Přejít na obsah


Fotka

Porouchaný displej telefonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2016 - 8:24

Začal mi blbnout displej telefonu. Reklamovat mi ho nechtějí, protože je nepatrná prasklinka na skle, tak se chci zeptat, jestli by někdo neměl radu, jestli se to nedá nějak jednoduše opravit. Občas se stane, že jsou na displeji jen barevné šmouhy. Když telefon chytím za levý horní a pravý dolní roh a ohnu ho, bez problémů funguje. Neví někdo, co s tím?


  • 0

#2 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2016 - 8:48

Upřesni, třebas v SZ, prosím. Můj synek tady nějaké displeje vyměňuje.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2016 - 10:48

Je to laciný telefon ZOPO 320, takže žádná velká kvalita. Jen mě napadá, jestli v něm není něco uvolněnéno. Někdy nemusím ani telefon prohýbat, stačí ho jemně zmáčknout vlevo nahoře a normálně funguje.


  • 0

#4 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2016 - 20:34

Takto mi kdysi blbla kalkulačka. kontakty mezi deskou a displejem nebyly pájené, ale jen se dotýkaly (vodivá guma na měď) Stačilo to přimáčknout. U mobilu je ale drátů mnohem víc, ale princip závady bude stejný. Nutno rozebrat a zkontrolovat kontakty. U většiny mobilů to bude chtít servis - levnější a jistější než si pořizovat speciální nářadíčko.


  • 0

#5 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2016 - 21:49

Je to laciný telefon ZOPO 320, takže žádná velká kvalita.

Zkus izolepu,.ta pomuze skoro vzdy.Pokud nepomuze, doporucuji kladivo :P


  • 0

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0


#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 11:31

Kladivo zkusím, až si koupím nový telefon. :-) Když ho v rohu držím, tak zatím funguje. :-)


  • 0

#7 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 20:08

Tož já mám trochu jinou poruchu, LG Nexus 4, na dotek nereaguje svislá plocha, asi třetina šířky displeje, LCD ok. Tak uvažuju jestli to mám vyměnit sám nebo dát do servisu... Na Youtube jsem nějaká videa našel, no jednoduše to nevypadá...


  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 5:34

Budíky, hodinky a podobné krámy, kde se kontaktoval displej vodivou gumou, jsem opravoval lihem a gumou. Tu vodivou fumu vyprat a kontakty přegumovat a taky omýt lihem. Možná stačí otřít papírem, ty na skle displeje asi radši ne, nebo hodně opatrně. A u jednoho budíku pomohlo podložit šroubky, aby se deska víc přimáčkla. Ale tady bude problém se do toho vůbec dostat. Ale příčina bude podobná, špatný kontakt. A netuším, jestli se tyto velké displeje kontaktují taky jen přes vodivou gumu, nebo jestli mají nějaký páskový kabel (kšandu).


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama