Přejít na obsah


Fotka

Výměna CWG ve vlastní keši


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 panprezident

panprezident

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 12:08

Ahoj,

 

pokud v jedné ze svých keší najdu například 5 pěkných CWG a všech 5 vezmu a místo nich dám 5 mých, tak jak byste se prosím dívali na takového ownera?

 

Proč se ptám? Zatím jsem do svých keší CWG vždy jen dával a nikdy neměnil, každopádně realita je taková, že drtivá většina CWG zmizí, aniž by se to objevilo v logu (a samozřejmě aniž by někdo udělal fair trade). Pokud bych něco podobného začal praktikovat, mám to zapisovat do logbooku i na gc.com?

 

Díky!  ;)


  • 0

#2 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 12:14

Podle mého názoru to udělat můžeš, pravidlo o fair trade bude naplněno.

 

Ale:

- Nahradit pět různých CWG pěti stejnými není sice downtrade, ale zhoršíš různorodost nabídky.

- Někdo se na to může dívat negativně, dá se to brát tak, že co je v mojí keši, je tu pro ostatní, ale proti psaným pravidlům to není.

 

Já bych navrhnul kompromis: Vyměň jedno, maximálně dvě CWG za svoje. Zbytek nech pro ostatní. Zda výměnu psát do logu či ne, o tom taky nepanuje shoda. Existují totiž „profesionální vykradači CWG“, kteří se právě z takovýchto logů dozvídají o tom, kde nějaká CWG jsou.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#3 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 12:16

Na gc.com nikdy nepsat, je to pozvanka pro vykradace.

 

Z pohledu pravidel je kes a jeji obsah tvym majetkem (vyjma trackables), takze si muzes delat co chces.

 

Sberatele cwg ti reknou, ze by tam po tve navsteve nemelo byt vic jak polovina stejnych.


  • 1

#4 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 13:21

pokud v jedné ze svých keší najdu například 5 pěkných CWG
 
To se ti stalo nebo je to čistě hypotetická otázka?

  • 1

#5 panprezident

panprezident

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 13:29

Blexa a mh.mail, děkuju, asi teda skončím u výměny jedné nebo dvou. 

 

Vláček, takové štěstí jsem ještě neměl, většinou nacházím své keše prázdné, bez CWG.  :D


  • 1

#6 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 8:33

 

 
To se ti stalo nebo je to čistě hypotetická otázka?

 

Já CWG nesbírám, ale když v keši nějaké najdu, tak si ho rád prohlédnu.

V poslední době se mi několikrát stalo, že jsem našel pěknou keš a ta byla k prasknutí nacpaná krásnými CWG.

Pokaždé mě to až mrzelo, že je nesbírám :-)


  • 1

#7 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 9:04

Jednou jsem se si v nasi kesuli jedno kolecko vymenili. Opravdu se nam moc libililo, koneckoncu uz tam nebylo zadne venovane te kesce. Casteji to v planu nemame, vzdyt jsou to spise suvenyry z konkretnich cest, asi nic jineho v tom neni. Sberatelstvim se to taky snad ani nazvat neda, vzdyt si kazdy "sberatel" muze nechat vyrobit co ho napadne, ke sberatelstvi patri shaneni tezko dostupnych a vzacnych kusu. Tolik za nas.


  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 9:05

Taky CWG nesbírám, ale když jsem teď v Jižních Čechách našel dvě keše, u nichž nedávno majitel provedl údržbu a byly v nich SQ a CWG tak to potěšilo...

Nepotěšilo, když jsem si všiml, že v jedné od začátku po 2 nálezech přede mnou chyběly myslím 8 CWG a v druhé 1 CWG (u obou bylo původně dohromady cca 15), podle stavu, který tam byl po údržbě keše zapsaný v logbooku.

Takovýto obsah docela potěší, i když CWG neměním:

16_06_07 12.00.41.jpg , 16_06_07 12.30.37.jpg

V druhé chybělo jen 1: 16_06_07 12.30.18.jpg

 

PS.: Autora obdivuji, že má ještě náladu dávat do keší tolik věcí... Za mě velký dík.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 28 červen 2016 - 9:06

  • 3

#9 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 9:23

Taky CWG nesbírám, ale když jsem teď v Jižních Čechách našel dvě keše, u nichž nedávno majitel provedl údržbu a byly v nich SQ a CWG tak to potěšilo...

Nepotěšilo, když jsem si všiml, že v jedné od začátku po 2 nálezech přede mnou chyběly myslím 8 CWG a v druhé 1 CWG (u obou bylo původně dohromady cca 15), podle stavu, který tam byl po údržbě keše zapsaný v logbooku.

Takovýto obsah docela potěší, i když CWG neměním:


PS.: Autora obdivuji, že má ještě náladu dávat do keší tolik věcí... Za mě velký dík.

To nam se nastesti ztratily zatim jen 4 i kdzy pocet nalezu je max tronjnasobny. Da se vydedukovat i kdo zapricinil zmizeni, ale nekoho verejne pranyrovat? To asi cenu nema.

 

Docela nas prekvapilo, ze na fotce jsou i SQ, nejake jsme si nechali na jare vyrobit, ale v kesce jsme je videli snad jen jednou, tak dva roky zpatky


Tento příspěvek byl upraven od Lukas&Verca: 28 červen 2016 - 9:27

  • 0

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 9:43

Už to tu bylo řečeno mohokrát: CWG je normální předmět na výměnu jako jakejkoliv jinej. T.j. v cizí keši si ho člověk může vyměnit za cokoliv v ceně cca 10kč nebo více, takže to, že se jejich počet v keši zmenšil ještě neznamená, že je někdo ukradl. Třeba je prostě vyměnil za plyšáka. Nevím, proč by kdokoliv měl mít povinnost se řídit nějakýma dodatečnýma pravidlama, který si někteří "samozvaní zákonodárci" vymýšlejí. A ve vlastní keši, tam už si člověk může klidně vzít cokoliv včetně CWG i bez výměny, protože ta keš je jeho majetkem, jak už taky bylo řečeno. Druhá věc je, že majitel keše obvykle chce, aby ta keš byla pěkná, a spíše obsah obvykle dotuje, ať už CWG nebo jinýma maličkostma.


  • 0

#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 9:52

A ve vlastní keši, tam už si člověk může klidně vzít cokoliv včetně CWG i bez výměny, protože ta keš je jeho majetkem, jak už taky bylo řečeno.

 

Tak na podporu tohohle tvrzení bych rád viděl odkaz na nějaké oficiální pravidlo, ze kterého to přímo vyplývá. Mně se to totiž moc nezdá.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 9:55

Jacko, nezlob se, ale brát si z vlastní keše cokoliv bez výměny,považuji za kravinu a nesmysl. Ohledně CWG. Není žádné pravidlo, jen je podle mě nejlepší měnit CWG za CWG.
  • 3

#13 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 10:24

Nikdy by mě to nenapadlo, tak nevím zda je to někde explicitně zmíněno (to jen češi to potřebují někde doslova), ale vycházím z prosté logiky...

 

Cache založil owner a dal tam nějaké předměty do začátku. Že jsou jeho se snad nebudeme hádat. Pak někdo přijde a provede výměnu předmětů (originální termín trade) - udělal s ownerem keše obchod. Jinak řečeno udělali výměnný obchod, tudíž se obsah keše změnil, ale vlastníkem obsahu je pořád owner keše.

 

No zkusím to ještě někde dohledat.


  • 7

#14 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 10:26

Že by si sám owner svou keš vykrádal, tomu se mi nechce věřit. ;) Pokud owner chce mít pěkně vybavenou krabku, tak jí bude dotovat a když si občas jedno kolečko vezme bez výměny, páč zrovna už další při údržbě neměl, tak je tam za chvíli znova a dosype jich tam stejně víc. A když dojde do fáze, že už mu ta keš bude ukradená, tak nevěřím, že by se tam do ní chodil dívat, jestli z té ukradené ještě něco neukradne :D.


  • 1

#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 10:30

Nikdy by mě to nenapadlo, tak nevím zda je to někde explicitně zmíněno (to jen češi to potřebují někde doslova), ale vycházím z prosté logiky...

 

...

 

No zkusím to ještě někde dohledat.

 

To bylo spíš na Jacku. Mně by to taky nenapadlo, proto to nevím.

 

Mně jde spíš o to, že to tady zmínila ve vlákně, kde se ptá (nejspíš) začátečník, jak postupovat. Proto bych byl na informace typu „z vlastní keše si můžeš vzít, co chceš, i bez výměny, protože je tvoje“ velmi opatrný a radši bych to viděl potvrzené.

 

Neboť jak píše Tomas Tubyl, nechce se mi věřit, že by bylo v pořádku chodit vybírat svoje keše. Mně logika věci říká, že co je v mé keši, je pro ty ostatní.


  • -1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#16 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 10:34

Jo, jenze ona se odkazovala na mne hned v tretim prispevku. 


  • 0

#17 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 10:39

Jo ty myslíš tohle:

 

Z pohledu pravidel je kes a jeji obsah tvym majetkem (vyjma trackables), takze si muzes delat co chces.

 

Mně tedy nenapadlo nad touhle větou uvažovat stylem „můžeš si z ní vzít cokoliv bez náhrady“. Spíš jsem myslel, že tím říkáš, že si může vyměnit 5 ks různých CWG za 5 ks svých. Ale je pravda, že tvrzení „můžeš si dělat, co chceš“ zahrnuje i „můžeš si vzít cokoliv bez náhrady“.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#18 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 11:00

Tak vzhledem k tomu, ze se nedodrzujou pravidla vymeny, tak po par navstevach neni v kesi vetsinou stejne co brat, nicmene podle mne plati logika vlozeni puvodnich predmetu a naslednych obchodu.

 

Neprime argumenty...

Pokud by nebyl obsah ownera, tak by to bylo resenono explicitne jako v pripade trackables.

Pri archivaci kese taky nemas stanovenou povinnost k predmetu, jen ze si mas kes odstranit (proc by resili predmety, kdyz jsou tve).


  • 4

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 11:42

Už jsem viděl keš, kde bylo napsáno, že si můžeš vzít CWG bez náhrady. Jednalo se ale o speciální CWG, vydaná právě pro tuto keš. Osobně bych si ho vzal, ale své bych tam přihodil.

V Telči jsem viděl směnárnu, kde bylo 6 CWG v plastovém držáku a upozornění, že pokud vidíte méně než 6, byl tu před vámi zloděj nebo někdo kdo neumí číst.


  • 1

#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 12:39

http://wiki.geocaching.cz/wiki/CWG


CWG lze vyměňovat v keších podle zásad fair tradingu - vezmi si a za to vlož cokoliv jiného stejné nebo vyšší hodnoty, jako orientační cena CWG se počítá 10 Kč (průměrné náklady na výrobu jednoho kusu včetně návrhu, dopravy a dalších režijních nákladů, za tuto cenu se obvykle v letech 2011-2013 prodává jedno eventové CWG). Není nutné měnit jen CWG za CWG, ale sběratelé uvítají právě takovou výměnu.

 

(Edit)

Jo, vlastně ještě k tý výměně:
Kterýkoliv předmět na výměnu v keši se tam nachází proto, že ho tam buď dal na začátku owner a nebo byl vyměněn za jiný předmět, který byl v keši před tím. To znamená, že owner přece za předmět, který by si eventuelně z keše vzal, už dal do keše předmět na výměnu dřív, tak proč by tam za něj musel něco dávat podruhé? Samozřejmě, že v praxi owner spíš keš neustále dotuje, nicméně to nemění nic na jeho právu z keše cokoliv bez náhrady vzít, nebo případně bez náhrady odnést a zaarchivovat celou keš, i kdyby v ní bylo třeba 100 CWG. (samozřejmě s výjimkou trackables, jak už bylo řečeno výše) Já třeba běžně a bez výměny ze svých keší vyndávám věci, které sice nějakou hodnotu asi mají, není to vyloženě smetí, ale v mojí keši je mít nechci, protože se mi nelíbí.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 28 červen 2016 - 13:02

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama