Přejít na obsah


Fotka

Whereyougo - savegame slots?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 15:53

Ahojte,

v nastavení vidím výchozí hodnotu 5 slotů a je u toho napsáno "Number of slots for saving game via menu button" - co se tím myslí? Jaký menu button? Zatím jsem schopen ukládat jen standardní "Main savegame" a "Backup savegame", ale jak si vybrat jeden z pěti slotů, nevím.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 17:24

Musíš dlouze podržet systémové tlačítko telefonu pro zobrazení menu. Pak se ukáže nabídka slotů v počtu zadaném v nastavení. Výběrem slotu do něj uložíš hru (předchozí uložená hra v tomto slotu bude přepsána). Při dalším spuštění hry dostaneš nabídku uložených slotů a můžeš načíst uloženou hru z libovolného z nich.

Je to autonomní systém, který není propojen s původním způsobem ukládání (tlačítko "Uložit", ukládání při ukončení hry, uložení příkazem z cartridge), ten funguje beze změny i nadále (jo, je tam změna - zachovává se ještě jedna záložní kopie).
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#3 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2016 - 8:02

Asi mám nějakou slabší chvíli, jestli mě navedeš "polopatě" :-). Telefon má HW tlačítka na boku jen tři (ON/OFF a dvě pro hlasitost), ta pro zobrazení menu použitelná nejsou. Jinak pouze SW tlačítka na obrazovce. Ta vypadá takto:

 

MatOLog.png

 

Z těch tří SW tlačítek dole:

- levé (trojúhelníček) vrací zpět (při dlouhém podržení nabídne "Save game before exit?")

- prostřední (kolečko) vrací na základní obrazovku, long-tap vyhodí Google s možností hledání

- pravé (čtvereček) nabízí výběr z posledně otevřených aplikací, dlouhé podržení to samé

 

 


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#4 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2016 - 8:44

Na mém telefonu to zabírá na dlouhý stisk tlačítka se čtverečkem (mám ho však na levé straně), krátký stisk toho tlačítka zobrazí posledně otevřené aplikace. Ve všech aplikacích, které mají menu (speciální ikona v aplikaci — tři tečky, tři čárky apod.), mi dlouhý stisk čtverečku toto menu taky zobrazí.

 

Z toho mi vyplývá, že pokud ti i dlouhé podržení tlačítka vyvolá seznam otevřených aplikací, tak to asi ten tvůj telefon nedokáže rozlišit a v tuto chvíli ti není pomoci. Nevím, jestli nemůže být něco v nastavení telefonu, třeba se to dá. Já jsem ve svém telefonu našel v Nastavení > Displej volbu „Klávesa v nabídce jako přepínač aplikací“. Měl jsem ji zapnutou. Když jsem ji vypnul, tak se funkce toho tlačítka se čtverečkem obrátily — krátky stisk vyvolá menu a dlouhý stisk přepínání aplikací. Ale pořád platí, že telefon rozlišuje na tom tlačítku krátký a dlouhý stisk. Zkus se podívat do nastavení, třeba to tam nějak půjde aktivovat. A jestli ne, tak máš asi smůlu. (Co máš za telefon?)

 

V každém případě by to biylda asi dokázal přidat i na nějakou položku v menu nebo tak. Možná by to mohl být námět na drobné vylepšení.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2016 - 8:58

Nexus 6 (viz podpis).

 

Hmm, u mě je asi něco špatně, v Nastavení sekci Displej nemám. Whereyougo bych měl mít aktuální, aktualizace zakázané nemám. Nicméně číslo verze se v programu zobrazit bohužel asi nedá.

 

wyg_nastaveni.png


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2016 - 9:11

To nastavení nemyslím ve WhereYouGo, ale v nastavení systému (telefonu).

 

(Číslo verze se dá zjistit klepnutím na ikonu WhereYouGo vlevo nahoře.)


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#7 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2016 - 9:14

Něco jsem našel na internetu, jestli ti to prakticky pomůže, nevím:

https://www.reddit.c..._a_menu_button/


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2016 - 9:29

Aha. Nicméně ani v nastavení telefonu a sekci Displej tam nic takového nemám.

 

Tvůj odkaz jsem četl - ano, to si vzpomínám, že starším aplikacím, které přímo někam neumístí "trojtečku" pro kontextové menu,by ji měl natvrdo umístit systém, ale to se v tomto případě neděje. Zkontaktuju biyldu.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#9 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 17:58

Při hraní WherIGo na telefonech SONY M4Aqua a ASUS Phonepad 7 jsme narazili na stejný problém. Nemají HW tlačítlo pro lokální menu aplikace, kterým WherYouGo dává možnost uložit stav hry "do slotu". V menu Display, jak radí mh.mail, položka „Klávesa v nabídce jako přepínač aplikací“ taky není.

 

 

To:   Pontiac_CZ    Píšeš, že zkontaktuješ biyldu. Povedlo se ho přemluvit?

 

Nevíte někdo, jestli se nějaká změna nechystá?

Nebo máte nějaké tipy, co ještě vyzkoušet, jak to obejít?


  • 0

#10 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 21:49

Nebo máte nějaké tipy, co ještě vyzkoušet, jak to obejít?

U jiné apky jsem tenhle problém řešila softwarovým tlačítkem - například pomocí aplikace https://play.google....lay menu button

Za vyzkoušení to stojí i tady, mě to fungovalo dobře tam kde jsem potřebovala.
  • 0

#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2016 - 15:57

Nefunguje to. Resp. nejde tomu tlačítku přiřadit funkce "Menu".
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2016 - 16:48


To:   Pontiac_CZ    Píšeš, že zkontaktuješ biyldu. Povedlo se ho přemluvit?

 

 

Člověče, mám pocit, že jsem ho zkontaktovat zapomněl. :unsure:


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#13 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 1:28

Ahoj, ukládací sloty se nyní zobrazí i po kliknutí na tlačítko "Uložit...", viz http://www.geocachin...cnost/?p=540270.


  • 3

#14 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 7:28

Paráda, díky moc! :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama