Přejít na obsah


Fotka

Pamatkova zona Beroun (socialni inzenyrstvi)


Nejlepší odpověď mr3ska , 12 květen 2016 - 23:28

Owner se musí, pokud to tu čte, docela bavit. Že bude tolik lidí, které jedna keš v Berouně kterou nemůžou najít tolik štve, že vznikají a nebo se probouzejí profily bez jediného nálezu dožadující se archivace. Taky jsem nenašel a po pravdě bych i chtěl vědět, co že jsem to nenašel nebo přehlédl, ale že bych kvůli tomu takhle vyváděl...

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#41 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 15:26

tak teď musíme čekat a po trzích jdem na to. Je zvláštní, že nikdy předtím o hr. trzích nebyla uzavřena a najednou se tady něco napíše a je to tak. Co se týče konkr. poznatků rád se s Vámi podělím skrze SZ. A bych byl konkrétní tak mě již kontaktovalo několik lidí, kteří mi sdělili místo a ani na jedno z nich (ač po kontrole ownera) nebylo ono tak nevím co si mám o tom myslet.

 

Jak už tady bylo řečeno, Alke mění umístění po každém nálezu.


  • 0

#42 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 17:47

Jak už tady bylo řečeno, Alke mění umístění po každém nálezu.


...taky evidentně ví proč, vzhledem k dříve uvedenému. ;-)
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#43 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 17:53

Zajímavý... jsem se domnívala, že změna umístění keše implikuje povinnost ownera znova zaměřit a v listingu podat nové finální souřadnice keše... leda by to umístění měnil vertikálně :D :D :D !


  • 4

#44 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 17:58

Vzhledem k rozdílné přesnosti GPS "každého soudruha" je myslím pro přesun v rámci cca 10m owner zcela v klidu. Pripocitame-li nepřesnost GPS k možné nepřesnosti zaměření, vznikne dostatečně velký prostor pro schovávání nano-kesky. ;)
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#45 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 18:06

Zajímavý... jsem se domnívala, že změna umístění keše implikuje povinnost ownera znova zaměřit a v listingu podat nové finální souřadnice keše... leda by to umístění měnil vertikálně :D :D :D !

Jacko, koukni se na mapu a StreetView a bude ti to jasné. Ty souřadnice vedou doprostřed náměstí kde je zelený ostrůvek s trávou, třemi stromy, lavičkama, poštovní schránkou, telefonní budkou, infocedulí a ještě čímsi... Prostě do přesnosti měření se tam toho vejde moc. Pokud by to bylo pod dlažební kostkou tak když to o metr posune tak souřadnice zůstanou ale spoil bude celkem k ničemu.
Taky jsem tam loni ošahal co šlo i nešlo a našel kulový.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#46 harrycallahan

harrycallahan

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 20:29

tak se asi nedočkáme :-((((((((((((


  • 0

#47 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 22:25

Jestli to v dohledné době nepustí, tak je to další argument pro tvrzení, že tam žádná keš nikdy fyzicky nebyla. Bohužel...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 11 květen 2016 - 22:35

  • 0

#48 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 6:24

No název by to naznačoval... :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#49 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 8:13

Že by tam nikdy nebyla fyzicky, to určitě není pravda. Jestli tam byla poslední dobou a kdy? Toť otázka, ale věřím tomu, že tam Aleš nemá možnost jezdit každou chvilku a že nebude až tak ulhanej. Takže když napíše že tam je, tak tam fakt v tu chvíli bude, protože lhát je smrtelnej hřích (včera to bylo v televizi :P ).Takže to chce asi trpělivost. Jinak jsem si minule všiml, že ten jeden strom je celej z polystyrénu. Co ho zkusit nadzvednout? :D Přijdu si Vás tam vyfotit.


  • 1

#50 AlesJo

AlesJo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 8:22

Všechny jsou z polystyrenu!

:-) :-) :-)

 

Co neděle (samozřejmě - jestli už tam bude)? Pohodová po-obědová :-)

Přidal by se někdo?


  • 0

#51 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 8:30

Neděli mám zatím volnou, že bych přijel odlovit medvědy :D ?


  • 0

#52 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 14:43

To co bylo dnes smazáno:
    * Logged by: look_as
    * Log Type: Write note
    * Date: 5/12/2016
    * Location: Stredocesky kraj, Czech Republic
    * Type: Traditional Cache

Log:
Me by zajimalo, jak je mozne nenalezitelnou kes ukrast? ;-)
    * Logged by: Jedelák
    * Log Type: Write note
    * Date: 5/12/2016
    * Location: Stredocesky kraj, Czech Republic
    * Type: Traditional Cache

Log:
Nu vida. Sociální inženýrství vede k tomu, že si kačeři dokonce založí anonymní profil, pod kterým logují NA.
Hrnčířské trhy už skončily. Tak by se třeba dala keš znovu umístit a pustit.
    * Logged by: Blackadder75
    * Log Type: Write note
    * Date: 5/12/2016
    * Location: Stredocesky kraj, Czech Republic
    * Type: Traditional Cache

Log:
Ona tam někdy nějaká byla? ;)
    * Logged by: Alke04
    * Log Type: Write note
    * Date: 5/12/2016
    * Location: Stredocesky kraj, Czech Republic
    * Type: Traditional Cache

Log:
**Ke write note:**
Smazáno několik write-note. Listing cache není diskuzní fórum. Pokud chcete diskutovat - na internetu je mnoho diskuzních fór. Chápu, že mnoho lidí řeší své negativní emoce tak, že svou potlačenou zlobu píší na internet, kdekoliv je možnost něco napsat a odeslat a je šance, že si to alespoň někdo přečte. Takový lidé mívají většinou problémy v práci, rodině, doma... atd, ale prosím - listingy keší k tomuto účelu neslouží. Je pak zajímavé tyto lidi potkávat na eventech osobně... jelikož si myslí, že jsem zrovna jejich příspěvek na fóru nečetl. Takový lidé Vám pak do očí nic neřeknou... naopak se na Vás usmívají, žádají o CWG či o radu, kde, co a jak a dělají, jak Vás mají rádi.

**K žádosti o archivaci:**
1) Také nezakládám cache pod anonymním účtem, bylo by fajn se podepsat.
2) Cache se často ztrácí, jelikož je na frekventovaném místě.
3) Ohlásil jsem před rokem přesný datum a čas, kdy cache ukáži. V tu chvíli se tam sjelo mnoho hledačů (přes 20) a někteří i několik hodin cache hledali... v půlnoci jsem přijal a cache ukázal. Čili ti věděli, že nenašli. Když je cache enable - tak tam prostě je.
4) Důvod dlouhého nenálezu není důvodem k archivaci.

Cache bude obnovena příští týden.

Všem přeji hezký den.
    * Logged by: SikoCZ
    * Log Type: Needs Archived
    * Date: 5/12/2016
    * Location: Stredocesky kraj, Czech Republic
    * Type: Traditional Cache

Log:
Jak dlouho to bude jeste tolerovano?
    * Logged by: ludra1
    * Log Type: Write note
    * Date: 5/12/2016
    * Location: Stredocesky kraj, Czech Republic
    * Type: Traditional Cache

Log:
Alke04, Tvoje keš Ti určitě dělá radost a rád poučuješ lidi o jejich problémech. Tvůj problém bude asi pravopis ( Takový lidé... ) :-)
Přeji Ti hezký den.
    * Logged by: Alke04
    * Log Type: Write note
    * Date: 5/12/2016
    * Location: Stredocesky kraj, Czech Republic
    * Type: Traditional Cache

Log:
Děkuji za upozornění.
    * Logged by: Lindbergh007
    * Log Type: Write note
    * Date: 5/12/2016
    * Location: Stredocesky kraj, Czech Republic
    * Type: Traditional Cache

Log:
SikoCZ:
Tolerováno to bude tak dlouho, dokud to povolují pravidla [:D] Owner evidentně nalezl díru v pravidlech, která mě osobně už baví hodně dlouho. Založ si například za barákem keš "Jitrnice, kterou svět neviděl" Dáš tam keš na chvíli. Nějakou pěknou, zajímavou, třeba jí vygooglíš z youtube a budeš tvrdit, že je to tvůj origo nápad. Nějaká žvýkačka na magnet pod lavičkou, šroub v kanálu atd. [:D] Keš logicky zaujme .... A pak přichází chvíle pro Sociální ing., aneb jak manipulovat s lidmi .... Něco si o tom přečti a bav se jako ostatní, je to švanda [:D] Pak keš odneseš a budeš tvrdit, že je tam jen super schovka. Schovek, které se prostě nenajdou se dají vymyslet na místě samotném desítky. Kdo tě dokáže, že tam ta "Jitrnice kterou svět neviděl není?" Nikdo .... Prostě si budeš manipulovat s lidmi "tématicky" ke keši [:D]
A nejlepší, když budeš ty sám jako owner "Jitrnice" pracovat v oblasti reklamy, Sociální ing. prostě funguje. Stejně jako právě nyní u mě a i u tebe. [:D] Chápeš? A až budeš chtít vyvrátit tyto lži, které tady právě píšu, na chvíli vyrobíš velmi těžko nalezitelnou keš, kterou pak velkolepě zájemcům ukááááážeš, jakej si borec a pohoníš ego, třeba o půlnoci. [:D] Následně samozřejmě se tato "schovka" několikrát vykrade, rozkecá, takže je nutno "přemístění" [:D] [:D] [:D] Možná až takových keší přibude, hejbne se pravidlama. Ale proč? Vždyť je to přece švanda? [:D] Vždycky když přijde nějaký log, je to švanda, jací jsou ti lidi troubové a stále skáčou na stejný špek .... Stejně jako v reklamě. Prostě to FUNGUJE! [:D] Odesílám a hned to mažu, ať nepřidělávám práci ownerovi. [:D
    * Logged by: ludra1
    * Log Type: Write note
    * Date: 5/12/2016
    * Location: Stredocesky kraj, Czech Republic
    * Type: Traditional Cache

Log:
Máš to tam ještě jednou ;-)
    * Logged by: Alke04
    * Log Type: Write note
    * Date: 5/12/2016
    * Location: Stredocesky kraj, Czech Republic
    * Type: Traditional Cache

Log:
Původně už jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat, ale jak vidím - některým lidem to nedá spát:
Takže - cache se na místě snažíme se coownerkou udržet... ano - často se ztrácí a tak hledáme nové a nové řešení. Nic v tom není. Nehledejte v tom nic jiného. Spiklenecké teorie o tom, že tam cache nikdy není dostávají nafrak ve chvíli, když jí občas někdo najde... ale... pak zase tito milovníci teorií spiknutí píší, že jsem jí tam zrovna dal a že tam před tím nebyla... i když toto místo vlastně nezkoušeli.

A ke vzkazu Linberga... když jsem o tom, že jsou hráči, kteří na diskuzních fórech chrlí zlou krev a když Vás potkají na eventu, tak se s Vámi chtějí fotit, chtějí od Vás CWG, radu... myslel jsem právě jeho.... Pokud chceš Linbergu, řekni, sejdeme se - ukáži ti fotografie všech řešení keše za poslední tři roky vč. fotek logbooků lidí, co tu cache našli. Posílat ti je logicky nebudu, protože nechci, aby tento obsah začal kolovat po internetu a občas se k předchozímu řešení vracím. Řekni kdy máš čas - do Plzně jezdím často, rád si čas udělám.
    * Logged by: Lindbergh007
    * Log Type: Write note
    * Date: 5/12/2016
    * Location: Stredocesky kraj, Czech Republic
    * Type: Traditional Cache

Log:
Ale no tak Alke, vždyť ty víš, že to žádná zlá krev není [:D] Prostě tě toto baví, kdyby tě bavilo dělat lidem kešema radost jako dřív, tak tato keš prostě neexistuje, to víme. [;)] Stejně jako tobě nikdo nemůže dokázat , že tam ta keš není, ty nemůžeš dokázat, že tam je keš po celou dobu co ty tvrdíš, když jí takovou dobu nikdo nenašel. Vyrobit schránku, která je nalezitelná jen pro ownera přece není problém [;)] No tak když tě teďka baví dělat keše co lidi nemůžou najít a myslíš si, jak jim to udělá radost, tak jo no [:D] Když si vzpomenu na tvé keše a tvé nadšení dělat kešema VĚTŠINĚ lovcům radost a né jen tomu jednomu, co to "nějak" najde, když jsem tě prvně viděl v Nebílovech .... je mi to prostě líto. A jinak: Osobně jsme se již nepotkali několik let, na diskusní fóra nechodím, páč na to nemám čas a na Facebooku také nejsem. A až se potkáme, rád si to kafčo s tebou dám [;)] Beru celou tuto záležitost již v legraci a bavím se stejně jako ty, protože jsem "sociální inzenýrství" neznal a již ho znám. I když uznávám, že sám bych na toto neměl. [:D] Takhle dusit lidi, na to jsem prostě měkoň no [:D] Tímto končím a nebudu se k tomu již více vyjadřovat, raději se budeme bavit a věnovat se dětem, koníčkům atd. Předpokládám, že nyní se bude keš třeba "objevovat" častěji. [:D] [:D] [:D] Měj se fajn, já jezdím přes Prahu také často, tak se ozvi [;)]

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 13 květen 2016 - 14:11

  • 0

#53 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 18:52

Máme tuhle keš nalezenou už v červenci 2012. Tenkrát jsme v Berouně nedaleko spali a na místě hledali 4x, než se nám povedlo jí odhalit. A můžu říct, že jsem lezl po čtyřech a koukal jsem na ní a neviděl. Jestli navíc owner mění její polohu (stačí využít okolní předměty), tak potěš koště :-)


  • 4

geowest.png


#54 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 23:28   Nejlepší odpověď

Owner se musí, pokud to tu čte, docela bavit. Že bude tolik lidí, které jedna keš v Berouně kterou nemůžou najít tolik štve, že vznikají a nebo se probouzejí profily bez jediného nálezu dožadující se archivace. Taky jsem nenašel a po pravdě bych i chtěl vědět, co že jsem to nenašel nebo přehlédl, ale že bych kvůli tomu takhle vyváděl...


  • 18

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#55 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 0:10

Owner se musí, pokud to tu čte, docela bavit. Že bude tolik lidí, které jedna keš v Berouně kterou nemůžou najít tolik štve, že vznikají a nebo se probouzejí profily bez jediného nálezu dožadující se archivace. Taky jsem nenašel a po pravdě bych i chtěl vědět, co že jsem to nenašel nebo přehlédl, ale že bych kvůli tomu takhle vyváděl...

 

V nějakém rozhovoru Alke prozradil některá dřívější umístění (umělá pampeliška, suk v lavičce, apod.) a přišlo mi, že bez detailního rozebrání všeho živého i neživého v okolí kačer nemá šanci.


  • 0

#56 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 1:54

Tahle ownerowo onanie nad DNF... ojoj....  nicmene tam casem planuju Akademii v Salande, takze megahunt na kes muze zacit. Ja sam tam rozbral vetsinu sroubu z lavicky, kostek ze zeme, zatek, kousku, ale nic......


  • 0

#57 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 7:08

Owner se musí, pokud to tu čte, docela bavit. ....

....ale že bych kvůli tomu takhle vyváděl...

No, bavit? Podle toho, že keš, údajně kvůli hrnčířským trhům disabloval (což nikdy předtím neudělal), když se tu pomalu začalo schylovat k hromadnéhu odlovu, svědčí spíš o tom, že nehraje s kačery poctivou hru. A to je právě důvod všeobecného naštvání.

 

Pokud navíc umístění a podobu keše mění, to taky není vůči všem (ne)nálezcům úplně košer.


  • 0

#58 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 9:33

No, hlavně když ten "frontální útok" takhle veřejně ohlásíte a roztroubíte, tak to se fakt můžete spolehnout, že protistrana přijme (ne)náležitá opatření, že jo :D.


  • 1

#59 AlesJo

AlesJo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 9:38

A proč by to u všech všudy dělala???


  • 0

#60 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 9:49

A proč by to u všech všudy dělala???

páč v tom je právě to sociální inženýrství, ne? :D :D :D


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama