Přejít na obsah


Fotka

Problémy složitějších keší v blízkosti sérií


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#61 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 9:11

 Nejdřív se chlubí, že mají pět tisíc kešek, za dva roky deset tisíc kešek, za další rok patnáct tisíc a pak je to přestane bavit a najdou si jinou zábavu.

 

Je to hnus.

 

Přesně! Dát si jeden jediný nepoctivý nález do svýho seznamu nalezených keší, je pro mnohé nemyslitelné, protože vědí, že by jim to zkazilo radost ze hry. Ti co to dělají, se časem odrovnaj samy, protože neobjeví to krásné z téhle hry. Každý nepoctivý Found it je jako hřebíček do georakvičky. Nakonec zjistí že vlastně proč mají to pro ně nicneříkající číslo pod svým nickem? Podle mapy už má tohle a tamto odlovené, ale vlastně ani neví, co to tam vlastně bylo. To ti poctiví pak jedou autem a říkají si: A támhle byla ta... a ta... a ta byla fakt hustá ... a támhle taky, pamatuješ, jak jsi tam zažil todle a tamto... atd. 


  • 7

#62 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 9:15

Bejcci: vím, chtěl jsem říct, že luštění považuju za součást keše, ale nemůžu říct, že jsem všechno vyluštil. Zkrátka zkouším i BF.
  • 0

#63 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 9:26

Bejcci: vím, chtěl jsem říct, že luštění považuju za součást keše, ale nemůžu říct, že jsem všechno vyluštil. Zkrátka zkouším i BF.

 

Luštění je součást keše, ale když je třeba vzorec u multikeše postavený tak, že to dáš od stolu, tak je na tobě, jestli se půjdeš projít nebo spustíš Excel a Streetview. Kdyby to tak autor nechtěl, zvolil by to jinak. Nebo si to neuvědomil, ale efekt je stejný. Ale i v případě luštění od stolu si přečteš listing a víš, co lovíš.

Nebo je to případ kolem kterého se celé tohle vlákno motá a pak může autor keš jedině přemístit, změnit zadání, smířit se s tím nebo archivovat. A pak třeba vytvořit něco nového někde jinde.


  • 0

#64 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 9:30

Trápí mne to, je to devalvace hry, kterou mám rád, ale nic s tím nenadělám. Vemte si Roverky. Skončila Velká Husí cesta, keš, kterou jsem si zamiloval a která vyžadovala celý víkend pro ten jeden bodík! Dneska tam nějaký … nafrkal 13 tradiček plus další mysterky, aby z nich složil obrázek lodičky! Bez vztahu k zajímavým místům. Štve mě to, ale to je fuk ....

 

Velkou Husí cestu (případně i Dianu - taky již v archivu) považuju za jednu z vůbec nejlepších keší, které u nás kdy byly. Honibodské série & PWT, či až směšně trapné obrazce jí po všech stránkách nesahají ani po kotníky. Bohužel to navíc přesně vystihuje celkový vývoj této hry a svým způsobem i vývoj společnosti. Už to fakt není, co to bývalo, z Ottovy encyklopedie se stává Blesk ....  :wacko:


  • 7
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#65 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 9:46

Dát si jeden jediný nepoctivý nález do svýho seznamu nalezených keší, je pro mnohé nemyslitelné, protože vědí, že by jim to zkazilo radost ze hry. Ti co to dělají, se časem odrovnaj samy, protože neobjeví to krásné z téhle hry. Každý nepoctivý Found it je jako hřebíček do georakvičky. Nakonec zjistí že vlastně proč mají to pro ně nicneříkající číslo pod svým nickem?

 

V zásadě souhlas, nicméně existuje stále dost profláklých nicků s opravdu hodně nálezy, které to tedy zatím vůbec neodrovnalo. Například jeden nejprofláklejší má naposledy za 6 po sobě jdoucích dnů nepřetržitého odlovu na svém kontě 556 nálezů (od 12.4. do 17.4. — 27 plných stránek výpisu po 20 + na 28. stránce 16). To je průměrně 15,5 minuty na jednu keš, počítám-li 24 hodin na den. 6 dnů za sebou v kuse. Začal na VTF u Slaného a pak pokračoval v Karlovarském kraji. Asi má v zadnici vrtulku s hyperpohonem a na očích rentgenové brýle na rychlé dohledávání. Jo a všechny logoval tímto logem: „Found it during 6-days geotrip to Karlovy Vary with Sherilyn, Marci and Pepos. Sometimes we loged as "MT". Thanks for nice caches from Brno city in Czech republic EU.“ Ale evidentně ho to po 8 letech a po 49,246 bodech stále baví.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#66 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 9:51

Například jeden nejprofláklejší má naposledy za 6 po sobě jdoucích dnů nepřetržitého odlovu na svém kontě 556 nálezů 

Ten hold nalezl jiný smysl v téhle hře  :D  


  • 0

#67 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 10:13

Luštění je součást keše, ale když je třeba vzorec u multikeše postavený tak, že to dáš od stolu, tak je na tobě, jestli se půjdeš projít nebo spustíš Excel a Streetview. Kdyby to tak autor nechtěl, zvolil by to jinak. Nebo si to neuvědomil, ale efekt je stejný. Ale i v případě luštění od stolu si přečteš listing a víš, co lovíš.
Nebo je to případ kolem kterého se celé tohle vlákno motá a pak může autor keš jedině přemístit, změnit zadání, smířit se s tím nebo archivovat. A pak třeba vytvořit něco nového někde jinde.


Problém je v tom, že finálka se stejně objeví někde na serveru. To bys musel všechno archivovat.
  • -1

#68 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 10:27

 Logbooky nekontroluju...

 

Tak proč se tam lidi vůbec zapisujou a dávají NM, když dochází místo v logbooku? Owner by měl kontrolovat logbook.


  • 0

#69 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 10:30

Problém je v tom, že finálka se stejně objeví někde na serveru. To bys musel všechno archivovat.

 

To nemusí být jenom server, to může být kdekoliv jinde. Problémem není fakt, že se ví finálky, problémem je fakt, že se stává normou, že se podobné seznamy využívají k odlovu všeho formou tradiček a bere se, že je to vlastně v pořádku. Ale definovat, co je v pořádku a co už ne, je stejně nemožné. Na tom žádná shoda nikdy nebude. Takže je nutné pouze doufat, že je kačer zapsaný v logbooku, u keše opravdu byl a do logu k odlovu napíše pravdu. Bohužel i tohle mnozí nerespektují  :(

Už jsem taky zjistil, že přesun keše pomůže jenom krátkodobě. Pouze do doby, než se najde někdo, kdo to nové umístění finálky dále sdílí. 


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 20 duben 2016 - 10:40

  • 4

#70 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 10:43

K tomuhle: myslím, že volba velikosti logbooku je ownerův boj. On se zavázal, že keš včetně logbooku bude udržovat. Pokud je malý a rychle se zaplní, má dostat NM a když nebude odezva, tak NA. Chtěl ušetřit finance, tak bude muset investovat čas.

 

Přesně tak. Sám mám nanovku v centru Prahy, takže tam musím chodit každé dva týdny měnit logbook, dost často dávat rovnou i novou keš. Když jsou třeba Geoskořápky nebo jiný megaevent, případně event kousek od keše, musím tam jít ještě před eventem a hned zase druhý den potom. Někdy se zase stane, že přijde patnáct cizinců a logook zaplní. Mohl jsem dát někam jinam velkou kešku a jako logbook pořádný sešit. Chtěl jsem tam ale nanovku a je to můj boj, jak ji udržím v chodu.


  • 0

#71 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 10:59

přesun keše pomůže jenom krátkodobě. Pouze do doby, než se najde někdo, kdo to nové umístění finálky dále sdílí. A těch lidí je bohužel hodně.

 

Tak a to je věc, která mě taky zajímá. Kdo je ten NĚKDO? Ve většině případů je na začátku toho řetězu ten, kdo si tu keš poctivě odlovil a souřadnice tak získal, i když jsou i jiné možnosti (otevírání pokladů, BF, dekompilace cartridge, informace od kamaráda apod.). Ptám se, proč to udělá? Co ho k tomu vede? (Jasně že vím, že to většinou funguje na výměnném principu, takže tam ty souřadnice dá, protože za to chce získat nějaké jiné.) Myslím, co ho vede k tomu, že takhle plivne ownerovi do obličeje, znehodnotí jeho práci a ještě si s ním třeba následně farizejsky pokecá u piva. Poradit řešení, proč ne, ale rovnou souřadnice?

 

A když už jsme u toho a pranýřujeme, tak mám čerstvou zkušenost i na keši Princip televize. 10.4.2016 se mi ozval kačer tomcak1194 s tímto mailem:

 

Zdravim...nedavno jsme vyresili vasi peknou kesku LABYRINT...nini se vsak potykame s PRINCIP TELEVIZE.... uz po ctvrte vylustena a na miste vxdy nic..podle loogu neni ukradena a grosllepota nevim...nase deti jsou jako cuchaci psi;) vyrobily krasny travel bug co tam chteji dat....nevim kde je chyba...a kontrola souradnic nam nefunguje..mohu poprosit o souradnice? Budlime vedle ni a deti dost drazdi;)
Georodinka
Diky:)

 

Zamáčknul jsem slzu při pomyšlení na ty chudáky děti, které vyrobily TB a nemůžou ho dát do mé keše, a odepsal jsem:

 

Dobrý den.

Co znamená, že vám nefunguje ověření? Nechce vám potvrdit souřadnice, nebo vám vůbec nejde použít?

Napište mi, prosím, k jakým souřadnicím jste se dopracovali a jakým způsobem. Určitě to společně dáme dohromady.

 

 

 

Odpověděl mi:

 

Dobry vecer souradnice jsou n 50. 01. 089 ...e 014.25.156
Vzdy spadne web kdyz je tam zadam..ve vsech prohlizecich....
Diky
Tomas

 

 

Ten má ale smůlu. Odepsal jsem mu:

 

Souřadnice nejsou správné. Jak jste k nim dospěli?

 

 

Už neodpověděl. Místo toho se mi 12.4.2016 ozval jiný kačer, jmenovat ho úmyslně nebudu, který mi napsal toto:

 

"Ahoj,

dostal jsem tento email vztahujici se k Tve cache.... Pripada mi drsny, ze se nekdo takto snazi ziskat souradnice...
Nevim jak se takovy uzivatel "bonzuje". V kazdem pripade mu neodpovim resp odpovim ze jsem s komunikaci s Tebou nemel problem...

Jirka

[GEO] tomcak1994 contacting XXXX from Geocaching.com

Zdravim, uz po pate lustim Princip televize a poras na miste nic a nic k nalezeni..mam dlouhodobe problem spojit se s ownerem..vidim ze si mezi poslednimi kdo ji odlovil...nesmenil by si jeji souradnice za jine treba? Bydlime vedle ni a drazdi me ji nemit
Moc by mi to po mohlo diky!:)
Tomcak1994

 

 

Souřadnice mu neporadil, ale tomcak1994 nakonec u někoho stejně uspěl, protože ještě ten den logoval: http://coord.info/GLMKZHG5. Kvalitní log a taky super TB, který se v keši objevil. Dělám si legraci. Asi to nakonec nedopadlo právě kvůli tomu dlouhodobému problému se se mnou spojit.

 

Aby bylo jasno, nebrečím, pouze pranýřuju. A taky dokládám, že nakonec mu někdo z těch, kdo odlovili, ty souřadnice nejspíš dal. Pouze jeden jediný se našel, který mě na to upozornil.

 

Jo, ještě jsem tomcakovi napsal poslední mail:

 

Ahoj.

Gratuluji k vyluštění keše a děkuji za pěkný log. Vidím, že jsi nakonec moji radu ani nepotřeboval.

 

 

Hádejte, jak mi odpověděl. Ne, sprostě ne. Nijak.


  • 8
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#72 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 11:10

mh.mail, 11:59: ten log, to by mohlo být něco v tom smyslu: nechtěls dát souřadnice, tak si trhni nohou.

Ale třeba takhle loguje, no.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 20 duben 2016 - 11:11

  • 0

#73 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 11:15

kalubr: Ani ne, koukal jsem i na další jeho logy a loguje většinou stejně, i když občas něco někam připsal.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#74 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 11:51

No je to bída občas, Pán Bůh má na světě všelijakých existencí...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#75 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 11:56

mh.mail: takový člověk, který od Tebe nezíská souřadnice Tvé keše, by pro ně klidně mohl jít na finálkový server. A pokud potřebuje kód, tak tam nějaké jiné souřadnice vloží. Jak se k tomuhle stavíš?
  • 0

#76 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 12:03

Mě by spíš zajímalo, proč tu keš potřeboval mít tak nutně odlovenou.


  • 7

#77 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 12:05

Já zase společné logování jedním nickem (v určitých případech) vítám. Tuhle jsme byli na jedné sérii (Pohadka Clun - nejde o PWT) a vzhledem k tomu, že nás bylo asi 15 a logbooky byly zhusta takové ty malé PETkové (sic v pěkných krabičkách), po našem zalogování by byly zralé na výměnu.

 

Ale kdeze! Jednou napises datum (pripadne i cas), a k tomu napises najednou 15 nicku. To je problem?

Vzdyt i v tom PETkovem logbooku se tohle pri trose snahy vejde na jednu stranku! Pri mene snahy na jeden list... Jen si to chce v tu chvili odpustit samolepky a velika razitka.


  • 1

#78 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 12:11

mh.mail: takový člověk, který od Tebe nezíská souřadnice Tvé keše, by pro ně klidně mohl jít na finálkový server. A pokud potřebuje kód, tak tam nějaké jiné souřadnice vloží. Jak se k tomuhle stavíš?

 

Nerozumím otázce. Myslím, že z mých předchozích příspěvků je jasné, jak se k tomu stavím. Veskrze negativně. Je jedno, jestli to bylo tak nebo tak. Vždy se musel najít někdo na začátku řetězce, kdo to spočítal a pak to někomu prozradil nebo umístil na finálky. A to je to, co mi vadí.

 

Navíc, ten člověk mohl získat radu až na úroveň jednoduchého návodu. Jen jsem po něm, jako po každém jiném, kdo mi napíše o radu, chtěl, aby mi napsal, jak k těm souřadnicím došel. Navíc ty souřadnice, které mi napsal, byly nesmyslné, což by zjistil už pouhým otevřením listingu. Protože jestliže v listingu je napsáno: „Finální souřadnice keše pak získáte ze vzorce: N 50°03.(1. obraz) E 014°25.(2. obraz)“, tak mu těžko mohly vyjít souřadnice „n 50. 01. 089 ...e 014.25.156“.

 

Mě by spíš zajímalo, proč tu keš potřeboval mít tak nutně odlovenou.

 

No vždyť to přece v tom mailu píše: „nase deti jsou jako cuchaci psi;) vyrobily krasny travel bug co tam chteji dat.... Budlime vedle ni a deti dost drazdi;)“

Ale je pravda, že taky psal: „mohu poprosit o souradnice?“ a nikoliv „mohu poprosit o radu“. A já hlupák se mu snažil poradit.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#79 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 12:11

Tak a to je věc, která mě taky zajímá. Kdo je ten NĚKDO? Ve většině případů je na začátku toho řetězu ten, kdo si tu keš poctivě odlovil a souřadnice tak získal, i když jsou i jiné možnosti (otevírání pokladů, BF, dekompilace cartridge, informace od kamaráda apod.). Ptám se, proč to udělá? Co ho k tomu vede? (Jasně že vím, že to většinou funguje na výměnném principu, takže tam ty souřadnice dá, protože za to chce získat nějaké jiné.) Myslím, co ho vede k tomu, že takhle plivne ownerovi do obličeje, znehodnotí jeho práci a ještě si s ním třeba následně farizejsky pokecá u piva. Poradit řešení, proč ne, ale rovnou souřadnice?

 

A když už jsme u toho a pranýřujeme, tak mám čerstvou zkušenost i na keši Princip televize. 10.4.2016 se mi ozval kačer tomcak1194 s tímto mailem:

 

 

Zamáčknul jsem slzu při pomyšlení na ty chudáky děti, které vyrobily TB a nemůžou ho dát do mé keše, a odepsal jsem:

 

 

Odpověděl mi:

 

 

Ten má ale smůlu. Odepsal jsem mu:

 

 

Už neodpověděl. Místo toho se mi 12.4.2016 ozval jiný kačer, jmenovat ho úmyslně nebudu, který mi napsal toto:

 

 

Souřadnice mu neporadil, ale tomcak1994 nakonec u někoho stejně uspěl, protože ještě ten den logoval: http://coord.info/GLMKZHG5. Kvalitní log a taky super TB, který se v keši objevil. Dělám si legraci. Asi to nakonec nedopadlo právě kvůli tomu dlouhodobému problému se se mnou spojit.

 

Aby bylo jasno, nebrečím, pouze pranýřuju. A taky dokládám, že nakonec mu někdo z těch, kdo odlovili, ty souřadnice nejspíš dal. Pouze jeden jediný se našel, který mě na to upozornil.

 

Jo, ještě jsem tomcakovi napsal poslední mail:

 

 

Hádejte, jak mi odpověděl. Ne, sprostě ne. Nijak.

No páni, já si říkala, že na tý zprávě, co jsem od tohoto člověka dostala, bylo něco divnýho. Taky chtěl finálky moc pěkný mysterky. Přitom luštění je celkem jednoduchý, jen trošičku časově náročnější. Řekla jsem mu, že mu je nedám, ale pomůžu s pátráním, a taky se už neozval. :huh:


Tento příspěvek byl upraven od Evca.N: 20 duben 2016 - 12:13

  • 3

#80 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 12:19

mh.mail: no, tím, že mu neposkytneš souřadnice, se na server může dostat jiná keš, která tam ještě není. Protože bude potřebovat kód, aby odemkl finálku Tvojí keše. Kdybys mu na začátku vyhověl, tak by se na ten server nic nedostalo. Čistě teoreticky. Ten tomcak očividně nestál o radu, ale o souřadnice.

Nebo je to obráceně. Potřeboval od Tebe souřadnice, aby mohl odemknout jinou finálku. Ale to jsou jen spekulace.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 20 duben 2016 - 12:24

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama