Přejít na obsah


Fotka

Keškomapa - bylo by možné přidat Poznámku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 11:17

Norberte,

 

bylo by možné přidat do bubliny u kešky uživatelskou poznámku? Třeba hned do úvodní části nad horizontální čáru. Viz můj grafický návrh.

 

Mohlo by to ocenit více kačerů, nicméně jak jsem se k tomuto nápadu dostal já: plánuju s mudlokamarádem cestu po ČR. A protože kešky jsou prakticky všude a tím spíše u turisticky zajímavých míst, tak postupně si v Geogetu tvořím seznam keší této budoucí "Jízdy". Vygenerovanou keškomapu sdílím s kamarádem pomocí Dropboxu (celou složku Keskomapa), takže máme oba přehled.

 

Ale ne vždy má cache poblíž místa, které nás zaujalo, shodný název. Konkrétní příklad: mudlokamarád by rád navštívil Údolí hříchu u Berounky u Křivoklátu. Já jsem do mapy přidal nedalekou kešku s pěkným výhledem "skala u Andela" a přidal jsem si do poznámky u keše: "Navrhl Jiří, poblíž je Údolí hříchu." Takže u mě v Geogetu vidím, proč jedu na cache "skala u Andela", ale Jiří to ze sdílené mapy nezjistí a musel se mě ptát, proč pojedem na tuto kešku. Připomenul jsem mu to, ale on to časem zase zapomene. :)

 

65QfcSu.png


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2016 - 23:16

Ahojky,

poznámku z GeoGetu bych tam určitě mohl vrznout. Navíc je typicky krátká, takže by to neměl být problém. Zrovna jsem na mapě teďka v posledních dnech pracoval a brzy snad vyjde nová verze. Tohle by se do ní mohlo ještě vejít. Mělo by to být jen přidání pár řádků kódu na pár místech, snad! 

 

Norbert


  • 2

#3 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 0:51

Hotovo!

Kromě poznámky jsem tam přidal i hint. Obojí pro GeoGet i GSAK.

Během několika dní vydám novou verzi, ale kdybys chtěl můžu ti poslat testovací verzi.

 

post-15727-0-25220400-1459381741.png

Přiložené miniatury

  • poznamka.png

Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 31 březen 2016 - 1:03

  • 4

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 8:28

Když už jsme u té mapy: Už delší dobu se mi nezobrazují POI, dělá to jen symboly prázdného obrázku na příslušných místech mapy. Všiml jsem si toho jen proto, že jsem to cíleně zkusil, jinak to k ničemu nepotřebuju.


  • 1

#5 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 10:49

Norbert: to vypadá super! Děkuju a určitě nejen za mě! :) Jinak nespěchám, počkám si pár dní na aktualizaci z oficiálního repozitáře.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2016 - 10:52

Nezobrazujících se POI jsem si taky všiml. Ale myslím, že se to odstranilo updatem API na novější verzi.  :)  Takže nová verze mapy bude opravovat i toto.

 

Jinak ta POI vrstva třeba zobrazuje autobusové zastávky. To žádná z těch map neumí.


  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2016 - 9:29

Posledních pár dní nejde podklad Google satelite. Přitom na Googlemapách pochopitelně jde, i v některých jiných aplikacích, které Googlemapy používají (turistické agentury, atd.). Evidentně se tedy něco změnilo. A Streetview bylo nějaký čas deformované, ale použitelné, najednou se to asi před týdnem samo srovnalo.


  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2017 - 13:59

Po dnešní aktualizaci FireFoxu přestalo jít Streetview v2, tj. to flashové, ostatní dvě ale jdou, budu používat je. Vím, že Mozilla nemá Flash moc ráda a už delší dobu ho chce zaříznout.


  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2017 - 21:18

Tak ode dneška nejde panorama. Prostě se to okno vůbec neotevře. Streetview jde, mimo to V2, což je prakticky jedno. Škoda. Panorama má dost často mizerné fotky, ale aktuálnější, než Google. Budu se muset prostě vrátit k Mapám na Seznamu, což je trošku nepříjemné, protože musím udržovat pozici na dvou mapách současně, když chci něco porovnat.


  • 0

#10 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2018 - 17:31

Norberte, úplně jsem na to zapomněl, ale zas jsem si vzpomněl. :) Teď jsem si vygeneroval Keškomapu (verze 3.8.1), nicméně v mapě poznámku u keše v té bublince nevidím. Je potřeba to nějak nastavit?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama