Přejít na obsah


Fotka

prvoaprílové keše


Nejlepší odpověď Roman_Jaromer , 02 duben 2016 - 6:18

Přesně jak to píše Trhač.

 

Docela mě překvapuje, jak může tolik lidí odsuzovat postoj, že by se mělo hrát podle pravidel.

Aprílový žertík by měl být jen na Apríla, ale měl by skončit.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
193 odpovědí na toto téma

#161 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2016 - 20:07

Keše už zmizely, suvenýry mi zmizely už včera, pobavil jsem se, stálo to za to a zůstala mi zajímavá statistika v samostatné databázi v geogetu. Akorát nechápu, co někteří budou dělat s tím seznamem lidí, na kterém jsou lidé, kteří si keše zalogovali v Česku? Asi nad ním budou po večerech onanovat, ale to se mi nelíbí, je na něm i můj nick a já jsem zásadně proti, aby někdo dělal seznam s mým nickem a onanoval nad ním.  :ph34r:  :P

A kdeže je ten zmiňovaný seznam k mání? Rád bych zjistil, jestli na mě náhodou nezapomněli...  :)

 

Tipovací soutěž:

Odstraní GS do 1. května suvenýry, které přidělil na základě aprílových logů?

Mně už Turecko zmizelo, přitom ještě dopoledne tam bylo...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#162 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2016 - 20:26

Tak potvrzuju, suvenýry jsou v čudu. Tak aspoň že tentokrát to bylo "vymyšlené" do konce.


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#163 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2016 - 22:36

Jo, můj Illinois už je taky pryč, bála jsem se, jestli mi tam nezbyde, když ve chvíli překlopení logu jsem ho měla ve stavu hide, a když jste tu psali, že suvenýry mizej, pořád mi tam zůstával. Já si nakonec zalogovala jednu earthku, čekala jsem, že za to bude ten prvoaprilovej suvenýrek - tyhle obrázky já ráda. No ale nic není...


  • 1

#164 mulik team

mulik team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 9:06

Tak nám aprílovejma keškama prošel i náš TB Šmoula Mrzout  :D


  • 3

#165 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 19:41

Hmm. zajimava kauza. Take jsem si na aprila jednu z nich zalogoval jako FI (hura jsem na seznamu). Kdyz to druhy den nebylo pryc, tak jsem log smazal a doufal jsem ze zmizi i suvenyr. Bral bych jako srandu / april i to, ze to toho prvniho zaloguje nekdo vsechno. Co jsem nechapal bylo, ze ty kese logovali lide jeste 3. To uz april asi nebyl. Zase na druhou stranu: tech logu bylo docela malo. Kdyz jsem se koukal, tak tam bylo asi 5200 logu.

 

Co je pro me ovsem neakceptovatelne je to, ze nekdo na zaklade techto logu zaloguje jine kese, ktere jiz v rezimu april nefunguji. Za sebe si rikam: at logem klidne opaji dal, ale ma to bohuzel 2 aspekty:

1. je ten, ze to kazi hru dalsim, kteri se snazi danou vec splnit poctive (snad kazdy musi citit jistou demotivujici linku)

2. je ten, ze je to hodne bezohledne vuci ownerovi te dane kese.

Uznavam, ze oboje je pouze nejaky aspekt slusnosti a ohleduplnosti (asi i poctivosti), ale nejak jsem citil ze to tyhle aspekty ve hre vetsinou jde. Na druhou stranu kdyz si vzpomenu na podil "poctivych" vuci "nepoctivym" logum na jedne z mych kesi, .........


  • 14

#166 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 7:35

... Zase na druhou stranu: tech logu bylo docela malo. Kdyz jsem se koukal, tak tam bylo asi 5200 logu...

To je na druhou stranu poměrně dobrá zpráva. Na světě je jenom 5 200 kačerů, kteří si klidně zalogují keš, na které v životě nebyli a nikdy ani nebudou.


  • 2

#167 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 8:56

To je na druhou stranu poměrně dobrá zpráva. Na světě je jenom 5 200 kačerů, kteří si klidně zalogují keš, na které v životě nebyli a nikdy ani nebudou.

Jak víš, že u toho byli klidní ? Někteří se třeba třepali jako sulc, protože věděli že logování apríla je nezákonné a že jim to pak Novom tvrdě spočítá
  • 5

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#168 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 9:16

To je na druhou stranu poměrně dobrá zpráva. Na světě je jenom 5 200 kačerů, kteří si klidně zalogují keš, na které v životě nebyli a nikdy ani nebudou.

Navrhuješ tedy těch 5200 kačerů, i ownery oněch keší, kteří je navedli porušit Pravidla Svatá, upálit na hranicích pro výstrahu ostatním jakožto nenapravitelné kacíře ? :ph34r:


  • 5

#169 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 14:57

To je na druhou stranu poměrně dobrá zpráva. Na světě je jenom 5 200 kačerů, kteří si klidně zalogují keš, na které v životě nebyli a nikdy ani nebudou.

5201, já byl tou dobou v Nepálu a nevěděl jsem o tom. :D

 

TVL, jak dlouho se v tom  ještě budete patlat? Kauza ukázala, že tady máme ještě větší hovada, než je mistr Jonea (který aspoň pohodí CWG a napíše meteozpávu). Konkrétně myslím, abych jen planě neteoretizoval, střelce Seedcorpa, který se ani kladiva nezalekne a za všelogovače např. Hansmatta, který zaloguje cokoli, co kdy mělo GC kód (viz. travel chal., TFTC 63 a další).

 

Ale co, dokud jen logují, co v databázi našli. jejich boj, popřípadě jejich riziko na eventu. Ale to kladivo a páčidlo...


  • 1

#170 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 17:14

No musím říct, že ze začátku to byla docela sranda, číst příspěvky v tomhle vláknu. Když pak Modrák vytáhnul statistiku a publikoval ji tady vč. komentáře, trochu mi zatrnulo. Co je vlastě komu do toho, jestli si nějakej hejhula zaloguje nějakou keš. Pokud budu její owner, je to jasné. Pokud nebude zapsanej v logbooku tak ho s radostí smažu. Tady ale jde o keše, kterých owneři nejste, tak kde je problém? Vždyť to byla sranda od GS a podle mě, docela povedená. Minimálně v České kotlině má neuvěřitelný ohlas.


  • 3

#171 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 17:53

 Co je vlastě komu do toho, jestli si nějakej hejhula zaloguje nějakou keš.

Co je vlastně komu do toho, jestli si nějakej hejhula zničí nějakou keš.

Co je vlastně komu do toho, jestli si nějakej hejhula vykrade nějakou keš.

Co je vlastně komu do toho, jestli...

 

 

Tady ale jde o keše, kterých owneři nejste, tak kde je problém? 

To je fakt takhle jednoduchý?


  • 2

#172 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 18:23

Chytrej jak radio, psal jsem o kradení nebo snad o ničení? A přesně tak nejsi owner té keše, tak to nech laskavě na něm ať si to vyřeší. Je to přesně takhle jednoduché.
  • 0

#173 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 19:01

5201, já byl tou dobou v Nepálu a nevěděl jsem o tom. :D

 

TVL, jak dlouho se v tom  ještě budete patlat? Kauza ukázala, že tady máme ještě větší hovada, než je mistr Jonea (který aspoň pohodí CWG a napíše meteozpávu). Konkrétně myslím, abych jen planě neteoretizoval, střelce Seedcorpa, který se ani kladiva nezalekne a za všelogovače např. Hansmatta, který zaloguje cokoli, co kdy mělo GC kód (viz. travel chal., TFTC 63 a další).

 

Ale co, dokud jen logují, co v databázi našli. jejich boj, popřípadě jejich riziko na eventu. Ale to kladivo a páčidlo...

Huste, sem se uz bal ze tema zemrelo.... kladivem na ne... :) Ja pisu obecne vsude, ze se mi princip challengi nelibi obecne a neni mi stydno dosahnout logu na danne challegi jakymkoli zpusobem... :) Nicmene mam v okoli veci, co jsou naprosto nedostupne i s timhle, namatkou mit 3k kesi za rok... ja jsem na max 1500. A jak to ted na to? Kdo mi poradi? Jo, ignorelist znam, ale cista mapa je cista mapa... (Pro sledujici, co jsem se tak dozvedel na poslednim evetu, ma dneska jen 10ks hostomice Fabian 10.) Hehe.


  • -1

#174 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 19:03

Navrhuješ tedy těch 5200 kačerů, i ownery oněch keší, kteří je navedli porušit Pravidla Svatá, upálit na hranicích pro výstrahu ostatním jakožto nenapravitelné kacíře ? :ph34r:

Neeee, v žádném případě, být na místě GS, v aprílu bych pokračovala a do konce tak oblíbeného měsíce těmhle aktivním všelogovačům blokla účty, ať si po námaze s logováním oněch 66 nebo kolika keší trochu orazí. :D 

Ale dopřála bych odpočinek jen těm, co se opravdu snažili a logli alespoň polovinu publikovaných - kdo se flákal a zalogoval jen něco málo, ten by měl "odpočinek" jen na pár dnů. S troškaři, kteří testovali třeba na 1-3 bych se nezabývala, ale ostatním bych nějaké pokračování aprílu dopřála. ;)  :D

Se mi zdá, jestli bych neměla poprvé GS napsat.  :rolleyes: Njn, nějakého dalšího prudiče z naší kotliny by určitě uvítali.


  • 0

#175 tomiczech

tomiczech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 19:18

Neeee, v žádném případě, být na místě GS, v aprílu bych pokračovala a do konce tak oblíbeného měsíce těmhle aktivním všelogovačům blokla účty, ať si po námaze s logováním oněch 66 nebo kolika keší trochu orazí. :D 
Ale dopřála bych odpočinek jen těm, co se opravdu snažili a logli alespoň polovinu publikovaných - kdo se flákal a zalogoval jen něco málo, ten by měl "odpočinek" jen na pár dnů. S troškaři, kteří testovali třeba na 1-3 bych se nezabývala, ale ostatním bych nějaké pokračování aprílu dopřála. ;)  :D
Se mi zdá, jestli bych neměla poprvé GS napsat.  :rolleyes: Njn, nějakého dalšího prudiče z naší kotliny by určitě uvítali.

Dobřany a Bohnice mají určitě ještě místo. :-D
  • 3

Lesu zdar :)


#176 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2016 - 20:03

To už všichni doplakali?  :( :( :(   První květen je daleko a vášně už utichají. Nebo že by popraskaly nějaké cévky v mozku?  :rolleyes:  P.S.: 90% logujících tyto keše bylo PREMIUM MEMBER. To mluví samo za sebe :D


Tento příspěvek byl upraven od Millanu: 09 duben 2016 - 20:19

  • -6

#177 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2016 - 22:14

Huste, sem se uz bal ze tema zemrelo.... kladivem na ne... :) Ja pisu obecne vsude, ze se mi princip challengi nelibi obecne a neni mi stydno dosahnout logu na danne challegi jakymkoli zpusobem... :) Nicmene mam v okoli veci, co jsou naprosto nedostupne i s timhle, namatkou mit 3k kesi za rok... ja jsem na max 1500. A jak to ted na to? Kdo mi poradi? Jo, ignorelist znam, ale cista mapa je cista mapa... (Pro sledujici, co jsem se tak dozvedel na poslednim evetu, ma dneska jen 10ks hostomice Fabian 10.) Hehe.

 

Hele, seedcorpe, když se ti challenge nebo cokoliv jiného nelíbí, tak je nelov, to je přece jasný. Máš ignorelist, ten ti taky vyčistí mapu. Mě keška na ignorelistu z mapy zmizí, tobě snad ne, nedáváš je do špatného bookmarku? ;) No jestli máš problém, že musíš mít čistou mapu i bez ignorelistu, tak chápu, že tě challenge štvou. Nedají se zfinálkařit a často ani obejít (když si představím některé kačery, co apríl brali vážně, těšili se na challenge nebo záznamy do D/T tabulky a pak jim najednou ty body zmizely, to muselo bolet, že jo  :D  :D).

No jo, není to náhodou diskriminace, že některé kešky nedají všichni? Zkus napsat Šabatové, třeba ti zařídí archivaci  :) Chtěl jsi radu? Zajdi na svůj event, dej si pár kousků a jestli ti nepomůže ani tohle, tak už vážně nevím. Jestli tě trápí, že nejsi mistr světa, tak se s tím buď smiř nebo víc trénuj.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 09 duben 2016 - 22:21

  • 0

#178 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2016 - 22:27

Jéé ono to tady skoro umřelo. Mě odešel hard kde jsem měl  nainstalovanej ostatní SW, tak nějak nebyl čas to sledovat. Svátek práce se blíží, tak si myslím, že to téma trošičku oživíme tím, že nepatrně rozdmýcháme emoce... ať to na ten měsíc úspěšně dotáhneme.

 

Co se me tyka tak to cely povazuju za hodne blbej vtipek.

 
No vidíš a mě to zrovna připadlo fakt velmi, velmi vtipný. Pár úsťovejch brzdařů se slušně "na.ralo", že někdo bude mít bez sebemenšího snažení víc jak oni. Pár honibodů se "na.ralo", že pár desítek logů psali úplně zbytečně a ještě jim přišlo pár desítek mailů o smazání logu. A pevně doufám, že naprostá většina (včetně mě) z toho všeho měla celkem slušnou pr.el.
Jupíí vivat Zeměmluv!
Tohle se jim fakt náramně povedlo! Celej svět logoval pro zábavu, akorát my se tady nad tím hádali. No není to krásný... Tady na tom je krásně vidět ta naše skvělá česká malost a připr.ěnost...
 

Pro zajimavost, na projectu jde udelat zebricek nalezcu podle bookmark listu. Muzete naklikat bookmark a zjistit kdo na nem ma foundy a kolik. Doporucuji, je to zajimavy. Kolik myslite ze ma vitez? Cekali byste na 66 kesich 66 foundu? Omyl, vitez (v CR) ma na 66 kesich dokonce 77 FI. Nekomu nestaci ani tech 66. Nekteri zas tady do krve obhajovali svoje pravo zalogovat, jini zasli az tak daleko ze logli challenge, dokonce davno po Aprilu. Doufam ze Zagloba to bez zavahani smazne, protoze podminku splnenou nejen ze nemaji, ale nikdy nemeli, i kdyz si myslej ze jo. Musim rict ze vetsina lidi na seznamu me neprekvapuje, ale asi 3 nicky tam jsou, ktery ja bych tam fakt necekal. A jeste jedna zajimavost co dokresluje charakter nekterych osobnosti. Jiste si pamatujete jak se Prahou nedavno (vlastne uz 2x) prohnal ErikSi a zalogoval nejen to co zfinalkaril, ale i to co ani nenasel nebo co ani neexistovalo. A hadejte kdo vyhral v Nemecku? No ErikSi to nebyl. Byl v Nemecku az ctvrtej, s "pouhejma" 85 FI. Chce to dobrej zaludek. Ale leckdo ho ma.

 

Jako teda kámo sorry, ale tohle bych spíš čekal od někoho z teamu agenta STB Andreje Bureše, analýza fakt slušná, hodna minimálně aktivního spolupracovníka. Co s tím jako míníš dělat? Přesvědčíš je na spolupráci? Měl jsem o tobě teda vyšší mínění... 

 

BTW. geokačer Omyl, kterýho (až to někdo zase vytrhne z kontextu), tam zmiňuješ, je v tom úplně naprosto nevinně, ten pomalu neloguje ani to co našel.


Tento příspěvek byl upraven od ReVIZ: 22 duben 2016 - 23:03

  • 1

#179 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2016 - 5:59

Přiznam se, že mi ta kauza taky přijde docela zajímavá, abych tak řekla "z psychologického hlediska" :D. Ale zarmoutím tě - na tu jednu experimentálně zalogovanou keš mi žádnej mail o smazání nedošel, prostě to překlopili na WN, takže kdo nepočítá body, ani si nemusel všimnout.


  • 0

#180 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2016 - 21:15

By me zajimalo jakej je rozdil mezi tim kdo zaloguje ze zvedavosti, co se stane, jednu kes nebo 66 ze stejneho duvodu. Nikdo se ani nepozastavil nad tim, jak je mozne, ze nektere ( tradicni) kese byly vubec publikovany. Proboha vzdyt to byl april a podle me se jim to povedlo. Nesmazali to hned druhej den, ale az za par dnu kdy uz lidi zacali premyslet jestli to vlastne byl vtip. Ja je zalogoval a cekal co se. Stane a pekne jsem se pobavil. Dneska kdyz to kolegum vypravim, zda se mi ze mi spis zavidi, protoze to vubec nevedeli a prisli o aprilovej vtipek. Takze vsechny upalit a zakazat ucty. Dojednoho :)
  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama