Přejít na obsah


Fotka

Challenge - volná diskuze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
725 odpovědí na toto téma

#101 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 19:15

Dobře, ale abys spustil to ověřovátko musíš spustit ten kontrolní skript, tzn. aby se ti to dotahovalo do profilu, musel by v nějakém časovém odstupu se spouštět skript pro každou challenge x každého uživatele. Přesně z toho důvodu, aby to nezatěžovalo systém tolik se spouštějí pro basic member statistiky cca 1x týdně a stejně tak máš omezeno kolikrát si můžeš denně spustit to ověřovátko (prémijkem si jednak si vydělají na prozovoz, ale taky to snižuje počty operací).


  • -1

#102 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 19:29

Proč by se něco někam přesouvalo, prostě by se gs slušně řeklo, ať se raději zaměří na jiné problémy a project by tomu jen poskytl platformu. Ostatně jako project udělal platformu gc statistikám, wherigofoundation gc hrám wherigo atd. A omezení na ověřovátka může přeci zůstat i nadále,to ničemu nevadí :).
  • -4

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#103 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 13:58

U nás se teď hodně rozmohly T5 stromovky. Ty mě nechávají v klidu, jen mě trápí ty ikonky na mapě. Vždycky koukám, že je někde něco nového, v oblasti kde už mám nalezeno, a ona je to stromovka. Ale co? Někdo je hledá rád, tak proč ne? Mám posílat žádost na GS, aby po vzoru virtuálka->waymarking zavedl stromovka->treecaching? To by byla blbost a doufám, že je něco takového nenapadne.

 

Když se sejde dotatečný počet prudičů, stěžovatelů a udavačů, pak nic není nemožné...

A takhle si zničíme hru. Respektive hrstka věčných remcalů a kádrováků ji zničí všem.

 

Z mého pohledu minulého týdne =>  žádnej strom není dostatečně vysokej, aby ten další nemohl být ještě vyšší.

Moje otázky:

- na kolikati metrech se to zastaví?

- kolik metrů je potřeba, aby to mohla být T5? protože to, co jsem viděl u St. Boleslavi pro normálního smrtelníka tak akorát s jeřábem*


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#104 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 14:07

V Čechách je jedna z nejvyšších u Prachatic od Brumlíka. Výška 37m. Teoreticky výška být nekonečná (na ISS je, tak proč ji nevystřelit trocha dál). Nějaký rok zpátky jsem koukal na krásný dokument, jak stromolezci lezli v Americe na sekvoj. Výška cca 70m.

T5 jsem taky zažil na způsob vzít někoho na ramena a nebo si dát jednu smyci na sloup a keška byla naše, mohlo se logovat. Ještě jedna taková dívná byla. Minulý rok v Rakousku D5T5 výzva a byla to magnetická filmovka na zábradlí


  • 0

#105 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 14:14


- na kolikati metrech se to zastaví?

 

Nezastaví se to. Challenge je česky výzva. A když je jedna výzva pokořena, je třeba vytvořit novou a náročnější.


  • 1

#106 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 14:46

Z mého pohledu minulého týdne =>  žádnej strom není dostatečně vysokej, aby ten další nemohl být ještě vyšší.

Moje otázky:

- na kolikati metrech se to zastaví?

- kolik metrů je potřeba, aby to mohla být T5? protože to, co jsem viděl u St. Boleslavi pro normálního smrtelníka tak akorát s jeřábem*

Cetl jsem vase logy na Blue Matrixu kde nejaky naznaky byly ze je to vysoko. Myslis tohle, nebo neco jinyho? Jestli tohle, tak kes je cca v 17m. Primy lezeni rovnou ke kesi, pri posledni udrzbe jsem to dal kousek niz aby to bylo uplne na pohodu a dosahl jsi tam rovnou z lana. Hazu to pytlikem, ani nepouzivam prak, neni to potreba. Vyska 17m je na soucasny pomery beznej prumer a tim ze instalace lana ani lezeni nema zadne dalsi komplikace, je to naprosto standartni T5. Ani lehka, ale ani tezka. Podle logu pro par lidi prilis snadne, par lidi naopak by uvitalo trosku lehci, ale podle logu vetsina s lezeckou obtiznosti je spokojena, resp. nic nenamita. Blue jsem dal takto, aby to nebylo uplne zadarmo, preci jen ta podminka sama neni az tak tezka, tak at maj lidi aspon neco z toho lezeni. Ostatni dve sousedni challenge mam niz, protoze tam uz vlastni challenge je dostatecne vyzivna a chci to tem co splnili uz v terenu dat v podstate zadarmo. Naopak na Blue kde navstevnost je nejvetsi jsem z tech tri stromu pouzil ten nejlepsi, aby si to lidi uzili.

 

Muzu ti rict ze ja nikdy neudelam T5 ktera by nebyla na pohodu, uz jen proto abych s ni sam nemel pakarnu. A nikdy nebudu delat extrem, od toho jsou tu jini, na to ja ani nemam. Coz je samozrejme relativni, ale kdyz to padesatiletej dedek dava na pohodu, sam, a jeste tam tu kes musi nainstalovat a nejen se zapsat do notesu, tak to nemuze objektivne bejt nijak hrozny. V kazdym pripade gratuluju zes tam osobne vylezl :)


  • 1

#107 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 15:12

Dík. Na mě tohle je už příliš. Jak jsem tam psal, kolegove to nahodili a ja lezl na druhým laně, protože to první bylo asi o 2m níž, takže nahozeno na 2x shora.

Je fakt, že z mého lana 22m zbylo na zemi jen kousek (bylo nadstavený). Sám bych do toho nešel. Polovina, max 2/3 si myslím, že by bylo pro mě tak akorát.

Vysoko myslím všeobecně. Když mi na ni nestačí 22m lano, tak je to pro mě vysoko. A takových nízkých jsem zatím navšívil jen pár, zbytek byl výš, ale na to měli geokolegové lepší výbavu*


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 01 březen 2016 - 15:13

  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#108 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 17:46

T5 jsem taky zažil na způsob vzít někoho na ramena a nebo si dát jednu smyci na sloup a keška byla naše, mohlo se logovat. Ještě jedna taková dívná byla. Minulý rok v Rakousku D5T5 výzva a byla to magnetická filmovka na zábradlí

 

Ve Statech je caste, ze finalka nejake vyzvy ma kombinaci D5T5 proto, ze ke splneni vyzvy proste musis najit nejakou kesku D5 a T5, ale samotna keska uz muze byt klidne na zemi. Popravde mi to prijde lepsi nez u nas, kdy se vse hodi hned na 20m strom, jakoby jine kese nez stromovky teren 5 nemohly mit. Osobne z mych T5 neni ani jedna stromovka a chybi mi uz jen jedna kombinace s T5. Nicmene vsechny matrixove vyzvy jsou u nas na strome, takze je bohuzel musim ignorovat, ale urcite si nejakou (vim uz o trech) odlovim ve Statech, az tam zase pojedu.  Absurditou u nas je jedna vyzva, kterou muze splnit i vozickar, ale pro samotnou vyzvu si uz na strom nevyleze.


  • 2

#109 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 18:48

Vidím, že se to tu pěkně promazává. To se tedy už vůbec nedivím, že sem chodí stále měně lidí  :(


  • 1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#110 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2016 - 19:54

N.o.e. podle zpráv co mi občas přistanou v soukromých kanálech, je to přesně naopak. Lidi nadávaj na to, že v threadu se nedozví odpověď na položenou otázku v názvu threadu, ale spoustu dalších nesouvisejích věcí. Koukni se třeba k čemu byl původně tento thread založen. ;)


  • 0

#111 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 1:16

Po domluvě s Modrakem, který založil tento nový thread jsem přesunul diskuzi netýkající se původního dotazu sem do tohoto threadu, kde nyní můžete dále diskutovat.  Podotýkám diskutovat o chalenge keších. ;)

 

Díky Modraku za spolupráci.

 

btw. ještě dojde k nějaké té kosmetické úpravě a poté tento můj příspěvek zmizí.


  • 0

#112 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 11:04

Kdy byla vydana ta rocni stopka? To bylo nekdy v breznu, ne? Jak to potom vypada se zakladanim challengi po tom, co vyprsi rok? Vi nekdo neco? Mozna je to teda dotaz spis na RW...
  • 1

#113 Five D

Five D

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 11:39

Jestli se nepletu, tak někdy kolem 25.4.

 

EDIT: Tak přesně 21.4.:

http://support.groun...=kb.page&id=675

 

1.23. Challenge Cache Submissions Moratorium

Challenge Cache Submissions Moratorium

Beginning April 21, 2015, a one-year moratorium is in effect on all new "challenge cache" submissions. This includes cache submissions that contain optional challenges. It does not impact previously published challenge cache listings.


Tento příspěvek byl upraven od Five D: 02 březen 2016 - 11:41

  • 0

#114 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 12:10

Neví se nic, GS ani nic nenaznačuje. Je otázka, jestli se v tom případě, že je znova pustí, neobjeví zase nějací sérioví archivátoři, kterým vadí i to, co se jich netýká ani vzdáleně. Přece jen to moratorium bylo hlavně na základě stížností prudičů a kverulantů z naší republiky. A někteří z nich si Challenge i logují - nejsou tak zásadoví, jak se tváří. Hlavně, že můžou škodit. :-(


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#115 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 13:24

Neví se nic, GS ani nic nenaznačuje. Je otázka, jestli se v tom případě, že je znova pustí, neobjeví zase nějací sérioví archivátoři, kterým vadí i to, co se jich netýká ani vzdáleně. Přece jen to moratorium bylo hlavně na základě stížností prudičů a kverulantů z naší republiky. A někteří z nich si Challenge i logují - nejsou tak zásadoví, jak se tváří. Hlavně, že můžou škodit. :-(

 

Nebojte, GS na moratorium nezapomněl. Výsledek na sebe už snad nenechá dlouho čekat. Prozradím jen, že Challenge budou.


  • 13

#116 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 14:08

Neví se nic, GS ani nic nenaznačuje. Je otázka, jestli se v tom případě, že je znova pustí, neobjeví zase nějací sérioví archivátoři, kterým vadí i to, co se jich netýká ani vzdáleně. Přece jen to moratorium bylo hlavně na základě stížností prudičů a kverulantů z naší republiky. A někteří z nich si Challenge i logují - nejsou tak zásadoví, jak se tváří. Hlavně, že můžou škodit. :-(

Nejen od nás, v Rakousku taky bylo kvůli jedné šílenosti dusno. A to ještě vím o jedné švédské, která pro splnění předpokládá že budeš mít desítky či stovky tisíc nálezů
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#117 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 14:18

Jedni brblali na čím dál tím víc nesmyslné výzvy a další jedinci si masírovali svoje ego tím, že vymyslí další víc nesmyslnou výzvu. Nekontrolovaně se to rozjelo a ani se nedivím, že GS publikování výzev pozastavil.


  • 1

#118 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 15:08

Dík. Na mě tohle je už příliš. Jak jsem tam psal, kolegove to nahodili a ja lezl na druhým laně, protože to první bylo asi o 2m níž, takže nahozeno na 2x shora.

Je fakt, že z mého lana 22m zbylo na zemi jen kousek (bylo nadstavený). Sám bych do toho nešel. Polovina, max 2/3 si myslím, že by bylo pro mě tak akorát.

Vysoko myslím všeobecně. Když mi na ni nestačí 22m lano, tak je to pro mě vysoko. A takových nízkých jsem zatím navšívil jen pár, zbytek byl výš, ale na to měli geokolegové lepší výbavu*

Jasne, chapu. Ja ty challenge chapu tak, ze terenni obtiznost by mela korespondovat s tim, co je potreba na splneni dane challenge odlovit. Takze jak tu zminoval k-lord tu challenge co muze splnit vozickar, ale tezko ji na stome zaloguje (vim presne kterou myslel), tak tohle take povazuji za velice nestastne, kdyz to reknu jeste mirne. Takovou challenge kdybych publikoval ja, byla by urcite T1. Naopak ty akcnejsi challenge ja tak nejak citim ze by mely mit odpovidajici teren. Coz u tech Matrixu je proste T5. Davat tohle na zem mi prijde nepatricne. Vim ze se to nekdy dela, za morem, ale vyjimecne i v Evrope. Musim rict ze kdyz jsem takovou 5/5 na zemi logoval, mel jsme z toho trochu divnej pocit. To uz se to pak sbira jak boruvky, neni to ono. Aspon pro me kdyz je lovim, a stejne pak uvazuju pri zakladani. Proto jsou na stromech. Druhej aspekt je ze kdyz uz nekdo splni, mel by bejt schopnej to odlovit. T5 samozrejme jdou udelat hodne tezky, i takovy ze to spousta lidi neda. Ale na challengi by takova vec bejt nemela, chapu to jako ze by ji mel bejt schopnej odlovit kazdej kdo ty T5 tak nejak je schopnej vylezt. Ale nemysil tim ze vyleze 3m po zebriku. Ten Blue Matrix je z tohoto pohledu asi maximum, vejs bych to ja uz nedaval (i kdyz existuji challenge ktery jsou lezecky obtiznejsi). I ta je odlovitelna pouze se 40m lana a hazecim pytlikem a teoreticky tam muze clovek jit i sam (i kdyz to obecne nedoporucuju). Vsechny ostatni mam o neco niz, zrovna tak ty Taxoftovy ktere jsem pomahal osadit jsou niz. Ze to neni mimo realitu ukazuje i fakt, ze jste to zvladli, i kdyz jste tam zadnyho elitniho lezce nemeli. Nakonec u tech relativne mistnich lidi (i kdy to sem mate kus cesty) to neni tak kriticke, snaz si to zorganizuji aby treba meli s sebou nekoho zkusenejsiho a s dobrym vybavenim. Ja uvazoval i lidi zdaleka, co prijedou treba z ciziny (protoze tyhle challenge nejsou na kazdym rohu), neprijede jich tam pocetna skupina, ale prijede treba solista. I takovej si myslim ze by to mel dat. Pokud podminky challenge ferove splnil, nemel by ho odlov finalky uz zastavit. Bud to da na pohodu, nebo to pro nej bude treba slozitejsi, ale jsem presvedcenej ze to odlovi. Jinak bych to takhle nedelal.

 

Odpovidajici teren nemusi bejt jen T1 nebo T5, muze to bejt cokoliv primereneho. Nekde tusim u Svitav je challenge na industrialni lezeni a je to T4.5 a je to take naprosto spravne. Nebo Highlander je snad tusim T4, coz take zhruba odpovida pozadovane navsteve tritisicovky.

 

A co se tyka k-lordova povzdechu nad stromama obecne, tak holt kazda zeme ma sva specifika. T5 u nas, v Nemecku a Rakousku jsou prevazne stromy. V Italii treba je to casto skalni lezeni, to mi prijde jeste mene dostupne, navic ty tereny u nas taky moc nejsou. Muzu to hodit do prehrady. To by bylo dostupne pro jeste mene lidi, ostatne ani ja bych se tam nedostal. Ty stromy jsou u nas preci jen nejbeznejsi T5 teren a nejdostupnejsi pro asi nejvetsi skupinu lidi. Da se ocekavat ze prave na stromech lidi tu podminku splnili. Tak proto je to na nich. Davat to na zem do parezu mi prijde nedustojne.


  • 2

#119 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 15:18

Jedni brblali na čím dál tím víc nesmyslné výzvy a další jedinci si masírovali svoje ego tím, že vymyslí další víc nesmyslnou výzvu. Nekontrolovaně se to rozjelo a ani se nedivím, že GS publikování výzev pozastavil.

 

Kontrolují to revírníci. Stejně jako ostatní keše. Mají i pravomoc něco zamítnout.

 

Kdyby nebylo těch práskačů a nutněarchivátorů, tak by GS nad Výzvami ani nepřemýšlel, věř tomu.

 

Existuje Ignore list. Už dlouho.

 

Ti největší sběrači u nás mají v republice odloveno pouhých 35 % existujících keší. Zbývá jim 65 %. A ti navíc výzvy plní bez blbých keců nebo si jich nevšímají.

 

A někteří remcají a přesto si výzvy, třeba i díky podvodu, "splní" a zalogují. Teď už se to nedá dohledat, ale než GS zrušil poznámky o editaci logů, dalo se to najít docela snadno.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#120 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 16:08

Jako u každé keše platí ber nebo nech být. Odlov nebo ignoruj. A většina nesmyslných podmínek by odpadla, kdyby owner musel ty podmínky splňovat taky.
Jak jednoduché, ale jak účinné.
Možná, ze někoho prudí, že musí kešku "vyřešit " jinak, než že si zjistí rovnou souřadnice.
  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama