Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Island


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2016 - 19:47

Rád bych se podíval na Island, včetně nějaké turistiky do centra ostrova. Zkoušet to sám mi přijde drsné, takže nejspíš s nějakou cestovkou. Máte někdo nějaké zkušenosti? Případně kde najít nějakou bandu, ke které by se dalo přidat? Podotýkám, že mi primárně nejde o sběr kešek.


  • 0

#2 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2016 - 19:53

Kolega z práce tam byl loni v září sám na 14 dní. Letenka přes net, auto z půjčovny, vyspiš se v autě (suzuki jimmy), vykoupeš v termálech. Pokud budeš mít vybavení (což musíš mít i s cestoukou), tak je to bez problémů. Jinak pro inspiraci odkaz na výlet jiného šílence na Iceland: http://www.flat4.org...hp?f=12&t=16500


  • 0

#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2016 - 20:27

Zde moje povídání o Islandu: http://www.michalkup...yradiu-956.html

Více kdyžtak mohu konzultovat osobně.
  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 ufemezumik

ufemezumik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2016 - 22:14

Já byla s www.mundo.cz a líbilo se mi to moc. Není to typická cestovka, ale spíš víc organizovaná super parta lidí. :) Klidně napíšu víc info do zprávy. ;)


Tento příspěvek byl upraven od ufemezumik: 15 červen 2016 - 22:16

  • 0

#5 kareru

kareru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 7:48

Máte-li namířeno na Island, neváhejte doslova ani minutu, letní letenky z Berlína jsou právě v prodeji již za skvělých €140 (3 788 Kč).

http://tinyurl.com/j4e5mnc


  • 0

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 8:38

Máte-li namířeno na Island, neváhejte doslova ani minutu, letní letenky z Berlína jsou právě v prodeji již za skvělých €140 (3 788 Kč).

http://tinyurl.com/j4e5mnc

 

No, připočítám-li cestu do Berlína, tak to zase takovej zázrak není. ;)


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 9:47

My byli taky po vlastní ose v roce 2010. Letadlem z Katowic a tam jsme si půjčili auto a objeli Island dokola. I nějaké hory byly.
Nějaké fotky zde https://picasaweb.go...slandSrpen2010#
  • 0

#8 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 9:49

Ja tam byl predloni, letenky v pohode Lufthansa/Germanwings, nejlevnejc vysly nakonec koupene primo od Lufthansy. Nejvetsi polozka v rozpoctu byla auto a bydleni. Pujceni auta je tam fakt silene drahy. Coz neni nic divnyho, pri tom jak se tam s tim jezdi je asi brzo na odpis. Pokud chces jezdit i do vnitrozemi, tak se priprav ze normalnim autem to nejde. Bezny auto z pujcovny (osobak nebo i lehkej terenak) tam nesmi, nema na to pojistku a kdyz se pak neco stane je to pruser. Navic tyhle expedice by se mely delat s vic lidma a aspon dvema autama. Naopak pokud se obejdes bez tech extremnich veci a drzis se v te civilizovanejsi castu i pobrezi, je vsechno v pohode


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 16 červen 2016 - 9:51

  • 0

#9 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2016 - 13:50

Moc hezké čtení - trip report - z Islandu:

 

http://forum.airways...island&start=15


  • 0

*


#10 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2016 - 14:22

Kolega z práce tam byl loni v září sám na 14 dní. Letenka přes net, auto z půjčovny, vyspiš se v autě (suzuki jimmy), vykoupeš v termálech. Pokud budeš mít vybavení (což musíš mít i s cestoukou), tak je to bez problémů. Jinak pro inspiraci odkaz na výlet jiného šílence na Iceland: http://www.flat4.org...hp?f=12&t=16500

Hehe no jo Majkl, to se mu povedlo


  • 0

#11 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2016 - 14:46

"Neteř" byla na Islandu s "Hotelbusem" a nemůže si to vynachválit. Dostali se do vnitrozemí, spali v buse kde jim i chystali jídlo a večer kytara atd.

 

Doporučuju kouknout na stránku :  http://www.pangeotou...opa/island/108/

 

Zrovna Island tam mají ve třech verzích (i s turistikou)....hlavně už to chlapí dělají několik let tak znají místní problematiku.

 

....noo a když nic jinýho tak aspoň koukni na program a tipy na soukromou cestu  :-)


  • 0

#12 HawkeyeCZ

HawkeyeCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2019 - 6:04

Zdar vespolek, krisim toto trochu starsi tema. Na Island se chystam na jare, ted planuju podrobny program a rada bych se zeptala kaceru, kteri tam byli: je na Islandu neco specifickeho? Tedy napr.:

 

- maji tam nejakou narodni obdobu nasich CWG, ktera se muze brat nebo naopak na ni dat pozor?

- maji tam nejaky extra dlouhou multinu, letterbox apod., co radeji nezacinat?

- maji tam nejake specificke vlastnosti pro eventy (treba "jen" "v noci" :-) apod.?)

- nebo je tam naopak nejaka super vymazlena keska, kterou proste MUSIM mit?

- keska na severnim polarnim kruhu na Grimseyi - je dostupna pesky? (nebo z lodi?)

 

Kdo jste tam byli a keskovali, mate tipy? DIky :-)


  • 0

#13 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2019 - 6:41

Specificky je hlavne to, ze tam jsou samy EC. Zakladaj tam prevazne turisti, takze kvuli udrzbe nedelaj fyzicky kese a radsi tam prsknou earthku. Pokud tam je fyzicka kes, mnohdy je dost zanedbana. Jinak to tam funguje normalne.


  • 2

#14 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2019 - 9:06

My tam byli v roce 2010, ale přesto

GC29R5T Tady mame FTF. Ty kopce se nam moc libily.

GC1FCA2 Asi největší zážitek s geocachingem vůbec. Věřím, že je to pořád i po 9 letech úžasné.

GC1WPVZ Taková geografická zajímavost.

Na Grimsey jsme pluli trajektem a pak jsme ostrov obešli i s keškami.

A somozřejmě duhové hory, ty jsou úžasné.


Tento příspěvek byl upraven od Beetovy: 13 září 2019 - 9:07

  • 1

#15 AZULKA

AZULKA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2019 - 13:33

Ahojky...na jaře na Islandu počítej se sněhem a zavřeným vnitrozemím...Silnice se otevírají až tak někdy v červnu. Takže zbývá objet ostrov po "jedničce"...vezmi sebou pár náhradních krabek a logbooků, já tam s oblibou dělám takto údržbu. Island je nej...klidně mi napiš přes profil, co konkrétně chceš vědět. Byla jsem tam třikrát, vždy na vlastní pěst. Mám tam i puštěnou kešku a další před schválením.


  • 1
Lepší je chtít co nemáš,než mít co nechceš.

#16 HawkeyeCZ

HawkeyeCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2019 - 14:53

Azulka, dik :-) Na vrchovinu se nechystam, jenom na okruzni jizdu, i tak toho napoprve bude dost. Mam uz nejaky plan, co chci videt, k tomu samozrejme udelam keskovaci plan :-) A je mi jasny, ze vsech 830 kesek na Islandu nedam :-) Takze spis, na co si mam dat pozor, co opravdu neminout (z keskovaciho hlediska), co za to treba nestoji... Jake jsou ty earthky? Je to spis "vyfot a posli", nebo "nastuduj si ucebnici geologie a posli seminarku"? U tradicky - vladnou petky, jako jinde (mam si vzit par nahradnich?), nebo maji jiny folklor?

 

Obecne se chci spis vyhybat centrum (centrum rikam i par domkum) a jit po prirode a jejich divech.

 

S pocasim pocitam, na to jsem vybavena :-)


  • 0

#17 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2019 - 15:56

Zastav se na PRUTu, docela by me zajimal plan ;)
  • 1

#18 emichalek

emichalek

    eMichalek

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2019 - 10:33

Ahojky...na jaře na Islandu počítej se sněhem a zavřeným vnitrozemím...Silnice se otevírají až tak někdy v červnu. Takže zbývá objet ostrov po "jedničce"...vezmi sebou pár náhradních krabek a logbooků, já tam s oblibou dělám takto údržbu. Island je nej...klidně mi napiš přes profil, co konkrétně chceš vědět. Byla jsem tam třikrát, vždy na vlastní pěst. Mám tam i puštěnou kešku a další před schválením.


Ta pred schvalenim me zajima :))) kde to bude?
  • 0

#19 emichalek

emichalek

    eMichalek

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2019 - 11:29

Prave ted jsem na Islandu 7. den, jedeme vetsinou po jednicce a spime v aute v kempech, pokud by te zajimalo neco konkretniho, tak klidne napis...

Potvrzuju co rikaji ostatni:
- kese ne moc valne kvality, casto neodpovida velikost a casto to jsou petky/filmovky, ale zase ti to vynahradi misto samotne
- jedna earth za druhou
  • 0

#20 HawkeyeCZ

HawkeyeCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2019 - 8:29

Azulka, Emichalek: uz mam jasny termin, poletim s CSA a priletim o pulnoci. Pujcovny v Reykajviku oteviraji mezi 8-9 hod. Ted aktualne resim, kde preckat noc, kdyz z priletove haly mne vyhodi. Nasla jsem nejake hotely v okoli letiste. Zkouseli jste je? Jaky je nocni provoz na letisti? Tj. da se (relativne nerusene) vyspat v hotelech v okoli, nebo radeji obetovat 3/4 hodiny jizdy (a spanku) do Reykjaviku?

 

Poletim na prelomu kvetna a cervna. Planuju spani nekde v kempech, ale ne ve stanu, na to uz jsou moje kosti trochu stare :-) Ubytovani v chatkach apod. Je nutno si ubytko v tomhle terminu rezervovat nejak dopredu, nebo je mozne nekam dorazit a hledat ubytovani az na miste? Obavu mam hlavne z toho zacatku cervna, kdy uz je turisticka sezona. Cili ted se vzhledem k tomu ubytovani rozhoduju, jestli planovat cestu volneji (budu spat nekde, kde se mi zrovna bude libit), nebo detailneji (den X dorazit do Y hodin do mista Z...).

 

Co krome pocasi mne tam muze prekvapit? Treba nejake mimoradnosti celnich predpisu, dostupnost WC u prirodnich pamatek, dostupnost obchodu s potravinami...? Treba jsem cetla, ze na Island lze odvezt max. 3 kg vlastnich potravin - jak moc prisne se to kontroluje? Atd.

 

Predpokladam, ze budu platit hlavne kartou. Ale pro smenu na ISK - jsou lepsi EUR, nebo USD? CZK asi jejich smenarny brat nebudou, ze... :-) Nejaky tip na vyhodnejsi smenarny? (radeji v bankach, hotelech nebo smenarny na ulici?)

 

Kdybyste to tu nechteli plevelit, tak klidne pres profil, diky :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama