Přejít na obsah


Fotka

Geoget dočasně vytuhne bez připojení k internetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2016 - 18:45

Měl jsem tu výpadek internetu. "Nevadí," řekl jsem si, "zatím si připravím finální souřadnice některých mysterek."

Tak jsem otevřel první cache, v pohodě, akorát obrázky se logicky nenačetly. Vlevo dole ten zelený "teploměr" ukazoval 1/9 - prostě snažil se načíst obrázky a mapy v detailu keše. Já jsem si do poznámky připravil, co jsem chtěl, uložil ji a zavřel okno s keší. Vrátil jsem se zpátky do seznamu. A teď to přišlo: kliknul jsem na další keš (jen jednou, nestihl jsem ani double-click) a okno Geogetu se komplet vyčistilo - zůstalo bílé, jen lišta nahoře byla modrá a obsahovala identifikaci programu jako dříve (k tomu přibylo "Neodpovídá").

Trvalo to jednou minutu, podruhé tři minuty, potřetí šest minut. Jednu chvíli jsem mohl pozorovat, že každých pár sekund cosi v levé horní části okna probliklo, byl to vždy mžik. Nakonec po uplynutí výše zmíněných značně rozdílných dob se Geoget vrátil zpět do seznamu.

Skutečná práce offline se tímto tedy komplikuje.
 


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2016 - 19:34

Pokud jsi offline, bylo b dobre si v menu nastaveni zapnout offline rezim. Geoget by se pak nemel pokouset cokoliv stahovat. To nereagovani apliakce je cekani na timeout.


  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2016 - 21:18

Nejen GG. Něco podobného dělá i ArcGIS, což je program jiné (cenové) kategorie. Do projektu se ukládá vše, hlavně adresy mapových služeb. Ty se ale časem mění. Některé se stěhují, někde se změní jen kousek adresy, některé přestanou fungovat úplně. Když si pustím něco, co jsem dělal před rokem, čekám někdy i několik minut, než se to spustí. Což v okamžiku, kdy nade mnou někdo stojí a chce to vidět, je dost nepříjemné. A pak prostě vyhážu to co nefunguje a natahám si to tam znovu, aktuální. Kdyby to šlo rovnou ignorovat, bylo by to lepší. Ale stal by se opak, vynechávalo by to i fungující, ale pomalé služby, což občas bývají i mapové služby ČUZK.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama