Přejít na obsah


Fotka

Stator 1.4.1


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
705 odpovědí na toto téma

#601 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2018 - 13:06

Tahle diskuse uz tu byla mnohokrat. GG nemuze zachranit to, co nema v datech GS, ale vice ci mene uspesne se o to snazi. Pokud ulovis neco presne o pulnoci, posun cas nalezu o minutu na kteroukoli stranu a bude dobre. Presne o pulnoci urcite nenajdes zadnou dalsi kesku, takze to zadny problem delat nemuze.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#602 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 0:46

Gorde => pořád dokola musím koukat na Tvůj profil a obdivovat jak máš pěkně udělané statistiky přees Stator. Spoustu věcí jsem si ve Statoru našel a tak nějak nastavil, jedinou věc, kterou ne a ne najít (možná tam ani není) je ten úplně vrchní nadpis: Našli jsme xxxx keší (......) a datum a čas kdy byla provedena aktualizace statistik. To se dopisuje ručně nebo je na to také nějaký ten modul.

Ještě co se týče cestovatelů, jaký plugin mám používat - Get Trackable list nebo Trackable item list - silent nějak jsem nepobral, kerý je na co ale druhý zmiňovaný nějak nemůžu rozchodit.


  • 0

#603 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 8:55

Jo, asi jsem psal o něčem jiném. O řazení nálezů v OKNĚ GEOGETU, když si nechám setřídit podle sloupce s datem a časem nálezu. Loguji vždycky v pořadí jak jsem našel a přesto jsem to viděl v okně vždycky zpřeházené. Když mi o to šlo, doplnil jsem si za ten den ručně časy. Nebo teď dávám časy do logů, když loguju přes drafty z Adrake. Pak je řazení správné.

Podle čeho se třídí okno GG, jak to souvisí s pracovní tabulkou a s pluginy, nevím. Jen vím, že to souhlasí s milníky, to co jsem měl třeba jako 1000 nález v okně, bylo jako 1000 nález v tabulce milníků.

Ale mě tohle chování vůbec nevadí ani bych o tom nepsal, prostě když chci mít v jednom dni správné řazení, doplním si časy k nálezům. Chápal jsem to tak, že prostě když čas není, není podle čeho řadit.

Chápu taky, že když si zakliknu řazení podle sloupce s časem, řadí se to podle tohoto sloupce, kde bez nastavení času jsou všechny hodnoty za den stejné. A nevím ani jak bych vlastně mohl třídit podle GUID logu, ten sloupec tam nemám a nevím ani k čemu by mi tam byl.


  • 0

#604 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 8:56

Ja si tak budu neco dopisovat rucne ... tos me pobavil. Asi neni moc linejsich lidi, na podobne cinnosti, nez jsem ja.

 

Stator ma spoustu globalnich promennych, tohle konkretne jsou StatisticStartDate a StatisticStartTime. Promennou muzes treba v HTML textu pouzita %jmeno_promenne% a Stator pak tento text nahradi spravnou hodnotou.

 

 

Ohledne cestovatelu, nejak nerozumim. Ani jeden z tebou uvedenych modulu neexistuje. Existuje modul Trackable. Ten ke sve cinnosti potrebuje modul CalcTrackable,  plugin GetTrackList a program geojary. Takze na co se vlastne ptas?


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#605 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 9:26

Na razeni (prosim nezamenovat s tridenim, to je jina operace, i kdyz to lidi casto pouzivaji misto razeni, cituji te:"... kdyz si necham setridit...") v okne je dulezite, jak je udelane. Podle meho vubec nebude brat v uvahu ID logu, ale jen datum a cas. Pokud neni cas uveden, pak v ramci dne budou kesky vicemene nahodne (tedy spis podle nejakeho interniho cisla, ktere ale uzivatel bezne nevidi).

 

Razeni pro vypocet milniku si dela Stator sam. Jak jsem sal vyse, podle nastaveneho principu je vytvorena pracovni tabulka a z ni se bere poradi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#606 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 13:05

No já si ručně dopisoval čas nejen kvůli řazení, ale i kvůli tomu, že jsem si podle toho pak dokázal někdy zpětně určit cestu, případně poznat fotky, odkud jsou (pochopitelně VÍM o možnosti geotagování a o záznamu Tracklistu). Ale teď vidím, že je lepší psát čas přímo do logů, ať už ručně při logování, nebo automaticky z draftů.

Když jsem měl jeden nález za den, tak jsem to nikdy neřešil.

A o té pracovní tabulce taky vím, i jsem s ní pracoval (a divil se, že u nenalezených v ní údaje nejsou, konkrétně vzdálenosti od HC).


  • 0

#607 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 15:49

:lol: :lol: :lol: to sem zase ze sebe udělal veřejně lamu  :ph34r: 

Mno nějak jsem nikde ve Statoru tyto příkazy, funkce nebo jak to nazvat nenašel :-/

Co se týče těch TB tak v příloze je obrázek plugin co mám. No vlastně jsem tak nějak na araratu stahoval vše co se namanulo a tak je možné, že se něco s něčím tluče nebo není nastaveno správně (to bych řekl, že bude spíš)

 

 

Přiložené miniatury

  • plug.jpg

  • 0

#608 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 16:46

No jo, ale ptal ses na moduly do Statoru a ukazujes seznam pluginu.

 

Pokud pouzijes modul Trackable, tak ten si spousti plugin GetTrackList a ten zase program geojary. Koukni na dokumentaci toho pluginu. Nepises, co ti to dela nebo nedela. Je totiz mozne, ze nefunguje geojary. Pak neni jak potrebne informace o TB/GC ziskat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#609 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 18:24

Gord ma samozrejme pravdu, ale nelibi se mi, ze ji rika nahlas :)

Jde mi o to, ze jsem mel pocit, ze na tomto foru existuje sice nepsany, ale presto akceptovany nazor, ze geojary je nezakonny a tedy tvurci Statoru nepodporovany plugin. Stator je natolik dovedne vytvoreny a profesionalni nastroj, ze by byla skoda ho "zaspinit".


  • 0

#610 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 19:03

Mno já myslel, že bez toho pluginu se mi pak ve Statoru nebudou moct objevit TB nebo třeba CWG bez pluginu Sbírka CWG. Mám to asi všechno nějaké pomotané :-/ Jinak při spuštění Trackable se mi spustí přesně jak píšeš GeoJarry a něco to načítá... 2018-02-28 18:55:11.704 Safety sleep: 50 .... atd a pak tabulka zmizí, nic víc se neukáže.


  • 0

#611 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 21:12

Gord ma samozrejme pravdu, ale nelibi se mi, ze ji rika nahlas :)

Jde mi o to, ze jsem mel pocit, ze na tomto foru existuje sice nepsany, ale presto akceptovany nazor, ze geojary je nezakonny a tedy tvurci Statoru nepodporovany plugin. Stator je natolik dovedne vytvoreny a profesionalni nastroj, ze by byla skoda ho "zaspinit".

 

Stator ke sve cinnosti GJ nevyzaduje a vyzadovat nemuze, protoze to nepovoluje "licence" GeoGetu. Proto take neni nastavena zadna zavislost Statoru na teto aplikaci. A z toho duvodu take neni nastvena zavislost na pluginu GetTrackableList. Uzivatel si to musi precist v navodu a rucne doinstalovat. Jinak mu modul pracovat nebude (a napise to v logu, kde si to uzivatel muze precist). Najit ty informace neni nic sloziteho, jsou v dokumentaci Statoru.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#612 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 21:57

Obecně doporučuji, a zaznělo to tu mockrát, vypustit statistiky TB a GC. Tím zůstane vše křišťálově čisté a navíc a především nebudeš mít problémy, až se zas na webu Zeměplku něco změní a GJ přestane fungovat. A že bude GJ haprovat za pár dní, týdnů či měsíců znovu, na to vem jed...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 01 březen 2018 - 8:31

  • 0

#613 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2018 - 16:28

Opet jsem nadsen Statorem - tentokrat jsem si pridal do profilu kontrolu splneni taxoftovych "every day" challenge kesi (at uz mam na ne jakykoliv nazor  :P) - a ono to funguje! Znovu tedy velky dik za vasi praci. Mam jen drobnustku, kterou jsem nenasel, jak nastavit: Nekdy ty tabulky FindsByDay ukazuji ve sloupci mesice jen tripismenou zkratku a nekdy cele jmeno mesice. V mem profilu (tab Everyday) je videt, ze to nekdy delaji tak ci onak. Kam bych prosim mel sahnout, abych mel v techto tabulkach vsude jen tripismenou zkratku? (Muj profil je zde: https://www.geocachi...34-28f65af2e482). Diky.


  • 0

#614 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2018 - 16:50

Tripismenna zkratka se dava v pripade, kdy lze predpokladat, ze by se vsechny sloupce tabulky nemusely vejit na sirku statistiky. To se odhaduje, ze nastabe pokud je sirka tabulky (sloupce nebo cele statistiky) mensi nez 700 px nebo je vice nez 2500 nalezu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#615 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2018 - 17:17

Diky, pochopil jsem.


  • 0

#616 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 10:26

Mám problém s "Nálezy v jednotlivých dnech roku", viz obr, nebo má statistiky (https://www.geocachi...be-e39c5be2252a) . Zobrazí mi to jen do 29 dne a dál to uřízne. Šířku mám nastavenu na 750, což si myslím, že je maximum. Problém možná bude v tom, že součty na každý den jsou třímístné.

Přiložené miniatury

  • Screenshot-2018-3-7 Stator Preview.png

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#617 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 12:26

S tim tezko poradit. Budto udelat kolem tabulky vodorovne posouvatelny <div> nebo zvetsit sirku statistiky. Nic jineho me nenapada. To s tim <div> si pisu do seznamu ke zmenam.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#618 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 13:03

Nebo zmenšit font.


  • 0

#619 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 13:35

Zvětšit šířku statistk nejde, neb se to musí vejít do toho vyhrazeného pruhu, když zvětším šířku ve statoru, tam mi to ořízne groundspeak. Zkusil jsem šířky 700, 750 a 800. 800 by už šlo, ale to už ořízne groudspeak.

 

Když zmenším font, tak tabulka zůstane, ale zmenší se jen písmo v každém políčku.

 

<div> by asi pomohlo.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#620 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 14:52

Šoupací nudle mi připadá mnohem horší, než bleší písmo, ale v tomto případě, kdy to potřebuje jeden z tisíce, by to řešení bylo.

Nevím jak se to generuje a nemám tu teď zdrojáky. Tabulka se snad nechala generovat tak, aby se chovala dynamicky, tj. aby vyplnila danou šířku, aby měla potřebný počet sloupců a aby se to do ní vešlo. Vím ale, že to chování bylo často nepředvídatelné.

Vím o jednom řešení, dát si statistiky na vlastní server a tam je můžu mít široké jak chci. Já je mám asi 900px. Pokud ovšem chci, aby to bylo čitelné i na mobilu, je kompromis nutný.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 07 březen 2018 - 14:58

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama