Přejít na obsah


Fotka

prvoaprílové keše


Nejlepší odpověď Roman_Jaromer , 02 duben 2016 - 6:18

Přesně jak to píše Trhač.

 

Docela mě překvapuje, jak může tolik lidí odsuzovat postoj, že by se mělo hrát podle pravidel.

Aprílový žertík by měl být jen na Apríla, ale měl by skončit.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
193 odpovědí na toto téma

#61 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2016 - 19:09

Kde ses to docetl ?

 

 

facebook


  • 0

#62 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2016 - 19:42

Mě by zajímalo, jestli třeba ty tradičky fakt fyzicky jsou na daných souřadnicích a nebo jestli jsou všechny čistě virtuální.


  • -1

#63 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2016 - 19:53

Mě by zajímalo, jestli třeba ty tradičky fakt fyzicky jsou na daných souřadnicích a nebo jestli jsou všechny čistě virtuální.

V moři?

Mně se líbí, že napálení jsou vlastně ti, co se tu mohli zvencnout, že si někdo zaloguje pár fiktiivních keší :D


  • 0

#64 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2016 - 20:29

V moři?

Mně se líbí, že napálení jsou vlastně ti, co se tu mohli zvencnout, že si někdo zaloguje pár fiktiivních keší :D

 

 

Proč si to myslíš? Já jsem spíš zvědavej jak tenhle aprílovej žertík skončí. Ze strana GS je možný všechno. A aby to neskončilo jen tím, že se FI logy změní na WN logy bez dalších souvislostí. :D


  • 0

#65 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2016 - 20:39

Ve hře je možný suvenýr, ale to už není potvrzeno z ústředí.
  • 0

#66 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2016 - 21:18

facebook

 

oficialni zdroj na facebooku ?

 

logla sem si 6 kesi podle oblibenych serialu, suvenyr je mi jedno, ale vybarvilo mi to zeme ktery jeste nemam, a to nechci


  • 0

#67 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2016 - 21:37

To řešení změny FI logů na WN se mi líbí... 

 

Osobně si myslím, že i nadále je dobré říkat, že se keše prostě nelogují, když nejste zapsaní v logbooku. A kdo z těch, co se zalogovali byl? Myslím, že nikdo. Nikde jsem taky v listinzích nenašel, že by GS nabádal k logování FI logů...

Je mi jedno, že jsem pro někoho moralista. Radši napíšu, že se mi to nelíbí. I když je zrovna apríl.

 

 

2 tomy22: V první reakcí jsem použil pouze řečnickej slovní obrat tak, aby sis uvědomil tu nelogickou hloupost co jsi napsal. Co jsi prostřednictvím svého příspěvku asi přibližně chtěl sdělit, jsem pochopitelně pochopil, možná jsem momentálně zaostalej, ale nejsem debil. Popravě, jsem čekal úplně jinou reakci - nejspíš něco v sebekritickém duchu. Leč bohužel, té jsem se nedočkal a vysvětlovat co jsi tím myslel, to opravdu nepotřebuji...

Co se týče té fičúry, tak tu bych se snažil za každou cenu zachovat. Aspoň je na první pohled vidět kdo, s kým, jak, proč? Příspěvek nemusí úplně dávat smysl ale úplně stačí, že ho vypotil ten nebo ten. Krásně to ukazuje osobní sympatie a antipatie zdejší komunity i to, kdo jak (ne)přemýšlí.

 

Trochu mi přijde, že nechápeš, jak spousta lidí dává palce. Pokud se mi líbí či nelíbí příspěvek, ohodnotím příspěvek palcem bez ohledu na to, kdo je autorem. Když někdo souhlasí s některými názory druhého, neznamená to, že mu dává palce jen kvůli kamarádšoftu. 

 

Trochu mi to připomíná argumentaci, kdy ve vtipu Vědec zkoumá blechu. Utrhne jí nožičku a říká: "Blecho skoč!" A blecha skočí. Pokaždé jí utrhne jednu nožičku, až jí utrhne tu poslední a říká: "Blecho skoč!" A blecha nic.

Vědec si zapíše do notesu: "Blecha po utržení poslední nožičky přestává slyšet..." :-)

  • 10

#68 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2016 - 21:38

oficialni zdroj na facebooku ?

 

logla sem si 6 kesi podle oblibenych serialu, suvenyr je mi jedno, ale vybarvilo mi to zeme ktery jeste nemam, a to nechci

To je jediná vada. Přitom mohli klidně všechny publikovat v nějaké zemi typu "Narnie" a nebylo by co řešit.


  • 6

#69 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2016 - 22:08

oficialni zdroj na facebooku ?

 

 

Co se ti na tom nezda? GS ma taky svuj facebook.


  • 2

#70 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2016 - 23:10

Co se ti na tom nezda? GS ma taky svuj facebook.

 

nezpochybnuju, ale nenapsal si ze na fb Grounspeaku ... ja logovala v domeni ze po pulnoci to smaznou ... WN by bylo pekne reseni


  • 0

#71 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2016 - 7:02

Jen by mě zajímalo, kdy jako k tý změně na WN má dojít. Na tý jedný keši, kterou jsem experimentálně logla já, ještě pořád přibejvaj FI logy - i dneska, t.j. třetí den po Aprílu. Koukala jsem, že některý lidi píšou do logu i básně nebo texty písniček o dobývání vesmíru apod., což mi přijde docela srandovní.

 

Já nevim, podle mě spoustu lidí z těch keší má docela dobrou zábavu, takže se vtípek Zeměplku celkem povedl, I je na nich dost FP. Nechápu, proč se tolik lidí z nich zbytečně pupínkuje. Je pravda, že nejsou úplně podle pravidel, ale kdo tvoří pravidla, má právo z nich dělat výjimky, tak kde je problém? Berte to třeba jako labky, to taky nejsou keše, splňující standardní pravidla, a co? Kdo chce, bere, komu se nelíbí, nechá bejt. Taky je lidi nehledají jako normální keše, ale stojí u nich v chumlech  frontu na podpis, taky to nějakým způsobem dělá binec ve statistikách atd... Ale to už je volba každého soudruha, jestli si ten binec udělá čili nic. Svoje statistiky, tabulky a grafy si vyplňuju pro sebe, sleduju si v nich ty faktory, který zajímají mě, s nikým se nehodlám porovnávat a druzí ať se starají o svou matrix :D.

 

Nicméně jestli si Zeměplk s tou změnou na WN nepospíší, budu ten log muset nemilosrdně smazat, blíží se mi milník a to přestává veškerá sranda :D :D :D !


  • 4

#72 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2016 - 9:00

No tak já bych zase brala suvenýr, pokud bude nějaký hezký, ale nechci ho za země, kde jsem nebyla...


  • 3

#73 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2016 - 9:34

No tak já bych zase brala suvenýr, pokud bude nějaký hezký, ale nechci ho za země, kde jsem nebyla...

Mám to podobně, ale suvenýry se dají povypínat, když je člověk v profilu nechce. Akorát pak to musíš řešit u Challenge keší na počet suvenýrů, páč tím poněkud mateš ownera.


  • 0

#74 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2016 - 13:50

Mám to podobně, ale suvenýry se dají povypínat...

Myslím, že se dá pouze skrýt zobrazení jednotlivých suvenýrů v profilu na gc.com. Programy jako třeba project-gc si je budou dál stahovat samy a po jejich férovém získání ti znovu samy nenaskočí. A budeš-li mít štěstí jako já, při pokusu o schování suvenýru ti to jen napíše "There was a problem while attempting to hide the souvenir. Please refresh the page and try again."...


  • 0

#75 tomiczech

tomiczech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2016 - 16:30

Tak třeba já jsem si je lognul a vytahnul jsem si statistiku do samostatneho souboru, aby mi zustaly bokem i po smazání logů. Nápad se mi líbil a připadal mi vtipný a u listingů jsem se i pobavil. Takže za mě palec nahoru. Ale to bude asi tim, že to tak nežeru a na statistiky stejně nedam. :D


  • 4

Lesu zdar :)


#76 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2016 - 19:02



To řešení změny FI logů na WN se mi líbí...

Osobně si myslím, že i nadále je dobré říkat, že se keše prostě nelogují, když nejste zapsaní v logbooku. A kdo z těch, co se zalogovali byl? Myslím, že nikdo. Nikde jsem taky v listinzích nenašel, že by GS nabádal k logování FI logů...
Je mi jedno, že jsem pro někoho moralista. Radši napíšu, že se mi to nelíbí. I když je zrovna apríl.


A co earth kese?:) tam nepotrebujes byt zapsan v logbooku ;)
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#77 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2016 - 19:14

Včera jsem se o této legrácce dozvěděl na geokombajnu, tak mi to nedalo a koukl jsem na to. Na první pohled je to děsivý nápad, především kvůli tomu, že jsou v sérii i keše tradiční a další fyzické (tedy nenalezitelné) a zároveň i umístěné ve státech, kde jsem nebyl (ta "narnie" byla dobrý nápad....). Nemluvě pak o terénu. Nechci si kazit statistiku a mapku navštívených zemí (kdo ví, co s tím nakonec i přes slib na FB Groundspeak udělá), tak jsem si vyhlídl jednu kešku v zemi, kde jsem byl a zároveň s celkem normálním T/D. A narazil jsem na hezkou hádanku - GC6E8YJ. Koukám, že logů je na keši +5300, ale vyluštilo ji včetně mě jen 14 lidí :) No jestli bude dnes ještě čas, kouknu i na další. Vypadalo to na první pohled jako špatný nápad, ale očividně jsou tam i hezké kousky :)


  • 1
Užívej života...

#78 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2016 - 19:54

Tak jsem po vzoru Jacky zkusmo zalogoval "měsíční keš" (ostatně v roce 1969 jsem asi od čtyř ráno s napětím sledoval v přímém přenosu měsíční výsadek a viděl jak Armstrong ukládá keš :) ) a koukám co mi Badgegen provedl se statistikami. Napočetlo mi to -2528 metrů pod hladinou a 8603 km od domova.

 

Musím důrazně, ale důrazně protestovat:

 

1/ Při startu jsme se nepotápěli, ani nikam nezavrtávali :P .

2/ Střední vzdálenost Měsíce je 384 000 km, tak proč mi to započetlo tak málo :D :D :D ?

.

.

.

To jsem zvědav, jestli se to po opravě na WN uvede do původního stavu ???


  • 3

#79 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2016 - 19:58

Je pravda, že nejsou úplně podle pravidel, ale kdo tvoří pravidla, má právo z nich dělat výjimky, tak kde je problém? Berte to třeba jako labky, to taky nejsou keše, splňující standardní pravidla, a co? Kdo chce, bere, komu se nelíbí, nechá bejt. Taky je lidi nehledají jako normální keše, ale stojí u nich v chumlech  frontu na podpis, taky to nějakým způsobem dělá binec ve statistikách atd... Ale to už je volba každého soudruha…

Podle mne tím degradovali celou hru. Ale já jsem purista, smazal jsem si FI i na těch pár labkách, které jsem našel, poněvadž mi mršily statistiky a nechovaly se v systému korektně.


  • 9

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#80 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2016 - 22:30

Podle mne tím degradovali celou hru. Ale já jsem purista, smazal jsem si FI i na těch pár labkách, které jsem našel, poněvadž mi mršily statistiky a nechovaly se v systému korektně.

Jak se to vezme. Je to degradace ve smyslu poměřování (a jak píšu výše, i to poměřování je hodně, hodně diskutabilní). Jenže kromě pár základních statistik jsou ty ostatní dílem třetích stran. Myslím, že GS míří především na to, aby se kačeři geokešingem bavili a o body mu až tak nejde. A o zábavě jsou i ty nešťastné aprílové keše.

 

A ano, labky mi tam taky vadí, ale mazat je zatím nebudu.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama