Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Mapy GC, přesun pozice na místo finálky

mapa

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 17:25

Ahoj, potřebuji od Vás radu. Asi jako každý si předem luštím mysterky, nežli někam jedu. 

 

Souřadnice buď naflákám do geogetu, nebo je naflákám přímo do GC (změna souřadnice).

 

Nyní k problému. Pokud změním souřadnice na GC.com, neprojeví se to na mapě. Otevřu si mapu na gc.com a stále tam je keš na původních souřadnicích. 

 

Nevíte, kde je problém? Nevím, ale přijde mi to hrozně nelogické. 

 

 

Díky a mějte se 

 

 


  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 17:41

To není chyba, to je vlastnost.

Používej final WP a mapu v GG.


  • 0

#3 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 17:47

No, vlastnost je to celkem hloupá. Jinak na pc, kde nemám GG, je mi to k prdu. Není na to nějaký script?


  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 18:04

Jestli ti to nevyhovuje, mas moznost jim napsat a pozadat je o upravu. Mne zase pripada hloupe si menit souradnice na GC kdyz pouzivas GG. 


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 18:20

Hloupé to není, protože na všech PC na světě je GC mapa, ale na všech PC není GG.


  • 0

#6 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 19:12

V tom novém vyhledávání to funguje ALE - buď můžeš mít na mapě všechny kešky - potom se ti vyluštěná mysterka (multi) přesune, ale když tam máš i nevyluštěný, nepoznáš mezi nimi (na mapě) rozdíl. Druhá možnost je si vyfiltrovat novým hledáním kešky se změněnými souřadnicemi, ty si můžeš dát do mapy, ale abys viděla okolní tradičky atd. musíš mít s nima ještě druhé okno...

Je to pitomý. Kdyby na to šlo něco napsat, beru všema deseti.


  • 1

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 20:08

Hloupé to není, protože na všech PC na světě je GC mapa, ale na všech PC není GG.

 

Cetl jsi celou mou odpoved? Pokud pouzvas GG, pripada mi hlopupe pouzivat nastaveni finalky na GC.com. Hloupe mi to pripada proto, ze GG je v tomto (pro mne osobne tedy snad uplne ve vsem) mnohem privetivejsi.

 

(A pomijim fakt, ze na vsech PC opravdu mapu GC nezobrazis. Dokonce se na GC z mnoha PC ani nepripojis. Ale to sem asi moc nepatri.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 21:01

Takhle, myslím, že přesně víš jak jsem to myslel. To je jedno, o dohadech toto forum není. Jsem rád, že nejsem sám komu to vadí a přijde nelogické. 

 

Každopádně, díky všem za odpovědi. 


  • 0

#9 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2016 - 21:41

Ještě je možnost na gc.com místo změny souřadnic přidat nové souřadnice jako Personal Cache Note.

A GeoGet (nebo Locus) pak umí z té poznámky automaticky vytvořit nový  waipoint.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#10 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 5:15

Coordinate Override v praxi

Ukazka ako postupovat pri zadani a zobrazeni uzivatelskeho wpt bodu cez mapku groundspeak


  • -1

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 5:54

Pokud člověk používá několik PC a na některém z nich mít Geoget nemůže, je asi používání přesunu na GC použitelné. Nevím. Já se prostě bez přesunu obejdu a potřebuju ho jen k tomu, abych nové souřadnice měl v navigaci.Když už vyluštím něco vzdáleného od výchozích souřadnic, většinou si pamatuju, kam to vyšlo a tak to na plánování výletu nepotřebuju.

Ale podotýkám, že geoget lze mít i na flešce, nebo data na cloudovém disku. Nevím ovšem, jak by se to chovalo na jiném operačním systému. Pod linuxem to prý přes vine spustit lze. Ale co třeba android? Asi existuje dost zařízení, kde GS jde ukázat, ale GG ne, nebo alespoň se člověk dostane do situace, kdy sedne k cizímu stroji, kde to nemá. Prostě Geoget doplňuje spoustu vlastností, které by mohl mít přímo systém od Groundspeaku, ale není to online aplikace, je to externí program. Tak je třeba se na to dívat.


  • 1

#12 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 7:17

Ale co třeba android? Asi existuje dost zařízení, kde GS jde ukázat, ale GG ne, nebo alespoň se člověk dostane do situace, kdy sedne k cizímu stroji, kde to nemá. Prostě Geoget doplňuje spoustu vlastností, které by mohl mít přímo systém od Groundspeaku, ale není to online aplikace, je to externí program. Tak je třeba se na to dívat.

 

Na androidu máme přece a:drake!


  • 2

#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 7:54

Přesun souřadnic je nesmysl. Vždycky oponuju tím, že někdy mohu mít z nějakého důvodu vyluštěno více verzí.
Takže lepší je zobrazit fnální waypoint a původní ikonu nechat na pokoji.

Argument o GeoGetu na jiném počítači také neberu, když vím že ho budu takhle chtít použít, tak je tu fleška nebo vzdálený přístup. A v terénu a:drake.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#14 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 11:15

Mě by to bylo asi jedno, jen včera nastala situace, že jsem byl v práci a nutně jsem se na něco potřeboval podívat. S údivem jsem zjistil, že vyluštěné kešky ukazují na původní místo na mapě. Z bezpečnostních důvodu ve firmě nefungují kešky, přístup na cloud je omezený,  v některých případech zakázaný. Vím, že každý bude oponovat, jsi v práci, tak pracuj. To je jasné, jen šlo o to, že jsem vůbec netušil, že to takto je :) :) :)

 

Jdu zkusit návod od klamy :.) 

 

Poslední dortaz, který mne napadl. Lze na některé mapě (podotýkám, že se musí jednat o jakoukoliv mapu na webu) zobrazit databázi GG, či export třeba ve formátu GPX. 

 

Přemýšlím, že bych si vyexportoval např. 500 keší okolo vybraného ref. bodu a pak někde zobrazil.

 

Předem děkuji za odpověď. PS: google earth používat nemohu.


  • 0

#15 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 11:24


Poslední dortaz, který mne napadl. Lze na některé mapě (podotýkám, že se musí jednat o jakoukoliv mapu na webu) zobrazit databázi GG, či export třeba ve formátu GPX. 

 

Přemýšlím, že bych si vyexportoval např. 500 keší okolo vybraného ref. bodu a pak někde zobrazil.

 

Předem děkuji za odpověď. PS: google earth používat nemohu.

Jde to třeba na mapách na seznam.cz, kde stačí na mapu přetáhnout gpx soubor. Všechny waypointy pak sice mají stejnou ikonku, ale jako identifikátor je označení, a u kešek je po kliknutí jejich název a D/T, u ostatních pak ke které kešce patří a název.

Nebo jde při vyhledávání do pole pro zadání místa natáhnout souřadnice, může jich být i mnoho.


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 09 červen 2016 - 11:29

  • 0

#16 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 11:32

Tedy gpx, které mám na ploše jen přetáhnu do mapy, takto to myslíte? Díky jdu zkusit :)))


  • 0

#17 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 11:37

Este sa ponuka riesenie cisto cez skripty do Mozilly resp. chrome. Potrebne su GME a GCComment.

Nechas si zobrazit listing kese ktora ma upravene suradnice cez coordinate override a nasledne ich zadas do GCComment - ten zabezpeci zobrazenie takto zadaneho finalu aj v mapkach. Samozrejme to moze fungovat len na PC kde to rucne takto zadas - ale ciel - zobrazit kde je final dosiahnes aj bez dalsich exe programov...


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#18 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 11:42

Tedy gpx, které mám na ploše jen přetáhnu do mapy, takto to myslíte? Díky jdu zkusit :)))

 

Jj, přesně tak.
 


  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 12:06

Mě by to bylo asi jedno, jen včera nastala situace, že jsem byl v práci a nutně jsem se na něco potřeboval podívat. S údivem jsem zjistil, že vyluštěné kešky ukazují na původní místo na mapě. Z bezpečnostních důvodu ve firmě nefungují kešky, přístup na cloud je omezený,  v některých případech zakázaný. Vím, že každý bude oponovat, jsi v práci, tak pracuj. To je jasné, jen šlo o to, že jsem vůbec netušil, že to takto je :) :) :)

 

Jdu zkusit návod od klamy :.) 

 

 

Aha, takze GG pouzit nemuzes, ale MoZiGo ti na pracovnim pocitaci nevadi. Zajimave.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 12:34

Aha, takze GG pouzit nemuzes, ale MoZiGo ti na pracovnim pocitaci nevadi. Zajimave.

 

Vadí, mozigo taktéž nemohu používat. Jen jsem napsal, že se na to podivám, jak to mozigo funguje. 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama