Přejít na obsah


Fotka

prvoaprílové keše


Nejlepší odpověď Roman_Jaromer , 02 duben 2016 - 6:18

Přesně jak to píše Trhač.

 

Docela mě překvapuje, jak může tolik lidí odsuzovat postoj, že by se mělo hrát podle pravidel.

Aprílový žertík by měl být jen na Apríla, ale měl by skončit.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
193 odpovědí na toto téma

#81 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 5:52

Proč Narnie? Měli udělat zvláštní suvenýry pro Měsíc, Jupiter, atd. Nebo zvláštní suvenýr pro apríl a přidělit ho zpětně za tyto logy. To by už smysl mělo.


  • 8

#82 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 8:31

No nevím, kam GC míří, ale kdyby jim šlo o to, aby se kačeři bavili, tak by např. u eventů nerušili doprovodný program tak, jak to vyřešili, že logovat může každý, kdo byl na souřadnicích a té zábavy se účastnit nemusí.


  • 5

#83 3*2=7

3*2=7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 8:37

Ja to beru tak ze je kazdeho vec co si zaloguje. Na ostatni nekoukam at si to hrajou jak chti oni.

Ja bych to nelogoval a ani me to nezajima kdo si to zaloguje a kdo ne.. Je jen kazdeho vec jak se k tomu postavi..

 

Proc se starat o ostatni? Je to jejich vec.. ;)


  • 1

#84 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 9:48

Už ty kešky neřešte a raději zi zakupte c:geo Pro.
 


  • 3

#85 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 9:57

Nejspíš to tak 3*2=7 tím, že „ja to beru tak ze je kazdeho vec co si zaloguje“, myslel (a já doufám, že ano), jen to z toho není hned jasné. Odděloval bych dvě věci: První — jakým způsobem logují kačeři na mých vlastních keších, druhou — jakým způsobem logují kačeři na ostatních keších. A možná ještě třetí, z opačné strany — jakým způsobem já sám loguji. První a třetí ale svým způsobem patří k sobě — pokud sám neloguji poctivě, nemám právo vyžadovat to samé od ostatních. Takže asi zůstaneme u těch dvou. K nepoctivým logům na svých keších bych se měl postavit tak, jak to cítím. Pokud mi to žíly netrhá, asi to řešit nebudu. Do logování na cizích keších bych asi mluvit neměl. Můžu samozřejmě, jako každý jiný, říci svůj názor, ale už bych ho neměl nikomu nutit.

 

Problém je v tom, že tím, jak spousta kačerů hraje nepoctivě a ještě se těm poctivým klidně veřejně vysmívá, protože pravidla jsou spíš na jejich straně, tak někteří poctiví kačeři jsou alergičtí na cokoliv, co zavání nepoctivostí. Potom i taková nezávadná legrácka typu aprílových keší, notabene z vedení Groundspeaku, jim zahýbe žlučí. Kdyby bylo ctí každého kačera hrát poctivě a nepoctivci by tak činili tajně a s vědomím, že dělají něco, co komunita většinově odsuzuje, pak by podobná aprílová akce byla opravdu tím, čím od začátku měla být — zpestřením a legráckou, a to bez ohledu na to, jestli se někdy dodatečně FI logy překlopí na WN, jestli suvenýry budou / zmizí / zůstanou apod.

 

Podle mého názoru je to velmi podobné nedávno proběhlé akci „Otevírání pokladů“. Mně osobně to taky přijde jako nesmyl, protimluv — na jedné straně vymyslím mysterku a pak sám dobrovolně zveřejním její souřadnice. To jsem místo toho mohl udělat tradičku. Ale ačkoliv se toho sám neúčastním ani na jedné straně, připouštím, že někomu to může přijít jako dobrý nápad (na Velký pátek se otevírají poklady, tak proč by nemohly i ty naše). Pokud mě nikdo nebude do účasti na této akci nutit, pak mi je prakticky lhostejná. A stejně se dívám i na aprílové keše.


  • 6
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#86 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 10:02

Už ty kešky neřešte a raději zi zakupte c:geo Pro.
 

Ale jo, po prvním přečtení jsem se málem chytil  ;) .


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#87 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 10:19

poctivosť, morálka a iné

stačí pozrieť na vlákna o PM a platbách a zmene bydliska

a je po poctivosti a morálke

toto celé je tak akurát búrka v šerblíku.

Vonku aj navzdory tomu pobehuje obrovské množstvo kešerov ktorým je váš názor viete kde a majú radosť z hry  


  • 1
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#88 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 10:46

Ja to beru tak ze je kazdeho vec co si zaloguje. Na ostatni nekoukam at si to hrajou jak chti oni.

Ja bych to nelogoval a ani me to nezajima kdo si to zaloguje a kdo ne.. Je jen kazdeho vec jak se k tomu postavi..

 

Proc se starat o ostatni? Je to jejich vec.. ;)

 

Mám krásný případ toho, kam vede praxe Ať si každý hraje, jak chce. Mám noční keš, která je v podzemí a k jeho otevření je zapotřebí najít klíč. Lidi se s tím ale nepárali a těžký poklop odsunuli tak, aby se tam mohli protáhnout. A výsledek? Rozmočená dřevěná bedna plná plísně a rezavé osvětlení, které jsem tam dělal na pohybové čidlo. Keška půjde do archivu a může si tam někdo pěstovat žampiony.


  • 13

#89 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 11:02

stačí pozrieť na vlákna o PM a platbách a zmene bydliska

a je po poctivosti a morálke

 

Moc nerozumím tomu, co tím chceš říct. Jako že když se někdo chová nepoctivě tady, tak proč se nepoctivě chovat jinde? Nepoctivé chování zůstane nepoctivým. Změna bydliště kvůli lepším cenám za PM je také nepoctivé jednání. Navíc jde o poměrně malé částky, takže to nechápu. Otázkou je ovšem i to, jestli je poctivým jednáním ze strany Groundspeaku nabízet stejný produkt za různou cenu podle místa bydliště kupujícího, když jde pouze o předplatné (tj. nemůže se nám do toho promítat třeba dopravné). Ale to neopravňuje nikoho k nepoctivému jednání.

 

Nevím, co vás vede k obhajobě nepoctivého jednání. Nepoctivé jednání by se mělo odsuzovat vždy a všude. Neříkám, že by člověk měl žít vždy a za všech okolností asketicky a se stoprocentním morálním kreditem. Měl by si ale být vědom toho, že něco z toho, co dělá, není správné, a neměl by se tím vychloubat a posmívat se těm, kdo se poctiví být snaží. Ale ono je to asi lidem přirozené, protože se jedná o pud sebezáchovy — přežije jen ten, kdo si urve co nejvíc, a ne ten, kdo se bude snažit spravedlivě dělit. Schválně si zkuste pro sebe poctivě zodpovědět otázku: Zabili byste někoho (kohokoliv), kdybyste měli stoprocentní jistotu, že vás za to nestihne žádný trest? To ale neznamená, že bychom měli rezignovat a podvolovat se zákonu džungle. V geocachingu tedy rozhodně ne, protože v něm o přežití opravdu nejde.


  • 9
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#90 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 11:54

Tak jsem se v tom zneuziti apriloveho zertiku vuci challenge kesim nemylil. Treba takova world traveler je toho krasnym prikladem. A ted otazka, je to poctive ci nikoli? Podle pravidel to asi nepoctive neni, vuci ostatnim kacerum, kteri to splnili prave tim cestovanim, presne naopak.  http://coord.info/GC4QA56

 

Ze by zpusob GS, jak nalozit s challenge kesemi? :D


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 04 duben 2016 - 12:11

  • 0

#91 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 12:03

Moc nerozumím tomu, co tím chceš říct. Jako že když se někdo chová nepoctivě tady, tak proč se nepoctivě chovat jinde? Nepoctivé chování zůstane nepoctivým. Změna bydliště kvůli lepším cenám za PM je také nepoctivé jednání. Navíc jde o poměrně malé částky, takže to nechápu. Otázkou je ovšem i to, jestli je poctivým jednáním ze strany Groundspeaku nabízet stejný produkt za různou cenu podle místa bydliště kupujícího, když jde pouze o předplatné (tj. nemůže se nám do toho promítat třeba dopravné). Ale to neopravňuje nikoho k nepoctivému jednání.

 

Nevím, co vás vede k obhajobě nepoctivého jednání. Nepoctivé jednání by se mělo odsuzovat vždy a všude. Neříkám, že by člověk měl žít vždy a za všech okolností asketicky a se stoprocentním morálním kreditem. Měl by si ale být vědom toho, že něco z toho, co dělá, není správné, a neměl by se tím vychloubat a posmívat se těm, kdo se poctiví být snaží. Ale ono je to asi lidem přirozené, protože se jedná o pud sebezáchovy — přežije jen ten, kdo si urve co nejvíc, a ne ten, kdo se bude snažit spravedlivě dělit. Schválně si zkuste pro sebe poctivě zodpovědět otázku: Zabili byste někoho (kohokoliv), kdybyste měli stoprocentní jistotu, že vás za to nestihne žádný trest? To ale neznamená, že bychom měli rezignovat a podvolovat se zákonu džungle. V geocachingu tedy rozhodně ne, protože v něm o přežití opravdu nejde.

 

asi sa nechápeme.

nepozeral som kto meni bydlisko kvoli platbe a potom moralizuje 

je mi to v podstate jedno

pre GS ma inu cenu pre nás a inú dajme tomu pre ukrajinu neviem 

tak ako neviem prečo VW má v rôznych štátoch rôzne platy, asi je dôvod

prvé čo ma udivuje je obrovská nevôla k tým keškám.

pozri toto vlákno, kolko ludí negatívne reaguje, potom pozri von na ostatných spokojných lovcov ktorým je aj toto forum vieš kde.

Pre nich je to tak ako pred rokmi a preto sem nechodia.

ešte jednave na koniec

škoda že tu nieje ignore

aké príjemné by bolo toto forum

chodím sem kvôli GG a ADrake


  • 3
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#92 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 12:20

Tak jsem se v tom zneuziti apriloveho zertiku vuci challenge kesim nemylil. Treba takova world traveler je toho krasnym prikladem. A ted otazka, je to poctive ci nikoli? Podle pravidel to asi nepoctive neni, vuci ostatnim kacerum, kteri to splnili prave tim cestovanim, presne naopak.  http://coord.info/GC4QA56

 

Ze by zpusob GS, jak nalozit s challenge kesemi? :D

A nenapadlo tě, že není problém zalogovat si libovolné potřebné keše, den počkat, spustit checker, udělat snímek obrazovky a pak ty logy zase smazat. A když to kačer sám nerozmázne v logu, tak se owner nic nedozví. Kdo chce najít cestičku (jak s něčím vyj.bat), ten si jí vždycky najde a nepotřebuje k tomu aprílové keše :unsure: .


  • 2

#93 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 12:30

A nenapadlo tě, že není problém zalogovat si libovolné potřebné keše, den počkat, spustit checker, udělat snímek obrazovky a pak ty logy zase smazat. A když to kačer sám nerozmázne v logu, tak se owner nic nedozví. Kdo chce najít cestičku (jak s něčím vyj.bat), ten si jí vždycky najde a nepotřebuje k tomu aprílové keše :unsure: .

 

To si můžes výzvu zalogovat i bez splnění podmínky, a pakliže to owner nekontroluje, tak ti to projde. Takovýto log, který popisuješ, je ale možné smazat a reviewer ani GS ti nepomůžou. V tom je ten rozdíl oproti tomu, co jsem komentoval výše. Prostě v tvém případě sis k logu na challenge keši pomohl podvodem (tzn. když ty nálezy po čase smažeš.). V tomto případě to ale podvod není - byť je to nefér.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 04 duben 2016 - 12:37

  • 0

#94 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 13:00

To si můžes výzvu zalogovat i bez splnění podmínky, a pakliže to owner nekontroluje, tak ti to projde. Takovýto log, který popisuješ, je ale možné smazat a reviewer ani GS ti nepomůžou. V tom je ten rozdíl oproti tomu, co jsem komentoval výše. Prostě v tvém případě sis k logu na challenge keši pomohl podvodem (tzn. když ty nálezy po čase smažeš.). V tomto případě to ale podvod není - byť je to nefér.

Ty v těch dvou případech vidíš nějaký rozdíl? Já ne, podvod je to tak jako tak.


  • 6

#95 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 13:19

pozri toto vlákno, kolko ludí negatívne reaguje, potom pozri von na ostatných spokojných lovcov ktorým je aj toto forum vieš kde.

Pre nich je to tak ako pred rokmi a preto sem nechodia.

ešte jednave na koniec

škoda že tu nieje ignore

aké príjemné by bolo toto forum

chodím sem kvôli GG a ADrake

 

Dobře, asi rozumím. Ale nechápu, co ti vadí. Toto je FÓRUM, tj. místo určené k tomu, aby si tady lidi sdělovali názory, diskutovali. Koho názory nezajímají a nechce tady diskutovat, tak ať sem nechodí. Spíš mi z toho čiší takový ten názor, se kterým nás tu občas přijde někdo oblažit: My jsme ti praví kačeři, my totiž nekecáme, ale lovíme. A když už sem zavítáme, tak jenom kvůli hodnotným dokumentům na ČT2, pardon, tak jenom kvůli vláknům o GG nebo a:Drake. Jsou i tací (víme kteří), co sem přijdou čas od času dokázat svoji převahu tím, že sem vylejou obsah své záchodové mísy a pak jsou překvapeni, když je moderátor klepne přes prsty. Nevím, proč by tady měly být jenom praktické nebo pozitivní příspěvky. To je taková divná mantra určité skupiny lidí. Kdo sem chodí třeba kvůli GG a a:Drake, tak ať to ostatní nečte nebo nekomentuje, nikdo ho k tomu přece nenutí.

 

Stejně tak nechápu tu umanutost s funkcí ignore (nejen na fóru, ale i na gc.com). Co se mi nelíbí, s čím nesouhlasím, nechci ani vidět? Jako že to vůbec neexistuje? Proboha, proč? Vytvářet si uměle svůj vlastní svět, ve kterém je jenom to, s čím souhlasím? To nemám v sobě tolik sebekázně, že co mě nezajímá, tak jenom ignoruju tím, že tam nechodím? Když nemám rád nákupní centra, tak mi nestačí do nich jenom nechodit, já je chci rovnou pozavírat? Nebo aspoň přemalovat tak, abych je neměl na očích? Falešný svět.


  • 7
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#96 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 13:21

Ty v těch dvou případech vidíš nějaký rozdíl? Já ne, podvod je to tak jako tak.

 

Takže logování těch aprílových keší považuješ za podvod? No tak v tom se asi neshodneme.


  • 0

#97 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 13:34

Takže logování těch aprílových keší považuješ za podvod? No tak v tom se asi neshodneme.

Tak to jsme si nerozuměli. Přišlo  mi, že srovnáváš případ, který jsem popsal já, s tím zalogováním úplně bez splnění podmínky. Tam je to myslím jasné. A i u těch aprílových je to na pováženou a nedělal bych to.

 

BTW: svůj "Měsíční" log už jsem včera sám změnil na WN, logy čísluju a potřeboval jsem zalogovat víkend.


  • 1

#98 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 13:38

Dobře, asi rozumím. Ale nechápu, co ti vadí. Toto je FÓRUM, tj. místo určené k tomu, aby si tady lidi sdělovali názory, diskutovali. Koho názory nezajímají a nechce tady diskutovat, tak ať sem nechodí. Spíš mi z toho čiší takový ten názor, se kterým nás tu občas přijde někdo oblažit: My jsme ti praví kačeři, my totiž nekecáme, ale lovíme. A když už sem zavítáme, tak jenom kvůli hodnotným dokumentům na ČT2, pardon, tak jenom kvůli vláknům o GG nebo a:Drake. Jsou i tací (víme kteří), co sem přijdou čas od času dokázat svoji převahu tím, že sem vylejou obsah své záchodové mísy a pak jsou překvapeni, když je moderátor klepne přes prsty. Nevím, proč by tady měly být jenom praktické nebo pozitivní příspěvky. To je taková divná mantra určité skupiny lidí. Kdo sem chodí třeba kvůli GG a a:Drake, tak ať to ostatní nečte nebo nekomentuje, nikdo ho k tomu přece nenutí.

 

Stejně tak nechápu tu umanutost s funkcí ignore (nejen na fóru, ale i na gc.com). Co se mi nelíbí, s čím nesouhlasím, nechci ani vidět? Jako že to vůbec neexistuje? Proboha, proč? Vytvářet si uměle svůj vlastní svět, ve kterém je jenom to, s čím souhlasím? To nemám v sobě tolik sebekázně, že co mě nezajímá, tak jenom ignoruju tím, že tam nechodím? Když nemám rád nákupní centra, tak mi nestačí do nich jenom nechodit, já je chci rovnou pozavírat? Nebo aspoň přemalovat tak, abych je neměl na očích? Falešný svět.

vadí mi len to, že pre niekoho je to povod a dôležité sú štatistiky a neustále omielanie tohto názoru.

a teraz som sa k tomu dostal aj ja, fuj tak mi treba, končím lebo to nemá význam

howg


  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#99 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 13:45

Baline, asi nediskutuješ s tím pravým. Ale je fakt, že jsem to byl první já, kdo reagoval na tvůj příspěvěk, nikoliv naopak. Jestli chceš, podívej se na můj příspěvek výše, především odstavec začínající „Problém je v tom, že tím, jak spousta kačerů hraje nepoctivě...“. Myslím, že z toho jasně vyplývá, že nepatřím mezi ty, kteří logování aprílových keší a priori odsuzují. Jenom rozumím i těm, kterým se to tak moc nelíbí.

DOVĚTEK: Mě mrzí to, že kvůli nepoctivcům už některé lidi irituje i takový nevinný žertík jako aprílové keše. A nemyslím si, že vina je na těch, kteří jsou iritováni.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 04 duben 2016 - 13:47

  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#100 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2016 - 13:53

Baline, asi nediskutuješ s tím pravým. Ale je fakt, že jsem to byl první já, kdo reagoval na tvůj příspěvěk, nikoliv naopak. Jestli chceš, podívej se na můj příspěvek výše, především odstavec začínající „Problém je v tom, že tím, jak spousta kačerů hraje nepoctivě...“. Myslím, že z toho jasně vyplývá, že nepatřím mezi ty, kteří logování aprílových keší a priori odsuzují. Jenom rozumím i těm, kterým se to tak moc nelíbí.

DOVĚTEK: Mě mrzí to, že kvůli nepoctivcům už některé lidi irituje i takový nevinný žertík jako aprílové keše. A nemyslím si, že vina je na těch, kteří jsou iritováni.

ja diskutujem vo vlákne a nie výhradne s tebou

fakt je ten, že som za názor že nehrám na štatistiku dostal palec dole ale to mi nevadí, hrám pre hladanie a pre radosť

preto mi vadí omielanie dokola aké to je zlé a aký je to podvod.

Tak isto ako kritika tic-tac krabičiek, okapoviek a neviem čoho ešte.

Aj to sú krabky a ludia to zbierajú, ved čo takého sa asi dá v meste aby to vydržalo

aj napriek tomu ich tý istý kritizujú.


  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama