Přejít na obsah


Fotka

výběr letu do USA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#21 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2016 - 17:40

Izraelské razítko do pasu nedostaneš, naopak při bezpečnostní kontrole ze strany Izraelců je razítka z arabských zemí bijí do očí a ptají se po důvodu tehdejší cesty.

Tady to je zas samý odborník. Ale že tě podusí za UAE štempl, je fakt, já pak musel složitě dokazovat, že mám české jméno :D

 

Bude stačit moje čestné prohlášení, že mám v pase izraelské razítko nebo musím přiložit i fotografii? Ono to je tak, že pokud přiletíš na Ben Guriona, tak opravdu do pasu dostaneš jen kartičku velikosti vizitky místo razítka, aby ti nezničíli pas. Ale pokud jdeš po zemi, tak ti tam bouchnou nádhernýho berana ;)

Proto jsem měl do loňského roku 3 pasy, než tomu "prvnímu" propadla trvanlivost (on byl stejně už plný, ale nechal jsem si ho, protože to je suvenýr z cest) a teď jezdím na "Izrael" nebo "Irán".


  • 2

#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2016 - 19:31

Je to pro mě španělská vesnice a na podzim bych tam rád zaletěl, tak se chci zeptat zkušenějších, jak nejlépe na to  a která služba/server se vám osvědčila.

 

Nejlepší je vyzkoušet víc různejch služeb a porovnávat, žádná jednoznačně nejlepší není.

Jinak z Prahy teď lítá minimálně jedna přímá linka ....

 

P.S. - Vyplatí se vyhledávat i zaváděcí - já na tom vydělal celkem dost. Při letu do New Yorku (za cca běžnou slušnou cenu) byla od TAP Portugal i 24 hodinová pauza v Lisabonu, včetně hotelu a odvozu z a na letiště. Příjemná pauza na pár kešek, prohlídku pobřeží a omrknutí legendy Most Vasco da Gama


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2016 - 23:08

Dalsi duvod mit vic pasu je kdyz se shanej viza do zemi ktery u nas nemaj ambasadu a posila se to nekam do ciziny. Pak to trva nejakej cas nez clovek dostane pas zpatky a mezitim by zadnej nemel. Takze i proto se nekomu hodi mit jich vic.


  • 0

#24 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 6:47

KaMo_cz: Díky, ta informace o víc pasech je pro mě docela zajímavá, to by mě nenapadlo a docela se to může hodit.

 

No, třeba do arabských zemí bys neměl mít pas s izraelskými razítky. Nebo v Arménii s Azerskými…

 

Přesně, jak píše Trhač - nejsou to jen arabové a Izrael, ale hafo dalších, jinak zdánlivě bezproblémových států. O razítcích a vízech v pasech & následných problémech třeba právě z končin Turecko, Arménie, Gruzie a Ázerbájdžán bych mohl napsat rovnou celý článek. :D

 

Na blba ale můžete narazit kdekoliv a v nečekané kombinaci států, moje zatím nejlepší storry - Slovenský celník na Ukrajinské hranici v Užgorodu jednou na základě mého, několik let propadlého Mongolského víza v pasu usoudil, že rozhodně vezu drogy a měl jsem na pár hodin o zábavu vystaráno. To prostě nevymyslíš ....  :D

 

Jakmile je v pasu víc jak cca 10 razítek či víz ze států mimo EU, je lepší pas rovnou zahodit a pořídit nový. ;)


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#25 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 8:32

Smutná ilustrace dnešní doby. Dřív byla razítka v pase milou vzpomínkou, skoro vandrbuchem minukých cest z různých hranic, dnes důkazem toho, jak moc jseš podezřelej. 


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#26 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 12:47

1:15 na přestup v Oslo v rámci jedněch aerolinií (Norwegian) - je to považováno za dostatečnou časovou rezervu?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#27 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 13:31

To máš těžký. Zrovna jsem se odtamtud vrátil. Cestou tam v Mnichově jsem mezi společnostmi přestoupil za 20 minut čistého času (celkem jsem měl hodinu) a vše v pořádku.

Přestup ve Washingtonu D.C. (jedna společnost, jeden prst) za 10 minut, vše v pořádku.

Když jsem se vracel přes Curych, měl jsem 40 minut a stihnul jsem to i s přejezdem mezi terminály. Moje zavazadlo ovšem ne, tak na něj teď čekám.

 

Záleží, jak moc máš rád běh po letištních halách a jak býváš nervózní.


Tento příspěvek byl upraven od Dan-Sam: 28 červen 2016 - 13:32

  • 1

#28 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 13:40

Nervózní bývám velmi nerad. :) A co se zavazadla týče, taky bych ho rád pak v LA měl u sebe, když se pak dál vydáme autem (LA do dvou dnů opustíme a už se tam nevrátíme).

Tím "prstem"  myslíš co?


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 28 červen 2016 - 13:51

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#29 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 15:00

1:15 na přestup v Oslo v rámci jedněch aerolinií (Norwegian) - je to považováno za dostatečnou časovou rezervu?

 

Oslo je malé letiště. Předpokládám, že oba navazující lety jsou mezinárodní a tedy v rámci jednoho terminálu. Za 1:15 by Norové měli v pohodě stihnout i zavazadla, a i kdyby ne tak ti je přivezou následující den. Nervózní bych byl jen pokud bych letěl přes Paříž, tam se člověk nemůže spolehnout vůbec na nic. 

 

Pokud letíš Praha -> Oslo a pak Oslo -> LA tak počítej s tím, že tě v Oslu před nástupem čeká pohovor s americkým imigračním úředníkem. Ale to by mělo být v pohodě i v rámci té 1:15.


  • 2

#30 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 18:46

Prstem myslím takový ten "výběžek" s jednotlivými branami:

 

dca_terminal_map_large.jpg

 

 

Dovolím si tě trochu znervóznit. Měl jsem v Torontu 1:30 na přestup, byl jsem překontrolovaný už z Prahy, nicméně nastalo toto:

  1. Bezpečnostní kontrola (klasický rám + rentgen) - OK
  2. Kontrola ESTA registrace - OK
  3. Kontrola odbaveného zavazadla - tohle nebylo OK. Musel jsem čekat v místnosti, to zavazadlo (už jednou v Praze zkontrolované) jsem ani neviděl a jen čekal, až mi ho někde dole zkontrolují. Strávil jsem tam 30 minut, nepustili mě dál.
  4. Kontrola imigračního úředníka - paní u fronty mě pustila přednostně, protože jsem měl 3 minuty do zavření brány, úředník v pohodě.
  5. Běh na gate - mých nejrychlejších 1000 m v životě, doběhl jsem 10 minut po zavření brány, ale dostal jsem se.

 

Co chci říct - absolutně jsem nečekal, že já osobně budu muset někde čekat než mi znovu zkontrolují zavazadlo, které jsem viděl naposledy v Praze. Bez toho mě nepustili dál a 1:30 se pak ukázalo jako nereálný čas. Neděs se, třeba je to v Oslo jiné, ale po těchto zkušenostech na Toronto už jen 2:30 minimálně, aby to bylo v pohodě.

 

Absolvoval jsem to celé 15.6.2016, takže to jsou poměrně čerstvé dojmy.


Tento příspěvek byl upraven od Dan-Sam: 28 červen 2016 - 18:47

  • 2

#31 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 19:33

Díky za takové info. Ani se vlastně nedivím, při dnešních bezpečnostních opatřeních. Ale souhlasím, 75 minut není dostatečná rezerva na to, že mě budou kontrolovat US úředníci.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#32 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 21:36

On ten úředník byl opravdu v pohodě - jen si se mou chvilku povídal o deskových hrách, aby zjistil, zda umím alespoň kváknout anglicky. Problém byla ta opětovná kontrola zavazadla. Ale to v Oslo nemusí vůbec probíhat. Zkus si to zjistit, třeba to byla specialita Toronta (slečna v Praze za přepážkou mě na to upozorňovala výslovně na Toronto). Pokud by to bylo opravdu jen ověření ESTA a pohovor s úředníkem, je to v suchu.


  • 1

#33 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 6:46

OK. Dá se čekat, pokud se jedná o přestupování v rámci Norwegian v Oslu, že to bude blízko sebe (v tom jednom "prstu")? Včetně toho imigračního úředníka?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#34 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 7:17

No, to je otázka za milion. Snad se tu objeví někdo, kdo tam byl (já tam jen jednou vystupoval). Ale vypadá to na relativně malé letiště se třemi prsty, to by mohlo klapnout.


  • 0

#35 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 10:50

Ještě mě napadá, že je důležité říct jednu věc: Ať jsem byl kdekoliv, vždycky se mi tam snažili pomot - pustit mě ve frontě, vysvětlit, vyjednat nějakou změnu. A to nejen praovníci letiště, ale i cestující. Letiště není supermarket, kde s čeká ve frontě na pokladnu, a tak, kdž jsem pronesl kouzelnou formulku "Letí mi to za 20 minut." okamžitě skoro všichni roztáli. A s Nory jako s národem mám jen dobré zkušenosti. Při nejhorším ti přebookují let a ty si stihneš uloit pár norských cachí ;)


  • 1

#36 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 10:57

:) Pokud pro nás neplatí v Norsku vízová povinnost...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#37 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 10:59

Kdepak, sice to není EU, ale součást volného prostoru jsou. Pamatuji-li si správně, tak skandinávské země měly mezi sebou "Schengen" ještě dávno před tím pravým.
  • 0

#38 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 12:28

Norský letiště je malý a jde to tam rychle, pokud se teda v posledních letech něco nezměnilo, byly jiný přepážky pro Schengen a jiný pro ostatní (je tam strašně moc přistěhovalců od Vietnamců přes Cejlonce až po Íránce), takže pro nás bylo vyřizování téměř bleskový. Ale nikdy jsem tam nepřestupovala, vždycky jen přímo tam a odtamtud. S pár norskejma kešema to moc nevidim, je to pořádnej kus za městem a je potřeba počítat s o dost pomalejší dopravou po silnici, než jak je zvykem u nás.


  • 0

#39 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 15:27

- Norsko je schengen

- Ano, imigrační úředník bude v tom prstu, kde přestupuješ.

- Pozor na zkušenosti Dan-Sama (ne že bych mu nevěřil), ale on tam jezdí opakovaně, při druhém a každém dalším vstupu je situace poněkud jednodušší a rychlejší než při prvním vstupu.

- Čas na přestup je opravdu individuální. Naposled jsem měl 50 minut (Delta -> KLM) a z toho jsem skoro půl hodiny prozevloval. Obecně, hodina na přestup i přeložení zavazadel stačí a i pohovor stihneš.

- Tak tak, pokud ti to "už letí", tak tě pracovníci letiště sami rychle protáhnou. Předbíhání je zde "normální".

 

A na odlehčenou (vyděšenou). Loni jsem 3 dny tvrdnul v New Delhi, protože bylo zavřené Kathmandu a když jsem tam konečně doletěl, tak můj batoh ještě 6 dní čekal v Indii. To je teprv vzrůšo a úplný ho***o uděláš, na teorie o starání se o pasanta zapomeň. Skvělých 9 dní, za které jsem byl nakonec rád, ale to už je jiná historie.


  • 1

#40 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 16:03

Ad zavazadla při přestupování: Pokud jsem při cestě do USA přestupoval ještě v Evropě (tvůj případ), tak nikdy nechtěli kontrolovat podané zavazadlo. Jen americký imigrační úředník se na něj zeptá (kolik zavazadel, kdo to balil, kde bylo zavazadlo mezi tím, než jsi je zabalil a jeho podáním na letišti, atd.). Po příletu do USA, a je jedno, jestli jsem dál přestupoval nebo to byla má cílová stanice, jsem si vždycky musel podané zavazadlo vyzvednout a s ním projít celní kontrolou - pokud bych cokoliv pašoval tak by měli mě i zavazadlo pěkně pohromadě :). Při přestupu na vnitrostátní let se to zavazadlo hned za celní kontrolou předává zřízenci a dál putuje zase odděleně až do cílového místa.

 

Většina amerických letišť je velmi dobře zorganizovaných, nejhorší z těch, co jsem zažil, je newyorské JFK - a bohužel právě LA. Všude jsou úředníci nekompromisní, ale profesionální a ochotní. V žádném případě se nevyplatí je zbytečně provokovat, ohrnovat nos nad "americkou buzerací", atd. Dělají svou práci a snaží se ji dělat tak, aby to k něčemu bylo.

 

Vloni jsem byl v USA na nově obnovenou ESTA-u, a tehdy byl při imigraci jiný proces pro ty, kdo na danou ESTA-u přilétali poprvé (bylo nutné vyplnit bílý formulář a jít do fronty k úředníkovi) a pro ty, kdo tam byli už poněkolikáté (bez formuláře, samoodbavení u počítačového kiosku a pak rychlejší průchod přes úředníka). Během letu rozdávají formuláře, je dobré si ho vzít a v klidu si ho vyplnit než se pak nervovat u přepážky. Přinejhorším ho nebudeš potřebovat...

 

A tady je jedna transferová historka pro pobavení...


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama