendář, matrix apod.? Podle tebe zřejmě ne, protože proč by to dělal, když za to nejsou body.


  • 5

#87 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 11:34

Osobně mi nevadí sem tam nějaká výzva. Ovšem ty série výzev už mi přišly trochu přehnané.

Jako je pravda, že nikdo nemá patent na rozum a zakazovat, nakazovat nějaká omezení jen podle toho co se líbí nějakému jednotlivci není zrovna dobré.

 

Proto si myslím, že by bylo dobré omezit výzvy třeba na to, aby je autor musel mít splněné. Ovšem i tak by to bylo o poměřování, kdo dá větší výzvu. Pokud jich bude moc, nebude to už "koření", jak je vnímám teď.

 

Stejně tak tak by měli lidi chápat, že druhý to prostě vidí jinak. Že i opravdové výzvy nemusí být za ten bod. Třeba výzvu Lovců tisícovek jsem si plnil jen tak jen kvůli svému dobrému pocitu. Takže to, že nedostanu CWG, které slibovali na webu, mi je celkem jedno, stejně jako to, že nebude ani ten bod za splnění.


  • 0

#88 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 11:35

Hele, nikdo vam nebrani v tom, abyste si nejaky ten obrazek do profilu dali. Nechcete hledat fyzickou krabicku tak budiz. Kritizovat vas za to nikdo nebude. Stejne tak, ale nechej na pokoji nas, kterym jsou nejake barevne pixely v profilu ukradene a radeji si jdeme tu ukoncenou vyzvu "slavnostne" potvrdit zapisem do logbooku. Zajimalo by me, kolik z vas by odolalo si jit odlovit krabku pote, co by meli splneno. Rekl bych, ze neodola nikdo vcetne tebe. Zatimco na druhe strane si velka rada z nas nejake obrazky v profilu odpusti. ;)


No a představ si, že když bych měl v podstatě virtuální výzvu splněnou, vůbec nepotřebuju jít se ještě někam zapsat, abych ji měl suprsplněnou. Stejně tak mě netrápí, že jsem se někam nešel zapsat, když jsem získal například zlatý pásek. Ale to neznamená, že se nerad chodím někam zapisovat. Nemá smysl to tady řešit, když je tady na fóru evidentně většina, která se ráda zapisuje vždy a všude a cítí se svou většinou na koni. A říkám už po několikáté, publikování dalších čelenek gs zrušil, nefungovalo to z nějakého důvodu a já si myslím, že když by byly jen virtuální bez bodu, že by to fungovat mohlo, ale je to jen můj názor a pro zdejší většinu evidentně nepředstavitelný a takovýto jiný názor tu evidentně jen pobuřuje, není možné ho tu pouze v klidu zmínit, tak bych to tím uzavřel.
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#89 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 12:00


Proto si myslím, že by bylo dobré omezit výzvy třeba na to, aby je autor musel mít splněné.

 

Romane, ted to neber osobne, protoze tento argument tu zazniva (a nejen tady, ale i na GS foru) docela casto. Nicmene je to jeden z nejhloupejsich argumentu proti vyzvam. Stat to jenom na tom, tak uz tu mate ode mne minimalne 3 vyzvy, ktere nesplni nikdo (teda nekdo ano, ale musel by si udelat sakra dlouhou dovolenou v USA). Jak by ses dival treba na vyzvu za svym barakem, kde bys mel odlovit alespon jednu kesku v kazdem z 51 statu USA? Ja mam splneno, takze bych ji mohl v klidu publikovat a musela by projit. Podle mne by v tu chvili zacal zaznivat argument, ze se musi pouzivat i selsky rozum. A s tim bych souhlasil. Takze zadne "splneno ownerem", ale jen selsky rozum na to, zda je kes v nasich koncinach splnitelna nebo ne. A jak jsem psal, o tom by meli rozhodovat jen revieweri. Proste by rozhodli, ze ano, a vyzva by platila. O tech vetsich pravomocech pro ne jsem uz tady psal, to bych se opakoval.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 04 prosinec 2015 - 12:12

  • 0

#90 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 12:14

Romane, ted to neber osobne, protoze tento argument tu zazniva (a nejen tady, ale i na GS foru) docela casto. Nicmene je to jeden z nejhloupejsich argumentu proti vyzvam.

 

Protože sis to vyložil jako podmíku postačující. Jako podmínka nutná mi to hloupé nepřijde.


  • 7

#91 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 12:23

Protože sis to vyložil jako podmíku postačující. Jako podmínka nutná mi to hloupé nepřijde.

 

Ona ta podminka ale postacujici doted byla. Dle pravidel by ta keska musela byt publikovana, dle selskeho rozumu ne.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 04 prosinec 2015 - 12:25

  • 1

#92 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 13:59

Ona ta podminka ale postacujici doted byla. Dle pravidel by ta keska musela byt publikovana, dle selskeho rozumu ne.

Tak tohle nejak v tech pravidlech nevidim, vidim tam jen tezi o primerenem (reasonable) poctu kaceru kteri to muzou lovit. Nebo ty pravidla nekdy byly jinak? Ostatne takhle to v realu fungovalo, aspon u mejch challengi probehlo jejich posouzeni na zaklade zdraveho rozumu, presne tak jak si predstavujes. Vecne se to vyhodnotilo na zaklade presnejch podkladu, rozumnou splnitelnost jsem musel dolozit ne tim ze ja to mam, ale daty o dostupnejch kesich. Samotnej fakt ze ja mam splneno zadny zasadni vyznam nemel a rozhodne by sam o sobe na publikaci nestacil. Publikovano bylo na zaklade vecneho a racionalniho posouzeni.


  • 0

#93 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 14:26

 

Tak tohle nejak v tech pravidlech nevidim, vidim tam jen tezi o primerenem (reasonable) poctu kaceru kteri to muzou lovit. Nebo ty pravidla nekdy byly jinak? Ostatne takhle to v realu fungovalo, aspon u mejch challengi probehlo jejich posouzeni na zaklade zdraveho rozumu, presne tak jak si predstavujes. Vecne se to vyhodnotilo na zaklade presnejch podkladu, rozumnou splnitelnost jsem musel dolozit ne tim ze ja to mam, ale daty o dostupnejch kesich. Samotnej fakt ze ja mam splneno zadny zasadni vyznam nemel a rozhodne by sam o sobe na publikaci nestacil. Publikovano bylo na zaklade vecneho a racionalniho posouzeni.

 

Ze by tam bylo napsano explicitne "owner ma splneno = musi byt publikovano" tak to samozrejme ne. Je to tam formulovano tak, ze se reviewer muze zeptat, zda to owner sam splnil a/nebo zda to jsou schopni splnit dalsi kaceri.

S timto zacali operovat vetsinou jen odpurci challenge kesi, kdyz nahodou vysla ne prilis tezka challenge keska a owner ji jeste nemel hotovou (viz me regiony). Muzu dekovat Skupci, ze tenkrat pouzil zdravy rozum.

 

Nicmene i s tou absurditou 51 statu bych obe podminky splnil, stejne tak by byla extremne obtizna Jasmer challenge (uz 2 Cesi ji myslim maji a mnoho cizincu ji ma taky). Nicmene i na tvem prikladu je videt, ze splneni podminky ownerem nemuze byt podminka ani nutna, ani postacujici, muze byt jen doplnujici a pro rozhodnuti reviewera klidne i nepodstatna.


  • 2

#94 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 14:28

Věcné a racionální posouzení? Teď prosím tu pohádku o Červené karkulce. Jak se zvyšovalo množství výzev, tak mi připadalo, že se začínají jednotliví owneři předhánět, kdo vymyslí větší "kokotinu". I v tomto případě se sem zobrazil stav dnešních kešek, od nesmyslných šifer po uložení na místech, které k tématu kešky nemají žádnou vazbu. Zkuste si projít starší krabičky. Najednou asi zjistíte, že daleko pravděpodobněji zavedou kačera na zajímavé místo, nabídnou pěkné téma atd......


  • 2

#95 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 14:37

Jistě, stejně jako nesmyslný počet T5* keší, dokonce v sériích, které tak rád lovíš a spousty lidí na ně prostě z jakýchkoli důvodů nemá.

Což takhle nechat toho kádrování, ať se týká jakéhokoli typu?


  • 8

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#96 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 14:47

Ten můj příspěvek platí globálně. Nejen na výzvy, ale i krabičky od D1/T1 po D5/T5 jsou to tohoto zahrnuty a ať se jedná o jakýkoliv typ. Je fakt, že si čas od času potrápím staré opotřebované bolavé tělo vylezením na nějakou tu T5. Ale taky se jdu třeba projet na koloběžce po nějakých krabičkách, nebo se jdu taky jen tak projít. Prostě podle chuti a momentální nálady.


  • 0

#97 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 15:08

Ten můj příspěvek platí globálně. Nejen na výzvy, ale i krabičky od D1/T1 po D5/T5 jsou to tohoto zahrnuty a ať se jedná o jakýkoliv typ. Je fakt, že si čas od času potrápím staré opotřebované bolavé tělo vylezením na nějakou tu T5. Ale taky se jdu třeba projet na koloběžce po nějakých krabičkách, nebo se jdu taky jen tak projít. Prostě podle chuti a momentální nálady.

 

Mne ale prijde, ze tim prispevkem a pohadce o Cervene Karkulce "pichas" do revieweru, kteri opravdu za kvalitu kesi zodpovedni nejsou. Subjektivni pocity mohou uplatnit skutecne tak akorat na tech vyzvach, ale u schvalovani kesi jakehokoli typu (co se umisteni a listingu tyce) se musi drzet pravidel, at se jim keska libi nebo ne. To ti reknou snad vsichni revieweri, kolikrat pustili ven kesku se skripenim zubu. To uz jsme ale OT.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 04 prosinec 2015 - 15:09

  • 1

#98 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 17:06

K převedení challenge na project mám takovou věcnou. Pořád mi nejde do hlavy, jak by to mělo být proveditelný.

Jednak očividně GS má zájem na tom, aby challenge měly nějaký posun, a určitě to nedělají jen pro naší radost, ale taky pro svůj prospěch. Každopádně project-gc je samostatný subjekt. Proč by jim takový projekt měli nechávat?

 

A pak si už dva dny snažím představit implemetaci do project-gc. Za prvé kdo by to tam dal? Sami na projektu? To by ovšem znamenalo aby měli jasno jaké podmínky by tam měly být... a byla by blbost dvojit tím badgen. Pak by to ovšem zase znamenalo další hromada skriptů, které by museli pro každého zvlášť v nějakých časových odstupech spouštět.

Nebo by challenge dávali sami uživatelé? Což by znamenalo project-gc nějak uživatelsky otevřít, na to primárně není dělaný a museli by to dost asi překopávat a zase hromada skriptů pro spoustu uživatelů.

Laicky mi to připadá jako hodně přidělané práce. A subjektivně mi výsledek přijde méně uživatelsky zajímavý než fyzické keše. Ale říkám, subjektivně.


  • 0

#99 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 18:25

Na projectu fungují asi všechny ověřovátka výzev, takže "projekt výzev" ač na něj gs tuším nemá monopol, už je v podstatě puštěný do rukou projectu. Výzvy by přidávali uzivatelé, v podstatě to samé jako tvorba ověřovátek. A přidat výzvu..to je v podstatě jen o tom napsat kupříkladu větu "musíte mít odloveno x keší tam a tam". Zase tak složité by to nebylo :).
  • -2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#100 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 19:12

Pridam se, ackoli jsem nechtel, ale presouvat neco na project-gc z ofic stranek mi nepripada pro majitele hry vyhodne. Samotny napad mi prijde absurdni. Proc by mela spolecnost prevadet sluzby na jinou, kdyz to neni v jejim ekonomickem zajmu? Chapu, ze pro project by to bylo vyhodne, ale pro GS? Nezapominejte, ze o penize jde az v prvni rade. :)
  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama