Přejít na obsah


Fotka

Projekt Copytagy zdarma


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2016 - 18:49

Přišlo mi, že těch ztracených puťáků je nějak moc. Proč jen tak málo kačerů vypuští kopie? Možností je mnoho. Třeba nevědí kde si mohou výrobu nějakého copytagu objednat, třeba se jim nelíbí že zaplatí někde dvojnásobek ceny copytagu za poštovné, třeba se jim do toho nechce nic investovat když se to "stejně zase ztratí". Takový případ já rozhodně nejsem - a tak po chvilce přemýšlení vznikl projekt Copytagy zdarma. Více informací v blogu.

Adresa projektu: vypatlator.cz/copytag


  • 5

#2 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 7:36

Hezký projekt, možná bych i nějakou kačku jako sponzor poslal a možná bych i nějaké ztracené TB reinkarnoval.. Ale vadí mi, že nikde na webu není uveden autor (nebo spíš kdo za tím vším stojí), na kolik kreditů jeden copytag vlastně vyjde a hlavně že ten účet u FIO není transparentní.

 

EDIT:

tak jeden copytag = 1 kredit, jak jsem vypozoroval.

Poslal jsem nějaký malý sponzorský příspěvek, tak jsem zvědav, jak se budou hrnout kódy :D


Tento příspěvek byl upraven od mikeant: 10 květen 2016 - 12:26

  • 2

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 11:33

Já si kdysi několik ztracených čísel nechal vygravírovat na takovou plastovou destičku. Jen jedna se jednou posunula, všechny ostatní kačeři vyhodili.


  • 0

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 11:40

Kde je tam ten seznam sponzorů? A když je tam nějaký kredit, znamená to, že někdo poslal víc peněz, než za kolik si pak nechal udělat kopie?


  • 0

#5 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 14:05

Jeden TB jsem si teda zkušebně nechal vzkřísit a na tři poslal korunky. Uvidíme jak to bude šlapat.

Tento příspěvek byl upraven od Jezci-sokolov: 10 květen 2016 - 14:06

  • 0

geowest.png


#6 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2016 - 17:57

Pokusím se tu postupně odpovědět na všechny dotazy, které byly položeny tu i jinde.
 

Ale vadí mi, že nikde na webu není uveden autor (nebo spíš kdo za tím vším stojí), na kolik kreditů jeden copytag vlastně vyjde a hlavně že ten účet u FIO není transparentní.

1 kredit vystačí na 1 copytag a rovná se dvaceti korunám, které platím za výrobu. Nepříjde mi nutné aby byl účet transparentní - sponzoři jsou uvedeni na webu, že kredity byly přičteny se dá také ohlídat a hlavně je to jaksi můj jediný účet který mám, takže na něj sem tam příjde něco, co zrovna veřejné být opravdu nemusí. Pokud ti ani to nestačí v jistotě že ty peníze půjdou kam mají, stačí mi do zprávy poslat tvoji adresu a můžu nechat vystavit doklad za tebou poslanou částku na tvé jméno.
 

Kde je tam ten seznam sponzorů? A když je tam nějaký kredit, znamená to, že někdo poslal víc peněz, než za kolik si pak nechal udělat kopie?

Seznam sponzorů je už asi pět minut na konci stránky. Když jsem byl naposledy na internetu, ještě žádný nebyl, tak nebyl ani jejich seznam. Co se týče druhé věty, dá se to tak říct. Spojovat to dohromady ale nehodlám - kdo zadá k výrobě je zadavač, kdo přispěje na výrobu je sponzor a jestli někdo poslal přesně na výrobu svých kopií, to dohledávat nebudu.
 

Akorat mne zarazi, ze si za dvacku mohu koupit log na TB, ktery jsem ani nevidel.

Máme to stejně, také nelogujeme nic, co jsme fyzicky neviděli. Pokud ale chce mít někdo za přispění aspoň pár virtuálních bodů, ať má. Kdo chtít nebude, ten to nebude ani logovat.

 

A ještě něco jsem chtěl: Nerad bych viděl, že si někdo koupí v CWGlandu za pajdu nový kód, pak ho zadá na projektu a bude se chlubit jak ho přišel ten puťák nalevno. Od toho tu ten projekt opravdu není.


  • 0

#7 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 6:30

Pokusím se tu postupně odpovědět na všechny dotazy, které byly položeny tu i jinde.
 

1 kredit vystačí na 1 copytag a rovná se dvaceti korunám, které platím za výrobu. Nepříjde mi nutné aby byl účet transparentní - sponzoři jsou uvedeni na webu, že kredity byly přičteny se dá také ohlídat a hlavně je to jaksi můj jediný účet který mám, takže na něj sem tam příjde něco, co zrovna veřejné být opravdu nemusí. Pokud ti ani to nestačí v jistotě že ty peníze půjdou kam mají, stačí mi do zprávy poslat tvoji adresu a můžu nechat vystavit doklad za tebou poslanou částku na tvé jméno.
 

Seznam sponzorů je už asi pět minut na konci stránky. Když jsem byl naposledy na internetu, ještě žádný nebyl, tak nebyl ani jejich seznam. Co se týče druhé věty, dá se to tak říct. Spojovat to dohromady ale nehodlám - kdo zadá k výrobě je zadavač, kdo přispěje na výrobu je sponzor a jestli někdo poslal přesně na výrobu svých kopií, to dohledávat nebudu.
 

Máme to stejně, také nelogujeme nic, co jsme fyzicky neviděli. Pokud ale chce mít někdo za přispění aspoň pár virtuálních bodů, ať má. Kdo chtít nebude, ten to nebude ani logovat.

 

A ještě něco jsem chtěl: Nerad bych viděl, že si někdo koupí v CWGlandu za pajdu nový kód, pak ho zadá na projektu a bude se chlubit jak ho přišel ten puťák nalevno. Od toho tu ten projekt opravdu není.

 

Pokud jde o soukromý účet a nikoliv účet speciálně zřízený pro copytag, pak to beru. Jen bacha na berňák, měl by sis údaje archivovat, abys pak jednou nemusel vysvětlovat, že ti to negenerovalo žádný zisk.

 

Zatím mi žádné kódy nepřišly, ale doufám, že mi teď jako sponzorovi nebudou chodit všechny kódy z projektu :)  (asi by se měl poslat počet počet kódů podle toho kolika kredity dotyčný sponzor přispěl)

 

Koupě nového kódu se dá jednoduše eliminovat kontrolou příslušného trackable - data vypuštění a kolik toho naputoval.


  • 1

#8 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 9:08

Hele to jako když vezmu na netu ty kolující seznamy trackovacích čísel a nabouchám ti z nich do projektu ty co se tváří jako ztracené, tak ty necháš vyrobit nějaké pseudodestičky a rozhodíš je po keších BEZ SOUHLASU JEJICH SKUTEČNÝCH MAJITELU? 

Zkusil jsem tam dát jedno číslo (samozřejmě moje) a vůbec se mne to neptalo zda jsem jeho majitel a  nemusel jsem se nijak autentifikovat. Takže tak tam může kdokoliv zadávat číkoliv TB a GC bez ohledu na vůli vlastníků?


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 11 květen 2016 - 9:09

  • 6

#9 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 9:37

Hezký záměr - i když sám bych to nevyužil. Taky by se mi nelíbilo, kdyby někdo bez mého vědomí dělal kopie mých cestovatelů. Nějaké ověření by to chtělo, jinak toho později či dřív někdo zneužije.

 

Jeden lingvistický dotaz: Slovo "puťák" se opravdu používá? Já jsem se s ním poprvé setkal tady, a chvíli mi nešlo do hlavy jak putovní tábor souvisí s trackovacím čísly :). Viděl jsem ho i na samolepce (na webu), a tam mi to taky přijde dost matoucí.


  • 4

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 10:31

Hele to jako když vezmu na netu ty kolující seznamy trackovacích čísel a nabouchám ti z nich do projektu ty co se tváří jako ztracené, tak ty necháš vyrobit nějaké pseudodestičky a rozhodíš je po keších BEZ SOUHLASU JEJICH SKUTEČNÝCH MAJITELU? 

Zkusil jsem tam dát jedno číslo (samozřejmě moje) a vůbec se mne to neptalo zda jsem jeho majitel a  nemusel jsem se nijak autentifikovat. Takže tak tam může kdokoliv zadávat číkoliv TB a GC bez ohledu na vůli vlastníků?

Občas si říkám, kam ten svět spěje, když někoho napadne dělat něco takového, jako brát cizí kódy a dělat kopie cizích trackovatelných předmětů.

 

Ale je pravda, že stát se to může. Na druhou stranu nemusíte snad být kvůli menšímu nedostatku u nápadu, který má hlavně pomoct těm, kteří hlavně chtějí aby jejich cestovatelé cestovali, hned tak kritičtí. Stačilo snad napsat upozornění, že se to může stát, aby mohl Tiskař chybu jednoduše napravit.

 

Já u sebe zatím nepoužiju, ale ten nápad se mi docela líbí.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 11 květen 2016 - 10:32

  • 2

#11 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 10:35

Jeden lingvistický dotaz: Slovo "puťák" se opravdu používá? Já jsem se s ním poprvé setkal tady, a chvíli mi nešlo do hlavy jak putovní tábor souvisí s trackovacím čísly :). Viděl jsem ho i na samolepce (na webu), a tam mi to taky přijde dost matoucí.

 

Já zas onehdá někde viděl "trajdák" a i když je to možná normální, taky jsem to neznal. Holt čeština je košatá.  :)


Tento příspěvek byl upraven od quellen: 11 květen 2016 - 10:36

  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#12 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 19:39

Hele to jako když vezmu na netu ty kolující seznamy trackovacích čísel a nabouchám ti z nich do projektu ty co se tváří jako ztracené, tak ty necháš vyrobit nějaké pseudodestičky a rozhodíš je po keších BEZ SOUHLASU JEJICH SKUTEČNÝCH MAJITELU? 

Zkusil jsem tam dát jedno číslo (samozřejmě moje) a vůbec se mne to neptalo zda jsem jeho majitel a  nemusel jsem se nijak autentifikovat. Takže tak tam může kdokoliv zadávat číkoliv TB a GC bez ohledu na vůli vlastníků?

Popravdě ani nevím, že takové seznamy kódů někde kolují - už to mi příjde jako sviňárna a že by se ještě našel v*l co by takhle chtěl vybouchat kredit který by mohli využít jiní na své předměty... to mi prostě nejde do hlavy. Trochu jsem to tedy předělal a teď se zapisuje i to, kdo to k výrobě zadal. Že by se mi pak ale chtělo trávit hodiny s kontrolou, to opravdu říct nemůžu...

 

Jeden lingvistický dotaz: Slovo "puťák" se opravdu používá?

S tím přišel táta. S angličtinou si nerozumí, nezapamatoval si ani traveltag, tak jednou přišel s tím že když to putuje po keších, je to bez ohledu na vzhled puťák. U mě se to chytlo, dál nevím.


  • 0

#13 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2016 - 21:20

Popravdě ani nevím, že takové seznamy kódů někde kolují - už to mi příjde jako sviňárna.....

Njn...  dějou se věci různé.... :-(   Myslím že to tehdy odstartoval ten Megaevent s výstavou coinů v Nebílovech... viz toto forum..
http://www.geocachin...-nebílovy-bude/
Ono stojí za to si to vlákno "prolítnout" pro informaci, co vše se může dít a co se tehdy diskutovalo.


  • 0

#14 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 6:13

Presmyslel pred aprilem, ze bych napsal statistiku a vytahl to tema na svetlo, ale nakonec jsem nad tim mavnul rukou. Nicmene, kdyz uz to petegeo nakousl, tak aspon minimum...

Podle toho seznamu zalogovalo celkem 58 nicku, z toho 2 soucasni RW a posledni dva roky nikdo podle seznamu nelogoval.

 

Posledni roky jezdim prakticky jen na CITO eventy, takze mince nebyly moc videt, ale predtim byly venku casto. Takze v te dobe asi byla tvorba seznamu minimalni nebo jsou tehdejsi seznamy ztraceny v propadlisti dejin.


  • 1

#15 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 17:21

Je fakt, že jsem asi přibržděnej, protože jsem si myslel, že k reinkarnaci posílám svůj kód a ne cizí. To přeci nejde, pouštět kopii cizího cestovatele. Další problém je anonimita celého projektu a upřímě mi tam taky chybí reálná fotka té plastové náhražky. Za mě, tak jak je to prezentováno je to dost nevěrohodné.


  • 4

#16 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 17:56

Trochu jsem to tedy upravil podle připomínek:
- Žádné číslo účtu ke sponzoringu, půjde to rovnou fakturou od výrobce.
- Žádné kódy sponzorům k discoverování*.
- "Odesláním formuláře potvrzujete, že jste vlastníkem zadaného kódu.
Prohlížeč zná Vaši geocachingovou identitu a odesláním formuláře ji předá serveru za účelem ověření vlastnictví kódu
."
- Krom sponzorů také navýšilo kredit vyřazení kódů PC8106, MICHUK a RF666X. Pokud jsou někomu z vás povědomé, zkuste kouknout zda jste je tam nenapsali vy nějakým přepsáním.
* Doposlat sponzorům slíbený počet kódů, které byly zadané se souhlasem s touto věcí, není problém. Až na to, že tři čtvrtiny sponzorů do poznámky zadali pouze své jméno a příjmení, není tedy jak je kontaktovat.
Fotku přidáme, jakmile bude vyrobená první várka copytagů, prozatím můžu odkázat jen na fotku jednoho originálu (kopie nemají ve vnitřku výřez).


  • 0

#17 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2016 - 18:13

- Krom sponzorů také navýšilo kredit vyřazení kódů PC8106, MICHUK a RF666X. Pokud jsou někomu z vás povědomé, zkuste kouknout zda jste je tam nenapsali vy nějakým přepsáním.

Vyřaď prosím taky ten můj kód CZDJ.. kterým jsem to zkoušel. Ať ti nesnižuje kredit. :-)


  • 0

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 10:38

Podle mě je to posílání faktury zbytečně komplikované. Jde o desetikorunové položky. Sám jsem poslal čtyřicet korun a dva kódy. Jestli se to rozeběhne, budu takhle oživovat další, zásobu mám velkou. Pro mě je jednodušší při zadávání různých plateb jen zkopírovat číslo účtu a je hotovo. Než někam psát, čekat na fakturu, pak zase otevírat banku...

 

Kdyby to byl podvod, tak na takových částkách nikdo nezbohatne a ani nezchudne.


  • 0

#19 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 12:51

Podle mě je to posílání faktury zbytečně komplikované. Jde o desetikorunové položky. Sám jsem poslal čtyřicet korun a dva kódy. Jestli se to rozeběhne, budu takhle oživovat další, zásobu mám velkou. Pro mě je jednodušší při zadávání různých plateb jen zkopírovat číslo účtu a je hotovo. Než někam psát, čekat na fakturu, pak zase otevírat banku...

 

Kdyby to byl podvod, tak na takových částkách nikdo nezbohatne a ani nezchudne.

 

Kolega zřejmě provedl opatření proti dotěrnému berňáku. Kdyby nějaký dobrák výrobce copytagů udal, že nedaní příjmy, bude muset prokázat jejich nabytí, nedejbože, aby si kvůli těm pár copytagům musel pořídit registrační pokladnu  :o 


  • 1

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2016 - 13:55

V daních se nevyznám, ale mám tušení, že do deseti tisíc ročně si můžeš vydělat bez čehokoli. Nemyslím si, že vyrobí pět set kopií za rok.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka