Přejít na obsah


Fotka

výběr letu do USA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2016 - 13:42

Je to pro mě španělská vesnice a na podzim bych tam rád zaletěl, tak se chci zeptat zkušenějších, jak nejlépe na to  a která služba/server se vám osvědčila.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2016 - 16:05

Já používám nejraději kayak.com. Přehledný, dobrý systém vyhledávání, dokáže celkem dobře odhadnout trend cen, tedy doporučí jestli koupit hned nebo počkat.


  • 0

#3 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2016 - 21:04

Možností je spousta. Obecně, čím dřív (2+ měsíce) tím líp na cenu. Já projedu portály, ty najdou nejlepší spoj a pak jdu přímo na dopravce a tam se mě pak většinou podaří jít ještě o něco níž. Konkrétně u Delty jsem loni narazil na chybu v systému a letěl zpáteční do Brazílie za polovic ;)

 

Ale ještě možná zbytečně bych upozornil na to, že se od nového roku zpřísnily podmínky vydání ESTA (víza), tebe se to asi týkat nebude, ale můj 2. je do USA neprůchozí a 3. s důkladným pohovorem. 


  • 3

#4 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 6:05

Díky pánové.

Registrací ESTA jsem si už prošel, tam jsem na problémy nenarazil. Jak to myslíš, že tvůj "druhý" je do USA neprůchozí a třetí s důkladným pohovorem?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 6:44

Oni mají seznam nekamarádských států a když máš v pase kombinaci těch států a a ještě několikrát... Tak to pak radši volím "nezávadný", kde mám razítka jen z Izraele a Ameriky ;)

Sice paní na úřadě vždy kroutila hlavou, proč tolik pasů (předloni jsem navíc jeden obnovoval), ale díky tomu můžeš klidu můžeš cestovat po celém světě s jedním z nejsilnějších pasů.


  • 3

#6 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 6:57

Aha, druhý a třetí pas. Tak to jo. :) Mimochodem, překvapuje mě informace, že stát ti může vydat více pasů platných v jeden okamžik. Zajímavé.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#7 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 7:52

Jo, slovíčko "pas" mě vypadlo. Všiml jsem si toho až dnes ráno.

Víc pasů můžeš mít právě z důvodu nekompatibility států nebo že dlouho čekáš na vydání víza (exotika má ambasádu třeba jen v Londýně a ty to tam posíláš poštou, vyřízení pak trvá klidně 2 měsíce) a potřebuješ vyjet jinam. Tohle platí dávno a všude po světě, jen to musíš zdůvodnit.


  • 5

#8 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 12:16

Když nespechas a nemas ještě vybranou destinaci tak muzes pouzit tohle. www.akcniletenky.com

Obcas tam jsou bezva akce.


  • 0

#9 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 14:52

Když nespechas a nemas ještě vybranou destinaci tak muzes pouzit tohle. www.akcniletenky.com

Obcas tam jsou bezva akce.

Jen bych si dal pozor na omezení takové akční letenky.

Už mě taky pár lidí říkalo, že např. při poslední cestě do Brazílie byly letenky za 10 kkč, jenže to byl let ve čtvrtek tam a ve středu zpět. Studentagency má "akční zpáteční letenky" a ve skutečnosti to je jednosměrná.

 

Navíc, mě příjde, že on má vcelku reálnou představu kdy a kam. Že spíš teď bude hlídat, co bude nejvýhodnější.


  • 1

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 15:26

KaMo_cz: Díky, ta informace o víc pasech je pro mě docela zajímavá, to by mě nenapadlo a docela se to může hodit.


  • -1

#11 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 6:21

Navíc, mě příjde, že on má vcelku reálnou představu kdy a kam. Že spíš teď bude hlídat, co bude nejvýhodnější.

Jo jo, kam a kdy je dáno, šlo mi o doporučení služeb, pomocí kterých lety vybírat.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#12 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2016 - 19:33

Probírám se nabídkou letů, hodně se tam cpe Norwegian, což jak vidím, je nízkonákladovka. Letěli jste s tím někdo? Trochu váhám, přece jen 12-hodinový let...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#13 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 6:16

Kam letíš? 12h letu, to je jak do Jakatry.

Obecně, nízkonákladovky bych se zas tak nebál, letěl jsem s ní do Nepálu. Ale chápu obavy u prvního dálkového letu.


  • 0

#14 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 7:29

Los Angeles.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#15 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 7:39

S norwegian jsme na jaře letěli na Tenerife, cca 5hodin. Zadarmo nedostaneš ani vodu, ale na delším letu to může být jinak.

Hodně potěšilo wifi připojení na internet zdarma. Pokud jde o pohodlí sedaček, nijak nevybočuje ze srandardu.


  • 0

#16 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 7:54

To poslední slovo "srandard" je přelkep nebo výstižný popis skutečnosti?


  • 0

#17 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 8:37

flyDubai jsou nízkonákladovka od Emirates. Je rozdíl letět s FD nebo E, kde se stihnu cestou domů 2x zrubat při sledování nejnovějších filmů :D

 

Ale, na trase PRG-Dubai dostaneš normálně jídlo a vodu. Na trase Dubai - Asie už nic, ale není problém si na palubu vzít jídlo a flašku s pitím. Rozdíl ceny tehdá byl cca 5000 Kč, takže i kdybych si kupoval sváču na palubě, tak furt jsem v plusu.


  • 0

#18 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 9:00

To poslední slovo "srandard" je přelkep nebo výstižný popis skutečnosti?

Byl to překlep, ale asi to docela vystihuje "pohodlí" ve všech letech co jsem zatím zažil :)


  • 0

#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 17:13

Jo, slovíčko "pas" mě vypadlo. Všiml jsem si toho až dnes ráno.

Víc pasů můžeš mít právě z důvodu nekompatibility států nebo že dlouho čekáš na vydání víza (exotika má ambasádu třeba jen v Londýně a ty to tam posíláš poštou, vyřízení pak trvá klidně 2 měsíce) a potřebuješ vyjet jinam. Tohle platí dávno a všude po světě, jen to musíš zdůvodnit.

No, třeba do arabských zemí bys neměl mít pas s izraelskými razítky. Nebo v Arménii s Azerskými…


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2016 - 7:55

No, třeba do arabských zemí bys neměl mít pas s izraelskými razítky. Nebo v Arménii s Azerskými…


Izraelské razítko do pasu nedostaneš, naopak při bezpečnostní kontrole ze strany Izraelců je razítka z arabských zemí bijí do očí a ptají se po důvodu tehdejší cesty.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama