Přejít na obsah


Fotka

Problémy složitějších keší v blízkosti sérií


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#41 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 22:11

Takže to shrnem. Každý, kdo zaloguje keš kratším logem, než je tento můj příspěvek je podvodník, finálkář a já nevím jak jim zde nadáváte. Pěkný. Když už se oháníte pravidly o mazání logů, tak bych prosil pravidlo o vzorovém logu. A jak hodláte dehonestovat ty kačery, co nelogují vůbec, dokonce ani PWT, které objedou. Kupodivu i tací existují mezi námi.

Možná by bylo na čase tenhle hon na čarodejnice zastavit, stejně to je "monolog" a navíc počítám, že názor kombajnéra ani nechcete slyšet ;)


  • -1

#42 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 23:01

Já to shrnu trošku jinak. Každý, kdo není v keši zalogovám pod svým nickem, nemá nárok na FI. A vo to tady mnohým myslím si, že jde.

Mimichodem, kombajnér, co u keší byl a je v nich zalogován pod svým nickem, třeba mě osobně vůbec nevadí. Vadí mi ti, co keš neviděli ani z dálky a logují jí.


  • 2

#43 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 23:05

Takže to shrnem. Každý, kdo zaloguje keš kratším logem, než je tento můj příspěvek je podvodník, finálkář a já nevím jak jim zde nadáváte. Pěkný. Když už se oháníte pravidly o mazání logů, tak bych prosil pravidlo o vzorovém logu. A jak hodláte dehonestovat ty kačery, co nelogují vůbec, dokonce ani PWT, které objedou. Kupodivu i tací existují mezi námi.

Možná by bylo na čase tenhle hon na čarodejnice zastavit, stejně to je "monolog" a navíc počítám, že názor kombajnéra ani nechcete slyšet ;)

Co to zvanis za kraviny? Bavime se tu o lidech co nejsou ani zapsani v logbooku. Ze jsou navic nektreri z nich finalkari je jen bonbonek navrch.


  • 0

#44 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 23:23

Takže argument, že parta kačerů loguje pod hromadným nickem, aby ušetřili místo v logbooku, asi neberete.
  • -7

#45 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 23:34

Trápí mne to, je to devalvace hry, kterou mám rád, ale nic s tím nenadělám. Vemte si Roverky. Skončila Velká Husí cesta, keš, kterou jsem si zamiloval a která vyžadovala celý víkend pro ten jeden bodík! Dneska tam nějaký … nafrkal 13 tradiček plus další mysterky, aby z nich složil obrázek lodičky! Bez vztahu k zajímavým místům. Štve mě to, ale to je fuk. Víc to štve místní trampy, bohužel. Ale k nim se rovněž počítám, bohudík, a zcela je chápu. Ten Kulhalův dlouhatánský povzdech z 22.10.2014 mi naprosto mluví z duše!


  • 11

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#46 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 23:44

Kdybys radši místo toho mínusu normálně odpověděl...
  • 0

#47 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 0:02

Kdybys radši místo toho mínusu normálně odpověděl...

No dobre. Co jako chces na takovej nesmysl slyset? Ze mam logbook o 50 celkem velkejch listech, s predpokladanaou dobou do zaplneni minimalne 5 let? Ze samozrejme driv nez se popise tak se spis rozpadne vekem? Takze je to uplne jedno? I do takovyho mi pisou zkratky. Na misto v logbooku ve skutecnosti kazdej kasle. Je to jen zaminka jak ownerovi zduvodnit ze tech par usetrenejch vterin vlastne delaj pro jeho dobro. Tezi o setreni mistem povazuju zhruba tak za stejnou drzost, jako kdyz Bem rekne ze Opencard delal pro blaho obcanu. V horsim pripade je to dokonce o tom aby se tam ex post mohl zalogovat kdokoliv. Nezapsat se do logbooku vlastnim nickem ja chapu jako naprosty pohrdani kesi, ownerem, ale i sebou samym. Hlava mi nebere jak nekdo muze odlovit treba i docela tezkou kes a pritom se tam ani nepodepsat. Leda ze vubec nevi co odlovil. Coz bohuzel byva pravda.

 

Na logy mame jedno jediny pravidlo. Tak prosim respektujte apon to. Smazani takovejch FI logu je ze strany ownera naprosto korektni postup. Dokonce je to postup jaky mu pravidla ukladaji. Neni mi ani jasny jak muze nekdo jit do rizika, ze kvuli par usetrenejm vterinam mu owneri ty foundy smazou.

 

Nakonec teda proc tam pisou ten zkratkovitej nesmysl? To uz nemusej psat vubec nic. Usetrili by jeste vic a kdo kes odlovil by bylo asi tak stejne zrejmy, jako kdyz se podepisou falesnym nickem.


  • 21

#48 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 6:18

Tak se nezlob, no. Prostě jsem se setkal s tím, že se to zkracuje kvůli šetření místem v microvkách. A v terénu se moc nerozepisuju, i když by si to ta keš asi zasloužila.

Edit: samozřejmě, to zkracování je asi hlavně trailová záležitost. A je pravda, že když je tam osm kačerů a do logbooku píše jeden, tak ti ostatní nejsou zalogovaní. Vlastně v případě zkratky není zalogován nikdo.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 20 duben 2016 - 6:51

  • 5

#49 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 6:51

mh.mail: je hodně kačerů, kteří kešky loví poctivě, podle mě jich je mnohem víc než finálkářů. A i kdyby ten poctivý byl jen jediný, tak se to kvůli němu vyplati .......
 
Je to hnus.


Dovolim si s Tebou nesouhlasit v tom prvnim odstavci a souhlasit v posledni vete. Moje zkusenost je takova, ze mam 2 kese (mam jich vic, ale tyhle to nejlepe ilustruji).
Prvni je 5/5 mystery multina nedaleko matrixu (finale je de fakto v matrixu). Na ty je poctivych logu cca 20pct. Vetsina tuto krabicku loguje jako soucast matrixu, nebo ani nevi ze to je multina. Uz jsem to chtel archivovat nekolikrat, ale pak vzdy prijde log od poctiveho nalezce a tak me zahreje na dusi, ze nemuzu. Napr: http://coord.info/GLMNY80H
Btw. Tahle keska stoji za to procist si logy. Schvalne, jestli uz jenom podle obsahu logu poznate to co ja vim z databaze.
Druha moje referencni keska je tradicka v horach kilometr od nejblizsich silnic. Za svoji rocni existenci ma par nalezu (46) i kdyz je na krizovatce turistickych cest a ma pomerne vzacnou d/t kombinaci.
Proste masa hracu dneska nechce dat za bod zadne usili. Proc by lustili? Proc by nekam sli? Neni jednodussi to zdrajvit a nahonit body?

Ja jsem se z toho poucil a pokud bych nahodou serii mloku zakoncoval, tak finale hodim hodne daleko od silnice do neobydlene oblasti.
  • 5

#50 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 7:36

Tak se nezlob, no. Prostě jsem se setkal s tím, že se to zkracuje kvůli šetření místem v microvkách. A v terénu se moc nerozepisuju, i když by si to ta keš asi zasloužila.

Edit: samozřejmě, to zkracování je asi hlavně trailová záležitost. A je pravda, že když je tam osm kačerů a do logbooku píše jeden, tak ti ostatní nejsou zalogovaní. Vlastně v případě zkratky není zalogován nikdo.

 

No vidíš :)  Zrovna tady se jedná o smallku, takže tam minilogbook asi nebude. Argument šetření místem tedy pro případ ITZ zrovna neplatí. Jsou i náročnější keše, kde by ten argument na místě byl, ale tam to dost často owner napíše, například nepoužívejte prosím razítko, šetřete místem. Nicméně, jak píšeš v editu, problém je to spíše u drive-in tradiček, kde je návštěvnost vyšší. Ale ITZ není drive-in tradička.

 

Mimochodem ne všichni ze skupiny mají tuhle kešku zalogovanou, přestože to jeli společně... To je divné, ne? A to pominu to, že mají za jeden den (únorový, kdy je brzo tma) celý Matrix a ještě věci kolem. Myslíš, že byli všichni všude, všichni lezli na ty T5? Pochybuju o tom. Většina z nás tu Matrix lovila, tak ví, jak je to časově náročné. Proč logovali společným nickem? Nebylo to určitě kvůli šetření místem v logboocích, ale kvůli šetření času. Takže si myslím, že se prostě skupina rozeběhla po lese a každý něco hledal. Třeba to bylo jinak a někdo z nich nám to rád vysvětlí. Ale dost moralizace. Jestli jim to takto udělalo radost a těší je odlov tímto způsobem, tak s tím nic neuděláme. Pouze mě hodně netěší, že z toho stává norma a časem třeba nebudou vznikat zajímavé keše, protože owneři nebudou chtít investovat úsilí do tvorby něčeho, co většina zfinálkaří a napíše hromadný nicneříkající log.


  • 2

#51 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:00

Nakonec nevadi to ani tobe. Misto abys tady zbytecne brecel, muzes mazat logy, nebo jim muzes do kese napsat co si o nich myslis. Nejlepe oboji. Nic nebrani tomu napsat WN s vyctem nicku kterym mazes logy, s oduvodnenim ze to delas jednak proto ze jsou finalkari a za druhe proto ze v kesi dokonce ani nejsou zalogovani. Logy jim smazes a tohle tam zustane jako pomnik. Udelas to? Neudelas protoze se nechces s nikym dohadovat. Pak si ale nestezuj ze se to deje.

 

Brečet na fóru nepomůže.

 
Tak jestli to berete jako [zbytečné] brečení, tak se omlouvám. Tohle vlákno jsem založil až poté, co jsem zjistil, že jiný kačer nabízí svoje wherigo v Sázavě k adopci právě kvůli tomu, že ho už přestaly bavit logy, které mu tam padají z Čertovy brázdy. Protože jsem chtěl otevřít diskuzi na toto téma, jak správně pochopil Kulhal.
 
Jak tak koukám, tak většina z vás to zredukovala na radu mazat logy lidem, kteří nejsou v logbooku, včetně těch, kteří nejsou zapsáni přesným zněním svého nicku (což já už považuju minimálně na hraně, spíš za hranou). Já osobně si myslím, že takových, kteří nejsou v LB zapsáni vůbec, zase tolik nebude. Mně vadí kromě toho i ti, kteří zapsaní jsou, ale je jasné, že se k finálce dostali nečestným způsobem. A to jsou ti, proti kterým podle pravidel nemůžeš dělat vůbec nic. Proti těm žádnou radu nemáte, na ty jste asi rezignovali.
 
Takže pořád se to stejně všechno točí jenom kolem těch „bodů“. Jenom z druhé strany. Snažit se najít nějakou kličku, jak mu ten log smazat. Smazat log = sebrat bod. Když mu ho smazat nejde, tak ho neřešit. A takové ty éterické kategorie jako morálka, etika, čest, dobrý pocit ze hry, za to si nikdo nic nekoupí, proč to řešit. Ano, je to pragmatické. Když si to postavíte do této roviny, bude se vám líp spát. Není to nic odsouzeníhodného. Osobně je mi pragmatismus celkem sympatický (s určitou výhradou uvedenou dále). Člověk se soustředí jen na to podstatné, okolním „balastem“ si nezatěžuje hlavu. Něco tomuhle přístupu ale podle mého názoru chybí. Asi duše, nebo jak to nazvat. To, co se nedá kvantifikovat. Někomu to nechybí. Někomu ano. Mně asi jo. Proto jsem tohle vlákno založil. Chtěl jsem si o tom popovídat a dozvědět se vaše názory. To se podařilo.

 

Pod čarou:

Jestli jim to takto udělalo radost a těší je odlov tímto způsobem, tak s tím nic neuděláme. Pouze mě hodně netěší, že z toho stává norma a časem třeba nebudou vznikat zajímavé keše, protože owneři nebudou chtít investovat úsilí do tvorby něčeho, co většina zfinálkaří a napíše hromadný nicneříkající log.

 

Ano, to je přesně to, co mě trápí a proč jsem tu diskuzi otevřel. Když to budeme veřejně pranýřovat, ale nejen na fóru, ale při každé možné příležitosti, na eventech apod., třeba se to trochu zlepší. Naivita? Asi jo. Ale to tučně zvýrazněné opravdu hrozí a v některých případech se již stalo.


  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#52 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:20

No vidíš :) Zrovna tady se jedná o smallku, takže tam minilogbook asi nebude. Argument šetření místem tedy pro případ ITZ zrovna neplatí. Jsou i náročnější keše, kde by ten argument na místě byl, ale tam to dost často owner napíše, například nepoužívejte prosím razítko, šetřete místem. Nicméně, jak píšeš v editu, problém je to spíše u drive-in tradiček, kde je návštěvnost vyšší. Ale ITZ není drive-in tradička.

Mimochodem ne všichni ze skupiny mají tuhle kešku zalogovanou, přestože to jeli společně... To je divné, ne? A to pominu to, že mají za jeden den (únorový, kdy je brzo tma) celý Matrix a ještě věci kolem. Myslíš, že byli všichni všude, všichni lezli na ty T5? Pochybuju o tom. Většina z nás tu Matrix lovila, tak ví, jak je to časově náročné. Proč logovali společným nickem? Nebylo to určitě kvůli šetření místem v logboocích, ale kvůli šetření času. Takže si myslím, že se prostě skupina rozeběhla po lese a každý něco hledal. Třeba to bylo jinak a někdo z nich nám to rád vysvětlí. Ale dost moralizace. Jestli jim to takto udělalo radost a těší je odlov tímto způsobem, tak s tím nic neuděláme. Pouze mě hodně netěší, že z toho stává norma a časem třeba nebudou vznikat zajímavé keše, protože owneři nebudou chtít investovat úsilí do tvorby něčeho, co většina zfinálkaří a napíše hromadný nicneříkající log.

Je možné, že někteří ze skupiny ji odlovili již dříve. Nebo se ještě nezalogovali. Nebo u keše byla opravdu jen část skupiny. Miki Hamza sem chodí, třeba se nějak vyjádří.

Edit: ano, u stromovek vím, že nahoru leze jeden. Ale jestli s logbookem sleze dolů, to nevím. Já jsem byl na stromě, je to asi T4 nebo T3,5. Logbook jsem podal kolegovi, ten stál na zemi. Říkal, že nás oba zaloguje.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 20 duben 2016 - 8:26

  • 0

#53 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:25

 
Takže pořád se to stejně všechno točí jenom kolem těch „bodů“. Jenom z druhé strany. Snažit se najít nějakou kličku, jak mu ten log smazat. Smazat log = sebrat bod. Když mu ho smazat nejde, tak ho neřešit. A takové ty éterické kategorie jako morálka, etika, čest, dobrý pocit ze hry, za to si nikdo nic nekoupí, proč to řešit. Ano, je to pragmatické. Když si to postavíte do této roviny, bude se vám líp spát. Není to nic odsouzeníhodného. Osobně je mi pragmatismus celkem sympatický (s určitou výhradou uvedenou dále). Člověk se soustředí jen na to podstatné, okolním „balastem“ si nezatěžuje hlavu. Něco tomuhle přístupu ale podle mého názoru chybí. Asi duše, nebo jak to nazvat. To, co se nedá kvantifikovat. Někomu to nechybí. Někomu ano. Mně asi jo. Proto jsem tohle vlákno založil. Chtěl jsem si o tom popovídat a dozvědět se vaše názory. To se podařilo.

 

Zbytečné brečení to není, je dobře, že se téma diskutuje. Ale pokud zůstane pouze u toho, tak se nikam neposuneme. Jestliže mi jako ownerovi nějaké chování kačerů vadí, je potřeba ho zmínit v listingu a V RÁMCI PRAVIDEL s tím bojovat. Základní pravidlo je osobní návštěva keše a potvrzení tohoto faktu zápisem do logbooku svým nickem.

 

Physical caches can be logged online as "Found" once the physical log has been signed.

 

Pokud kačer nezapíše log vlastním nickem, jako owner nemůžeš zkontrolovat, že tam byl. Viz můj příspěvek, kolik toho ta skupina stihla za den. Spočítej si časovou náročnost odlovu všech těch keší, i samotnou návštěvu, přesun a zalogování. Navíc v době, kdy je půlku dne tma.

 

Owner is responsible for geocache listing maintenance.

As the owner of your cache listing, your responsibility includes quality control of all posts to the cache listing.Delete any logs that appear to be bogus, counterfeit, off-topic or otherwise inappropriate.

 

Jako owner máš tedy tento nástroj jako jediný nástroj, jak dostát pravidlům. Že to souvisí se smazáním bodu? Jo, co taky jiného lze udělat. Zkusím nějakou analogii, snad nebude úplně mimo. Půjdeš do obchodu a vezmeš si něco a chceš si to odnést bez placení. Všimne si tě prodavačka a zastaví tě. Buď ti řekne, že se to dělat nemá, že se jí to nelíbí, ale pustí tě. Nebo ti řekne, že tu věc musíš zaplatit nebo vrátit, jinak na tebe zavolá ochranku/policii. Správně je první nebo druhá možnost. Snad ta druhá, ne? Podle mě je to zcela stejná situace. 

Pokud jde skupina a někdo to vyluští i vyleze na strom, někdo nevyluští a jenom čeká, až mu lezec podá logbook a zapíše se, tak je to sice pitomé, ale můžeš si maximálně říkat, že ten druhý se připravuje o zážitek. Ale to je všechno. Jeho škoda, jeho věc, ale zalogovaný je, byl tam. Jestli pak do logu napíše, jak bylo lezení super nebo moc fajn luštění, i když z toho ani jedno neplatí, to už je na něm. Jako ownerovi mi nevadí, pokud někdo napíše pravdu i když to není odlov, jaký jsem měl na mysli. Ale snaha udělat ze sbe lepšího člověka, to je přece trapné. Ale pokud (zřejmě tento případ) to nejenom neluští, o keši nic neví, ani skoro neví co loguje, ani nemá tu snahu se jenom podepsat, a jenom proto, že je to wherigo, napíše super hra, tak nerespektuje ani pravidla ani ownera ani ostatní kačery. Pak podle mého názoru nemá nárok na log. Tohle není zužování na problematiku získání bodu.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 20 duben 2016 - 8:44

  • 2

#54 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:26

Me vubec pije krev tohle bezduchy logovani falesnym nickem. Se spoustou veci nic delat nemuzeme, ale s timhle zrovna v pohode jo. Tady jsi na forhonte ty.

 

Já zase společné logování jedním nickem (v určitých případech) vítám. Tuhle jsme byli na jedné sérii (Pohadka Clun - nejde o PWT) a vzhledem k tomu, že nás bylo asi 15 a logbooky byly zhusta takové ty malé PETkové (sic v pěkných krabičkách), po našem zalogování by byly zralé na výměnu. Myslím, že když se do logbooku zapíšou všichni pod jedním společným nickem a jména všech zúčastněných upřesní v logu na webu, je to přinejmenším vůči logbooku ohleduplné.


  • -3

#55 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:27

Je možné, že někteří ze skupiny ji odlovili již dříve. Nebo se ještě nezalogovali. Nebo u keše byla opravdu jen část skupiny. Miki Hamza sem chodí, třeba se nějak vyjádří.

 

Já taky nikoho neobviňuju, pouze jsem se vyjádřil o tom, co si myslím. A pokud je moje domněnka špatná, nebudu mít problém se omluvit.


  • 1

#56 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:44

Já zase společné logování jedním nickem (v určitých případech) vítám. Tuhle jsme byli na jedné sérii (Pohadka Clun - nejde o PWT) a vzhledem k tomu, že nás bylo asi 15 a logbooky byly zhusta takové ty malé PETkové (sic v pěkných krabičkách), po našem zalogování by byly zralé na výměnu. Myslím, že když se do logbooku zapíšou všichni pod jedním společným nickem a jména všech zúčastněných upřesní v logu na webu, je to přinejmenším vůči logbooku ohleduplné.

 

K tomuhle: myslím, že volba velikosti logbooku je ownerův boj. On se zavázal, že keš včetně logbooku bude udržovat. Pokud je malý a rychle se zaplní, má dostat NM a když nebude odezva, tak NA. Chtěl ušetřit finance, tak bude muset investovat čas.


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#57 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:49

 

Základní pravidlo je osobní návštěva keše a potvrzení tohoto faktu zápisem do logbooku svým nickem.

 

Physical caches can be logged online as "Found" once the physical log has been signed.

 

Pokud kačer nezapíše log vlastním nickem, jako owner nemůžeš zkontrolovat, že tam byl.

 

 

Já bych se nechtěl pouštět do akademické diskuze na téma, jestli „once the physical log has been signed“ zakládá povinnost logovat se přesným zněním svého nicku. Myslím, že ani GS to nebude ochoten zodpovědět takhle exaktně, prostě proto, že to nehodlá řešit. Pokud to někde na fóru už jasně zodpověděl, tak to je jiná, na jejich fóra opravdu nechodím. Zaprvé nevládnu tolik angličtinou a za druhé bych asi nedělal nic jiného.

 

Já osobně si myslím, že to z toho nevyplývá. Mně osobně by možná zajímal názor některého z reviewerů, jak by se on díval na smazání takto podepsaného hromadného logu.

 

 

 

Tohle není zužování na problematiku získání bodu.

 

 

Podle mě ano, protože pořád řešíš technickou záležitost, proč by se jim měl log smazat. Já se snažím řešit eticko—morální aspekty, které zahrnují i případy, kdy je někdo zapsán v logbooku, ale přesto wherigo neodehrál / mysterku nevyluštil apod. Vyřešit se to nedá, ale pranýřovat ano. Jak už jsem psal, kdo se na to dívá pragmaticky, má to lehčí. Já ale už přestanu brečet na fóru a pragmaticky si spočítám, u kolika procent logů za poslední dobu je předpoklad, že si to skutečně odehráli. A pak si to srovnám se svými pocity. A vzejde z toho nějaké rozhodnutí.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#58 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:51

bejcci: píšeš něco v tom smyslu,že si někdo zaloguje nějakou finálku, protože jede okolo, ale o té keši nic neví, jako je třeba to wherigo.
Já jsem taky zalogoval letterbox po BF nálezu, někdy se o BF snažím i u mysterek. Ale jako keš nepovažuju jen tu krabici, ale všechno, co s tím souvisí. Listing, luštění, to znamená všechno pohromadě.

Edit: pokud s někým jdu a řekne: tady je ta a ta finálka, tak postupem času jsem dospěl k tomu, že řeknu, že si to radši vyluštím.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 20 duben 2016 - 9:01

  • 0

#59 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 9:00

kalubr: Opravdový BF nález nelze považovat za podvod, ovšem nevidím jediný důvod, proč bych z něj měl mít jako owner stejnou radost jako z nálezu po odehrání / vyluštění. Navíc se bohužel za BF schovávají i prachsprostí finálkáři, protože vědí, že to většinou nelze nijak vyvrátit. To ať si každý srovná se svým svědomím. Kdo chce krást, ať krade, kdo chce podvádět, ať podvádí. Ale mně se to nelíbí a to je zase moje právo.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#60 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 9:07

bejcci: píšeš něco v tom smyslu,že si někdo zaloguje nějakou finálku, protože jede okolo, ale o té keši nic neví, jako je třeba to wherigo.
Já jsem taky zalogoval letterbox po BF nálezu, někdy se o BF snažím i u mysterek. Ale jako keš nepovažuju jen tu krabici, ale všechno, co s tím souvisí. Listing, luštění, to znamená všechno pohromadě.

 

Ale BF a finálkaření je něco úplně jiného a odlov BF je naprosto v pořádku. Co v případě BF napíšeš do logu? Že jsi to luštil a byla to skvělá hra? Ne, napíšeš, že jsi analyzoval logy, hledal na místě podle fotek, koukal na návaznosti na další keše. Vyvinul jsi nějakou nezanedbatelnou snahu. Že je to jiný postup, než chtěl autor? Je, ale je to naprosto poctivý.

Ještě k finálkařům. Proč spoustu ownerů tento přístup štve? Protože ti kačeři nemají ani na to, aby do logu napsali pravdu. Kromě toho, že podvádí, ještě se snaží dělat ze sebe někoho jiného, než podvodníka a mnozí se ještě brání, když je tak nazýváš. 


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 20 duben 2016 - 9:10

  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka