Přejít na obsah


Fotka

Problémy složitějších keší v blízkosti sérií


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#1 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2016 - 14:49

Vážení.
 
Protože se to v tématu „Nabídka k adopci (GC2YK5X) Zalozeni Sazavskeho klastera“ začalo i mou vinou zvrhávat jinam a protože to vypadá, že je o čem diskutovat, přesunul jsem citace příspěvků do tohoto vlákna a navrhuji všem autorům těchto příspěvků ty svoje smazat (samozřejmě kromě toho úvodního), případně prosím Tommyho o jejich přesun sem. Tady si můžeme na toto téma popovídat, aniž bychom v původním vlákně dělali bordel.

 

Ahoj,

 

nabízím k adopci wherigo (GC2YK5X) Zalozeni Sazavskeho klastera.

 

Stav: měla by být v pořádku

Důvod: Po vzniku powertrailu Čertova brázda mě přestalo bavit číst logy oslavující sérii a netýkající se mé kešky.

 

Doufám, že se někdo najde. Jinak nejspíš půjde do archivu.

 
 

Ahoj.
Keš sice adoptovat nehodlám, mám to daleko (ale odehrál jsem ji kdysi), ale mám stejné pocity ohledně svého wheriga ITZ #01 v souvislosti s Matrixem. Taky přemýšlím, co s ním.
Držím palce. Přesun finálky asi nepřipadá v úvahu, co? Ono by to asi moc neřešilo, nové souřadnice se stejně rychle rozkřiknou.

 
 

Gosta: kdybych to neměl tak daleko tak bych do toho šel, protože Český Šternberk a Sázava jsou mista mojeho mladí. A to wigo jsem hrál a bylo supr. Mh.mail: neskončil už Matrix?

 
 

Matrix uz to má za sebou, tak věřím, že tvé wherigo i finalka vydrží.

Je sice jediné z tvé ITZ série , které jsem dokončil (ITZ #02 mám už přes rok rozdělané a asi už ani nenajdu kódy abych se vrátil do hry ;-) ) ale byla by ho škoda.

Velká omluva za Off topic.

 
 

Kvantita ničí kvalitu. Smutné.

 
 

Barbaři zapříčinili pád říše Římské...


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#2 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2016 - 18:18

...ale mám stejné pocity ohledně svého wheriga ITZ #01 v souvislosti s Matrixem...

Matrix uz to má za sebou, tak věřím, že tvé wherigo i finalka vydrží.

Je sice jediné z tvé ITZ série , které jsem dokončil (ITZ #02 mám už přes rok rozdělané a asi už ani nenajdu kódy abych se vrátil do hry ;-) ) ale byla by ho škoda.

Velká omluva za Off topic.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 18 duben 2016 - 18:19

  • 0

#3 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2016 - 19:08

Kvantita ničí kvalitu. Smutné.
  • 7

#4 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 9:33

Barbaři zapříčinili pád říše Římské...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 10:03

mr3ska: Ano, Matrix oficiálně skončil, ale některé keše prý zůstanou dál. A když tak koukám na aktuální mapu, tak jsou tam zatím asi všechny, jenom některé jsou disablované.

 

Bubo_CZ: Já si až tak nemyslím, že kvantita ničí kvalitu. Není v zásadě problém v tom, že tam ty keše jsou. Problém je v tom, a to se budeme opakovat, že existuje spousta kačerů, kteří prostě odloví všechno kolem, aniž by se aspoň pokusili to vyluštit nebo v případě wiga odehrát. Za to nemůže ani kvantita, ani ty keše ze série. Za to můžou jenom ti lidé sami, že jim to není blbé to takhle odlovit.

Schválně se podívejte na tento log: http://coord.info/GLM6CRHA. A srovnejte to s tímhle: http://www.geocachin...spx?ul=Alfik-TR (v současné době je to od 2. stránky) — odlovy dotyčného 27.2.2016. Zjistíte, že celý den lovili Matrix a okolí. Kdo kdy hrál ITZ #01, tak ví, že je to na celý den a že se celou dobu pohybujete úplně jinde, než je Matrix. Navíc „Uz dlouho jsem nazazil tolik povedenych hlasek pri presunech mezi jednotlivymi zonami“ je usvědčuje z toho, že to nehráli. Nevím, co si o tom myslet. Když už to někdo aspoň přizná, že to lovil v rámci Matrixu (a tedy souřadnice získal bůhvíkde), tak mě to nepotěší, ale budiž. Ale pokud se ještě navíc snaží tvářit, jako že to hráli, to už je opravdu výsměch.

A ještě jednu otázku v této souvislosti: Jakpak se asi k těm souřadnicím dostali? Kdo jim je dal? Resp. kdo je umístil na server s finálkami?

 

Má to vůbec smysl se vyrábět s komplikovanějšími krabičkami? Ať už to jsou wheriga, propracované mysterky nebo letterboxy či multiny? Když pak stejně na ně vletí tyhlety kobylky, kterým je všechno jedno a berou to plošně plamenometem? A kolikrát po nich zůstane spálená zem, jako kdyby ten plamenomet skutečně měli? Pokud chcete vytvořit nějakou pojistku, tak vám na to vletí reviewer, že to odporuje pravidlům.

 

Pontiac_CZ: Ano, tohle přirovnání už odpovídá.


  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 10:39

Má to vůbec smysl se vyrábět s komplikovanějšími krabičkami?

 

Určitě má. Je dost kačerů, kteří si to rádi projdou standardní cestou.


  • 8

#7 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 11:17

Vláčku, rozumím, ale problém je v tom, že i kdyby absolutní hodnota pocitu z jednoho poctivce a jednoho nepoctivce byla stejná a lišila se jenom znaménkem, tak mi přijde, že těch nepoctivců je víc (aspoň u keší, které mají tu smůlu, že se dostaly do blízkosti populárních sérií), tím pádem je celkové skóre nálady v mínusu.

 

A nezlobte se na mě, vyrobit složitější keš stojí spoustu úsilí (ať už je to wherigo nebo nějaká komplikovaná schránka), a když vidím, jak se k tomu spousta kačerů chová nebo staví, tak mi to bere chuť do další tvorby. A jak tak koukám, tak nejenom mně.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 11:20

Uź jsem měl vymyšlenou docela vychytávku na neodehraná Wiga, ale GS mi to zhatil. Šlo o to, že hráči se v průběhu hry vygeneruje kód, který musí být součástí logu. Pokud tam není log smažu. Bohužel challenge keše se dělat nedají a tak podmínka logu napsat kód padá. Ten kód má něco společného s nickem, časem atd. atd. Pokud budu mít pocit, že je log falešnej, zjistím okamžitě jestli odpovídají parametry kódu a dokonce zjistím, jestli to bylo odehrané na emulátoru, nebo v reálu. Samozřejmě, pokud někdo wigo zná, není pro něj problém to "očůrat", ale tak daleko nemá smysl jít. Celá ta sranda nijak neohrožuje samotnou hru, ale pouze sbírá data.


  • 1

#9 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 11:28

Luboši, i já jsem o podobném přemýšlel. Ale protože je to nevynutitelné, tak je to zbytečná práce. Ještě jako taková dobrovolná záležitost, kdy by jako bylo vidět, kdo to poctivě odehrál a kdo ne. Ale to by tam muselo být nějaké ověřovátko, do listingu černou listinu taky dát nemůžeš (na to už byl precedent), asi bys mohl dát bílou listinu, tj. seznam poctivých, ale i tak se obávám, že by se proti tomu nepoctivci ohradili a reviewer by se postavil na jejich stranu.

 

Jak to říkal ten Smoljak v Jáchyme, hoď ho do stroje? Je to marný, je to marný, je to... marný!


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#10 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 12:22

Na tento problém už jsem narážel při diskuzi o PWT. Z pohledu systému, hry mi vůbec traily/série nevadí, vadí mi zasažení okolí a chování těch, co na tyto série/traily jedou s jediným cílem a tím je číslo, co největší číslo (třeba jen ten jeden den, jindy jsou "normální"). Tím dochází k ničení kešky (PETku otevřete za sekundu, budku s nestandardním otevíráním třeba až za minutu...) O logování ani nemluvě - složitější keš většinou znamená, že nechci slyšet o úžasné sérii kolem, když mám multinu atp...

 

Jen si bohužel myslím, že jediná obrana proti tomu je se s tím smířit, nebo finálku přesunout dál od cest, kam takovýto lovci nezamíří. Ti to tady totiž nečtou a jsou jako jeden "místní" praktik venku na lovu a neřeší nic... Je to vždy na ownerovi, jestli mu těch pár super logů stojí za to, mazat desítky či stovky "odpadních" (a měnit logbook každý měsíc).


  • 2

#11 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 12:24

Tak zrovna v tomhle pripade na ITZ nevidim zadny problem. Finalkari udelali hrubou chybu - zrejme nejsou zapsani v logbooku. Jestli to dobre chapu tak se zalogovali jako AKGB. Kacerovi s nickem AKGB tedy musis log uznat, at to sprasil jak chtel.Pokud ale si narokuje FI nekdo jiny, nema na log narok a regulerne mu ho muzes smazat. Ja se nedavno chytnul s jednou partou na nedaleky moji kesi taky. Ale ti tam aspon byli a regulerne ji odlovili, takze jsem jim logy nechal. Ale v tomhle pripade bych nevahal ani vterinu. Normalne se koukni do logbooku a kdo tam neni zapsanej, toho smaz. Tohle neobhajej ani u reviewra.

 

Me vubec pije krev tohle bezduchy logovani falesnym nickem. Se spoustou veci nic delat nemuzeme, ale s timhle zrovna v pohode jo. Tady jsi na forhonte ty.


  • 4

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 12:36

Docela ty autory chápu. Zvlášť když logy "odloveno v rámci XXX PWT, díky autorům PWT za body" na keši 10 km od nejbližší keše toho powertrailu, tak se mi otevírá nůž v kapse.

 

Řekl bych, že tento problém dopadá i mimo série... Ti lidé jsou navyklí používat finálky, používají je všude. Už znám za posledních pár měsíců min. dva autory, kteří archivovali své keše v našem okolí právě proto, že se ocitli na finálkách.

Vím, že tam jsou i mé keše, ale nechci archivováním trestat ty, kteří by třeba rádi došli na to místo poctivě a rádi by si prošli trasu, po které je provede multina / mysterka (moje mysterky se většinou částečně luští v terénu).


  • 2

#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 12:44

Vezmi si, že tím hromadným nickem ušetří půl minuty. Na stovce keší už je to skoro hodina, za tu dobu uloví další třicítku keší. :wacko:


  • -1

#14 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 12:48

Vezmi si, že tím hromadným nickem ušetří půl minuty. Na stovce keší už je to skoro hodina, za tu dobu uloví další třicítku keší. :wacko:

Neusetrej nic. Smazeme jim to a jeli tam uplne zbytecne :P

 

Ale beze srandy. Ja bych proti tomuhle zacal bojovat. Uz se to tu resilo kdyz to delala GeoPraha. Dela to kazdej blb, stava se z toho moda a jestli to vcas nezarazime, podelame se z toho. Jestli to trpej majitele PWT je jejich vec, ti na vsechno stejne kaslou. Ale na normalni kesi to nema co delat. Je to jen na ownerech jak se k tomu postavej. Mazani takovych logu nic nebrani.


  • 9

#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 12:48

Modráku, rozumím, ale to asi není to, co mě až tak trápí. Opravdu mi nejde o to kontrolovat logbook a mazat logy těch, co v něm nejsou. Ano, mám na to právo a nemohl by mi nikdo říct ani popel. Na druhou stranu ale věřím tomu, že většina z nich v tom logbooku bude, včetně těch odkazovaných. Protože si tu finálku někde získali a zapisovali to hráběma. Odkazoval jsem konkrétně na tenhle log kvůli tomu, že se neštítili vymýšlet falešnou zprávu o tom, jak se jim to líbilo. Tady holt měli smůlu v tom, že ITZ je jiné, než většina wherigo keší, tak se sami odkopali.

 

Mně jde o to, že to dělám proto, aby si to někdo užil. A za každý log, ze kterého poznám, jak si to někdo užil a jak si tím zabavil den (někdo i více), mě potěší a zvedne mi náladu. Každý log, ze kterého je jasné, že to neodehráli, mě náladu zase pokazí. Každý, včetně BF a podobných. Ale těch BF není zase tolik a ty kladné pocity to převýší. Ale těch Matrixových logů je bohužel hodně a jejich počet se zvýšil s oznámením jeho archivace, a proto mám poslední dobou tu náladu spíš v mínusu. A to je to, o čem píšu. Je mi jedno, jestli podle pravidel mají na ten log nárok nebo ne. To, že se fyzicky zapsali a nárok mají, mi náladu nepozvedne. A rozhodně mi to nezvedne chuť do další tvorby.

 

 

... nechci archivováním trestat ty, kteří by třeba rádi došli na to místo poctivě...

 

Rozumím a zatím asi archivovat nechci ani já (ono u ITZ není zas tak velký problém tu finálku prostě přemístit). Ale nelze se divit ani těm, kdo tak učiní. Prostě podobu geocachingu vytváří většina, ať už chceme, nebo ne. A pokud ta většina bude taková, že půjde za body přes mrtvoly a na ownery bude dělat dlouhý nos, bude jim přizpůsobená i aktuální podoba geocachingu. Náročnější keše zmizí a zůstanou rychlé „body“, o které bude největší zájem.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 12:51

mh.mail: je hodně kačerů, kteří kešky loví poctivě, podle mě jich je mnohem víc než finálkářů. A i kdyby ten poctivý byl jen jediný, tak se to kvůli němu vyplatí.

 

Osobně jsem se s finálkaři setkal několikrát.

 

Jedna skupina jsou úplní začátečníci, kteří si myslí, že je to standartní součást hry. Nevyluštil jsem kešku, tak se podívám, kde je. Když jim pak řeknu, že to normální není, naopak normální je považovat to za podvod, docela se divili. Pak mi říkají, že jim to někdo poradil, když zjišťovali, jak se ta hra hraje.

 

A druhou skupinou jsou dost známí kačeři s tisíci a desetitisíci nálezy. Většinou na ně přijdu při společném odlovu nějaké keše nebo když se s nimi u nějaké keše potkám. Zeptají se, jestli s nimi nechci jít ještě na tuhle a tuhle mysterku, támhle za větrolamem je pak finálka nějaké multiny... a když mi ukážou mapu v navigaci, mají tam stovky finálek. Nejdřív se chlubí, že mají pět tisíc kešek, za dva roky deset tisíc kešek, za další rok patnáct tisíc a pak je to přestane bavit a najdou si jinou zábavu.

 

Je to hnus.


  • 4

#17 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 12:53

Neusetrej nic. Smazeme jim to a jeli tam uplne zbytecne :P

 

Ale beze srandy. Ja bych proti tomuhle zacal bojovat. Uz se to tu resilo kdyz to delala GeoPraha. Dela to kazdej blb, stava se z toho moda a jestli to vcas nezarazime, podelame se z toho. Jestli to trpej majitele PWT je jejich vec, ti na vsechno stejne kaslou. Ale na normalni kesi to nema co delat. Je to jen na ownerech jak se k tomu postavej. Mazani takovych logu nic nebrani.

 

Většina ownerů logbooky nekontroluje vůbec. Já si s tím práci dávám. U některých je projedu jednou za rok, ale mám nanovku na Karlově náměstí v Praze a tam měním logbook každé dva týdny. A skoro pokaždé tam někdo chybí. Log smažu, přijde mi sprostá odpověď a ta mě potěší stejně jako parádní log. :lol:


  • 8

#18 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 12:55

A i kdyby ten poctivý byl jen jediný, tak se to kvůli němu vyplatí.


Bohužel nevyplatí. To je podobné jako „kdyby to zachránilo byť jen jeden lidský život“. S prominutím hovnajs. Pokud by byl poctivý jenom jeden jediný, pak bych to byl samozřejmě já sám a proč bych pro sebe vytvářel komplikované wherigo, které si stejně nemůžu poctivě odehrát?


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#19 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 12:57

Prostě podobu geocachingu vytváří většina, ať už chceme, nebo ne. A pokud ta většina bude taková, že půjde za body přes mrtvoly a na ownery bude dělat dlouhý nos, bude jim přizpůsobená i aktuální podoba geocachingu. Náročnější keše zmizí a zůstanou rychlé „body“, o které bude největší zájem.

 

Ona to nebude většina, jen jsou "výsledky" jejich hry nejvíc vidět.


  • 1

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 12:58

... a proč bych pro sebe vytvářel komplikované wherigo, které si stejně nemůžu poctivě odehrát?

 

Aby sis budoval pověst podivína? :lol: :lol:


Už mám schizofrenii z toho, jak odpovídám několika lidem, asi půjdu zaorat tu brázdu.


  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama