Přejít na obsah


Fotka

Konec Geocaching Live app pro Windows Phone

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2016 - 14:28

Jestli jsem dobře pochopil mail od GS, tak končí 6.6.2016 s podporou Geocaching Live app pro Windows Phone. Jako kompenzaci mě prodloužili PM o 30 dní.

 

No nebudu nic dodávat, je to myslím jasné... Myslím, že by si všichni kačeři měli důkladně rozmyslet pořízení tlf s WP.


  • 0

#2 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2016 - 15:10

Nic mi nepřišlo, ofic. aplikaci jsme nepoužil ani nepamatuji. Používám aplikaci od maaloo, ale tam ten vývoj také ustrnul. Bugy co jsem jim hlásil loni v listopadu ještě neopravili - poslední verze vyšla právě na konci 2016. Takže na WP je to bída a MS zrovna moc informací o podpoře WP/W10M v budoucnu nedává. Bohužel.


  • 0

#3 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2016 - 15:22

Já ji vlastně taky nepoužívám. Dám sem i originál:

Hello LudaL,

On June 6, 2016, we will end our support for the Geocaching Live app for Windows Phone. When this happens, the app will no longer function.

Parting ways with a product that we built and many of you enjoy is not an easy thing. The decision to retire this app was based on its current usage compared to the ongoing resources required to maintain it. You can continue to play the game on your Windows Phone by using one of the partner applications we support. Search for "geocaching" in the Windows App Store to find an alternative app.

To apologize for any inconvenience this may cause, we went ahead and extended your Premium membership by 30 days.

Sincerely,

Geocaching HQ


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 06 květen 2016 - 15:24

  • 1

#4 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2016 - 15:25

Docela nechápu jejich postoj.

Pokud aplikace využívá standardní API (možná, ale že používá nějaké nadstandardní, pak bych to pochopil), tak ji stačí přestat vyvíjet, dokud se nezmění API, tak by měla fungovat.

 

Co nechápu je - proč ji chtějí od 6.6. znefunkčnit. 


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 06 květen 2016 - 15:26

  • 0

#5 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2016 - 15:42

Jestli nebude problém v tom, že mobilní Win je prostě mrtvý - to je fakt. Oni tudíž nebudou pro něj dál vyvíjet / aktualizovat apku, jelikož se to nevyplatí.

 

A teď, co je divné dejwymu. Pamatujete na "hacking GS" přes wap? Přesně tomuhle se chtějí vyhnout. Nejenže tam může být nějaká díra umožňující v budoucnu nějakému typographerovi provozovat nekalosti. Ale ono jen stačí, že se GS bude přirozeně vyvíjet a stará apka ho bude nekompatibilně torpédovat. Tak se prostě umrtví. Je to vcelku běžný jev.


  • 2

#6 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2016 - 8:07

Hmm tak mě taky nic nedošlo, ale vzhledem k tomu, že puštěný jsem to měl maximálně tak 3x za celou dobu co to mám nainstalovaný, tak žádná škoda. Ten měsíc PM navíc by mě ale potěšil...

 

 

Jestli nebude problém v tom, že mobilní Win je prostě mrtvý - to je fakt. Oni tudíž nebudou pro něj dál vyvíjet / aktualizovat apku, jelikož se to nevyplatí.

 

A na to jsi prosím přišel jak? Myslíš si, že by celej vývoj, Windows 10 Mobile, kterej určitě stál pár desítek mega, poslali jen tak do kopru? Proč by potom chystali surface phone a podporu aplikací pro normální widle. Tohle si snad nemůže myslet ani ten největší naiva...


  • -2

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2016 - 13:50

Tak uni toho orezavaji vic! Vcera napriklad zcela zrusili partnersky portal, na kterem se gc.live vyvojari mohli divat na statistiky vyuzivani API. Pravda, pokud jim to zrovna chvili fungovalo...


  • 0

#8 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2016 - 20:17

A na to jsi prosím přišel jak? Myslíš si, že by celej vývoj, Windows 10 Mobile, kterej určitě stál pár desítek mega, poslali jen tak do kopru? Proč by potom chystali surface phone a podporu aplikací pro normální widle. Tohle si snad nemůže myslet ani ten největší naiva...

Prostě to Microsoft s Windows Phone a teď zase Mobile zkusil. Peníze na to mají, aby si to mohli dovolit zkusit. Taky koupili Nokii a nevypadá to na úspěšně investované peníze.

Jsem sice panikář, ale to jejich letošní prohlášení: "Telefony považujeme za důležité, ale letos se jim nebudeme věnovat, přijdou na řadu později.", bych si vyložil jako jednoznačný pokyn, že mám prodat kožku a zmizet kamsi přes Jugošku. Bez ohledu na to zamatlávání "uniklým" interním mailem zaměstnancům, jak s mobilními okny nekončí, že s nimi naopak mají velké plány.

A přijde mi, s tím, jak radši usilovně rozšiřují své služby na ostatní platformy, že největším přínosem univerzálních aplikací je, že jsou distribuovány výhradně přes MS store. Přínos pro Microsoft, samozřejmě.


  • 2

#9 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 8:53

A na to jsi prosím přišel jak? Myslíš si, že by celej vývoj, Windows 10 Mobile, kterej určitě stál pár desítek mega, poslali jen tak do kopru? Proč by potom chystali surface phone a podporu aplikací pro normální widle. Tohle si snad nemůže myslet ani ten největší naiva...

Chápu, že pro tobě pokud sis zrovna koupil telefon s Win se to nečte dobře, ale MS:

1) má minoritní podíl trhu - 3q 2015: Android 84.7%, iOS 13,1% Win 1,7% a stále padá, rok před tím měl 3%. Kde je Blackberry? Tam kam bude Win ;)

2) fakt na ně kašle

Zbytek viz Sven Gumby. 


  • 0

#10 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 9:11

Windows Phone 10 mám na jednom zařízení. Systém jako takovej je docela svižnej a i se na něj celkem snadno zvyká. Ovšem při spuštění některých aplikací, jejichž "aktivní dlaždice" normálně běží to najednou záhadně zpomalí a čekám i 30-60s než se spustí. To mi neudělá ani v zásadě hardwarově starý Blackberry (dvoujádro Snapdragon 400, graf.čip Adreno 305, 2GB RAM) s aplikacema, který jsou nativně pro Android a ne pro BB OS 10.3. I když za to asi muže i RAMka která je u Lumií nižší a střední třídy jen1GB.

 

Vyloženě mně ale štve jedna věc, na kterou jsem zatim nepřišel (moc jsem nezkoumal) a to, že si to prostě samo bez jakýhokoliv zeptání instaluje aktualizace. Ať už aplikací nebo samotnýho systému. Prostě něco dělám a zničehonic vyskočí okýnko "pro dokončení aktualizace je třeba provést restart zařízení". U Androida, iOS a nyní i u BB který mám mi to vždy napíše něco ve smyslu dostupnosti aktualizace s dotazem zda ji chci nainstalovat. 

 

O Windows 10 na PC asi není ani třeba se zmiňovat. A nejvíc mě štvou s tím jak to neustále vnucujou skrzevá Windows Update a to vyskakovací okýnko s hláškou "nainstalujte si Win10"...


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#11 kubifor

kubifor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 18:57

Ahojky prosím Geocaching Live app pro WP jsem využívala hodně. Můžete mi poradit nějakou jinou ověřenou aplikaci pro režim offline? Díky za pomoc :-)


  • 0

#12 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 19:29

Chápu, že pro tobě pokud sis zrovna koupil telefon s Win se to nečte dobře, ale MS:

1) má minoritní podíl trhu - 3q 2015: Android 84.7%, iOS 13,1% Win 1,7% a stále padá, rok před tím měl 3%. Kde je Blackberry? Tam kam bude Win ;)

2) fakt na ně kašle

Zbytek viz Sven Gumby. 

 

Jj to sedí, zrovna tento týden jsem si koupil telefen s Widlema... Akorát, že už 4-tej...

Podíl na trhu, mě je absolutně fu©k, nemusím mít to, co mají všichni...


Tento příspěvek byl upraven od ReVIZ: 10 červen 2016 - 19:32

  • 0

#13 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 23:16

Akorát když je málo uživatelů, tak je i málo vývojářů, pak je i málo aplikací, pak je i málo uživatelů atd....
  • 1

#14 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 6:50

ReVIZ: Já nehodnotím platformu windows. Měl jsem možnost si ji zkusit (kolega v práci) a na první pohled se mě zdála dobrá, intuitivní, včetně té Nokie v které to běželo.

Ale průšvih je právě ten zanedbatelný podíl na trhu, kdy se nikomu nevyplatí stávající podporovat, natož něco novýho dělat. To je realita

 

BTW: můj první dotykáč bylo HTC s WinMobile, ovšem jen do té doby, dokud na něm fungovala geo app, pak jsem přešel na adnroid. Punk je fajn, ale nedá se s ním pracovat, jen pózovat ;)


  • 1

#15 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 13:02

Já bych to zase tak černě neviděl. Nemám pocit, že by uživatelé s W10M nějak výrazně strádali, zatím jsem nenarazil na nic, co by mě chybělo. Jasně, není toho na výběr tolik jako třeba na Android, ale zase si říkám na co. Teď, když jsem hledal kvůli mimalistickýmu vzhledu plochy kterýho jsem chtěl dosáhnout, živou dlaždici na stav baterie s procenty, jsem prohlídl 20 a postupně nainstaloval a zase odinstaloval asi 5 aplikací, než to vypadalo podle mých pedstav. Nedokážu si představit, že bych musel vybírat třeba jen z dvojnásobku...

Zase třeba kvůli Continuu, který žádnej jinej OS nenabízí, počet aplikací klidně oželím.


  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 19:34

Ostatnim ale asi neco chybi, kdyz skonci jeden program a oni hledaji nahradu...
  • 0

#17 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 21:17

HaLuMa: Tady ti nerozumím, když skončí libovolný mnou dlouho používaný program (Picasa pro Win např.), tak vždy hledám náhradu a ptám se i ve svém okolí.
Tak jako to dělají lidé zde po skončení GCLive app pro WP.
Nevidím zde rozdíl.
  • 2

#18 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 21:30

ReVIZ - chápu a souhlasím...

 

Před půl rokem jsem byl zaměstnavatelem donucen přejít na Lumii s W-10. Přiznám, že jelikož jsem do té doby používal jen Android, byl jsem ze začátku dost nešťastnej. A pak se stalo něco příšernýho - nějakým nedopatřením jsem si na to zvykl a teď mi to připadá skoro lepší, než Android... ;) O.K. - malý výběr aplikací. Ale zase je to vyvážené bezproblémovým chodem (ťuk - ťuk na dřevo), jaký jsem na Androidu nepoznal...  :)

 

Asi opravdu asi spíš záleží na "vkusu každého soudruha". Na hledání od začátku používám primárně Dakotu. Na Lumii mám nainstalované Geocaching Live, Geocaching Pro a maaloo. Z těch tří aplikací jsem Geocaching Live používal minimálně, takže to že končí mi žíly nerve... Pro vyváženost dodám, že nemusím nijak řešit data...

 

A co se týká toho, jestli se s tím nedá pracovat - dovolím si prudce nesouhlasit. Právě pracovní programy na tom jedou skvěle... (Ale KaMo spíš myslel "pracovat" ve smyslu "keškovat" - já vím  ;) )


  • 1

#19 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 21:45

Já bych to zase tak černě neviděl.

 

No, já jako kačer, bych to černě docela viděl. V lednu jsem nafasoval služební 640 a byl jsem zděšen úrovní aplikací pro WP. Když porovnám aplikace pro:
organizaci souborů (ES File Exploer - Total Comander)

autom. časová správa zvuk profilů, kde ve WP ani taková aplikace neexistuje

eknihy (Cool Reader - Tucan Reader)

no a geocaching (Locus-Maaloo)

jsou aplikace WP vždy pozadu oproti aplikacím androidím a to i když srovnám placené aplikace WP s aplikacemi zdarma na Androidovi.


  • 0

#20 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 15:14

Ty jo, sem ani netušil co všechno je na to hledání keší s telefonem na  Androidu potřeba.


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama