Přejít na obsah


Fotka

Platba přes PayPal a jiné platební systémy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 23 březen 2016 - 11:44

Prosím vás, jak funguje to paypal?

 

Mám klasický účet v bance a na nic jsme ho nepotřebovala, ale tato nabídka mě láká :)


  • 0

#2 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 13:58

V podstate velmi jednoduse. Zaregistrujes se a pridas si do uctu platebni kartu vcetne overovaciho kodu. Tusim, ze je/bylo mozne na paypal ucet posilat i penize prevodem z bankovniho uctu, ale nikdy jsem to nepraktikoval a hlavne tam bude zpozdeni. Kdyz pak chces platit pres paypal, tak te obchodnik presmeruje na paypal, ty se prihlasis, muzes zmenit kartu (pokud jich mas v paypalu vice), pripadne zmenit zda ma konverzi paypal udelat konverzi meny na koruny (vetsinou lepsi nechat platbu v mene prodejce) a potvrdis, ze se ma platba uskutecnit. 

 

Po pridani karty do uctu je nutne ji overit. To probehne tak, ze paypal ti z karty strhne asi 50 korun a ve vypisu z uctu se ti u te transakce objevi ctyrmistny ciselny kod, kterim overis, ze jsi jejim vlastnikem. Po overeni tu transakci stornuje nebo odecte pri dalsi platbe. Myslim, ze asi do 500 to nebyvalo potreba kartu overit, ale ja overeni neodkladam, tak nevim jak je to aktualne.

 

Vyhoda celeho systemu je v tom, ze nezadavas udaje o karte u kazdeho obchodnika a ten se k tem udajum nedostane, takze se omezi sance na zneuziti obchodnikem nebo zadanim udaju do "falesneho obchodu". Nicmene je nutne pamatovat na to, ze penize jsou chraneny pouze heslem. To lze resit extra uctem pro tyto ucely, kde se nebudou zbytecne valet vetsi penize, pouzitim  karty banky, ktera umoznuje z bankovnictvi zapinat/vypinat u karty internetove platby nebo nastavit limit karty na 0, pripadne si u paypalu nastavit dvoustupnovou autentifikaci (zasilani overovaciho kodu na telefon). 


  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 14:43

Tak jaký je rozdíl mezi paypalem a 3D security platební bránou? Tam taky zadávám číslo karty do té brány a obchodník se dozví jen to, že platba proběhla.

Tuším, že rozdíl je v tom, že tu platební bránu mít obchodník nemusí. Překvapilo mě to u DX.com. Ale jinak platím kartou běžně a vždy to šlo přes bránu, kterou mám ještě ověřovanou přes telefon, SMS.

Jiný účet pro internetové platby by se asi prodražil, banky většinou chtějí nějaký obrat na účtu, např. 15000 měsíčně, jinak účtují poplatky. Pochopitelně, lze si tam prachy nahrát a zase hned vybrat, ale to je takové řešení na nic.

Mikroplatebních a alternativních systémů už vzniklo několik a buď už zanikly, nebo živoří. Nevím, proč bych si třeba na placení vlaků měl pořizovat paysec, apod.


  • 0

#4 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 15:21

Paypal jsem zacal pouzivat v unoru roku 2007 (ale to uz urcite nejakou dobu bezel). 3D secure si vydavatele karet schvalili na konci roku 2010 a netusim kdy ho implementovali. V te dobe byl uz PayPal davno "zavedeny". Takze rozdil bude mozna spis historicky.

 

Mimochodem zrovna ty jsis na prvni strance stezoval na predani vsech udaju o platebni karte obchodnikovi a automatickem obnovovani, ktere u PayPalu muzes obratem zase zakazat.

 

Jiny ucet na internetove platby by se prodrazil? Airbank, Equa, Zuno, Fio - vsechny maji bezplatny ucet, aniz by jsi musel plnit nejake podminky. Teda pokud mi neunikla nejaka novinka...

 

Pokud jde o dalsi platebni systemy, tak ty skutecne meli jepici zivot, ale tohle tezko muzes rict o PayPalu.  :)


  • 1

#5 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 19:13

E-konto Smart je taky zdarma, tedy pokud se odvoláš na mne a dostaneš "zaměstnanecké zvýhodnění" (jinak nic moc nečekej; a jen dokud tam budu pracovat).

 

Ale hlavně ... proč jiný účet? Bohatě stačí další platební kartu a na ni si nastavit nízký limit pro platby. Nebo si možnost plateb přes internet před každým placením "zapnout" a pak "vypnout".


  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 19:31

Paypal umi i penize prijimat. Ty zustavaji v Paypalu, a muzes s nimi pak platit. Usetris za bankovni poplatky. Coz se hodi treba tehdy, kdyz chces prijimat napriklad male castky z celeho sveta... Kdykoliv si muzes penize do Paypalu nabit obycejnym tuzemskym bankovnim prevodem. Nebo naopak si muzes ty penize vybrat.

Takze tu kartu nutne potrebujes vlastne jen pri zalozeni. Ja tam mam treba kartu, ktera davno vyprsela. Staci si udrzovat na paypal uctu rozumnou sumu penez.
  • 0

#7 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 19:39

Kartu snad nepotřebuješ ani při založení. Já si ji například s PayPalem svázal až teď pro platbu za PM, protože jsem tam měl zrovna málo peněz a bál jsem se, že než proběhne převod peněz z účtu, akce skončí.
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 20:19

Chtel jsem tim rict, ze kdyz tam nemas kartu, nemusis se bat, ze ti nekdo pri prolomeni hesla vysaje ucet. Takze neni treba si zakladat zvlastni bankovni ucty, a podobne taskarice. Paypal je totiz vlastne sam o sobe takovy zvlastni bankovni ucet.


  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 20:45

Ano. Předání všech údajů obchodníkovi. Ale pokud ten používá platební bránu, údaje se k němu nedostanou. Tak to chápu. Možná špatně.

Paypal nezavrhuju, jen mi prozatím k ničemu nebyl.

Ale ať člověk chce nebo ne, nějaké takovéto účty má. Já mám třeba peníze na inkartě na vlak. Abych mohl kupovat jízdenky v automatu, nebo nemuset od průvodčího chtít nazpět. Podobné systémy jsou na autobus, měli jsme to tu i na MHD.


  • 0

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 7:08

Jen tak pro zajímavost, z čeho paypal žije? Nechce nějaké poplatky za provedenou službu?


  • 0

#11 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 7:50

Hádám, že si něco bere od obchodníků, ne? Možná taky proto ho ne všichni podporují.
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#12 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 8:01

Poplatky samozrejme chce, ale vybira si je od obchodniku. Mam matny pocit, ze u nejakeho holandskeho eshopu s mincema jsem videl prirazku za platbu paypalem, nicmene to muze byt i u platebni brany (a dost dobre mozna bylo). Nicmene to byl asi jediny pripad, ktery jsem zazil.


  • 0

#13 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 8:06

Tak jaký je rozdíl mezi paypalem a 3D security platební bránou? Tam taky zadávám číslo karty do té brány a obchodník se dozví jen to, že platba proběhla.

Tuším, že rozdíl je v tom, že tu platební bránu mít obchodník nemusí. Překvapilo mě to u DX.com. Ale jinak platím kartou běžně a vždy to šlo přes bránu, kterou mám ještě ověřovanou přes telefon, SMS.

Jiný účet pro internetové platby by se asi prodražil, banky většinou chtějí nějaký obrat na účtu, např. 15000 měsíčně, jinak účtují poplatky. Pochopitelně, lze si tam prachy nahrát a zase hned vybrat, ale to je takové řešení na nic.

Mikroplatebních a alternativních systémů už vzniklo několik a buď už zanikly, nebo živoří. Nevím, proč bych si třeba na placení vlaků měl pořizovat paysec, apod.

 

Já to mám vyřešeno tak, že primární účet mám v mBank a tam jsem si zřídil k hlavnímu mkontu podúčet emax, ke kterému jsem si nechal vydat zdarma také kartu. Mám tedy kartu k hlavnímu účtu, kde mám internetové platby zakázané a kartu k podúčtu, kde je mám povolené, ale nemám tam žádné prostředky. Když dojde na platbu, přihlásím se do banky a převedu příslušnou požadovanou částku na podúčet (v rámci banky jsou převody okamžité) a zaplatím. Na podúčtu s povolenými internetovými platbami tedy trvale nemám nic, takže mohu rozdávat číslo karty i CVV kód na potkání. Navíc mě to celé nestojí ani korunu na poplatcích.


  • 0

#14 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 8:23

U mbank platis poplatky za kartu, pokud neudelas nejakej objem transakci mesicne ne?

V Air bank jde tohle realizovat zcela bez toho poplatku...


  • 0

#15 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 10:21

Kromě minimálního objemu má mBank nevýhodu v nejhorších kursech při platbě jinak než korunami (u eur a usd si "připočte" 3 %, u jiných měn ještě víc) - nehodí se tak k větším zahraničním platbám.


  • 0

#16 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 10:24

mBank mam leta a zadne poplatky za kartu jsem nikdy neplatil, ani za trasnsakce, placeni atd. Jediny co je omezene je 3x vyber z jakehokoliv bankomatu zdarma a dalsi v mesici navic si zaplatis. Ten objem se vzahuje k tem vyberum z karty, musis kartou platit, abys ty vybery mel. A ja uz davno platim vsude jen kartou. Jsem na to tak zvykly, ze uz me i vadi, kdyz nekde musim vytahovat kes :-D nebo kesku :-D Jinak paypal si samozrejme strhava penize od nakupujicich, resp. ma nejaky zanedbatelny procento, nebo navyseny kurz. Kdysy kdyz jsem si ho zakladal, tak jsem to nasel nekde v jejich podminkach. A minimalne ten kurz maj porad nic moc. Ale na ebay a vsech cajna nakupnich servrech platim jen paypalem provazanym na kartu. A kdyz mi nekdo vraci penize, tak se mi po ose paypal, karta, ucet pripisou prave rovnou na ucet bez nejakeho dalsiho klikani a samozrejme naopak.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#17 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 10:29

mBank mam leta a zadne poplatky za kartu jsem nikdy neplatil, ani za trasnsakce, placeni atd. Jediny co je omezene je 3x vyber z jakehokoliv bankomatu zdarma a dalsi v mesici navic si zaplatis.

 

Bejvávalo. Od roku 2015 se platí 29 Kč za každý měsíc, ve kterém kartou nezaplatíš aspoň 500 Kč.


  • 1

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 11:29

PayPal se také snaží tě chránit a dokonce mám dojem, že za platby nějakým způsobem ručí (ale chce to prostudovat).
Rozhodně se mi ale stalo, že mi přišel mejl, že mají o můj účet obavy protože byly činěny pokusy jej hacknout kdesi z Tramtárie a že si mám preventivně změnit heslo a prokázat že to jsem skutečně já (kopie dokladu).
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#19 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 12:22

Jinak paypal si samozrejme strhava penize od nakupujicich, resp. ma nejaky zanedbatelny procento, nebo navyseny kurz. 

 

Od nakupujicich skutecne ne, respektive si to asi pletes s moznosti konverze meny pri platbe. Pokud si pri platbe nechas udelat konverzi meny, tak tam je vetsinou horsi kurz nez v bance a muze ti to tak pripadat jako poplatek za platbu.


  • 0

#20 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 12:26

PP ma i nejakou marzi na currency conversion - jinymi slovy, pokud CZK kartou platis USD utratu, tak kurz neni uplne vyhodny.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama