Přejít na obsah


Fotka

Oregon, plánování trasy + kešky+ kolo


Nejlepší odpověď Atip , 17 duben 2016 - 7:45

Vzdálenost je hodně relativní věc ;). Kdysi jsem si nedokázal představit ujet 50 km, dneska vlastně vzdálenostní limit nemám, je to jen o čase. Je to výsledek toho, že jsem odmítl používat služební auto pro soukromé účely a vyrostly (holky) mi děti a konečně se cítím dobře. Jako test výkonnosti byla dobrá http://coord.info/GC...ž je v archivu.

 

Ale zpátky k otázce. Dělám to trochu jinak, je to tím, že k tomu přistupuji jinak a mám trochu jiný přístroj. Moje šestistovka má  jiné parametry, takže z Geogetu exportuju kešky i s waypointama, do paměti se mi většinou v pohodě vejde okruh 40 km, někdy si třeba ještě odstraním z wp parkoviště, která nepotřebuju. Trasu neplánuju a když, tak většinou stahuju nějakou, kterou už někdo na kole jel, nejde mi totiž primárně o kešky, ale o tu trasu. Pak ji zviditelním a vyrazím po ní. Pokud se mi v blízkosti trasy keška objeví, odskočím si na ni, nebo jí jen minu bez povšimnutí, když se mi nechce stavět ;). Ono taky záleží jestli jedu sám, to většinou čistím mapu :).

 

Tady je příklad trasy z poslední doby, jestli máš rád technické ježdění tak doporučuju https://www.biketraily.cz/mseno/

 

v tý kráse, co je okolo pak ani nemáš potřebu hledat kešky :). Lepší je odpružené kolo, já to drncal na pevném oceláku a taky jsem si to užil.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 9:45

Ahoj všem, už dlouho jsem neotravolal, ale jsem zase tady s prosbou.

 

Řeším stále jeden problém s připravenou cestou z domova. Přečetl jsem téměř 90 % příspěvků v sekci OREGON, ale nic obdobného jsem nenašel :( Uff.... po 12 hodinách čtení.

 

Mám Oregáno 450 s mapou TOPO CZECH PRO + TOPO Cyklo + Atlas

Chci si vyjet na kolo, doma naplánovat cestu a cestou sbírat keše podél trasy.

 

1) Přepnu na Oregánu profil kolo

2) Zapnu GG a exportuji keše + WP přes POI loader

3) Jdu na mapy.cz a naplánuji si cestu. Tam, kde je keš, tam udělám průjezdný bod a přepočítám trasu.

4) Uložím z map.cz GPX a ted nevím co dál. :(

 

Chtěl bych, aby to fungovalo takto:

 

V Oregánu si najdu trasu a dám něco jako naviguj po trase. Měl by začít navigovat, odpočítávat metry k dalšímu bodu odbočení atd. Při odbočení třeba pípnout, tak, jako to dělá u auto navigace.

 

Kam tedy uložit GPX? Musím ho přes base camp importovat? Jak? 

 

Jak pak ale lovit keše? Lze pak nějak (abych neukončoval navigování) odlovit keš a vrátit se k cestě od toho místa dál? Nebo se pak Oregáno při příjezdu samo přepne na navigování ke keši?

 

Oregon mám už 4 roky, ale tohle je pro mne stále pasé :(

 

Zvládl jsem export, obrázky, spojlery, finálky, radary a já nevím co ještě, ale tohle ne:(

 

Dávám toto téma takto mimo konkrétní složku protože to bude asi u všech Oregonů stejné a takto to nezapadne.

 

Díky za odpovědi.


Tento příspěvek byl upraven od TerZdeK: 16 duben 2016 - 9:46

  • 0

#2 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 11:51

Myslím, že takhle Ti to fungovat nemůže. Důvod je ten, že bys musel k plánování trasy používat Mapsource, nebo Basecamp, aby algoritmus výpočtu trasy byl stejný jako v Oregonu a hlavně, nemyslím si, že by Oregon uměl dvě věci najednou, navigovat po trase a zároveň navigovat na kešku.

 

Já to dělám tak, teda, když už se jednou za rok dokopu k tomu, abych si připravil trasu, že jí mám jenom v mapě zapnutou aby se mi zobrazovala nějakou výraznou barvou a hlídám si sám, abych po ní jel. Mám zapnuté takové to geocachingové datové pole, jedu si a sbírám si.

 

 

Většinou to řeším tak, že bloudím po krajině čistě za šipkou, cestou necestou a moc to neřeším. Včera jsem takhle nabrouzdal cestou z práce necelých devadesát km a našel třicet kešek, některé jsem minul, ale nevadí mi to, alespoň bude příště co lovit ;).

 

V reálu to pak vypadá takhle

 

https://connect.garm...ity/1127510939

 

Jo, někdy je to přes pole a včera dokonce zorané, ale o to je to zajímavější ;).


Tento příspěvek byl upraven od Atip: 16 duben 2016 - 13:00

  • 3

#3 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 12:37

Díky moc za odpověd. To je velká škoda. Jinak, jak se zapíná, aby byla vidět? 

 

Jinak, odkaz je bohužel nefunkční :/

 

Sorry, we're having trouble with this page

 


  • 0

#4 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 13:04

Odkaz jsem opravil.

 

Viditelnost trasy v mapě nastavíš: Track Manager - vybereš trasu (musíš jí mít v adresáři tuším garmin\gpx) a pak už Ti to bude jasné.


  • 0

#5 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 13:30

Ta cesta je velká paráda. Jsi borec :) Před rokem jsem ujel 80 a málem jsem umřel. :) 

 

S tou trasou to musím nějak vymyslet. Představoval jsem si to jinak. Co se týče toho exportu, děláš to taky tak?


  • 0

#6 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 7:45   Nejlepší odpověď

Vzdálenost je hodně relativní věc ;). Kdysi jsem si nedokázal představit ujet 50 km, dneska vlastně vzdálenostní limit nemám, je to jen o čase. Je to výsledek toho, že jsem odmítl používat služební auto pro soukromé účely a vyrostly (holky) mi děti a konečně se cítím dobře. Jako test výkonnosti byla dobrá http://coord.info/GC...ž je v archivu.

 

Ale zpátky k otázce. Dělám to trochu jinak, je to tím, že k tomu přistupuji jinak a mám trochu jiný přístroj. Moje šestistovka má  jiné parametry, takže z Geogetu exportuju kešky i s waypointama, do paměti se mi většinou v pohodě vejde okruh 40 km, někdy si třeba ještě odstraním z wp parkoviště, která nepotřebuju. Trasu neplánuju a když, tak většinou stahuju nějakou, kterou už někdo na kole jel, nejde mi totiž primárně o kešky, ale o tu trasu. Pak ji zviditelním a vyrazím po ní. Pokud se mi v blízkosti trasy keška objeví, odskočím si na ni, nebo jí jen minu bez povšimnutí, když se mi nechce stavět ;). Ono taky záleží jestli jedu sám, to většinou čistím mapu :).

 

Tady je příklad trasy z poslední doby, jestli máš rád technické ježdění tak doporučuju https://www.biketraily.cz/mseno/

 

v tý kráse, co je okolo pak ani nemáš potřebu hledat kešky :). Lepší je odpružené kolo, já to drncal na pevném oceláku a taky jsem si to užil.


  • 1

#7 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 9:22

Díky moc za odpověd. U Kokořína jsme si to pěkně prošli po svých, takže přesně vím :) Je tam krásně :))

 

Díky za odkazy, už jsem si zalistoval :) :) 

 

Zkusím to tedy udělat jako ty. Jen jak dostaneš třeba GPX z map.cz do garmina? Upravuješ to nějak, nebo rovnou? Mám pocit, že to rovnou nejde. 

 

Ještě se tu někde psalo, že je rozdíl mezi stopou a trasou. Jen, nikde jsem nenašel přesnou odpověd.

 

Díkyyy


  • 0

#8 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 9:53

Rovnou to samozřejmě jde, je to jako prošlá trasa. Najdeš jí pak v Track Manageru (eTrex Touch to má takhle pojmenované). Otevřeš si tu trasu a bude u ní zaklikávátko "zobrazit/nezobrazit" na mapě a volba barvy. Jediný co je naprd u mapy.cz je že se ta trasa ukáže pod nějakym názvem typu "místo1 -> místo2". Já si to otevřu v BaseCampu, změnim název a odešlu do GPSky. Ono mít v GPS víc  takovýchhle názvů tak vim prd, co chci zrovna použít ;) Jde to sice přejmenovat i přímo v GPS ale když už jsem u PC tak je ten BaseCamp takovej přívětivější.

 

Já si vždy vyberu nějakou barvu která se v mapě, kterou používám obvykle nevyskytuje, aby se mi to nepletlo s turistickýma stezkama apod a jedu pak podle ní taky jen tak, že jí sleduju nad mapou. Ano, nepípá to, když z ní sjedu nebo tak něco, ale tu kontrolu si provedu sám a když z trasy někde sjedu, někudy jinudy a nebo stejnou cestou zpět se na ní zas vrátím. A taky dost často na kole mívám to, že se mi kvuli keši prostě nechce zastavovat, jelikož a protože se mi zrovna tak příjemně jede :)


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#9 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 15:37

Díky za info. Takže bych se ještě poptal na polední info. V Base Campu tedy nastavíš, aby se nepřepočítala trasa a hlavně neoptimalizovat že? 

 

A nyní k tomu nejdůležitějšímu uložit jako trasa, nebo stopa. Myslím, že to tam je i takto přímo definováno. Dělkuji


  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 17:20

Trasa ma v GPS omezeny pocet bodu, tusim 20. Mezi temito body si GPS vypocitava navigaci sama a podle mych zkusenosti je ten algoritmus jiny nez v BaseCamp. Nikdy se mi nepodarilo docilit stejne trasy (pokud byla trochu delsi nebo slozitejsi). Stoji to za tu nameahu a cas se o to pokouset?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 18:51

Ukládat musíš jako stopu, trasu by Gpska prepocitavala a snažila by se po ní navigovat. S tím algoritmem má Gord pravdu, je takový záludný a snaží se být vždycky originální ☺☺☺. Myslím že ho nikdo nedokáže přemluvit aby pracoval pořád stejně a bohužel asi ani autoři.

Podle mého názoru jediný algoritmus který fungoval byl ten už dneska historický který navigoval po silnicích, tuším rok 2013. Od té doby paradoxně nepoužívám Oregona pro navigaci, ale jen pro jízdu za šipkou .

Rozumnou a logickou navigaci mají Smartmaps, ale zase podpora pro geocaching je mizerná.

Bylo by hezké mít jedno zařízení které by bylo fungovalo podle našich představ ale to je asi nesplnitelný sen. Já se tak nějak potacim mezi Oregonem a androidem s Locusem, a:Drakem, podle toho, co momentálně funguje nejlépe, ale je to boj .
  • 0

#12 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 21:19

Díky za info. Takže bych se ještě poptal na polední info. V Base Campu tedy nastavíš, aby se nepřepočítala trasa a hlavně neoptimalizovat že? 

 

A nyní k tomu nejdůležitějšímu uložit jako trasa, nebo stopa. Myslím, že to tam je i takto přímo definováno. Dělkuji

 

Když to máš jako prošlou trasu tak s ní BaseCamp nic nedělá. Jen jí naimportuje. Tváří se to pro něj jako kdybys tu trasu prošel s GPSkou a jen si jí do něj stáhl. 

 

Rozdíl trasa a stopa:

 

Trasa (ikonka kostiček spojených čárou) je takové to co ti jak GPS tak BaseCamp vykreslí tou růžovou barvou (taková je asi hlavně proto, že v mapách se obvykle nevyskytuje a nelze jí tak s jiným typem map.prvku splést). Trasa se vždy přepočítává (tedy u GPS co mají tzv Garmin Active Routing se přepočítávat nemusí) podle mapy a podle nastaveného výpočetního profilu/algoritmu.

 

Stopa (ikonka dvou stop) je jakože už prošlá trasa a s tou jak už jsem psal BaseCamp sám nic nedělá. Naimportuje a ve stejném stavu exportuje, pokud uživatel nedá nějakej pokyn k práci s ní.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 17 duben 2016 - 21:20

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama