Přejít na obsah


Fotka

Rasismus a xenofobie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Qwee_cz

Qwee_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 11:57

Dobrý den všem,

 

věnujte prosím chvilku svého času na vyplnění následujícího dotazníku. Je tam pouze 18 otázek, převážně zaškrtávacích.

 

http://www.survio.co...K4A7V4U4G4T2Y2M

 

 

Moc děkuji všem!

 

Tomáš


Tento příspěvek byl upraven od Qwee_cz: 08 květen 2016 - 12:01

  • -19

#2 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 14:48

Fakt je to nutné cpát i sem?

Já bych alespoň při geocachingu ráda relaxovala.


  • 15

#3 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 16:08

Dovedou autoři podobných dotazníků pochopit, že asi většina z nás nehodnotí lidi podle toho, ke které národnosti nebo etniku patří, ale podle jejich charakteru, vlastností a osobních zkušeností s nimi? Setkala jsem se během života s lidmi řady národností  a bylo mi v podstatě fuk, jesti jde o Švédku, Maročana, Japonce, Korejce, Kubánku, Etiopana, Maďarku, Kanaďana nebo kohokoliv jiného - podstatné bylo, jací byli jako lidé.

Ale rozhodně zpozorním, pokud se jakákoliv skupina hrne do našich končin a má jen nároky a chce, aby se místní obyvatelstvo přizpůsobilo jim, místo aby se oni snažili přizpůsobit místním zvyklostem. Pokud jedu do jiné země, musím tam dodržovat místní minimum chování........Je hezké pomáhat a být tolerantní, ale i umět rozpoznat, kdy jde ještě o pomoc i kdy už o něco naprosto jiného.

 

A pokud vát to zajímá, dneska rozhodně nemám ve vlastní zemi takový pocit bezpečí jako dřív, i díky mediálně známým případům si hodně rozmýšlím, jestli pojedu na keše sama třeba k hranici za Domažlice - jako žena si už začínám rozmýšlet, kde zaparkuji a půjdu někam na keš s GPS a klíčky od auta..... Dřív jsem tohle nemusela řešit, ovšem poslední rok situaci hodně změnil podobně jako výběr místa na dovolenou. Kdo za to může víme všichni. 

 

Sice tohle téma sem nepatří, ale situace mě začíná omezovat v běžném životě - pokud člověk nechce zbytečně riskovat a radši předvídá a nebezpečí se vyhýbá, musí se tématu věnovat. Byla jsem na eventu věnovaném sebeobraně a instruktor mi mluvil z duše - než brečet nad následky, radši být v obraze a naučit se bránit. Ani se nedivím vzrůstajícímu počtu zájemců o zbrojní pas - nejsem agresivní tvor, měla bych problém zabít i králíka, ale pokud se mám rozhodnout, jestli se nechat zabít nebo se účinně bránit......


  • 22

#4 Novinha

Novinha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 16:36

Když nic jiného kvůli otázce č. 13 je to nevyplnitelné. Nedá se na ni odpovědět neutrálně, a i když to někdo vyplní, nemá to žádnou vypovídací hodnotu, nepostihuje to škálu "vadí-nevadí" dotyčného člověka. A pak Rusové a Ukrajinci v jedné kolonce? Myslím, že by je to moc nepotěšilo. A správně jsou Moldavané, případně Moldavani ne Moldavci. Pak si myslím, že by byla slušnost napsat, k čemu výzkum slouží, je to podklad pro nějakou další práci? Jaký to má smysl?


  • 4

#5 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 16:51

bella-donna: Je tu správně, je to v sekci "Témata mimo geocaching". Nicméně my můžeme tuhle sekci ignorovat. ;)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 16:58

Původně jsem měl v úmyslu dotazník vyplnit, nakonec to ale neudělám. A to ze dvou důvodů:

1. Přijde mi minimálně slušné uvést, na co se budou výsledky dotazníku používat. To jsem nikde nenalezl.

2. Většina otázek a možností odpovědí mi přijde nesmyslná až místy manipulativní. Jedná se tedy buď o práci žáka prvního stupně základní školy a nebo mne to vrací opět k zásadní otázce v bodu 1.


Tento příspěvek byl upraven od sadmanwholikesblues: 08 květen 2016 - 16:59

  • 5

#7 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 17:08

Ani já jsem po přečtení otázek nevyplnila, výsledky budou díky nevhodně nebo nešťastně formulovaným otázkám zkreslené a zavádějící. Lehce by se daly zneužít.


  • 1

#8 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 17:20

Musím se zastat žáků 1.stupně. Ti opravdu takové věci neřeší.  ;)


  • 1

#9 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 17:30

Musím se zastat žáků 1.stupně. Ti opravdu takové věci neřeší.  ;)

 

Řeší a řekl bych, že úspěšněji (alespoň u nás 4. - 5. ročník).


  • 0

#10 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 17:38

Řeší a řekl bych, že úspěšněji (alespoň u nás 4. - 5. ročník).

Tak to mě moc zajímá.

A to jako z vlastní iniciativy? A opravdu skupiny lidí, nebo jen jednotlivce? A v rámci jakého předmětu?


  • 1

#11 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 17:44

Tak to mě moc zajímá.

A to jako z vlastní iniciativy? A opravdu skupiny lidí, nebo jen jednotlivce? A v rámci jakého předmětu?

Primárně v předmětu Člověk a svět a také přes projektové vyučování. Vždy celá třída, která pracuje ve skupinách.


  • 0

#12 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 18:03

Primárně v předmětu Člověk a svět a také přes projektové vyučování. Vždy celá třída, která pracuje ve skupinách.

Děkuju za vysvětlení. Člověk a svět je dost široký pojem - u nás je to veškerá Prvouka, Vlastivěda a Přírodověda od 1. do 5. třídy. A u nás rozhodně není v osnovách 1.stupně seznámení s pojmy rasismus a xenofobie a to ani schované pod projektové vyučování.

Protože i když jsou rodiče různí, myslím si, že oni prvotně mají právo vychovávat dítě podle svého a předávat mu své názory (samozřejmě v rámci našeho právního systému). Dnes jsou rodiče postupně zbavováni možnosti rozhodnout o svém dítěti a často si toho ani nevšimnou.


  • 3

#13 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 18:11

Děkuju za vysvětlení. Člověk a svět je dost široký pojem - u nás je to veškerá Prvouka, Vlastivěda a Přírodověda od 1. do 5. třídy. A u nás rozhodně není v osnovách 1.stupně seznámení s pojmy rasismus a xenofobie a to ani schované pod projektové vyučování.

Protože i když jsou rodiče různí, myslím si, že oni prvotně mají právo vychovávat dítě podle svého a předávat mu své názory (samozřejmě v rámci našeho právního systému). Dnes jsou rodiče postupně zbavováni možnosti rozhodnout o svém dítěti a často si toho ani nevšimnou.

 

To rozhodně. Ono nejde o to nějak utvářet světonázor žáků, ale spíš vybudovat obecný přehled o dění. O tom, že něco jako rasismus nebo xenofobie existuje. Více s tím pracujeme (např. z hlediska náboženství) na druhém stupni (dějepis, výchova k občanství, seminář z filosofie, atd.).


  • 0

#14 Jirka O.

Jirka O.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 18:17

Souhlasím s 

 

 

1. Přijde mi minimálně slušné uvést, na co se budou výsledky dotazníku používat. To jsem nikde nenalezl.

 

připadá mi vyloženě neuctivé požádat o vyplnění názorů a neuvést jedinou věc kolem. Na co to bude, kde budou výsledky, kdo všechno byl osloven atd.


  • 2

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 18:20

Taky jsem dotazník otevřel, ale když jsem viděl otázky, neprozrazení účelu a psací odpovědi, zase jsem to zavřel.


  • 4

#16 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 19:57

Jako muslimská lesbická černá cyklista se cítím velmi pohoršena názvem xenofobie, protože nevím co to je a sexuálně mě to uráží !


  • 3

*


#17 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 20:06

Proč není potřeba zdůvodnit například ANO u otázky 17? Je to závažnější odpověď, než NE.

 

A otázka 18 - co nejvíce ovlivňuje Váš postoj k jiným etnickým skupinám? Zkušenosti, statistika a negativně manipulativní dotazníky jako tento.


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#18 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 20:19

Debilní dotazník, který má asi posloužit nějakému rádobyvznešenému studijními cíli. Otázky od č. 10 nelze pomocí připravených šablon vůbec odpovědět! Není to financováno nějakým norským fondem nebo grantem?


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 20:20

Jako muslimská lesbická černá cyklista se cítím velmi pohoršena názvem xenofobie, protože nevím co to je a sexuálně mě to uráží !

Podle fotky jsem Tě přesně takhle odhad´…


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2016 - 21:09

U otazníků si vždycky napřed přečtu několik hodnocení na foru abych se zbytečně nerozčiloval. Tady vidím, že si to nezaslouží mé pozornosti.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama