Přejít na obsah


Fotka

Stator 1.4.1


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
705 odpovědí na toto téma

#241 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 11:22

To by bylo fajn řešení... podle mě jen k tomu GS dokopat to už bude jiný level :D

 

DrakuMraku a Eriku, to, co píšete, je rozumné, ale pouze z našeho úhlu pohledu (tj. těch, kteří tam ty statistiky mít chtějí). Z úhlu pohledu Groundspeaku ale k tomu není žádný důvod. Oni statistiky mají a poskytují, že se určitému počtu lidí zdají nedostatečné, je už tolik netrápí. Určité procento nespokojených totiž bude vždycky, takže pro GS je důležité spíš to, kolika procentům takto vyhovují, případně postačují. Docela by mě zajímalo, kolik kačerů mimo ČR (potažmo SR) generuje statistiku v nějakém jiném programu (GeoGet, GSAK, MoziNěco apod.) a vkládá je do profilu.

 

Takže to řešení, které Erik navrhuje, směřuje k tomu, jak ty statistiky do profilu dostat. Obávám se, že GS ale takto neuvažuje, jestli vůbec nějak uvažuje, tak spíš směrem opačným, jak ty statistiky z profilu úplně dostat pryč. Proto si myslím, že GS k tomu nikdo nikdy nedokope. A mám-li být upřímný, kdybych já byl vlastníkem nějakého podobného serveru, taky bych asi nechtěl, aby si uživatelé kamkoliv mohli dávat úplně cokoliv. Za prvé to může představovat bezpečnostní riziko, za druhé to může zpomalovat provoz serveru, za třetí hrozí nebezpečí, že si někdo bude na mojí infrastruktuře za mé peníze vytvářet vlastní, třeba i komerční prezentaci. Já je neobhajuju, jenom jim v tomto rozumím. Sám bych asi postupoval ještě přísněji.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#242 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 11:43

... kdyz to tam nechteji, tak fakt nevim, proc zrusili omezeni velikosti pro to Bio.

Nebo kdyz to tam nechteji, tak proc k tomu nenapisou, ze to tam nechteji?


  • 1

#243 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 11:59

DrakuMraku a Eriku, to, co píšete, je rozumné, ale pouze z našeho úhlu pohledu (tj. těch, kteří tam ty statistiky mít chtějí). Z úhlu pohledu Groundspeaku ale k tomu není žádný důvod. Oni statistiky mají a poskytují, že se určitému počtu lidí zdají nedostatečné, je už tolik netrápí. Určité procento nespokojených totiž bude vždycky, takže pro GS je důležité spíš to, kolika procentům takto vyhovují, případně postačují. Docela by mě zajímalo, kolik kačerů mimo ČR (potažmo SR) generuje statistiku v nějakém jiném programu (GeoGet, GSAK, MoziNěco apod.) a vkládá je do profilu.

 

Takže to řešení, které Erik navrhuje, směřuje k tomu, jak ty statistiky do profilu dostat. Obávám se, že GS ale takto neuvažuje, jestli vůbec nějak uvažuje, tak spíš směrem opačným, jak ty statistiky z profilu úplně dostat pryč. Proto si myslím, že GS k tomu nikdo nikdy nedokope. A mám-li být upřímný, kdybych já byl vlastníkem nějakého podobného serveru, taky bych asi nechtěl, aby si uživatelé kamkoliv mohli dávat úplně cokoliv. Za prvé to může představovat bezpečnostní riziko, za druhé to může zpomalovat provoz serveru, za třetí hrozí nebezpečí, že si někdo bude na mojí infrastruktuře za mé peníze vytvářet vlastní, třeba i komerční prezentaci. Já je neobhajuju, jenom jim v tomto rozumím. Sám bych asi postupoval ještě přísněji.

 

DrakuMraku a Eriku, to, co píšete, je rozumné, ale pouze z našeho úhlu pohledu (tj. těch, kteří tam ty statistiky mít chtějí). Z úhlu pohledu Groundspeaku ale k tomu není žádný důvod. Oni statistiky mají a poskytují, že se určitému počtu lidí zdají nedostatečné, je už tolik netrápí. Určité procento nespokojených totiž bude vždycky, takže pro GS je důležité spíš to, kolika procentům takto vyhovují, případně postačují. Docela by mě zajímalo, kolik kačerů mimo ČR (potažmo SR) generuje statistiku v nějakém jiném programu (GeoGet, GSAK, MoziNěco apod.) a vkládá je do profilu.

 

Takže to řešení, které Erik navrhuje, směřuje k tomu, jak ty statistiky do profilu dostat. Obávám se, že GS ale takto neuvažuje, jestli vůbec nějak uvažuje, tak spíš směrem opačným, jak ty statistiky z profilu úplně dostat pryč. Proto si myslím, že GS k tomu nikdo nikdy nedokope. A mám-li být upřímný, kdybych já byl vlastníkem nějakého podobného serveru, taky bych asi nechtěl, aby si uživatelé kamkoliv mohli dávat úplně cokoliv. Za prvé to může představovat bezpečnostní riziko, za druhé to může zpomalovat provoz serveru, za třetí hrozí nebezpečí, že si někdo bude na mojí infrastruktuře za mé peníze vytvářet vlastní, třeba i komerční prezentaci. Já je neobhajuju, jenom jim v tomto rozumím. Sám bych asi postupoval ještě přísněji.

heh však jo :) taky jsem napsal, že to je jiný level... bylo by to hezké ale vidím to nereálně...

já s tím nemám problém vůbec mám věci na svých stránkách a podle mě je to nejlepší - nemusím se s nikým dohadovat...
vím, že tohle neudělají všichni prostě proto, že to neumí (je to složitější, něco to stojí a další důvody) ale holt tak to je...

A to, že to GS chce omezovat nejlíp na NULA tomu taky rozumím... a osobně naprosto chápu proč to dělá...
Jen jsem komentoval,že to je hezká idea s vysmátým smajlem na konci páč vím, že mimo realitu.


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#244 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 12:07

... kdyz to tam nechteji, tak fakt nevim, proc zrusili omezeni velikosti pro to Bio.

Nebo kdyz to tam nechteji, tak proc k tomu nenapisou, ze to tam nechteji?

njn ono je to těžký udělat radikální řez když plno lidí tam má omalovánky :) kdyby to tam nebylo hned od začátku jako třeba na GeoSpy :) kde jsem o tom s autory taky diskutoval při vývoji a důvod byl jasný... jestli někdo něco chce ať si to dělá na svým písečku - příliš velká zátěž, nebezpečné atd...
u Groundspeaku to tam bylo (skoro) od začátku a postupně zjistili, že to není moc dobrá věc... :) ale teď to zakaž když už toho tam každý má hafo... tak jdou cestou mírného pokroku v mezích zákona :D což znamená, že nám to znepříjemňují a pomalu to přestává fungovat... njn
a nebo je to celé jinak :D ale do melounu a do GS nevidíš...
no dá se jim napsat jaký mají plán, třeba to prozradí ?! je tam nový koště... tak třeba jsou plány jiné...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#245 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 12:09

p.s. ono teda na druhou stranu někteří lidi fakt neví co tam do těch statistik narvat ještě... :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#246 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 12:58

Docela chápu, že okrouhávají iframe. To je vlastně zobrazení cizí stránky na jejich webu, které se tváří, že je její součástí. Takže kdokoli by si tam mohl dát cokoli. Třeba agitaci, pochybná videa, apod. Ovšem proč blokují nebo blokovali odkazy odtud na vlastní stránky (prokliky na keše), to netuším.

A určitý webový prostor zadarmo, třeba minimální, dávalo spousta poskytovatelů mailů nebo jiných služeb. Je to sice většinou doména třetího řádu, ale to na odkaz nevadí. Někde je reklama, někde ne, ale stránky Groundspeaku jsou také plné reklamy. Někde nechtěli přístup odvedle, musel tam být index.htm a muselo se na něj občas přijít, ale mám pocit, že už to ani nekontrolují, nenapsali mi, že mi něco zruší pro neaktivitu, ani tam, kde to nevyužívám. Jenomže to je na http. Při vložení do iframu to pro dnešní paranoidní prohlížeče vypadá jako hrozba.

 

Jako rychlostní problém se mi zdá, že spousta obrázků je generována dynamicky, tj. pokaždé znovu. Kdyby se vygenerovaly jen jednou, při nahrání, možná by to bylo rychlejší. Ale jen možná, netuším, jak to Google dělá.


  • 1

#247 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 13:25

Prosím o opravu odkazů na umístění statistik. Je tam pár chybek. Chybí uvozovka a <\a>

Někoho to může zmást. Třeba mě. Docela to trvalo než jsem si toho všiml. Proč mi to nejde !!!!  :D

http://geoget.ararat...tator-publikace

 

Chyba.jpg


Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 28 březen 2017 - 13:29

  • 1

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#248 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 13:51

jo a vyhodit celou sekci o DropBoxu protože to už taky není pravda - Dropbox to celé změnil a složka PUBLIC už neumí nic z toho co tam píšeme... od 15.3 nejde zobrazit HTML z DropBoxu

Už jsem to tam upravil :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#249 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 13:57

Wiki může upravovat kdokoli, kdo se registruje. Taky jsem to nedělal, ale včera už mi to nedalo a opravil jsem odkaz na báječnou službu, kterou ale GS zařízl (limit Souhrn).

K odkazu na stránky... Většina lidí, co trochu do HTML vidí, nebude mít problém napsat odkaz <a .....>. Ovšem založit si stránky, dostat to na ně přes ftp, to každý umět nebude. Mimochodem, kdysi jsem to zkoušel a tady tím příkazem v Combine jsem to na web nedostal, FTP protoklem přes TotalCommander už ano. Pak už jsem to nezkoušel, tak nevím, mezitím jsem to (tj. animované statistiky od slovenského autora) přestal používat. Zase to zkusím rozchodit. Problém byl tehdy snad v pasivním režimu, nebo tak nějak.


  • 0

#250 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 18:14

kdyby byl někdo z kamarádu moc hodný, tak může statistiky hostovat u mě na https, udělal bych samostatný login na ftp. ale nějak extra globálně/veřejně asi ne :P


  • 0

#251 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 20:03

...  A dokonce myslim, ze je nekde mozne ziskat klic zdarma (nekde jsem to mel schovane). ....

 

 

Asi myslíš Lets Encrypt. Přímo https://letsencrypt.org/.

Když už, sluší se uvést i kritiku certifikátů zdarma: https://www.ssls.cz/zdarma.html - která je ale několik let stará.

A taky je vhodné upozornit, že ani nejdražší certifikáty (CA Symantec, dříve Verisign) nejsou žádnou zárukou kvality.


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 28 březen 2017 - 20:04

  • 1

#252 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2017 - 21:28

Tak jsem si s tím trochu pohrál. Použil jsem hosting na mujweb.cz, který jsem asi před 20 lety dostal k mailu na Volném. Závratných 10MB. FTP z Combine tam funguje, takže je to zatím na dvě kliknutí (předělám to na jedno). Ale... Lze se nějak zbavit toho otravného okénka Jste si jisti, že chcete opustit stránky geocaching.com?

Ještě to nějak učešu, chce to obrázkový odkaz, do statistik dát nějakou hlavičku, ale to je jen drobnost, dnes už na to nemám čas.

Jen kdo to chce zkoušet, je opravdu nutné dát do složky s profilem ty soubory Start.html a End.html ze složky Common, jinak se rozsype čeština.

A taky pozor na název výstupního souboru. Já tam měl dva, htm a html a nahrával jsem vždycky ten druhý a divil se že je to pořád rozsypané.

 

A teď vidím, že tu hlášku tam dává přímo Groundspeak.

var hostname = extractHostname(obj.message.href);
            if (isGeocachingDomain(hostname)) {
                window.open(obj.message.href, obj.message.target);
                return;
            }

            if (window.confirm("Hey wait! You’re about to leave Geocaching.com. Are you sure you want to do that?")) {
                window.open(obj.message.href, obj.message.target);
                return;

Tento příspěvek byl upraven od mpik: 29 březen 2017 - 7:22

  • 0

#253 Jarda Hlávka

Jarda Hlávka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2017 - 6:34

Díky moc, za upravený modul, už mi šipky v puntíkatých mapách fungují :-)


Tento příspěvek byl upraven od Jarda Hlávka: 29 březen 2017 - 6:35

  • 0

Xiaomi Redmi Note 4 Global 4GB/64GB - a:Drake plus - GeoGet


#254 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2017 - 7:09

Asi myslíš Lets Encrypt. Přímo https://letsencrypt.org/.

Když už, sluší se uvést i kritiku certifikátů zdarma: https://www.ssls.cz/zdarma.html - která je ale několik let stará.

A taky je vhodné upozornit, že ani nejdražší certifikáty (CA Symantec, dříve Verisign) nejsou žádnou zárukou kvality.

Mohu jen potvrdit... teď jsme s tím měli ve firmě problémy... :) konkrétně s těmi Symantec...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#255 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2017 - 9:47

Mam pocit, že se smazaným prvním dotazem zmizelo těch příspěvků více, přinejmenším tvoje odpověď.

 

Takže upravený modul je k dispozici zde.

Vratil jsem se ze sluzebky a hned jsem to zkusil a uz mam sipecky vporadku. Dik za ten modul, snad to chvili vydrzi bezet.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#256 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2017 - 7:31

Tak opravdu přenést statistiky na vlastní server byl dobrý nápad. Je to rychlejší (prodleva tam je, než se postahují externí grafy, atd, ale je mnohem menší než na GS), neprasí se kód, můžu si je nastavit i širší než 750px a fungují odkazy. V Geogetu je to na jedno kliknutí na ikonu dávky v Combine, která spustí Stator, přenese soubor přes FTP a pak otevře stránku se statistikou, abych ji viděl. Jen zatím nevím, jestli by šlo přesvědčit stránky Groundspeaku, že je neopouštím (ve skutečnosti je neopouštím, statistiku otvírám v jiném okně).

PS: a ještě se navíc využije ten webový prostor, který jsem dostal kdysi dávno a už ho jinak na nic nepoužívám, protože při jeho velikosti se na nic rozumného nehodí.

PS2: a to jsem náhodou zjistil, že mám místo i na swebu. A kdoví jestli ne i jinde. A dá se udělat snadno, když stačí pár mega a není třeba PHP ani databáze.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 03 duben 2017 - 8:55

  • 2

#257 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2017 - 7:37

Tak opravdu přenést statistiky na vlastní server byl dobrý nápad. Je to rychlejší (prodleva tam je, než se postahují externí grafy, atd, ale je mnohem menší než na GS), neprasí se kód, můžu si je nastavit i širší než 750px a fungují odkazy. V Geogetu je to na jedno kliknutí na ikonu dávky v Combine, která spustí Stator, přenese soubor přes FTP a pak otevře stránku se statistikou, abych ji viděl. Jen zatím nevím, jestli by šlo přesvědčit stránky Groundspeaku, že je neopouštím (ve skutečnosti je neopouštím, statistiku otvírám v jiném okně).

Jednoznačně :) už to tak mám dlouho a chrochtám si blahem... :D
Můžu si tam dělat co chci a jak chci...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#258 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2017 - 9:43

PS: a ještě se navíc využije ten webový prostor, který jsem dostal kdysi dávno a už ho jinak na nic nepoužívám, protože při jeho velikosti se na nic rozumného nehodí.
PS2: a to jsem náhodou zjistil, že mám místo i na swebu. A kdoví jestli ne i jinde. A dá se udělat snadno, když stačí pár mega a není třeba PHP ani databáze.


To je právě ono. Nějaký ten drobný webový prostor nakonec máme skoro všichni. Jen to často ani nevíme a hlavně to považujeme za nějakou vyšší dívčí. A přitom je věc docela jednoduchá - jen někam jinam nakopírujeme výsledek ze Statoru...


  • 1

#259 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2017 - 9:47

Jen zatím nevím, jestli by šlo přesvědčit stránky Groundspeaku, že je neopouštím (ve skutečnosti je neopouštím, statistiku otvírám v jiném okně).

 

Jedině se podívat do funkcí extractHostname() a isGeocachingDomain() jak moc korektně parsují URL a zda by je nešlo "oblafnout" umístěním statistiky do prostoru s aliasem www.geocaching.com.můjhosting.cz...


  • 1

#260 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2017 - 10:49

Zkoušel jsem oblafnout tu jejich funkci, ale jak to dávají sami do iframe, tak javaskript vložený do něj tu původní stránku neovlivní. Nechám to tak, takových okének se objevuje na webu spousta.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama