Přejít na obsah


Fotka

Autonehoda


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 10:06

Dobrý den.
Prosím Vás zkušenější o radu.
Včera jsem jel s rodinkou do Vyškova odlovit nějaké kese.
Ovšem cesta pro nás skončila v obci Podomí, kde mi jeden místní nedal přednost na stopce a já do něj vrazil. Jelikoz pan nesouhlasil s tím aby mi podepsal že viníkem nehody je on, musela být přivolána policie ČR která jednoznačně uvedla jako viníka pana co mi nedal přednost.
Já se ale ptám, auto bylo nepojizdne a musela proto přijet odtahovka. Jelikož je auto vyrobené v roce 2004 a jeho pořizovací cena před dvěma lety byla něco málo přes 80 tisíc korun, tak jak se k tomu postaví jeho pojišťovna? Bude to už brát jako totální škodu? V týdnů ma přijet technik z pojišťovny a já bych byl na něj rád připraven. Poradíte mi prosím jak se zachovat a na co všechno mám a budu mít právo?
Moc Vám děkuji za jakoukoliv radu která by mi pomohla navýšit cenu poškozeného auta.

Přiložené miniatury

  • 20160325_163906.jpg

  • 0

#2 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 11:05

Ahoj.

 

Stalo se mi něco podobného před osmi lety. Byl jsem nabourán ze stoprocentní viny toho druhého. Moje auto bylo staré 7 let (KIA Sephia, rok výroby 2001, pořizovací cena 333 000 Kč). Pojišťovna viníka podle tabulek ohodnotila zůstatkovou cenu na 77 000 Kč a prohlásila to za totální škodu. Upotřebitelné zbytky ohodnotili na 20 000 Kč a vyplatili mi 57 000 Kč. Já jsem byl pak rád, že jsem to prodal do šrotu za 10 000 Kč, protože to mělo nabouraný i předek (klasický „sendvič“ — já byl uprostřed, ten pablb do nás vrazil zezadu /vůbec nebrzdil, prý nás přehlídnul/ a my jsme ťukli ještě auto před náma).

 

Smiř se s tím, že na tom budeš jenom tratit. Viník dostane nějakou relativně směšnou pokutu a ty budeš bez auta a budeš si muset pořídit jiné na své vlastní náklady. Něco ti pokryjí peníze od pojišťovny, ale já to použil na akontaci.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#3 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 11:09

Jo a ještě kolem toho budeš mít spoustu lítání a starostí — udání vraku, odhlašování auta, zjišťování na pojišťovně, případně nákup nového auta apod. Tohle ti nikdo nijak nezaplatí.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#4 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 11:26

To je ovšem moc pěkná prognóza, velký iluze sem nečekal ale tohle je teda radost. No alespoň vím co mám zhruba čekat. Dekuji ti.
  • 0

#5 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 13:13

Kamarad mel pred rokem taky nehodu. Auto mel z druhe ruky za 40tis (vyrazene od neho z prace), dostal pusu na kufr a totalka, 60t od na ruky pojistovny plus neco za zbytek auta.

Ovsem nutno dodat, ze to auto koupil od sefa dost levne. Realna cena byla spis okolo 70t.

 

Kazdopadne tohle je vzdy na pdr. Hlavne nejlepsi je asi to, ze ti tam nejakej blbec ze stopky vjede (a i to by se jeste dalo omluvit, kazdy chybuje a nikdo asi nebyl zranen), ale ze ani nedokaze uznat vinu, kdyz je to evidentni, to nepochopim, smutny.


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 26 březen 2016 - 13:16

  • 4
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#6 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 14:05

Ze uzna nebo neuzna vinu neni vubec podstatne, vzdy je stejne nutne volat policajty. Vecer mu nekdo v hodpode poradi nebo si to proste rozmysli a jste v haji. Odvola svuj souhlas, protoze podepsal v soku, pod natlakem, protoze jste na nej kriceli - slovo proti slovu a tezko mu budete neco dokazovat. Zapis od policajtu je jistota, ze to neotoci proti vam...


  • 7

#7 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 17:43

Naštěstí nikdo nebyl zraněn. Vezl jsem v zadu ročního syna a to byla pro mne priorita. Ale na štěstí dopadlo vše dobře. Pojišťovně jsem to už dnes nahlásil. V úterý ma přijít znalec se na to podívat a nebo to můžu nechat odvést do jejich autorizovaného servisu ale musim si zajistit odtah, zaplatit, a poté se domáhat zaplacení za odvoz.
Blexa : máš pravdu, a jsem rád že jsem je nakonec volal. On ten člověk byl takové podivné individum, dělali mu i test na drogy ale vše bylo negativní.
  • 0

#8 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 22:56

V pondělí nám naboural pán zaparkované auto (Š-Octávia) tak nešťastně, že zrušil zadek, ohnul zadní sloupek až pod střechu, o obrubník (u kterýho auto stálo) ohnul zadní nápravu a o auto opřed námi rozbil předek. Naštěstí neujel, ale zavolal policii a manželku, která byla v práci nedaleko. Po sepsání protokolu jsme popojeli kousek do servisu a tam nám technik řekl, že škoda bude asi totální. Druhý den se ozval likvidátor pojišťovny že se jde na auto podívat a ve středu nám potvrdil že škoda přesahuje hodnotu auta, takže tzv. totální škoda. Vysvětlil nám, že auto ohodnotil podle tabulek na 200 000,-Kč (což tak asi odpovídá) a další postup bude následující : Nafocené auto dal do dražby, kde různí mechanici atd. přihazují, mají na to cca týden. Výsledná, vydražená cena nám bude sdělena s tím, že se rozhodneme : 1) buď si auto za tu cenu necháme (prodáme si ho sami, rozebereme, necháme na památku) a pojišťovna nám doplatí zbytek částky, nebo  2)  domluvíme se s dražitelem, který nám částku zašle na účet a auto si odveze, oznámíme pojišťovně že jsme dostali peníze na účet a pošlou nám zbytek. Přijde mi to takhle férovější než zkušenost  mh.mail před 8 lety.

Taky máš nárok na náhradní vozidlo, údajně po dobu opravy (počítá se ale pouze doba, kdy máš auto na dílně, ne doba po kterou stojí na dvoře a čeká na volnou dílnu, což může být i dva týdny, nebo měsíc na volnou lakovnu). údajně prý ale maximálně 20 dnů, ale to nevím, zatím jsme to nevyužili.

Každopádně Ti přeju pevný nervy a trpělivost.


Tento příspěvek byl upraven od Viktor36005: 26 březen 2016 - 22:58

  • 0

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 23:15

Viktor36005: To co píšeš je postup který nám pojišťovny prezentují na školeních.

Jinak, hodnotu auta pojišťovna bere ne podle toho co si dáš do pojistky, ale podle tabulek, v praxi se to blíží bazarové ceně obdobného vozu. Teda s výjimkou, když si do pojistky necháš napsat nižší cenu než je reálná hodnota, tak je tohle číslo samozřejmě strop.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#10 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2016 - 23:24

S náhradním autem jsem tenkrát taky udělal zajímavou zkušenost.

Chvíli po nehodě se tam objevila odtahovka z jednoho autoservisu. Tenkrát jsem nic netušil o „lovcích nehod“, tak jsem se divil, kde se tam tak rychle vzali. Auto odvezli k sobě do servisu a že prý máme nárok na náhradní vozidlo. No doslova nám ho vnutili. Protože to ale byl servis Škoda a my měli Kiu, tak mi tvrdili, že mi nemohou dát nové auto. Dali mi nějaký starý křáp, který byl ještě starší než naše nabourané auto. Byla to Fabie.

Trochu jsem se s tím bál jezdit, aby nakonec pojišťovna neřekla, že to neproplatí, a já nemusel platit za tu dobu půjčovné. Navíc to bylo o hubu s tím jet. Jednou jsem se s tím odvážil z Prahy do Benešova, nemělo to dálniční známku, takže okreskama. Najednou začala svítit kontrolka přehřívání. Na benzínce jsem zjistil, že v chladiči není ani kapka. Chtěl jsem koupit chladící kapalinu, ale nevěděl jsem, kudy se to tam leje. Pumpař se mě zeptal: „Vy do toho chcete lejt chladící kapalinu? To je z půjčovny, ne? Tam nikdo neleje chladící kapalinu, ale destilovanou vodu.“ Tak jsem to taky tak udělal. Tenkrát jsme dojeli do Benešova i zpátky.

Když jsem auto vracel, měl jsem najeto docela málo kilometrů. V autoservisu mi řekli, že to je moc málo a že když by tohle vyúčtovali pojišťovně, tak by jim řekla, že jsme to auto vlastně ani nepotřebovali a neproplatili by to. Tak mě přesvědčili, abychom tam napsali víc (myslím, že to bylo tak 2x až 3x víc, už nevím přesně). Měl jsem nějakou dobu obavu, jestli se mi neozvou s požadavkem na zaplacení půjčovného, ale neozvali se. Takže to ta pojišťovna proplatila. Když nad tím tak přemýšlím, tak je to nehoráznej kšeft, na kterým ten servis dojí pojišťovnu. A ta se zas na druhý straně snaží vyplatit co nejméně poškozeným. Hnus, velebnosti.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#11 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2016 - 9:41

Viktor36005:
Ahoj, moc pěkné si mi vysvětlil postup co mám tedy asi tak čekat, za to Ti moc děkuji. Ale prosím tě, nerozumím jedné věci, takže znalec odhadl cenu na 200 tisíc, v dražbě, dejme tomu Ti nabídli třeba 50 tisíc, takže chápu to tak dobře že pojišťovna ti doplatí 150 tisíc aby ses dostal na ty 200? :-)
A ten první bod chápu tak že si sice budete mít auto, ale pojišťovna vám vyplatí o to méně protože jste si vlastně auto nechali?
Ještě jednou moc děkuji.
  • 0

#12 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2016 - 9:44

mh.mail:
Zajímavé, každopádně mi všichni říkají že od lovců nehod ruce pryč. Je povice případů kdy nakonec půjčení auta si poškozený musel zaplatit dokonce sám.
  • 0

#13 Jurajisko

Jurajisko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2016 - 9:54

Před několika lety jsem řešil autonehodu, kde první odhad byl tabulkových 10tis, po odvolání a pomoci: http://www.pomocposkozenym.cz/ vyplatila pojišťovna 20 tis (které v té době byly reálné) 


  • 0

#14 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2016 - 10:05

Jurajisko: Takže pojišťovna přišla s papírem kde by ti vyplatila 10 tisíc a Ty ses obrátil na tuhle společnost, zaslal podklady a oni z nic vyrazili dalších 10 jo? To je pěkné. Dekuji za odkaz.
  • 0

#15 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 28 březen 2016 - 18:09

Myslím, že díky novele OZ máš nárok na víc než na obyčejné proplacení zbytkové hodnoty vozidla. Můžeš uplatnit veškeré náklady tj. cesty na pojišťovnu, půjčení náhr.vozidla, atd. Nenechej se odrat a nenechej si vzít to, na co máš nárok.


Tento příspěvek byl upraven od homole: 28 březen 2016 - 18:09

  • 0

#16 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 19:25

Homole: Když ono to není nějak snadné dohledat na internetu na co mám vlastně nárok. Našel jsem pár fórum a ty informace se dost liší. Od policie vím že mám nárok na odtah vozidla. Dal toho zatím moc nevím. Ale vím že to nechci nechat opravit někde v garáži z dílů z vrakace jak mi po telefonu radil pan z pojišťovny viníka, ale raději bych autorizovaný servis. Jelikož v autě vozím rodinu.
  • 2

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 19:45

Asi by některým  z nás v budoucnu docela mohlo pomoct, kdybys nakonec podal zprávu, jak to dopadlo a co ses dozvděl. Dík.


  • 0

#18 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 20:02

Jacka : s tím každopádně počítám, uz jen pro to že jste si našli chvíli mi zde poradit a já moc za to děkuji. ;-)
  • 3

#19 DAplusRA

DAplusRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 21:10

Pře měsícem a půl jsme dopadli úplně stejně...jeli jsme na keše a paní v protisměru dostala náhle smyk na námraze a vletěla do nás a naše auto dopadlo jako podle kopíráku jako to tvoje na fotce...tak jsme zavolali policii, sepsali záznam o nehodě, kde ona byla viník, my poškození a protože jsme měli rozseklou pneumatiku, nezbylo než zavolat odtahovku...po telefonu jsem si domluvila likvidátora, který je přímo v servisu a "dělá" i mou pojišťovnu, takže auto ač byla sobota "jelo" na korbě odtahovky rovnou do servisu...v pondělí jsem zašla do servisu, tam mi dali náhradní auto a po 14 dnech mi oznámili, že si můžu přijít pro své opravené...škoda skoro 60 tisíc (i s půjčovným náhradního auta) a kromě rozseklé gumy, (kde pojišťovna tvrdila, že byla sjetá) a já musela doplatit cca 900 Kč, ten zbytek zaplatila pošťovna viníka celý...gumu jsem ale nakonec taky ukecala a peníze mi vrátili, protože byla jen 3 měsíce stará a cca 900 Kč (nová stála 2600) za prý 1mm sjetý jsem odmítala zaplatit...

takže:

- nevím, co máš za pojištovnu, ale obvykle platí, že odtah do 50 km máš v rámci i tvého povinného ručení zdarma (pokud ne, vymáhej ho od viníka)...

- měl bys mít nárok na zaplacení všeho, co tě bude stát oprava...trochu byla chyba, že jsi to nedal rovnou do servisu, protože až ti to spraví, cenu dají rovnou pojišťovně, která to musí proplatit celé a ještě ti zdarma půjčí náhradní auto...samozřejmě, že ti tam nedají při opravě vše nové a originální, že je musí snažit šetřit, ale pojišťovna NESMÍ prohlašovat něco o tom, že auto je staré a že novými díly stoupla jeho cena!!!...prostě musí proplatit vše, co tě to stálo...jediné, u čeho to jde uplatnit "sleva", jsou ony pneumatiky, protože ty jsou "spotřební zboží"...ale např. blatník, nárazník, maska, světlomet atd. ne, takže pojišťovna musí zacálovat všechno...

- a protože to nemáš v servisu, nezbude ti, než jen tipnou, co kolik nové stojí a dostat z technika co nejvyšší cenu, kterou se on pochopitelně bude chtít dostat co nejníž...a bohužel tohle se odhaduje dost blbě, protože my jsme měli zničený posilovač řízení (já jsem jako laik viděla jen proraženou nádobu a vyteklou kapalinu), ale nakonec měnili i čerpadlo pro posilovač a jen to stálo cca 13 tisíc :-(...

 

přeju hodně štěstí při vyjednávání s technikem...

DA

 

 

PS: ad zkušenost mh.mail...máme škodovku, tím pádem jsem byla v servisu škoda a jako náhradní auto mi nabídli buď nového rapida, nebo trojkovou fabii, kterou jsme si nakonec vzala...nai ne rok stará, najetých pár set kilometrů a žádná základní výbava, nebo nejslabší motor co dělají...půjčovné měli 800 za den a já jsem za ni neplatila ani korunu!!!...(tedy kromě projetého benzinu)...a o to, kolik km jsem s ní najela, se vůbec nikdo nezajímal...takže není servis, jako servis .-)...


  • 0

#20 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 22:53

 

michecd   -  Ale prosím tě, nerozumím jedné věci, takže znalec odhadl cenu na 200 tisíc, v dražbě, dejme tomu Ti nabídli třeba 50 tisíc, takže chápu to tak dobře že pojišťovna ti doplatí 150 tisíc aby ses dostal na ty 200? :-)
A ten první bod chápu tak že si sice budete mít auto, ale pojišťovna vám vyplatí o to méně protože jste si vlastně auto nechali?

 

Ano. Takhle mi to vysvětloval likvidátor pojišťovny. Tu zůstatkovou cenu auta zjišťoval na internetu v různých bazarech, tvrdí mi, že stejný tip auta, rok a podobný počet km se takhle prodává (ověřoval jsem si to a celkem to odpovídá). Pojišťovna Ti po skončení dražby oznámí cenu a ty máš poslední slovo, musíš se rozhodnout: buď peníze dle odhadu, nebo si necháš auto a k tomu zbytek peněz. 

 

... jo a o náhradním autu mi tvrdili že mám nárok na stejný tip nebo vyšší než to nabourané. Žádný vrak si neber, pokud Ti ho bude někdo vnucovat tak volej na pojišťovnu, mají nasmlouvaných více půjčoven a servisů a doporučí Ti někoho solidnějšího. 

 

... pokud se týče odtahu - nedomlouvej si žádný odtah sám, vždy přes pojišťovnu (klidně i svojí) Máš nárok na nejméně 50km zdarma i ze své zákonné pojistky (některé pojišťovny nabízí i více) a to nejen v případě bouračky, ale i v případě závady na autě. Myslím, že je tam i podmínka, že čekání na odtah nesmí být déle než jednu hodinu.

 

... dej si do mobilu univerzální tel. číslo 1224 (12-měsíců v roce - 24- hodin denně). To je univerzální tel. číslo všech pojišťoven, kde jen nahlásíš svou RZ a oni sami dohledají, kde jsi pojištěný a vše s Tebou vyřeší - i odtah a poradí co dělat dál.


Tento příspěvek byl upraven od Viktor36005: 28 březen 2016 - 23:02

  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama