Přejít na obsah


Fotka

Stator - zlobí CalcTrackable/GeoJarry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2016 - 10:45

Poslední dobou mi nějak zlobí modul CalcTrackable. Spustí se GeoJarry a vesele stahuje první stránku ze dvou, druhou stránku ze dvou, třístou stránku ze dvou, atd. Když asi po půl hodině naběhlo něco přes 12000 % :o , tak jsem ho shodil, naběhl znovu a začal stahovat další stránky, tentokrát x/45, znovu stejná situace, sestřelen a výpočet statistiky pokračoval normálně. Když jsem se následně kouknul do track-o.txt, tak se tam vlastněné keše nestále dokola opakují. Soubor měl 12 tis. řádků. Naproti tomu byl vytvořen i track-f.txt, který vůbec vytvořen být neměl. V profilu v záložce trackables mám teď pouze nějaké smetí.

 

Tak se ptám:

 

1) Jde s tím něco udělat? Situace se opakuje, zkoušeno několikrát v průběhu pár dní.

2) Proč se stahují i nalezené trackably, když v nastavení ve správci pluginů mám u GetTrackList nastaveno getFoundTracks na 0?

3) Nedá se to řešit přes API namísto GeoJarry? Předpokládám, že API trackably nebude umět... :unsure:

 

 

Děkuji


Tento příspěvek byl upraven od mikeant: 04 květen 2016 - 10:46

  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2016 - 11:00

Zmenil se web, a tak maji apliakce bagrujici webove stranky potize. Zalezi vzdycky na tom, do ceho se zmena na webu strefi. Zmena ani nemusi byt potrehnutelna lidskym okem, ale stahovaciho robota zmatne. S tim se musi u techto apliakci pocitat!

 

Pres API se neco s trackables delat da, ale netusim, co vsechno ten modul vlastne potrebuje napachat.


  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2016 - 11:59

Tohle se pres API delat neda, proto GetTrackable pouziva GJ a proto neni standardni soucasti Statoru. Tedy ono by to pres API asi slo, ale znamena to pro kazdy TB/GC samostatne volani API a to pri poctu nekolika set nebo tisicu trackovatelnych predmetu je nesmysl.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2016 - 12:09

Tohle se pres API delat neda, proto GetTrackable pouziva GJ a proto neni standardni soucasti Statoru. Tedy ono by to pres API asi slo, ale znamena to pro kazdy TB/GC samostatne volani API a to pri poctu nekolika set nebo tisicu trackovatelnych predmetu je nesmysl.

No, kdyby se to omezilo pouze na vlastní trackovatelné předměty, tak by to samostatné volání až tak nevadilo.


  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2016 - 13:05

Tak zrovna vlastni trackables by pres API nemel byt problem, ty jdou ziskat jednim volanim (s pripadnym listovanim seznamem), ne?


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 04 květen 2016 - 13:06

  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2016 - 13:36

Pro odznak Badgegen by nebylo třeba vůbec načítat jednotlivé trackably, jen celkový počet, jak je na stránce s profilem. To nejde? Předpokládám, že asi ne. Není takový problém to přepsat ručně, pro toho, kdo nesleduje pohyb trackablů v širokém okolí, jako třeba autor toho skriptu. Já jsem tento skript pouštěl jen občas, aby se mi aktualizovaly ty dva odznáčky. Kdo chce celou statistiku, vlastních nebo logovaných, asi ho potřebuje.


  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2016 - 13:45

API funkce GetYourUserProfile by ti mela vratit pocet vlastnich i nalezenych trackabes.


  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 6:13

Pro odznak se to bere pres API prave z profilu. GJ se pouziva na informace (ikona, jmeno, kilometry) o tom, co jsi zalogoval nebo vlastnis (jsou lidi, co jich maji fakt hodne).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 7:45

Hmm, tak to se holt asi záložky Trackables budu muset vzdát :(


  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 9:43

... pockat az bude upraveny GJ, pak to zase snad pojede.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 9:43

Pro odznak se to bere pres API prave z profilu. GJ se pouziva na informace (ikona, jmeno, kilometry) o tom, co jsi zalogoval nebo vlastnis (jsou lidi, co jich maji fakt hodne).

Jak? Ale teď to tu nemám, podívám se později. Je tam na to nějaká volba? Mě stačí jen počty, nepotřebuju to podrobněji. Vlastní TB ani GC nemám, přenáším a discoveruju jen příležitostně.


  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 9:47

Zadna volba neni. Je to vec modulu, kterou hodnotu pouzije. Odznacky pouzivaji hodnotu ziskanou pres API, modul Trackables vypisuje podrobnosti a k tomu potrebuje GetTrackList a ten zase GJ. Pokud bych to dokazal pres API, tak uz je to davno hotove.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 10:21

Zmenil se web, a tak maji apliakce bagrujici webove stranky potize. Zalezi vzdycky na tom, do ceho se zmena na webu strefi. Zmena ani nemusi byt potrehnutelna lidskym okem, ale stahovaciho robota zmatne. S tim se musi u techto apliakci pocitat!

 

Pres API se neco s trackables delat da, ale netusim, co vsechno ten modul vlastne potrebuje napachat.

Pro vlastní TB/GC to by šlo - není toho zase tolik většinou (ikdyž někteří mají vlastních také hodně znám takové a ti by si teda taky docela počkali)
Problém je s oooobr množstvíma GC/TB zalogovanýma na to API fakt nestačí - pomalé a limitované

Vyzkoušeno - mám skript na soutěž TB Race na našem webu: nahled

a jen to znovu složené pro 28 TB po roce jejich lítání po venku už dá pěkných pár minut přes API - bagrováno do vlastní DB - asi by se to dalo ještě optimalizovat :) ale I tak je to docela sranda...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#14 akim.cv

akim.cv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 20:34

Pokusil jsem se vygenerovat statistiky pomocí statoru a někde je nejspíš chyby. Už asi 4 hodiny to chroupe a nevidím konce.

Netušíte v čem je problém?

Díky za pomoc

 

stator.jpg


  • 0

#15 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 20:36

čti vejš :) GeoJára plodí blbosti... dokud to někdo neopraví tak tohle prostě nepůjde


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#16 akim.cv

akim.cv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 20:43

Aha, tak teda vyčkat.


  • 0

#17 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 21:37

...nebo jen zatím zakomentovat v kombinézové dávce volání pluginu GetTrackList...


  • 0

#18 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2016 - 7:43

Podle obrázku máš mnohem více trpělivosti než já :D . Nouzově můžeš GeoJarry normálně zavřít, otevře se ještě jedno jeho okno, to hned také stopni a výpočet statistiky bude pokračovat.


  • 0

#19 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2016 - 7:46

Další možnost si ve statistice ten blok dočasně disablovat...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#20 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2016 - 10:15

Nechci tady nijak provokovat, ale zajímalo by mě, jak to s generováním seznamu Trackables vypadá.

Zatím jsem ho do statistik nevracela. Je nějaká šance, že to bude někdy nějak fungovat?


  • 0
jmeli = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama