Přejít na obsah


Fotka

Problémy složitějších keší v blízkosti sérií


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#81 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 12:26

Tenhle tomcak1994 už po mně taky v poslední době dvakrát loudil souřadnice. V keších, kde jsem byl jako poslední logující, takže asi takhle projíždí všechny mysterky. Poprvé jsem mu napsal, že souřadnice neprozradím a jemně ho nakopl, podruhé jsem ho slušně, ale rázně poslal do háje. Takže pozor na něj.


  • 1

#82 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 12:29

mh.mail: no, tím, že mu neposkytneš souřadnice, se na server může dostat jiná keš, která tam ještě není. Protože bude potřebovat kód, aby odemkl finálku Tvojí keše. Kdybys mu na začátku vyhověl, tak by se na ten server nic nedostalo. Čistě teoreticky. Ten tomcak očividně nestál o radu, ale o souřadnice.

Teda z tebe me asi trefi slak. Nechces cerveny, chces veci vysvetlit. OK, budes to mit tentokrat bez cerveny.

 

Takze zrejme naznacujes ze za uploadovani souradnic na finalkovy servery si muzou owneri sami, tim ze neposilaji kazdemu rovnou souradnice mailem. Kdyby je rovnou posilali vsem, tak s finalkarskejma serverama razne zatocime, protoze by je nikdo vlastne nepotreboval. Fakt uvaha hodna genia.

 

Hele, co takhle kdyby sis dal patentovat lek proti rakovine? 100% ucinnej, nikdo by uz nikdy na rakovinu neumrel. Poradim ti jak na to. Budes lidi lecit kyanidem. Jedna mala ampulka podana diteti hned pri narozeni vec radikalne vyresi. Na rakovinu uz nikdo nikdy neumre, pac se vubec nedozije toho ze by ji mohl dostat.


  • 3

#83 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 12:33

Modrak: tak mi tam tu červenou dej. Kdyby Tě něco trefilo, tak bych si to vyčítal. Prostě nad tím přemýšlím, no.
  • 0

#84 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 12:46

mh.mail: no, tím, že mu neposkytneš souřadnice, se na server může dostat jiná keš, která tam ještě není. Protože bude potřebovat kód, aby odemkl finálku Tvojí keše. Kdybys mu na začátku vyhověl, tak by se na ten server nic nedostalo. Čistě teoreticky. Ten tomcak očividně nestál o radu, ale o souřadnice.

Nebo je to obráceně. Potřeboval od Tebe souřadnice, aby mohl odemknout jinou finálku. Ale to jsou jen spekulace.

 

On už na to reagoval Modrák, ale nedá mi to a zareaguju taky.

 

Pokud tím chceš naznačit, že kdybych mu poskytl rovnou souřadnice, tak by se některá jiná keš třeba nemusela na finálkách objevit, takže vlastně za to můžu sám, že ty souřadnice neposkytuju, tak to se na mě nezlob, ale to je hodně mimo mísu. Modrákovi jsi napsal, že „prostě nad tím přemýšlíš“, ale tohle snad opravdu nemůžeš myslet vážně. Technicky možná máš pravdu, ale dávat to mně (a potažmo podobně se chovajícím ownerům) za vinu, to je opravdu scestné. Domyšleno ad absurdum vlastně pojďme zrušit všechny mysterky a obdobné keše a nahraďme je tradičkami. A víš ty co, už jsem nad tím ohledně Principu televize taky párkrát přemýšlel. Místo uložení se ukázalo během doby jako pěkné a celkem bezpečné, rušit se mi ji nechce, tak proč ji nezměnit na tradičku. Win-win? Fakt tohle chcete?


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#85 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 12:49

Miki Hamza sem chodí, třeba se nějak vyjádří.

 

Před chvílí si vlákno prohlížel, tak uvidíme.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#86 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 12:54

Chtěl jsem vědět, jak se k tomu stavíš, no. Nedáš mu souřadnice, získá je jinde, ale za cenu toho, že zveřejní jinou finálku. Jestli mu něco poskytneš, to záleží na Tobě. Stavíš se k tomu odmítavě. Stačí, díky. Končím, ahoj.
  • 0

#87 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 13:05

Aspoň si jednu spotřebuje. Kdyby mu ji mh.mail dal, dostal by zdarma další finálku pro exchange. :)


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#88 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 13:05

Ale kdeze! Jednou napises datum (pripadne i cas), a k tomu napises najednou 15 nicku. To je problem?

Vzdyt i v tom PETkovem logbooku se tohle pri trose snahy vejde na jednu stranku! Pri mene snahy na jeden list... Jen si to chce v tu chvili odpustit samolepky a velika razitka.

 

No počítám že i tak to dvě stránky zabere a to přehlížím tu strkanici o logbook (ideálně někde na skalní římse), pokud se každý bude chtít zapsat sám, popř. otravné vypisování 15 nicků (pokud bude logováním pověřen jeden z nás), včetně neustálých dotazů "..a jak že se to píšeš? Kytrtl? A s měkkým?". Prostě pokud lovíme jako tým, nemám problém s tím použít pro daný konkrétní případ týmové jméno. Možná na první keši série se vypíšeme všichni, s tím že do logbooku uvedeme, že nadále se budeme logovat třeba jako "Sváteční pětkaři". Je mi jasné, že u Modráka si budeme muset dát bacha a raději se vypsat všichni dvakrát :P


  • -4

#89 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 13:07

Chtěl jsem vědět, jak se k tomu stavíš, no. Nedáš mu souřadnice, získá je jinde, ale za cenu toho, že zveřejní jinou finálku. Jestli mu něco poskytneš, to záleží na Tobě. Stavíš se k tomu odmítavě. Stačí, díky. Končím, ahoj.

 

Aby nedošlo k mýlce. Souřadnice mu nedám, ale poradím vždycky. Nejdřív se snažím zjistit, co už zkoušel. Od toho se pak odpíchnu. Dost často se ukáže, že se o správné řešení snažil, nebo byl blízko, ale nebyl důsledný nebo někde něco dělal špatně. Souřadnice jako takové ale rozdávat nebudu. Ani na své keše, ani na cizí.

 

Důrazně odmítám postoj, že tím, že mu nejsem ochotný poskytnout souřadnice, můžu za to, že on dá nějaké jiné souřadnice na finálky. To je, jako kdybys mi tvrdil, že když nedám hnědočechovi dobrovolně peníze, tak můžu za to, že si je někde jinde následně násilím uloupí. Myslel jsem, že to nemyslíš vážně, ale zdá se, že ano.


  • 9
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#90 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 13:08

Ale je pravda, že taky psal: „mohu poprosit o souradnice?“ a nikoliv „mohu poprosit o radu“. A já hlupák se mu snažil poradit.

 

Je pravda, že už mi přišlo pár "žádostí" o souřadnice ve znění "Tvoje keš se mi nechce luštit, pošli mi souřadnice". A to dokonce i bez kouzelného slovíčka....


  • 0

#91 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 13:16

Takovému bych tedy nejspíš ani neodpověděl.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#92 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 14:05

Doufám, vážený pane, že nebudete tak nemorální, abyste mě nutil k loupežnému přepadení, a dáte mi tu šrajtofli dobrovolně! :D :D :D


  • 2

#93 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 14:36

No počítám že i tak to dvě stránky zabere a to přehlížím tu strkanici o logbook (ideálně někde na skalní římse), pokud se každý bude chtít zapsat sám, popř. otravné vypisování 15 nicků ....

 

Proč ten geocaching teda vůbec děláš, když je to tak strašně otravné?

 

Doufám, vážený pane, že nebudete tak nemorální, abyste mě nutil k loupežnému přepadení, a dáte mi tu šrajtofli dobrovolně! :D :D :D

 

Jo, tak to je přesný. Mě u některých napadá zase - já chci medaili z olympiády, ale nechce se mi sportovat, protože je to moc namáhavé, obtížné, případně otravné - viz výše. ;)


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#94 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 14:43

Zajímavé počtení. Jak může někoho, natož děti, dráždit keš? Mám kolem domu několik nevyluštěných otazníků, zřejmě jsem kolem těch keší už i šel, ale žádná mě nijak nedráždila. Nemávala na mě podprsenkou ani mě nebila klackem...

 

A argument Kalubra, že když mh.mail neposkytl souřadnice, tak se kvůli němu ocitly na finálkách souřadnice jiné keše, mě dostal do kolen. Okradl jsem na ulici starou babku, ale může za to ta druhá babka, která se okrást nenechala.


  • 10

#95 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 15:00

Zajímavé počtení. Jak může někoho, natož děti, dráždit keš? Mám kolem domu několik nevyluštěných otazníků, zřejmě jsem kolem těch keší už i šel, ale žádná mě nijak nedráždila. Nemávala na mě podprsenkou ani mě nebila klackem...

A argument Kalubra, že když mh.mail neposkytl souřadnice, tak se kvůli němu ocitly na finálkách souřadnice jiné keše, mě dostal do kolen. Okradl jsem na ulici starou babku, ale může za to ta druhá babka, která se okrást nenechala.


Tak se aspoň zasmějete, no. Když už nic jinýho. Vždyť je to jen teoretický plkání. Já nikomu souřadnice nedávám, vy taky ne.
  • 0

#96 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 15:57

K otázce finálek. S klidem bych zveřejnil nicky těch, co na různé servery souřadnice vkládají. Třeba jen proto, aby se o těchto lidech vědělo.


  • 4

#97 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 16:02

To bys musel bých schopný doložit, aby tě nemohl obvinit z pomluvy.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#98 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 16:34

K otázce finálek. S klidem bych zveřejnil nicky těch, co na různé servery souřadnice vkládají. Třeba jen proto, aby se o těchto lidech vědělo.

 Ty takova data mas?  :o


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#99 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 16:40

Myslím, že vím o některých, kteří to tam vkládají. Ono někdy není tak složité, zjistit kdo to je.


  • 0

#100 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 16:54

Myslím, že vím o některých, kteří to tam vkládají. Ono někdy není tak složité, zjistit kdo to je.


Tam jsou stejný nicky jako na geocaching.com? Koukal jsem na Diskusní fórum na jednom takovém serveru.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama